Jak přesunout váš blog z čtverce na WordPress

Čtvercový prostor na WordPress


Všichni se dostáváme do kolena do 21. století. To znamená, že samotný internet i vytváření webu jsou stále složitější. Složitost však umožňuje vytvářet nástroje, které jsou šité na míru začátečníkům a lidem, kteří o technologii za tím nic nevědí.

Z tohoto důvodu mají bloggerové, kteří se v roce 2020 rozhodnou založit vlastní weby, to jednoduché a těžké. I když je docela snadné začít blog, je také obtížné vybrat si blogovací platformu. Mezi mnoha je šance, že vás Squarespace spojil a že jste svůj blog spustili na této přímé platformě pro blogování..

Pokud čtete tuto příručku, je to pravděpodobně proto, že jste se rozhodli, že je čas odejít z náměstí a začít s WordPress.

Slyším Tě; s blogem na WordPress je spousta výhod než na Squarespace. A zatímco přenos všeho z jednoho na druhého není něco, co můžete udělat pouhým kliknutím na tlačítko, je stále možné udělat.

Proč bych se měl přesunout z Squarespace na WordPress?

Čtvercový prostor je vynikající platforma. To vám umožní mít svůj první blog připraven během několika minut. Celý nástroj je určen pro začátečníky, takže se nemusíte starat o technické podrobnosti; namísto toho si můžete práci na webu užít pomocí bloků poskytovaných programem Squarespace.

domovská stránka čtverce

Všechno zní docela podobně jako nový WordPress, že? Pokud se však rozhodnete přenést svůj blog z programu Squarespace, můžete s WordPressem dělat mnohem více. I když tato jednoduchost je pro kauzálního bloggera vynikající věcí, Squarespace je pro někoho, kdo usiluje o další, docela omezující.

Pokud se rozhodnete prohloubit se hlouběji do přizpůsobení a webového designu, zjistíte, že v programu Squarespace není tolik možností. Pokud se rozhodnete založit vlastní internetový obchod, Squarespace vás přenese do dražšího plánu a provize z vás vyjde. Musím zmínit, že Squarespace nemá k dispozici téměř 50 000 rozšíření, která jsou k dispozici pro WordPress?

To jsou jen některé z důvodů, které byste měli zvážit. Ale jsem si jistý, že už máte své a že jste se již rozhodli provést převod.

Co můžete importovat?

Nechci být buzz-kill, ale měli byste si uvědomit, že Squarespace neumožňuje jednoduchou migraci. Nechápejte mě špatně; zatímco je snadné exportovat a importovat obsah, ne všechno funguje.

Než začnete, měli byste vědět, že můžete snadno importovat:

 • Základní stránky
 • Příspěvky
 • Stránky galerie
 • Bloky textu, obrázku a vložení

Ale bohužel, Squarespace nebude exportovat následující:

 • Bloky videa, zvuku a produktu
 • Stránky produktu, alba a události
 • Vlastní změny CSS a stylu
 • Složky a indexové stránky

Věci, které nebudou exportovány a importovány na váš nový web, budou muset být zpracovány ručně.

1. Proveďte přípravu

Než se hlouběji přeneseme do dat o přenosu a manipulaci, připravme vše. Protože se přestěhujete do blogu WordPress s vlastním hostitelem, musíte se ujistit, že váš hosting je připraven.

Bluehost je jednou z mála hostingových společností doporučeno WordPress.org. Výběr jejich služeb bude znamenat, že si můžete nový web nastavit efektivněji a nemusíte si dělat starosti, pokud váš web funguje dobře. Místo toho si můžete odpočinout a pracovat na svém webu, zatímco o všechno ostatní se postarají odborníci z týmu Bluehost.

Pokud nemáte zkušenosti s nastavením hostovacího účtu, ukážeme vám rychle, jak to udělat:

Krok 1

Navštivte Bluehost a najděte tlačítko „Začínáme nyní“, které vás přenese k dalšímu kroku.

Bluehost

Krok 2

Vyberte si svůj hostingový plán. Můžete si vybrat z několika možností. Pokud jste se poprvé zaregistrovali na účtu, doporučujeme vám jít na účet Basic.

změnit plán hostování

Krok 3

Zaregistrujte své doménové jméno. Pokud již máte doménu, budete ji moci přenést a přiřadit ji k novému blogu. Pokud ne, jednoduše zadejte požadovanou doménu a Bluehost vás informuje, zda je k dispozici.

doménové jméno

Po nastavení účtu a názvu domény trvá instalace WordPress jen několik kliknutí na tlačítko. Tímto krokem jste úspěšně dokončili přípravu.

2. Exportujte obsah z prostoru Squarespace

Naštěstí je export obsahu Squarespace docela snadný, jakmile zjistíte, kde je tato možnost umístěna.

 1. Přihlaste se k účtu Squarespace
 2. Přejděte na Nastavení -> Upřesnit -> Import / Export
 3. Klikněte na tlačítko „Export“
 4. V rozbalovacím okně vyberte ikonu WordPress

Exportovat čtverec

Po několika sekundách byste měli vidět potvrzovací zprávu na levé straně obrazovky. Kromě toho bude k dispozici tlačítko pro stažení, na které byste měli kliknout.

