Jak přidat oznámení o autorských právech v WordPress

Jak přidat oznámení o autorských právech v WordPress


Téměř na každém webu, který najdete na internetu, bude uvedeno oznámení o autorských právech, které poskytuje základní informace o tomto webu. Přestože se zákon změnil a umístění symbolu autorských práv nebude skutečně chránit vaši práci, pro weboví designéry existuje nepsané pravidlo, aby v zápatí webové stránky vytvořili oznámení.

Oznámení o autorských právech je obvykle jednoduchý text, který se skládá z několika prvků. K vytvoření jednoho budete potřebovat:

 • symbol autorských práv
 • datum vytvoření
 • jméno autora
 • prohlášení o právech

Jak jsme vám již řekli, můžete přidat cokoli, co chcete. Pokud to nechcete, nemusíte uvádět symbol autorských práv, můžete použít odkaz na vaše upozornění nebo jakýkoli jiný text, který se vám líbí.

Jak vytvořit dynamické oznámení o autorských právech

OK, domníváme se, že nejste tady, abyste si přečetli informace o autorských právech samotných, ale chcete vědět, jak je vytvořit ve WordPressu. Pravděpodobně vytvořte ten, který se bude dynamicky měnit, takže nemusíte každý rok aktualizovat vaše zápatí, abyste změnili štítek. Vytvořme si jeden a přestaneme se starat o oznámení o autorských právech v budoucnu. Pokud kód nechcete upravovat, můžete použít plugin k provedení stejné úlohy za vás.

 1. Zkopírujte následující kód a vložte jej do souboru features.php vašeho motivu:
 2. function create_copyright () {
  $ all_posts = get_posts ('post_status = publikovat & objednat = ASC');
  $ first_post = $ all_posts [0];
  $ first_date = $ first_post-> post_date_gmt;
  _e ('Copyright ©');
  if (subst ($ first_date, 0, 4) == date ('Y')) {
  echo date ('Y');
  } jinde {
  echo subst ($ first_date, 0, 4). "-". datum ('Y');
  }
  ozvěna '. get_bloginfo ('jméno'). ' ';
  _e ('Všechna práva vyhrazena.');
  }
 3. Uložit změny
 4. Otevřete soubor footer.php
 5. Vyhledejte informace o autorských právech, které již v tématu máte (pokud existuje), a nahraďte je následujícím kódem PHP.

 6. Například, pokud pracujete s tématem dvacet sedmnácti, v oblasti zápatí najdete HTML kód, který se ozývá „Proudly powered by WordPress“. Jednoduše přepište tento kód tímto:

 7. Uložit změny

Pokud jste v kódu nic nezměnili, vaše nově vytvořené oznámení o autorských právech by mělo vypadat asi takto:

Copyright © 2017 První průvodce webem Všechna práva vyhrazena.

Pokud jste chtěli pouze změnit oznámení o autorských právech, máte hotovo. V několika následujících řádcích vysvětlíme výše uvedený kód.

Funkce poskytovaná výše vyhledává všechny příspěvky ve vašem adresáři WordPress. Získá první publikovaný vůbec a načte jeho datum. Tato část je důležitá, pokud jste v posledních letech začali pracovat na projektu WordPress. Pokud ano, oznámení o autorských právech automaticky zapíše rok, kdy jste začali, a podle potřeby přidá aktuální rok. Pokud jste blog spustili tento rok, zobrazí se pouze aktuální rok.

Poté funkce zapíše text „Copyright“ následovaný známým symbolem © a přidá název vašeho blogu ze stránky Obecné nastavení. Na konci bude text „Všechna práva vyhrazena“, který můžete samozřejmě změnit na cokoli chcete.

Uživatelé Genesis:

Pokud máte téma, které je postaveno na rámci Genesis, již máte vše, co potřebujete, v jediném krátkém kódu. Jednoduše použijte následující zkratku pro automatické vygenerování a zobrazení aktuálního roku s některým textem před a po něm:

[footer_copyright first = ”2007 ″ before =” Text ”after =” Text ”]

Pokud neprovedete přizpůsobení kódu, existuje jednoduché řešení ve formě bezplatného pluginu, který pro vás může udělat vše. Dobře, nebude to hádat vaše osobní údaje, takže budete muset zadávat slovo sem a slovo, ale nebudete muset hádat kód, který pravděpodobně tolik nenávidíte.

