Jak přesunout váš blog z Weebly na WordPress

Jak přesunout váš blog z Weebly na WordPress


Nová technologie umožnila průměrnému Joeovi získat pět minut slávy nebo zahájit vlastní podnikání z jakéhokoli koutu světa. Takže i když nemáte představu o tom, jak internet funguje, můžete svůj blog zahájit i v následujících několika hodinách. Zatímco někdo, kdo chtěl udělat to samé před patnácti lety, musel vědět něco o tom, jak web funguje a jak používat nástroje pro tvorbu webových stránek, které byly tehdy tehdy vzácné, musíte si vybrat mnohem více. Pouhým Googlingem pro bezplatné nástroje pro tvorbu webových stránek jste možná přistáli na Weebly. Jedná se o velmi populární nástroj drag and drop, který vám umožní rychle spustit váš první web. Vypadá to opravdu pěkně, moc o to nepožaduje, ale stále vám umožňuje mít krásný web, který můžete nazvat svým vlastním.

Proč byste migrovali z Weebly na WordPress?

I když Weebly je skvělý nástroj vytvořený speciálně pro začátečníky, jednoduše vám neumožňuje vytvořit vlastní web, který byste opravdu chtěli. Pro začátek má Weebly své limity.

Weebly

Bezplatná platforma přichází s několika omezeními, která vás mohou nutit přejít na něco lepšího. A v moderním světě je těžké najít něco lepšího než WordPress, pokud jde o správu vašeho obsahu. Weebly není SEO přátelský. Znamená to, že pokud chcete, aby se váš nový web objevil, když někdo vyhledává konkrétní výraz na Googlu a dalších vyhledávačích, budete muset mít konkrétní sadu dovedností, aby se váš web objevil tam, kde by měl být – na první stránce Google.

A neexistují žádné další nástroje, které můžete integrovat s Weebly, které vám pomohou s konkrétními úkoly, jako je tento. Na druhou stranu, WordPress nabízí úložiště více než 50 000 bezplatných pluginů, které vám pomohou dosáhnout něčeho na webu, aniž byste museli psát jediný řádek kódu. Další důležitou věcí je elektronický obchod. Zatímco zřízení online obchodu s Weebly je jednoduché, pravděpodobně jste si uvědomili, že Weebly přijímá 3% provizi za každou vaši transakci! Pokud se nás zeptáte, je to velký ne-ne a obrovský důvod k přepínání platforem.

Jak přesunout Weebly na WordPress?

Pokud se rozhodnete, že je konečně čas přenést svůj blog z Weebly na WordPress, rozhodli jste se správně. A naštěstí není převod tak složitý jako přenos některých jiných blogů na WordPress. V této příručce vám ukážu všechny kroky, které musíte podniknout, abyste úspěšně přesunuli svůj web z Weebly na WordPress. Ano, bude to nějakou dobu trvat, než si nainstalujete všechny pluginy a nastavíte vše, ale musíte vědět, že tyto druhy převodů nejsou něco, co od vás lidé ve Weebly chtěli. Sbalte si rukávy a začněme.

Vytvořte nový blog WordPress

Předtím, než cokoli jiného, ​​budete potřebovat blog WordPress. Potřebujete místo, kam můžete přenést svůj blog Weebly, že? Nebojte se; zřízení nového webu není o nic moc. Místo toho, abyste se dozvěděli, jak servery fungují a jak je nastavovat, potřebujete jen dobrého hostitele, který bude podporovat WordPress. Bluehost je jedním z lídrů na trhu a svůj blog WordPress můžete spustit za pár babek měsíčně. A nejen tato hostitelská společnost udrží váš web online, ale automaticky nainstaluje WordPress od okamžiku, kdy se zaregistrujete, a bude jej neustále udržovat v bezpečí.

Pokud nemáte zkušenosti s nastavením hostovacího účtu, ukážeme vám rychle, jak to udělat:

1. Navštivte Bluehost kliknutím na tento odkaz a najděte tlačítko „Začínáme nyní“, které vás přenese k dalšímu kroku

Bluehost

2. Vyberte si svůj hostingový plán – Bluehost vám nabízí několik možností na výběr. Pokud jste se poprvé zaregistrovali na účtu, doporučujeme vám jít na účet Basic.

změnit plán hostování

3. Postarejte se o doménové jméno – Pokud již máte doménu, budete ji moci přenést a přiřadit ji k novému blogu. Pokud ne, jednoduše zadejte požadovanou doménu a Bluehost vás informuje, zda je k dispozici.

doménové jméno

Namísto toho, abyste se naučili, jak nainstalovat WordPress a zasílat si zprávy do databází, můžete mít celé prostředí připravené již po několika kliknutích na tlačítko myši.

