Jak používat knihovnu médií WordPress a přidávat obrázky

wordpress-media-library.png


Jak je zřejmé z jeho názvu, WordPress klade velké důraz na psané slovo. Pokud jde o psaní, existují nekonečné možnosti a nastavení. Je to však už dlouho, protože mediální soubory byly na vašem webu ignorovány. Protože, pokud ne pro nic jiného, ​​„obrázek stojí za tisíc slov“.

Dnes je běžné zahájit blog WordPress věnovaný výhradně obrázkům a videím, aniž by na blogu existoval jediný „konvenční“ příspěvek. Ale i když chcete, aby se vaši návštěvníci soustředili pouze na to, co musíte říci, stále budete muset pracovat s mediálními soubory. Pro případ, že byste do článků nechtěli přidávat fotografie a videa, zvažte jejich použití pro vaše čtenáře. Dokonce i Google a další vyhledávače vám poskytnou další body za to, že máte články bohaté na média. S obrázky je všechno mnohem lepší a WordPress vám pomůže přidat je do článků.

Dříve nebo později budete muset začít přidávat obrázky na svůj web. V tomto článku vám pomůžeme s prvními kroky – seznámení s mediální knihovnou WordPress a naučíme se, jak přidat první obrázek do WordPress. Poté budete na cestě ke zvládnutí správy médií na svém webu.

Co je mediální knihovna WordPress

Knihovna médií WordPress je virtuální úložiště všech mediálních souborů (obrázků, videí, zvuku a dalších dokumentů), které můžete na svém webu použít. Umožňuje nahrávat a spravovat mediální soubory, vkládat je do příspěvků a stránek a dokonce rychle upravovat na cestách. Přestože můžete pracovat s různými typy souborů, zaměříme se na obrázky.

Nahrajte obrázky, videa a další soubory

Při prvním otevření knihovny nebudou v seznamu žádné soubory. Vaším prvním úkolem je tedy nahrát obrázky, abyste je mohli použít v příspěvcích a na stránkách. Vezměte prosím na vědomí, že obrázky a další soubory můžete také přidat přímo z článku, který upravujete. Další podrobnosti naleznete v následující části.

Chcete-li nahrát nové obrázky přímo do knihovny médií WordPress, postupujte takto:

 1. Navigovat do Média -> Přidat nové
 2. Klikněte na tlačítko „Vybrat soubory“ nebo přetáhněte obrázky do okna
 3. Pokud jste klikli na tlačítko, vyberte v počítači obrázky a další mediální soubory

Nahrajte obrázky, videa a další soubory

Od okamžiku, kdy jste otevřeli obrázky z počítače nebo je přetáhli do přerušované schránky, WordPress začne nahrávat soubory. V závislosti na rychlosti vašeho internetového připojení, poskytovatele hostingu a velikosti souborů může trvat v průměru až několik minut, než WordPress dokončí proces nahrávání. Každý soubor dostane svůj osobní ukazatel průběhu, takže můžete vědět, jak rychle (nebo pomalu) se daný soubor nahrává.

Ve výchozím nastavení vám WordPress umožňuje nahrávat více mediálních souborů najednou. Pro případ, že to pro vás nebude fungovat, můžete kdykoli přepnout zpět na jednodušší Uploader prohlížeče. Bude fungovat i na starších počítačích, ale umožní vám nahrát pouze jeden mediální soubor.

Knihovna médií

Knihovna médií WordPress

Po nahrání alespoň jednoho souboru budou změny viditelné v knihovně médií WordPress. Chcete-li ji otevřít, přejděte na Média -> Knihovna.

Na této nové stránce se zobrazí seznam všech mediálních souborů, které jste nahráli do WordPress. Soubory můžete zobrazit v seznamu nebo v mřížce. Pokud chcete filtrovat konkrétní typy souborů, vyberte pouze obrázky, videa, zvukové soubory nebo soubory nepřipojené (soubory, které nepatří k žádnému příspěvku nebo stránce). Můžete také zobrazit obrázky z konkrétních měsíců a let. Pokud chcete smazat více než jeden obrázek, klikněte na tlačítko „Hromadně vybrat“, vyberte obrázky a klikněte na tlačítko „Smazat vybrané“.

Na pravé straně knihovny médií najdete jednoduché vyhledávací pole, které vám umožní najít obrázek v knihovně. I když se to může v tuto chvíli zdát zbytečné, tato funkce bude velmi užitečná, jakmile nashromáždíte stovky a tisíce souborů v knihovně.

