Jak přidat navigační nabídku v WordPress

how-to-create-wordpress-menus.png


Navigační nabídky (obvykle označované pouze jako nabídky) jsou důležitou součástí každého webu. Představte si je jako interaktivní mapu blogu. Umožňují zobrazit strukturu celého webu a současně nabídnout uživatelům pomoc při pohodlnějším procházení různými sekcemi a stránkami..

Dnes je těžké najít blog bez navigační nabídky. Ať už jste narazili na zpravodajský portál s tisíci příspěvky a četnými kategoriemi, potravinovým blogem, módním blogem nebo jednoduchým blogem pro jednostránky, nabídka bude pravděpodobně viditelná nahoře, velmi blízko záhlaví.

Takže, s výjimkou neobvyklých okolností, je navigační nabídka nezbytnou funkcí. Z tohoto důvodu je vytvoření nabídky WordPress něco, co by mělo být na vrcholu seznamu úkolů.

 • Nabídky WordPress
  • Co můžete vložit do nabídky WordPress?
  • Kolik nabídek a umístění nabídek můžete očekávat?
 • Jak vytvořit první nabídku WordPress
  • Přidejte prvky nabídky
  • Uspořádat položky nabídky (drag & drop)
  • Jak vytvořit podnabídku
  • Nastavení nabídky
  • Možnosti obrazovky
  • Jak přidat nabídku na postranní panel
 • Závěr

Naštěstí může být vytváření nabídek WordPress zábavné. Místo kódování a přemýšlení o tom, jak to bude fungovat na blogu, Vývojáři WordPress vytvořili intuitivní a uživatelsky přívětivý systém. Umožňuje jednoduché sestavení jednotlivých částí nabídky pomocí jednoduchého rozhraní drag & drop.

Návrh nabídky v WordPress závisí na motivu. Může to vypadat velké nebo malé. Některé nabídky WordPress jsou animované a dynamické. Ostatní jsou pravidelné a statické. Někteří mohou mít v navigaci naskládané celé příspěvky, mapy nebo formuláře. Na všem záleží.

Pokud nemáte příjemné menu, se kterým byste mohli pracovat, můžete za to vinu vývojáře motivu. Ale než začnete křičet, mějte na paměti, že celá věc je zcela přizpůsobitelná. Také mnoho fantastických pluginů může transformovat vaše obyčejné staré menu WordPress na aplikaci svého druhu.

Nabídky WordPress

Dnes se nebudeme zabývat podrobnostmi o zásuvných modulech a podrobném přizpůsobení. Místo toho se zaměříme na přidání standardních navigačních prvků do WordPress, které může začít používat každý začátečník.

Co můžete vložit do nabídky WordPress?

Nabídky WordPress bez instalace dalších rozšíření umožňují přidávat stránky, příspěvky, vlastní odkazy a kategorie.

Kolik nabídek a umístění nabídek můžete očekávat?

Kolik nabídek WordPressu můžete vytvořit, neexistují žádná omezení. Neváhejte tedy stavět různé a v případě potřeby je vyměňovat. Díky možnosti vytvářet bezpočet nabídek můžete vytvořit samostatné navigační seznamy, sociální nabídky nebo dokonce přidat nabídky do postranních panelů..

Přestože všechna témata WordPress přicházejí s alespoň jedním místem, kde můžete zobrazit nabídku, většina z nich nabízí několik míst, se kterými můžete pracovat. Pokud máte složitější weby, bude nutné zobrazit nabídky ve více než jedné oblasti, aby se návštěvníci cítili pohodlněji při navigaci mezi stránkami.

Jak vytvořit první nabídku WordPress

Chcete-li se dostat do editoru nabídek ve WordPress, přejděte na Vzhled -> Nabídky.

Pokud se jedná o novou instalaci webu, můžete očekávat prázdnou stránku rozdělenou do dvou segmentů. Na levé straně obsahuje několik karet všechny dostupné prvky, které lze přidat do nabídky. Na pravé straně získáte nové seznamy a upravíte jejich strukturu a nastavení. Než uvidíte nastavení, měli byste vytvořit novou nabídku:

 1. Pojďte s rozpoznatelným jménem a vyplňte jej
 2. Klikněte na tlačítko „Přidat nabídku“ na pravé straně

Jak vytvořit první nabídku WordPress

Okamžitě se změní správný aspekt obrazovky a nyní uvidíte sekce, kde můžete upravit strukturu nabídky a její nastavení. Nejdříve ale první; přidejte do vaší nové nabídky některé prvky.

Přidejte prvky nabídky

V tomto kroku byste se měli soustředit především na levou část editoru. Jak jsme již zmínili, najdete karty, které obsahují stránky, příspěvky, vlastní odkazy a kategorie. Ve většině případů používá průměrný blog WordPress stránky a kategorie jako prvky nabídky. To však neznamená, že byste sem také neměli přidávat další komponenty.

 1. Otevřete libovolnou kartu
 2. Vyberte stránky, příspěvky a kategorie nebo přidejte vlastní odkazy
 3. Před přepnutím na další kartu klikněte na každé stránce na tlačítko „Přidat do nabídky“

Přidání prvků nabídky v WordPress

Přidávání příspěvků, stránek a Kategorie je snadné, protože je musíte pouze vybrat ze seznamu. Pokud ale přidáváte vlastní odkaz, měli byste mít úplnou adresu URL stránky (příklad: http://www.google.com). Přidejte také název (štítek), který bude viditelný pro tento odkaz (příklad: Google)

Uspořádat položky nabídky (drag & drop)

Jakmile přidáte více než jednu položku nabídky zleva na pravou stranu editoru, prvky se zobrazí ve struktuře nabídky. Zde vám WordPress umožňuje přetahovat a přetahovat položky, a tak je uspořádat do libovolné polohy, kterou chcete.

