Jak použít stránku Přizpůsobit k úpravě motivu WordPress

wordpress-customize-options.png


Jednou z úžasných funkcí WordPressu, díky které je mezi bloggery tak populární, je schopnost používat témata. Bez jakýchkoli technických znalostí může nyní kdokoli mít krásně navržený web, který si každý zamiluje.

Ale i když témata WordPress vám slouží vše na talíři, to neznamená, že byste měli nechat věci po instalaci motivu nezměněné. Většina prvků, které tvoří web, je náchylná k přizpůsobení. V závislosti na motivu je možné změnit tituly, písma, barvy, text, obrázky a téměř vše, co chcete.

Samozřejmě je možné udělat mnohem víc, pokud víte, jak kódovat, ale to není důvod, proč jste tady. Vzhledem k tomu, že vám WordPress umožňuje upravovat motivy pomocí přizpůsobitelného nástroje pro začátečníky, ukážeme vám, jak k němu přistupovat a jak přizpůsobit motiv podle vašeho výběru. Protože každá položka obsahuje různé možnosti přizpůsobení, použijeme pro účely tohoto tutoriálu dvacet sedmnáct.

Jak získat přístup k přizpůsobené stránce WordPress

Stránka přizpůsobení WordPress je známá také jako WordPress Customizer. Byl zaveden ve verzi 3.4 a od té doby umožňuje uživatelům zobrazit náhled webu, zatímco se na něm provádějí změny. Jaký lepší způsob přizpůsobení webu, ale vidět jeho živou verzi zezadu židle? Velkou částkou je, že tyto úpravy neovlivňují živý web, takže vaši návštěvníci nemohou vidět, co děláte, dokud neuložíte změny..

Chcete-li získat přístup k nástroji WordPress Customizer, přejděte na Vzhled -> Přizpůsobit.

Upravte stránku WordPress

To je ono. WordPress otevřel domovskou stránku vašeho blogu a na levé straně obrazovky přidal Customizer. Jste připraveni začít provádět změny na svém webu.

Jak přizpůsobit web WordPress

Pro začátek se zaměřme na možnosti na levé straně obrazovky.

V horní části stránky vám WordPress oznámí název vašeho webu. Hned pod tím se zobrazí název motivu, který právě používáte. Pokud chcete přepínat mezi tématy, stačí kliknout na tlačítko „Změnit“ a vybrat libovolný jiný motiv, který jste nainstalovali do svého blogu.

Identita stránek

Začněte tím, že změníte několik možností, které jsou zásadní pro identitu vašeho webu. Pokud máte logo nebo ho chcete přidat, klikněte na tlačítko „Vybrat logo“. Vyberte libovolný obrázek z knihovny médií nebo nahrajte nový. Logo je obvykle čtvercový obrázek, který představuje vás nebo vaši společnost. Pokud vyberete jeden z dvaceti sedmnácti, logo se zobrazí hned vedle názvu webu. To se může lišit, pokud používáte jiné téma WordPress.

Identita stránek

Název a označení stránky by měly být jedinečné pro každý web. Nejen to se zobrazí na domovské stránce, ale přímo ovlivní způsob, jakým se váš blog zobrazuje na stránkách s výsledky vyhledávání vyhledávače. Z tohoto důvodu je bezpodmínečně nutné, abyste na svůj web dali jméno a jako jeho tagline napište popis jedné věty.

Nezapomeňte přidat ikonu webu. Tento malý obrázek se zobrazuje v prohlížeči uživatelů v horní části oken a karet. Zobrazují se také uživatelům, kteří si na vašich stránkách uložili záložek nebo vytvořili jakékoli zkratky. Ikona webu pomůže lidem snáze rozpoznat váš blog. Lidé obvykle vyberou svá loga jako ikonu webu. Mělo by být čtvercové a široké a vysoké nejméně 512 × 512 pixelů.

Barvy

Jak již bylo prokázáno mnoha typy výzkumu, celý web může ovlivnit barvy. Pouhým výběrem hlavních barev můžete nastavit jiný tón svého webu a přilákat správný (nebo špatný) typ uživatelů. Ať už si budete vybírat barvy podle různých studií nebo podle vlastní příbuznosti, na kartě Barvy v Customizeru budete moci provést potřebné změny.

Barvy

Pokud jde o dvacet sedmnáct, můžete si vybrat mezi třemi barevnými schématy a přizpůsobit barvu textu záhlaví.

Některá další témata vám poskytnou ještě více možností a možná budete moci přizpůsobit každou barvu na webu. Vše záleží na tom, kolik úsilí vývojář věnuje vytváření možností motivu.