Po stažení byste měli skončit s názvem souboru něco podobného: Squarespace-Wordpress-Export-02-02-2020.xml. Tento soubor budete potřebovat v dalším kroku, takže navrhuji ponechat jej na chvíli na ploše.

3. Importujte obsah na svůj nový web WordPress

Existuje dobrý důvod, proč předchozí krok obsahoval ikonu WordPress – to znamená, že program Squarespace formátoval data tak, jak se to WordPress líbí. Takže místo řešení kódových nebo chaotických nástrojů pro importéry můžete použít výchozí nástroj pro importér WordPress, který funguje jako kouzlo.

 1. Otevřete svůj nový web WordPress
 2. Přihlaste se pomocí svého účtu správce
 3. Přejděte do nabídky Nástroje -> Import -> WordPress
 4. Klikněte na tlačítko „Instalovat nyní“ a počkejte několik sekund
 5. Klikněte na odkaz „Spustit dovozce“, který se zobrazil místo tlačítka instalace
 6. Stiskněte tlačítko „Vybrat soubor“
 7. Vyhledejte svůj .xml soubor, který jste dříve exportovali z Squarespace
 8. Klikněte na tlačítko „Nahrát soubor a import“

Importovat čtverec

Na následující obrazovce je nejjednodušší udělat přiřadit příspěvky stávajícímu uživateli. Tím přiřadíte vášmu účtu administrátora WordPress k importovaným článkům, které můžete v případě potřeby později snadno změnit. Pokud však chcete vytvořit nového uživatele, který bude přiřazen jako autor importovaných příspěvků, můžete to udělat zde.

Před kliknutím na tlačítko Odeslat nezapomeňte zkontrolovat „Stáhnout a importovat přílohy“.

Pokud bude vše v pořádku, měli byste si přečíst zprávu o úspěchu a říct, že s importem nebyly žádné problémy.

4. Zkontrolujte importovaný obsah

Zhluboka se nadechněte a zkontrolujte vše. Jednoduše otevřením Příspěvky -> Všechny příspěvky vám řeknou, zda byly vaše staré články o Squarespace úspěšně přeneseny.

Můžete také otevřít svou domovskou stránku, kde byste měli vidět příspěvky zveřejněné, vypadat trochu jinak, než na Squarespace..

Zkontrolujte obsah

5. Ručně přidejte chybějící obsah

Bohužel, Squarespace neexportuje všechno. Takže pokud jste používali video a audio bloky, je tu ještě nějaká ruční práce, kterou budete muset udělat.

Jděte najednou na jeden příspěvek a stránku, najděte chybějící bloky a nahraďte je.

Přál bych si, abych mohl navrhnout jiné řešení, ale bohužel se budete muset posadit a udělat to sám. Pokud jste již měli těžký den a máte mnoho příspěvků, nechte to na zítra – aktualizace všeho zabere čas a rozhodně to sní vaše nervy.

Totéž platí pro všechny produkty, alba a stránky událostí, které jste možná použili ve službě Squarespace. Není nic jiného než otevřít je na náměstí a zkopírovat na novou stránku na WordPress, jeden po druhém.

6. Importujte obrázky

Pokud otevřete importované příspěvky, měli byste mít možnost vidět správné načítání obrázků. To však neznamená, že byly importovány správně.

Ve skutečnosti se tyto obrázky stále načítají z vašeho účtu Squarespace, a to není něco, co chcete. Chcete-li se zcela osamostatnit, budete muset také přesunout obrázky do WordPressu.

Na rozdíl od předchozího obsahu, který jste museli zkopírovat a vložit ručně, existuje automatické řešení importu obrázků z Squarespace do WordPress. Nejedná se o nativní řešení vyvinuté pouze pro tento účel, ale existuje bezplatný plugin, který dělá zázraky.

 1. Přejděte na Pluginy -> Přidat nový
 2. Vyhledejte obrázky pro automatické nahrávání
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin

Automatické odesílání obrázků

Jakmile budou pluginy aktivní na novém blogu WordPress, začne kouzlo fungovat. Musíte pouze otevřít příspěvek a kliknutím na tlačítko jej aktualizovat, což uloží změny. Při této akci plugin najde všechny vaše obrázky z Squarespace a automaticky je stáhne do vašeho blogu WordPress!

Pokud máte více než jen několik příspěvků a stránek, můžete to provést hromadně:

 1. Otevřené příspěvky -> Všechny příspěvky
 2. Vyberte všechny příspěvky
 3. Vyberte možnost Upravit a klepněte na Použít.
 4. Na nové obrazovce stačí kliknout na tlačítko „Aktualizovat“ a všechny vybrané příspěvky budou aktualizovány, což znamená, že plugin na nich udělá magii.

7. Opravte Permalinky

Nyní by váš nový web měl fungovat bez problémů a veškerý (dobře, většina) obsahu by již měl být na vašem webu.