Uspořádání prvků nabídky ve WordPressu

Kliknutím na malou ikonu šipky na pravé straně každého prvku zobrazí WordPress několik dalších nastavení. Poté můžete rychle změnit popisek položky nabídky (název, který se objeví v seznamu). Také zde můžete ovládat uspořádání položek nabídky kliknutím na příslušné odkazy – například přesuňte objekt nahoru a dolů, odešlete jej nahoru nebo umístěte pod jiný kus a vytvořte podnabídku.

Prvek můžete také snadno odstranit z nabídky kliknutím na červený odkaz „Odebrat“ na spodní straně karty. Nebojte se; tato akce neodstraní vybranou stránku, příspěvek nebo kategorii, ale odstraní ji pouze z nabídky, kterou upravujete. Pokud se jednalo o vlastní odkaz, odstranilo by se to, takže pokud se znovu rozhodnete přidat stejný vlastní odkaz, nezapomeňte si adresu URL zapamatovat.

Podnabídky jsou vnořené položky nabídky, které na sobě závisí. Prvky podnabídky se nazývají nadřazené a podřízené položky nabídky. Aby bylo možné zobrazit podnabídku, musí uživatel obvykle umístit kurzor myši nebo kliknout na nadřazenou položku. Podnabídky se používají k uspořádání obsahu do kategorií a k zobrazení kompaktnější navigační nabídky, která je snáze pochopitelná.

Chcete-li vytvořit podnabídku technikou drag & drop, přesuňte jednu položku pod druhou – ale před uvolněním levého tlačítka myši ji přesuňte jen o kousek na pravou stranu.

Pokud prostě nechcete přetahovat položky (a pravdu je třeba říci, někdy může být frustrující dosáhnout toho, co jste měli na mysli), WordPress vám umožňuje ovládat prvky pomocí jednoduchých odkazů:

 1. Do nabídky přidejte nadřazené i podřízené položky
 2. Klikněte na malou šipku na položce nabídky, kterou jste chtěli použít jako podřízenou (odsazenou)
 3. Klikněte na odkaz Pod oddílem „nadřazený“, kde „nadřazený“ bude mít označení položky nad ním

Jak vytvořit podnabídku ve WordPressu

Pokud se rozhodnete položku podnabídky odebrat, můžete ji jen trochu přesunout doleva. Případně klikněte na malou šipku na položce a vyberte možnost „Out from‘ parent section “, kde„ parent “bude opět štítek položky nad ní.

Nastavení nabídky

Před uložením nově vytvořené nabídky byste měli mít na paměti dvě další důležité možnosti.

 1. Automatické přidávání stránek – kdykoli je vytvořena nová stránka nejvyšší úrovně (hlavní, která nemá nadřazenou stránku), bude automaticky přidána do této nabídky
 2. Zobrazit umístění – pokud motiv umožňuje použít více nabídek, vyberte jeho umístění ze seznamu

Nastavení nabídky

Pokud jste se strukturou spokojeni, nezapomeňte kliknout na tlačítko „Uložit nabídku“, které najdete v pravé horní i dolní části editoru.

Možnosti obrazovky

V horní části stránky najdete kartu Možnosti obrazovky. Po kliknutí se na kartě zobrazí několik dalších nastavení, která vám umožní ovládat nastavení nabídky.

 • Krabice – kromě standardních prvků můžete zobrazit tagy a formáty, které pak můžete přidat do nabídek
 • Rozšířené vlastnosti nabídky – přidat cíl odkazu, cílový atribut, třídy CSS, vztah relace (XFN) a popis

Přestože témata mají předdefinované oblasti pro přidávání nabídek, můžete snadno přidat vlastní do postranního panelu nebo do jiných oblastí připravených pro widget.

 1. Jít do Vzhled -> Widgety
 2. Najděte widget „Vlastní nabídka“ z levé strany
 3. Přetáhněte ji na pravou stranu do libovolné oblasti připravené pro widget (jako postranní panel)
 4. Vyberte jméno
 5. Vyberte nabídku, kterou jste dříve vytvořili
 6. Klikněte na tlačítko „Uložit“

Nabídka na postranním panelu

Pokud se vám práce s widgety nelíbí, klikněte na odkaz a dozvíte se více o přizpůsobení widgetů ve WordPressu.

Závěr

Vytvoření webu bez navigačního menu je jako facka návštěvníků přímo do obličeje. Před povolením webu a jeho propagací proto vytvořte funkční nabídku WordPress, která vám a návštěvníkům pomůže rychlejší pohyb po webu. Dobré navigační menu vám také pomůže lépe se umístit ve vyhledávačích.

Doufáme, že vám tento výukový program pomohl s prvním krokem k nabídkám WordPress a že budete moci bez problémů vytvářet nové. Nezapomeňte v případě potřeby vytvořit podnabídky a pro zobrazení navigačních nabídek použít další umístění. Je také možné přidat nabídky do widgetizovaných oblastí. Pokud však chcete mít větší kontrolu nad nabídkami WordPress, bude nutné změnit téma nebo nainstalovat další pluginy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked