Jak přesunout váš blog z Tumblr na WordPress

Jak přesunout váš blog z Tumblr na WordPress


V moderním světě je spuštění osobního blogu nebo jednoduchého webu docela snadné. Není třeba kódování a ve skutečnosti nemusíte mít žádné zkušenosti s vývojem webu. Pro nalezení platformy, kterou se vám bude líbit a budete ji chtít používat měsíce a snad roky své kariéry v blogování, potřebujete vůli ke spuštění blogu a trochu procházení..

Jedna z těchto platforem, která vám pomůže při spuštění prvního blogu, je Tumblr. Od prvních dnů, kdy byla založena v roce 2007, to bylo velmi populární. Ať už jste chtěli založit osobní deník a nechat ho v soukromí nebo napsat blog, který byste mohli sdílet se svými přáteli, byl tu Tumblr, aby vám pomohl. Pořád je to, nechápejte nás špatně, ale Tumblr prostě nemůže srovnávat s WordPress, pokud jde o mnoho aspektů blogování.

Pokud stále máte blog Tumblr, který byste nyní chtěli přesunout na WordPress, nebojte se. Existuje řešení; a přestože nebudete schopni přesunout vše jediným kliknutím na tlačítko, s naší pomocí budete moci celý převod dokončit bez jakýchkoli problémů. Jakmile dokončíte poslední krok, váš blog bude zpracován WordPressem a konečně budete moci využívat všechna výhoda WordPress, která 60% tržního podílu CMS.

Proč bych měl přesunout svůj blog z Tumblru na WordPress?

Tumblr je ohromující platforma pro příležitostného blogera. Pokud chcete pouze sem psát příspěvek, aniž byste očekávali přizpůsobení, popularitu a zpeněžení vašeho blogu, nemusíte přepínač dělat. Tumblr rozhodně vypadá dobře a okamžitě vás spojí s dalšími bloggery, kteří vám mohou pomoci oslovit nové lidi. Ale pokud jste přemýšleli o tom, že je váš blog vážnější, je WordPress cestou.

Pro začátečníky, když mluvíme WordPress.org, je to open-source platforma, která vám umožní ovládat celý blog. Jakmile budete mít blog na WordPress, automaticky se stanete jeho vlastníkem. Bohužel u Tumblra tomu tak není. Společnost Tumblr je vlastněna společností Yahoo, takže v nejhorším případě, pokud se společnost rozhodne zítra platformu ukončit, můžete svůj blog rozloučit.

Pokud se přesuneme dál, WordPress umožňuje mnohem více možností přizpůsobení než Tumblr. Místo jednoduchých změn barev a motivů vám WordPress umožňuje použít více než 50 000 pluginů (bezplatných a prémiových, které dokážou dělat zázraky, pokud je používáte moudře) a také desítky tisíc témat, která můžete přizpůsobit vašim potřebám. A pokud se rozhodnete dozvědět se více (nebo najmout profesionála, který může kódovat funkce pro vás), platforma nemá téměř žádná omezení.

Již jsme psali o rozdílech mezi WordPress a Tumblr, takže tentokrát nebudeme chodit do mnoha podrobností.

Připravte vše na převod

Než se přesuneme na samotný převod, musíte se ujistit, že máte na tuto stránku připravený web WordPress.

Pro začátek budete muset mít hostující službu, kde si nainstalujete WordPress. Pokud jde o hosting webu WordPress, vždy doporučujeme Bluehost – jednu z mála hostitelských služeb doporučených samotným WordPress. Můžete začít svůj nový blog s vlastním hostitelem již za 2,75 $ měsíčně.

domovská stránka Bluehost

Jakmile vyberete balíček a získáte název domény, budete muset nainstalovat WordPress. Lidé, kteří se před lety pokoušeli nainstalovat WordPress ručně bez technických znalostí, by se mohli tohoto kroku bát, ale pravda je, že už to nikdo neudělá ručně. Bluehost pro vás připravil vše, abyste na svůj web mohli nainstalovat oblíbenou platformu jediným kliknutím na tlačítko!

Přesuňte svůj blog z Tumblru na WordPress

Pokud jste vše připravili, jste konečně připraveni k převodu. Ukážeme vám, jak vše krok za krokem přemístit; i když to nemůžete udělat za pouhých pět minut, proces je poměrně jednoduchý, takže si svlékněte rukávy, uchopte šálek kávy nebo to nové dovážené řemeslné pivo, které si užijete a kliknete pryč.

 1. Přejděte na svůj nový web WordPress a přihlaste se
 2. Na hlavní obrazovce (hlavní panel) přejděte na Nástroje -> Importovat
 3. Najděte Tumblr ve spodní části seznamu
 4. Klikněte na odkaz Instalovat nyní pod položkou Tumblr
 5. Po instalaci klikněte na odkaz „Spustit dovozce“

Instalace nástroje Tumblr Importer Tool

Jak můžete vidět v popisu, tento importní nástroj umožňuje importovat všechny vaše články (příspěvky), koncepty, které jste dosud uložili, všechny stránky a dokonce i mediální soubory z vašeho účtu Tumblr..