Pokud ale otevřete některý z příspěvků, zjistíte, že struktura odkazu se nepodobá struktuře, kterou jste měli na Squarespace. Chcete-li, aby všechno vypadalo co nejblíže vašemu (nyní) starému serveru Squarespace, měli byste opravit permalinkovou strukturu.

 1. Přejděte na Nastavení -> Permalinky
 2. Zvolte „Vlastní struktura“
 3. Vložte toto: / blog /% postname% /
 4. Uložit možnosti

permalinks

8. Volitelné: Nasměrujte vlastní doménu na svůj nový web

Pokud jste na svém webu WordPress používali vlastní název domény, měli byste tuto doménu nasměrovat na nový web WordPress. Pokud tak neučiníte, každý, kdo jde do vaší vlastní domény (což je něco podobného) www.yoursite.com) budou stále převedeny na váš starý blog ve službě Squarespace, nikoli na blog WordPress.

Je pravděpodobné, že jste svou vlastní doménu zaregistrovali prostřednictvím služby Squarespace. Pokud je tomu tak, měli byste postupujte podle několika jednoduchých kroků nasměrujte svou vlastní doménu na nový web WordPress.

Pokud máte doménu pojmenovanou zaregistrovanou prostřednictvím registrátora třetí strany, musíte se k tomuto registrátorovi přihlásit, abyste mohli provést změny.

9. Přizpůsobte si nový web WordPress

Po dokončení všech kroků bude váš web Squarespace úspěšně převeden na web WordPress s vlastním hostitelem.

Ale to neznamená, že to skončí. WordPress je přátelský pro začátečníky, ale má křivku učení, kterou musíte uznat.

Jak jsem vám řekl na začátku článku, není možné přenést design vašeho webu Squarespace na web WordPress. Takže dobrý začátek je čtení o tom, jak vybrat perfektní téma a najít úžasné pluginy které zlepší váš web. WordPress jich čítá více než 50 000, takže je to snadné. I když může být snadné vytvořit web WordPress, přizpůsobení jednoho vašim potřebám je neustálou prací, která vyžaduje čas.

Často kladené otázky

Platnost mého předplatného služby Squarespace vypršela. Mohu se přesto převést na WordPress?

Záleží na tom, jak dlouho jste bez předplatného. Služba Squarespace uchová váš web a obsah pouze na krátkou dobu, abyste mohli obnovit své předplatné a pokračovat v používání služby. Pokud uplynulo předplatné pouze několik dní nebo týdnů, můžete předplatné obnovit a získat tak svůj web zpět. Poté můžete postupovat podle tohoto průvodce k přenosu obsahu.

Bohužel, po určité době, Squarespace smaže váš obsah. V takovém případě obnovení odběru nepomůže. Pokud si nejste jisti, kontaktujte podporu Squarespace před obnovením.

Mohu po převodu odstranit svůj web Squarespace?

Ano, jakmile dokončíte převod, můžete svůj web Squarespace smazat. Důrazně však doporučuji, abyste to neprovedli dříve, než na svém novém webu WordPress otestujete vše.

Pokud například zapomenete aktualizovat obrázky, nebude možné je aktualizovat tak rychle, jak je popsáno v tomto článku. Až si budete stoprocentně jisti, že jste úspěšně přesunuli Squarespace do WordPress, můžete svůj Squarespace účet smazat zasláním žádosti na [email protected]

Během importu nemůžu přiřadit autory

Pokud vám WordPress neukáže možnost přiřadit autory přímo během procesu importu, znamená to, že jste v Squarespace neměli žádné blogové příspěvky. K tomu obvykle dochází u uživatelů, kteří využívali službu Squarespace pro své podnikání nebo jednostránkové webové stránky bez aktivovaného blogroll.

Pokud jste však měli blog, ujistěte se, že jste během exportu vybrali správnou stránku blogu.

Mohu zkopírovat svůj styl Squarespace?

Bohužel to není možné. Funkce Squarespace vám neumožňuje exportovat styl a CSS. Ale přestože nemůžete kopírovat styl svého blogu automaticky, je dobré, že se Squarespace podobá WordPress.

To znamená, že můžete najít podobná témata WordPress a znovu vytvořit rozvržení, které jste měli na Squarespace.

Existuje způsob, jak importovat více blogů z Squarespace?

Pokud jste na webu Squarespace měli více než jednu blogovou stránku, můžete je všechny importovat na svůj nový web. Jediným rozdílem je, že všechny příspěvky budou tentokrát seskupeny a nebudou zobrazeny na samostatných stránkách, jako jste měli na náměstí.

Jednoduše tedy opakujte proces a exportujte svou další blogovou stránku a importujte nový soubor na svůj web WordPress podle stejného postupu.

Chci importovat pouze své články z Squarespace do WordPressu, je to možné?

I když není možné pouze vybrat články během procesu exportu / importu, WordPress vám umožňuje odstranit veškerý obsah, který na svém webu nechcete. V případě, že chcete pouze převádět své články, můžete po dokončení importu pokračovat a smazat vše ostatní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map