Puter Putter

CENA: Zdarma

Puter Putter

Footer Putter je bezplatný plugin s vtipným jménem (dovolujeme si vám říci „Footer Putter“ třikrát za sebou a udržovat vážnou tvář). Plugin pro vás provede špinavou práci a vše, co musíte udělat, je rychle nastavit. Poté můžete zapomenout na Footer Putter a na oznámení o autorských právech, protože vše bude provedeno bez vašeho zásahu.

 1. Nejprve jděte na Pluginy-> Přidat nový
 2. Hledat “Footer Putter”
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin
 4. V nabídce WP přejděte na Footer Putter a otevřete Footer Credits

 5. Zde byste měli vyplnit podrobnosti, jako jsou informace o vlastníkovi webu, adresa organizace, zeměpisné souřadnice, které používají vyhledávače, kontakt a právní údaje. Až to uděláte, přejděte dolů a zobrazí se náhled nově vytvořeného oznámení o autorských právech.

 6. Uložit změny
 7. otevřeno Vzhled -> Widgety
 8. Najděte Zápatí Copyright Widget a přetáhněte jej do oblasti widgetu, kde chcete zobrazit nově vytvořené informace

Pokud vaše téma nemá v zápatí oblast widgetu, budete si ji muset vytvořit.

Když někdo kopíruje text, přidejte do schránky oznámení o autorských právech

Jakmile se rozhodnete něco zveřejnit na internetu, nebudete moci lidem zabránit v kopírování vašeho obsahu. Víte, že a s tím prakticky nemůžete dělat nic. Ať už je to jen věta, nebo jste napsali celý příběh, ať už je to fotografie nebo obrázek, který jste nakreslili, video, které jste vytvořili, nebo cokoli jiného, ​​stane se veřejným a přístupným prakticky každému, bez ohledu na to, co děláte chránit to.

I když přijmete další preventivní opatření a váš obsah bude bezpečnější, nikdy jej nebudete moci kompletně zabezpečit proti kopírování.

Přidejte do WordPress oznámení o autorských právech

S ohledem na to můžete stále vyvíjet úsilí a vytvářet upozornění a upozornění na autorská práva, nebo dokonce zkusit kopírovat úplně. Jednou z dalších věcí, kterou můžete udělat, je přidat odkaz na text, který lidé mohou zkopírovat z vašeho webu, a přimět je, aby jej vložili. Pravděpodobně jste viděli tuto funkci v akci na jednom z mnoha populárních webů, které tak dělají. Pokud jste zkopírovali text z jejich webových stránek, skončili jste tím, že máte další text, který říká něco jako „Přečtěte si více na www.domain.com“.

Namísto blokování lidí v kopírování textu z vašeho webu (najdou cestu, pokud to opravdu chtějí), můžete jednoduše přidat název svého webu a odkaz na původní příspěvek.

Přidejte odkaz na jakýkoli zkopírovaný text z vašeho webu:

 1. Otevřete footer.php
 2. Zkopírujte a vložte následující kód:
 3. Uložit změny

Nyní, když máte kód uložený do zápatí, pokaždé, když se někdo pokusí zkopírovat text z vašeho webu, bude za původně zkopírovaný obsah přidán dodatek s odkazem na původní příspěvek.

I když osoba, která zkopírovala text, může váš doplněk snadno smazat v libovolném textovém editoru, alespoň jste však ukázali, že jste si vědomi zkopírovaného materiálu. Zatímco většina lidí tento doplněk jednoduše smaže, můžete doufat, že někdo opustí odkaz na váš web (úmyslně nebo ne), a proto děkuji za vaši práci.

Zabalení

Ačkoli jednoduché oznámení o autorských právech nemusí lidem zabránit v kopírování vašeho obsahu, je důležité, abyste jej měli. Ať už přidáte kód ručně nebo používáte plugin pro vygenerování oznámení o autorských právech, WordPress usnadňuje manipulaci s touto funkcí, nesouhlasíte?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map