Jak používat sekci nástrojů v panelu WordPress

wordpress-tools.png


Kromě nastavení WordPress, které obsahují prakticky všechny možnosti pro web, existuje několik dalších funkcí, které najdete v pásu nástrojů pro WordPress. Protože tyto nástroje WordPress jsou trochu jiné než ostatní nastavení, mají zvláštní místo v nabídce správce.

Sekce nástrojů WordPress obsahuje skripty, které jsou potřeba pouze při mimořádných příležitostech. Proto tyto skripty nejsou předinstalovány pomocí WordPress, ale jsou uvedeny pouze proto, abyste je v případě potřeby snáze našli.

Dostupné nástroje

Chcete-li začít používat program Press This a Converter kategorií a značek, přejděte na Nástroje -> Dostupné nástroje.

Sekce obsahuje pouze dva skripty, které budete muset nainstalovat, pokud je chcete použít.

Stiskněte toto

Tento jednoduchý widget vám umožní uchopit části webu a vytvořit nový obsah jediným kliknutím. Výběrem textu, obrázků a videozáznamů z jiných webů stisknutím tohoto tlačítka vložíte výběr do editoru WordPress. Vybraný obsah lze poté snadno upravovat a publikovat na vašem webu.

Instalace tisku Toto je velmi jednoduché. Jednoduše přetáhněte záložku na panel záložek (obvykle se nachází v horní části prohlížeče). Pokud to nemůžete udělat, použijte jinou metodu:

 1. Klikněte na tlačítko vedle záložek se štítkem „Press This“
 2. Zkopírujte kód
 3. Vytvořte v prohlížeči novou záložku
 4. Vložte kód do pole URL

Pokud chcete použít funkci Press This na mobilním zařízení, použijte tlačítko ve spodní části sekce se štítkem „Open Press This“. Po načtení přidejte stránku do svých mobilních záložek.

Nyní, kdykoli chcete zkopírovat obsah do editoru WordPress, stiskněte tlačítko na kartě záložek. Stiskněte Toto otevře editor na nové stránce, kde můžete použít standardní editor WordPress k psaní a stylování textu, přidávání mediálních souborů a správě příspěvku jako každý jiný. Je snadné uložit příspěvek jako koncept nebo jej okamžitě publikovat z nového okna.

Převaděč kategorií a značek

Tento nástroj vás připojí ke skriptu, který může provést konverzi za vás. Pokud jste již skript nainstalovali, můžete jej spustit. Jinak vám WordPress umožní nainstalovat převaděč.

Import

Pokud jste použili jinou blogovací platformu a chcete přejít na WordPress, budete potřebovat nástroj Import. Umožňuje nahrávat obsah z jiných blogů a jiných webů WordPress na nový. Ve výchozím nastavení najdete v seznamu Import následující nástroje:

 • Blogger – importujte příspěvky, komentáře a uživatele z blogu Blogger
 • Blogroll – import odkazů ve formátu OPML
 • Převaděč kategorií a značek – převádí existující značky do kategorií a naopak
 • LiveJournal – importujte příspěvky z LiveJournal
 • Movable Type and TypePad – importujte příspěvky a komentáře z blogu Movable Type nebo TypePad
 • RSS – importujte příspěvky z kanálu RSS
 • Tumblr – Importujte příspěvky a média z Tumblr
 • WordPress – importujte příspěvky, stránky, komentáře, vlastní pole, kategorie a značky z exportního souboru WordPress

Importujte nástroje WordPress

Prostřednictvím různých pluginů WordPress jsou k dispozici další možnosti importu. Pokud nenajdete ten, který potřebujete, zkuste prohledat oficiální doplňky WordPress úložiště pro správný nástroj pro dovozce.

Vývozní

Nástroj Export vezme obsah z aktuálního webu WordPress a přesune jej do souboru, takže jej můžete použít jinde. Je možné exportovat:

 • Veškerý obsah
 • Příspěvky
 • Stránky
 • Média

Pokud vyberete možnost Celý obsah, bude exportovaný soubor obsahovat všechny vaše příspěvky, stránky, komentáře, vlastní pole, termíny, navigační nabídky a vlastní příspěvky. Výběrem možnosti Příspěvky nebo Stránky získáte export pouze konkrétních příspěvků na základě autora, data a stavu. Možnost Media (Médium) umožňuje filtrovat soubory podle doby nahrávání.

Exportujte nástroje WordPress

Po výběru možnosti klikněte na tlačítko „Stáhnout exportní soubor“. Poté, co WordPress vygeneruje soubor XML s obsahem, měli byste jej uložit na bezpečné místo v počítači. Toto je soubor, který budete potřebovat, jakmile se rozhodnete importovat obsah do jiného WordPress nebo jiného typu blogu.

Je dobré vědět, že WordPress Tools je tu pro vás

Po zjištění, z jakých nástrojů WordPress se skládá, je zřejmé, že je nebudete používat každý den. Ať už potřebujete nastavit Stiskněte toto nebo použijte nástroje pro export a import, je pravděpodobné, že k nim budete mít přístup pouze jednou.

Ale je hezké vědět, že vývojáři přemýšleli o všem a nemuseli byste zasahovat mimo WordPress, abyste našli skripty, které vám pomohou. I když právě teď žádné nástroje nepotřebujete, mohou se vám v budoucnu hodit. Stačí si ponechat jejich poznámku v zadní části hlavy nebo ještě lépe, přidat si tento příspěvek do záložek, abyste si jej mohli v případě potřeby znovu přečíst.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map