Nahrávejte a vkládejte obrázky přímo do svého příspěvku

Protože pravděpodobně budete trávit většinu času psaním nových příspěvků, je dobré vědět, že můžete přidat obrázky a další mediální soubory přímo z obrazovky pro úpravy příspěvků. Ovládáním mediálních souborů odtud získáte dokonce několik dalších možností, takže se na ně podíváme.

Kliknutím na tlačítko „Přidat média“ v horní části obrazovky pro úpravy příspěvků se zobrazí nové vyskakovací okno. Knihovna médií WordPress je v zásadě stejná – můžete nahrát soubory přímo z počítače nebo vybrat obrázky, které již byly do knihovny nahrány..

 1. Umístěte kurzor na místo, kde se má obrázek v článku objevit
 2. Klikněte na tlačítko „Přidat média“ v horní části obrazovky
 3. Nahrajte nebo vyberte obrázek na kartě Knihovna médií
 4. V případě potřeby upravte obrázek a jeho podrobnosti
 5. Klikněte na tlačítko „Vložit do příspěvku“

Přestože obrazovka vypadá téměř stejně jako ta, kterou otevřete v nabídce správce WordPress, můžete si všimnout, že na levé straně je několik dalších odkazů. Kromě vkládání obrázků můžete vytvořit galerii, vybrat doporučený obrázek pro daný příspěvek nebo vložit obrázek z adresy URL.

Vytvořte galerii

Galerie WordPress

Nastavením galerie můžete vybrat více obrázků a přidat je do svého příspěvku. WordPress poté vytvoří koláž vybraných obrázků a zobrazí je v příspěvku. Pokud používáte vizuální editor, uvidíte všechny seskupené obrázky a můžete na ně kliknout. Pokud tak učiníte, zobrazí se dvě nové ikony, které vám umožní upravit a odstranit galerii.

Pokud přepnete do textového editoru, všimnete si na stejném místě zkráceného kódu [galerie]. Od verze WordPress 3.5 lze krátký kód galerie rozšířit o řadu parametrů, takže jej můžete upravit ručně. Protože práce s parametry vyžaduje určité pochopení toho, jak krátké kódy fungují, prozatím to přeskočíme. Ale pokud se chcete o této funkci dozvědět více, přečtěte si o ní více oficiální stránky WordPress Codex.

Hlavní obrázek

Vyberte obrázek, který bude představovat váš příspěvek. V závislosti na motivu, který právě používáte, se tento obrázek může zobrazit jako miniatura příspěvku na různých místech. Také se často zobrazuje nad příspěvkem na stránce s jedním příspěvkem. Ale opět to opravdu záleží na tématu.

Vložit z URL

Pokud máte obrázek umístěn na jiném serveru a nemůžete jej nebo nechcete nahrát na svůj web WordPress, můžete jej vložit z adresy URL. K tomuto obrázku budete potřebovat absolutní cestu (úplná adresa odkazu). Například images / how-to-use-wordpress-media-library-and-add-images.jpg.

Jakmile vložíte adresu URL, zobrazí se náhled obrázku. Před vložením do příspěvku můžete také upravit několik podrobností.

Před přidáním obrázků z adresy URL se ujistěte, že k tomu máte oprávnění. Mnoho fotografií je chráněno autorskými právy a jejich použití bez svolení bude znamenat, že je ukradnete.

Různé velikosti obrázku

Při pokusu o přidání obrázků k příspěvku nebo stránce si všimnete, že WordPress vám umožní vybrat jeho rozměry. Ve výchozím nastavení vytváří WordPress tři další velikosti vedle původní velikosti. Takže, i když například nahrajete obraz ve vysokém rozlišení, WordPress jej automaticky zpřístupní v těchto třech rozlišeních, pokud používáte motiv Dvacet sedmnáct:

 • Náhled – 150 × 150 pixelů
 • Střední – 300 × 188 pixelů
 • Velké – 525 × 328

Upozorňujeme, že tato velikost může záviset na použitém motivu. Můžete také vybrat svou vlastní dimenzi, pokud na ni přejdete Nastavení -> Média z nabídky panelu WordPress.

