Jak používat Editor vzhledu ve WordPressu

wordpress-vzhled-editor.png


Až dosud jste měli možnost přizpůsobit redakční systém WordPress prostřednictvím různých uživatelsky přívětivých editorů. Přizpůsobitel vám umožnil procházet různými možnostmi vzhledu, které vaše téma podporovalo. Pokud se však rozhodnete přizpůsobit svůj web nad rámec uvedených možností, měli byste vědět o Editoru vzhledu WordPress.

Mezi mnoha soubory v WordPress, které lze upravit, existují dva zvláště zajímavé. Mluvíme o souborech šablony a šablony stylů, které můžete upravovat přímo z WordPress.

Než začnete uvažovat o změně kódu sami, měli bychom vás varovat, že WordPress nevytváří zálohy ohrožených souborů. Jakékoli změny jsou tedy trvalé.

Jak upravovat motivy pomocí Editoru vzhledu

Až budete připraveni dozvědět se více o WordPressu a zašpinit si ruce zadáním nějakého vlastního kódu, přejděte na Vzhled -> Editor. Tento vestavěný editor umožňuje změnit kód uložený v souborech šablony a šablony stylů. Jakmile ji otevřete, soubor style.css, který používá vaše aktuální téma, se automaticky zobrazí před vámi.

Editor vzhledu WordPress

V závislosti na nastavení vašeho webu možná nebudete mít přístup k některým souborům. Pokud ano, zobrazí WordPress varovnou zprávu, která vás upozorní, že je třeba změnit oprávnění souboru pro tento konkrétní soubor. Další informace viz jak změnit oprávnění souboru v WordPress.

Jak vybrat soubory pro úpravy

Jakmile otevřete Editor, WordPress vám ukáže všechny dostupné soubory šablon a stylů aktivního motivu. Pokud chcete upravit neaktivní motiv, přejděte na začátek seznamu, vyberte položku z rozbalovací nabídky a klikněte na tlačítko „Vybrat“. WordPress načte všechny soubory spojené s vybraným motivem.

Šablony

Chcete-li vybrat soubor, projděte seznam na pravé straně okna. Každý z nich má v zátvorkách níže název a název souboru. Chcete-li upravit některý ze souborů, stačí na něj kliknout a kód se objeví v levém editoru.

Buď opatrný

Zatímco úpravy souborů stylů je relativně bezpečné, úpravy souborů PHP mohou způsobit chyby, které mohou způsobit, že váš web bude nepoužitelný. Pokud se rozhodnete upravit soubory PHP z Editoru vzhledu, buďte velmi opatrní.

Příklad: Jak změnit velikost písma pomocí Editoru vzhledu

Abychom vám ukázali, jak editor pracuje, chystáme se změnit velikost písma textu v příspěvcích v motivu Dvacet sedmnáct.

Než budeme pokračovat, rádi bychom vás na chvilku upoutali. Ve verzi 4.7 byl zaveden WordPress nová funkce, která vám umožní přidat vlastní CSS rychleji. Místo úpravy kódu pomocí Editoru vzhledu doporučujeme otevřít Vzhled -> Přizpůsobit -> Další CSS kde získáte psaný libovolný vlastní kód CSS, aniž byste přímo ovlivnili šablonu stylů.

Zkontrolujte prvky

Prohlédněte si prvky v prohlížeči Google Chrome

Pokud stále chcete upravit šablonu stylů přímo pomocí Editoru vzhledu, postupujte takto:

 1. Otevřete jakýkoli příspěvek z vašeho blogu
 2. Vyberte text příspěvku
 3. Klikněte pravým tlačítkem myši na výběr a vyberte „Inspect“ nebo „Inspect Element“ (v závislosti na prohlížeči, který používáte)
 4. V nové části nebo okně, které se otevře, najděte zvýrazněnou položku

  živel

Zkontrolujte odstavec prvků

Třída by měla být také viditelná na kartě „Styly“. Pokud kliknete na styl, měl by váš prohlížeč otevřít šablonu stylů a umožnit vám upravit CSS přímo z prohlížeče. Tuto funkci můžete použít k testování vlastního kódu CSS před skutečným provedením změn na vašem webu. Protože jsme chtěli upravit velikost písma v příspěvcích, je v našem zájmu následující kód CSS:

p {
velikost písma: 50px;
}

Aplikuj změny

Po testování několika velikostí písma z prohlížeče si zapamatujte, které se vám líbilo nejlépe. Poté můžete přejít do editoru a upravit písmo:

 1. Navigovat do Vzhled -> Editor
 2. Pokud již není vybrána, zvolte Stylesheet (style.css) soubor ze seznamu na pravé straně
 3. Najděte třídu „p“
 4. Přidejte „velikost písma: 50 pixelů;“ (celý kód by měl vypadat jako ten, který jsme napsali výše)
 5. Klikněte na tlačítko „Aktualizovat soubor“

Velikost písma odstavce

Nový styl je uložen a jste připraveni znovu načíst web. Otevřete libovolný příspěvek a podívejte se na změnu velikosti textu. Pokud nevidíte rozdíl a jste si jisti, že jste kód upravili správně, ujistěte se, že jste Vymažte mezipaměť prohlížeče nebo stiskněte kombinaci kláves CTRL + F5 aktualizovat stránku.

Při práci s Editorem vzhledu buďte opatrní

Editor vzhledu je úžasný nástroj pro rychlé změny souborů šablon a stylů. Abychom z toho mohli vytěžit maximum, je důležité, abyste si byli plně jisti změnami, které provádíte. Jakákoli změna souborů PHP může uzamknout vaše stránky, dokud je neopravíte přes FTP. Při práci se soubory PHP proto doporučujeme, abyste pracovali na místním souboru, který můžete přenášet pomocí FTP, a přitom si vždy zachovat původní zálohu. Pokud provádíte úpravy stylů stylů, nezapomeňte na další funkce CSS, které byly představeny před několika měsíci.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map