Import obsahu Weebly do WordPress

Pokud jste právě spustili web Weebly, není třeba věci příliš komplikovat. Pokud máte publikováno pouze několik příspěvků a stránek, není důvod k manipulaci s pluginy a přenosu, kde můžete jednoduše kopírovat a vkládat obsah z jednoho webu na druhý. Dovolte mi ukázat, co jsem měl na mysli:

 1. Otevřete svůj první Weebly příspěvek
 2. Zkopírujte celý obsah
 3. Přihlaste se na svůj nový web WordPress
 4. Přejděte na Příspěvky -> Přidat nový
 5. Vložte obsah
 6. Uložit změny

Jakmile zkopírujete a vložíte první příspěvek, zjistíte, že to trvalo jen minutu, a to pouze proto, že jste pravděpodobně přepnuli zpět na tohoto průvodce, abyste si přečetli další krok. Pokud jste tedy odešli s několika dalšími příspěvky, můžete tak učinit během několika minut. Po smazání vašeho Weeblyho blogu musíte udělat vše a hotovo. Ale je pravděpodobné, že chcete migrovat svůj blog Weebly, který má desítky, ne-li stovky kusů obsahu. V tomto případě to technika kopírování a vložení neřeže.

Export Weebly RSS

Na rozdíl od některých jiných nástrojů, které již odstranily jejich podporu RSS, aby byla migrace na WordPress obtížnější, Weebly vám stále umožňuje používat zdroj RSS. To by na tom moc nezáleželo, ale jde o to, že pomocí automatizované vygenerované stránky RSS můžete exportovat veškerý obsah z webu Weebly, abyste jej mohli později importovat do WordPress. Postupujte takto:

 1. Otevřete web Weebly
 2. Přidat / 1 / feed na konci adresy URL (na našem webu Weebly demo je adresa URL, kterou hledáme, https://firstsiteguide.weebly.com/1/feed)
 3. Klepněte pravým tlačítkem myši kdekoli na stránce a vyberte možnost „Uložit jako“
 4. Uložte soubor „feed.xml“ do počítače (plocha bude v pořádku)

Export RSS Weebly

WordPress a Weebly bohužel nepoužívají stejný formát RSS, takže nemůžete použít importér WordPress. Ale jak jsem vám již řekl, existuje více než 50 000 pluginů WordPress a existuje několik, které mohou snadno importovat RSS kanál, který jste právě stáhli. Zdarma.

 1. Přejděte na svůj web WordPress a přihlaste se
 2. Přejděte na Pluginy -> Přidat nový
 3. Vyhledejte plugin „Import libovolného souboru XML nebo CSV do WordPress“ (známý také jako „WP All Import“)
 4. Nainstalujte a aktivujte plugin
 5. Přejděte na Všechny importy -> Nový import

  Nahrát soubor WP All Import

 6. Zvolte nahrání souboru a vyberte feed.xml (dříve stažený soubor)
 7. Klikněte na „Pokračovat ke kroku 2“.

  WP All Import krok 2

 8. Ujistěte se, že je vybrán prvek „Položka“ a klikněte na „Pokračovat ke kroku 3“.

  WP All Import krok 3

 9. Přetáhněte nadpis na nadpis a obsah na obsah

  Přetáhněte název a obsah

  Automatická detekce

 10. Klikněte na „Pokračovat ke kroku 4“.
 11. Klikněte na „Auto Detect“, pokračujte a potvrďte a spusťte import kliknutím na tlačítko
 12. Přejděte na Příspěvky -> Všechny příspěvky a zkontrolujte, zda jsou vaše příspěvky importovány

Export weebly stránek

Na rozdíl od příspěvků Weebly stránky nemají RSS kanál. To znamená, že je nemůžete importovat stejným způsobem jako v případě příspěvků. Ale existuje jiné řešení problému, pokud nechcete ručně zkopírovat a vložit obsah ze stránek (pokud máte pouze dvě nebo tři stránky, může být kopírování obsahu na novou stránku v WordPress lepším řešením, abych byl upřímný) :

 1. Otevřete web Weebly
 2. Otevřete Nastavení a přejděte dolů do části Archiv
 3. Zadejte svou e-mailovou adresu, na kterou obdržíte soubor ZIP obsahující celý kód vašeho webu Weebly
 4. Klikněte na tlačítko „Archiv e-mailů“ na pravé straně

Weebly Archiv

Doufejme, že dostanete svůj e-mail v následujících minutách. Naše zkušenost nám říká, že Weebly není tak rychlá, když posíláte e-mail (pokud jej máte na prvním místě), takže pokud jste netrpěliví, můžete stránku Nastavení ještě jednou zkontrolovat. Tentokrát byste měli vidět exportovaný soubor propojený přímo pod e-mailovým polem, takže místo čekání na e-mail můžete jej jednoduše stáhnout kliknutím na soubor. Chcete-li importovat všechny stránky, budete potřebovat jiný plugin. Jmenuje se to Import HTML 2. Jak je vidět v popisu, plugin nebyl aktualizován déle než dva roky. Obvykle nenavrhuji instalaci pluginů, které nejsou tak dlouho aktualizovány, ale tenhle byl testován a mohu zaručit, že je bezpečný a stále funguje bezchybně.