Jak upravit podrobnosti obrázku

Upravte podrobnosti obrázku ve WordPressu

Než se dostaneme k části, kde můžete oříznout, změnit velikost a upravit obrázky, podívejme se, jak upravit některé podrobnosti. Pomůže vám to uspořádat soubory na vašem webu a pro návštěvníka a vyhledávače bude prospěšné mít všechna další data o souborech na vašem webu..

 1. Vyberte libovolný obrázek z knihovny
 2. Objeví se vyskakovací okno, které vám ukáže podrobnosti o tomto obrázku
 3. Na pravé straně najdete informace jako název obrázku, typ souboru, datum uploadu, velikost a rozměry souboru
 4. Níže vidíte URL vašeho obrázku
 5. Chcete-li obrázek upravit, změňte jeho název, popisek, alternativní text (zobrazí se uživatelům, kteří nemohou fotografii otevřít) a popis
 6. Těsně pod polem popisu vidíte, který uživatel tento konkrétní mediální soubor nahrál
 7. Chcete-li upravit další podrobnosti, klikněte na odkaz Upravit další podrobnosti ve spodní části

Jak upravit obrázek

Jak editovat obrázky ve WordPressu

Vývojáři WordPress byli natolik laskaví, že vám mohli představit funkci, která umožňuje upravovat obrázky, které jsou již nahrány do mediální knihovny WordPress. Chcete-li na obrázku provést další práci, vyberte jednu ze seznamu Media Library a klikněte na tlačítko „Upravit obrázek“ pod ní.

Nyní můžete obrázek oříznout, otočit a převrátit, aniž byste jej museli znovu nahrávat. K dispozici jsou také tlačítka zpět a znovu, která vám umožní opravit chyby udělané při úpravách. Tento nástroj samozřejmě není náhradou za Photoshop, ale dělá zázraky pro malé a rychlé opravy.

Točit se

Chcete-li vybraný obrázek otočit, klikněte na tlačítko a otočte jej doleva nebo doprava.

Stupnice

Na pravé straně můžete pro svůj obrázek zadat nové rozměry. Když zadáte šířku nebo výšku, WordPress automaticky vypočítá druhou dimenzi tak, aby si váš obrázek zachoval poměr stran (nechcete, aby byl zkreslený). Pokud se pokusíte obrázek zvětšit, zobrazí se vedle něj červený vykřičník, který označuje, že není možné zvětšení zvětšit..

V aplikaci WordPress můžete zmenšovat pouze obrázky

Oříznutí

Chcete-li obrázek oříznout, klikněte na něj a tažením proveďte výběr. Podržením klávesy Shift při výběru můžete zachovat poměr stran. Pokud ji chcete upravit, změňte poměr stran z pravé strany obrazovky. Například pomocí poměru 1: 1 vytvořte čtvercový výběr nebo jej změňte na 4: 3, 16: 9 nebo cokoli jiného, ​​co chcete. Jakmile provedete výběr, můžete jej rychle upravit výběrem velikosti v pixelech. Minimální velikost rozsahu je velikost miniatury nastavená v nastavení média.

Aplikuj změny

Poslední možnost umožňuje použít změny na všechny velikosti obrázků, pouze na miniaturu nebo na všechno kromě miniatury. Můžete mít například čtvercovou miniaturu, která zobrazuje pouze část původního obrázku.

Stránky příloh

Stránka přílohy obrázku

Od okamžiku nahrání nového souboru vytvoří WordPress novou stránku přílohy. Na tuto stránku se dostanete otevřením libovolného obrázku a kliknutím na „Zobrazit stránku přílohy“ na panelu voleb na pravé straně.

Tato stránka je jako každá jiná stránka WordPress. Ale místo ručního publikování to WordPress udělá za vás. Například stránka přílohy obrázku zobrazí tento obrázek se všemi jeho dalšími údaji, jako je název, popis, titulek a alt text.

Stránku můžete upravovat stejně jako všechny ostatní, mít k ní komentáře a sdílet ji se svými uživateli. Data zobrazená na stránce závisí na motivu WordPress. Některá témata se mohou rozhodnout zobrazovat více či méně dat.

Obrázky jsou zábavné

Práce s obrázky a dalšími mediálními soubory ve WordPressu je zábavná. Než se však stane zábavnou, měli byste se naučit navigovat v knihovně médií WordPress. Doufáme, že vám tento článek s tím pomohl a že nyní víte, jak přidávat nové obrázky, upravovat je a vkládat do příspěvků, zobrazovat galerie a stránky příloh..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map