Header Media

Header Media

Záhlaví se stala jedním z nejdůležitějších prvků návrhu webové stránky. V moderních tématech záhlaví obvykle obsahují obrázky a videa, takže je přirozené, že si můžete vybrat média sami. Podrobnosti o médiích Header Media jsme již podrobně popsali, proto se podívejte, jak přizpůsobit záhlaví webových stránek v WordPress.

Nabídky

Jídelní lístek

Následující panel umožňuje přidávat a upravovat navigační nabídky ve WordPress. Protože je důležité, aby každý web měl alespoň jednu navigační nabídku, musíte se naučit, jak přidávat nabídky do WordPress. Tato karta umožňuje provádět totéž, ale s funkcí Live Preview, takže můžete okamžitě vidět a testovat výsledky.

Widgety

Když otevřete panel Widgety, uvidíte karty, které představují všechna dostupná místa, kde můžete používat widgety. Když jsme hovořili o tom, jak přidat widgety do WordPress, zmínili jsme se, že závisí na motivu, který používáte.

Widgety

Obvykle bude k dispozici alespoň několik oblastí připravených pro widget. Pokud používáte dvacet sedmnáct, zobrazí se možnosti přidání widgetů na postranní panel, zápatí 1 a zápatí 2.

Otevřete kterékoli z dostupných míst, přidejte a upravte widgety podle svých představ a současně sledujte změny na pravé straně obrazovky. Je to hezké, že??

Statická přední strana

Pokud vybrané téma podporuje statické přední stránky, tento panel vám umožní vybrat typ přední stránky. S dvaceti sedmnácti můžete nechat zobrazit své nejnovější příspěvky na domovské stránce nebo vybrat jinou stránku.

Statická přední strana

V případě, že vyberete statickou stránku, WordPress otevře další sadu možností, které vám umožní vybrat přední a post stránku. Pokud se vám některá z těch, která již máte, nelíbí, vytvořte novou kliknutím na odkaz Přidat novou stránku.

Možnosti motivu

Pokud se rozhodnete použít statickou stránku pro přední stránku, přidá WordPress jeden další panel do Customizer. Zde si můžete vybrat rozvržení své přední stránky a vybrat stránky, které se zobrazí v kterékoli z dostupných částí vašeho motivu.

Možnosti motivu

Další CSS

Kaskádové styly (CSS) je jazyk používaný k popisu stylu jakéhokoli dokumentu napsaného v HTML. Weby WordPress používají CSS k definování barev, okrajů, písem a mnoha dalších aspektů návrhu. Až do verze 4.7 WordPress museli uživatelé upravovat soubory stylů přímo nebo používat Editor vzhledu, aby mohli změnit konkrétní styly webu.

Další CSS ve WordPressu

Nyní však stačí otevřít panel Další CSS v Přizpůsobiteli. Zde můžete napsat svůj vlastní CSS kód, který bude mít okamžitý dopad na web.

Klepnutím upravte

Všechny prvky, které jsou k dispozici na panelu na levé straně obrazovky s možnostmi, také obdrží kruhová ikona úprav na panelu náhledu. Pouhým kliknutím na ikonu vedle některého z prvků otevře WordPress příslušné nastavení na levé straně.

Jak je vidět z níže uvedeného snímku obrazovky, vedle názvu, tagline, vyhledávacího pole a miniaplikací z posledních příspěvků jsou ikony modrého kruhu.

Klepnutím upravte

Neexistuje žádný rozdíl v nastavení, které změníte, ale tato funkce je dobrá pro ty z vás, kteří bojují s nomenklaturou prvků. Například, pokud si stále nejste jisti, co je záhlaví nebo jen nevidíte, kde se změna projeví, můžete ji přesto upravit kliknutím na ikonu.

Náhled různých velikostí obrazovky

Ve spodní části WordPress Customizer najdete ovládací prvky obrazovky. Tyto malé ikony vám umožňují rychle změnit zobrazení webu. Můžeš vidět jak blog vypadá na stolních počítačích, tabletech a chytrých telefonech. To je ideální pro kontrolu aktuálního tématu z hlediska reakce (jak se téma chová na různých velikostech obrazovky).

Ovládací prvky obrazovky

Je to všechno o tom, co se vám líbí

Jak můžete vidět ze všech nastavení dostupných v programu Customizer, je možné upravit libovolné téma WordPress pomocí uživatelsky přívětivých možností na této stránce. Některá témata budou mít více či méně možností, ale věnujte čas tomu, abyste je prošli. Je důležité mít jedinečný web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map