 1. Stáhněte si plugin
 2. Přejděte na svůj web WordPress
 3. Přejděte na Pluginy -> Přidat nový
 4. Klikněte na tlačítko „Nahrát plugin“ v horní části obrazovky
 5. Vyberte soubor, který jste právě stáhli, a nainstalujte plugin
 6. Přejděte na Nástroje -> Importovat a vyberte možnost nástroje HTML
 7. Vyberte možnost „spustit nástroj“, po které byste měli být upozorněni, že jste nevybrali žádné možnosti
 8. Klikněte na odkaz na stránku nastavení a jednoduše klikněte na „Uložit nastavení“, aniž byste ve skutečnosti nic změnili
 9. Přejděte zpět na Nástroje -> Importovat a znovu spusťte nástroj pro import HTML
 10. Vyberte soubor, který jste exportovali (soubor, který jste obdrželi v e-mailu)
 11. Ujistěte se, že jste vybrali možnost importu jednoho souboru
 12. Klikněte na tlačítko „Odeslat“

HTML import Weebly

Pokud bylo vše v pořádku, měli byste skončit několika novými stránkami, které můžete zkontrolovat na stránce Stránky -> Všechny stránky. Nebuďte líní a otevřete každou stránku, abyste zjistili, zda byl obsah importován správně.

Zkontrolujte, zda jsou k dispozici všechny obrázky

Stejně jako u většiny migrací na WordPress mohou být obrázky těžkým souborem cookie, který lze spolknout. Někdy se obrázky importují dokonale a nemáte nic jiného, ​​než si užít nový blog. Na druhou stranu však můžete skončit s poškozenými obrázky, které se ve vašich příspěvcích a stránkách nezobrazí. Než tedy uděláte cokoli jiného, ​​otevřete nově importované příspěvky a stránky a zkuste vyhledat všechny své obrázky. Pokud zjistíte, že jsou obrázky rozbité, můžete je zkusit obnovit pomocí jiného bezplatného pluginu:

 1. Přejděte na Pluginy -> Přidat nové
 2. Vyhledejte plugin „Auto Upload Images“
 3. Nainstalujte a aktivujte ji

Automatické odesílání obrázků WordPress

Pro tento plugin neexistuje žádná nastavení. Po instalaci bude automaticky naskenován jakýkoli příspěvek nebo stránka, kterou upravíte. Aby to fungovalo, musíte upravit každý příspěvek a uložit změny. Jakmile najde kód HTML pro obrázky, plugin se pokusí vyhledat každý obrázek a automaticky jej stáhne do vaší mediální galerie WordPress, což znamená, že obrázky budete mít na svém novém webu..

Přesměrovat (nyní staré) Weebly příspěvky a stránky na WordPress

Nyní, když máte nový blog, nechcete, aby tam starý Weebly obsah seděl ve tmě. To není dobré ani pro vás, návštěvníky ani pro SEO. Takže pokud jste právě nezačali s blogem Weebly a neměli jste žádné návštěvníky, správný způsob, jak to zvládnout, je přesměrovat veškerý obsah z Weebly na WordPress. Tímto způsobem budou všichni návštěvníci, kteří skončí na vašem webu Weebly, automaticky přesměrováni na váš nový web WordPress. Pokud jste použili subdoménu (yoursite.weebly.com), můžete rychle nastavit přesměrování:

 1. Otevřete web Weebly
 2. Přejděte na Nastavení -> SEO
 3. Vyhledejte část „Kód záhlaví“ a zkopírujte / vložte tento kód:

 1.  Změňte „yournewwordpressdomain.com“ na skutečnou doménu
 2.  Uložte změny a publikujte

Vedoucí kód Weebly
Pokud nyní otevřete web Weebly, budete automaticky přesměrováni na doménu, kterou jste uvedli v kódu! Snadno. Pokud používáte vlastní název domény, budete muset postupovat podle těchto kroků:

 1. Přihlaste se ke svému účtu Weebly
 2. Přejděte na stránku Domény
 3. Vyberte vlastní doménu a otevřete nastavení
 4. Vyhledejte možnost Upravit názvy serverů a klikněte na tlačítko Změnit
 5. Přidejte si Nameservers ze svého nového hostingu
 6. Klikněte na „Uložit“

Nyní stačí počkat 1-2 dny, než se změny projeví. Poté bude kdokoli, kdo otevře vaši doménu, zobrazen obsah z vašeho nového webu WordPress.

Váš nový začátek

Pokud jste provedli všechny kroky, které jsem popsal v tomto článku, měli byste skončit s úspěšným přenesením blogu Weebly na nový web WordPress. I když se to může zdát jako konec, je to pouze začátek nového blogu. Jak jsem se v úvodu pokusil krátce popsat, WordPress je mnohem silnější než Weebly. Zatímco síla je dobrá, budete muset tvrdě pracovat, abyste získali dobré výsledky. Zvu vás, abyste se dozvěděli více o tom, jak vybrat ideální téma pro svůj nový blog a najít úžasné pluginy které vám pomohou představit nové funkce, které byste u Weebly nemohli mít. Neboj se WordPress, ale pomalu se o tom začněte učit a vylepšujte svůj web každý den. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte a zanechte komentář. Rádi vám pomůžu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map