Vytvořte aplikaci Tumblr

Chcete-li připojit svůj účet Tumblr k nové webové stránce, budete muset vytvořit aplikaci, která provede skutečný převod za vás (věřte nám; je mnohem jednodušší zaregistrovat aplikaci než provést převod ručně).

 1. Návštěva https://www.tumblr.com/oauth/apps
 2. Pokračujte kliknutím na modré tlačítko „Přijmout“
 3. Přihlaste se ke svému účtu Tumblr (pokud již nejste přihlášeni)
 4. Klikněte na zelené tlačítko „Registrovat aplikaci“
 5. Vyplňte „Název aplikace“, „Web aplikace“, „Popis aplikace“ a „Výchozí adresa URL zpětného volání“. Můžete vynechat zbývající pole
 6. Do polí „Web aplikace“ a „Výchozí adresa URL zpětného volání“ zadejte adresu URL nového webu. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte adresu URL v popisu dovozního nástroje, který zkopírujete

Zaregistrujte aplikaci Tumblr

 1. Přejděte zpět na konec stránky, potvrďte, že nejste robot, a klikněte na „Registrovat“
 2. Zkopírujte a vložte „OAuth Consumer Key“ a „Secret Key“ do polí v nástroji Importer

Tumblr Importer Tool Secret Keys

Jakmile zkopírujete zpět oba klíče do dovozce na svém novém webu WordPress, nástroje pro dovozce by vás měly upozornit, že je vše v pořádku. V případě, že se zobrazí chyba, prosím, znovu zkontrolujte klíče.

Autorizovat aplikaci Tumblr

Na stejné obrazovce byste měli autorizovat aplikaci kliknutím na odkaz. Poté jednoduše potvrďte přístup kliknutím na zelené tlačítko „Povolit“.

Povolit aplikaci Tumblr

Upozorňujeme, že nově zaregistrované aplikace mají limit 1 000 požadavků za hodinu (a 5 000 požadavků za den). Pro případ, že jste na Tumblru měli obrovský blog a potřebujete více než toto, je možné požádat o odstranění limitu, jakmile dokončíte registrační proces.

Pokud bylo připojení úspěšné, měli byste vidět svůj blog Tumblr uvedený v nástroji pro dovozce WordPress. Klikněte na tlačítko „Importovat tento blog“ (zcela vpravo) a počkejte na dokončení přenosu.

Importujte blog z Tumblru do WordPress

Mějte prosím na paměti, že rychlost přenosu závisí na několika faktorech, včetně velikosti vašeho blogu, takže buďte trpěliví a nechte nástroj dělat jeho kouzlo. Jen počkejte ještě několik doušek a nerozbijte klávesnici, pokud se situace zpomalí (pro pokračování přenosu budete potřebovat klávesnici).

Nástroj pro dovozce vás upozorní, až bude hotovo, a výsledky byste měli vidět na stejné stránce (příspěvky importované, koncepty importované a importované stránky).

Neváhejte a otevřete také příspěvky -> Všechny příspěvky na hlavním panelu WordPress, abyste zjistili, zda byly příspěvky importovány a jak vypadají. Nyní je můžete převzít, upravit, přidat vybrané obrázky nebo udělat cokoli, co chcete.

Přesměrujte návštěvníky z Tumblru na WordPress

Pokud jste na Tumblru provozovali úspěšný blog, je přirozené, že byste chtěli udržet publikum. Nyní, když už máte na novém blogu WordPress všechno, doporučujeme přesměrovat návštěvníky z Tumblru na WordPress..

 1. Přejděte na stránku Nastavení Tumblr
 2. Nastavení Tumblr

 3. Vyberte název svého blogu
 4. Název blogu Nastavení Tumblr

 5. Klikněte na tlačítko Upravit motiv
 6. Tumblr Settings Edit Theme

 7. Zvolte tlačítko Upravit HTML
 8. Nastavení Tumblr Upravit HTML

 9. V kódu najděte a vložte tento kód za štítek:

Nezapomeňte změnit http://yourblog.com na skutečnou adresu URL nového blogu.

Vlastní HTML Tumblr

 1. Najít označte stejný kód a vložte tento kód za štítek:

Tumblr HTML

 1. Klikněte na tlačítko „Aktualizovat náhled“ a poté na tlačítko „Uložit“ pro uložení změn.

Vše, co jste doposud udělali, úspěšně přesměruje vaše návštěvníky Tumblr na váš nový web WordPress. Pokud ale někdo přistane na konkrétním příspěvku nebo stránce z vašeho starého blogu Tumblr, nakonec uvidí chybu. Chcete-li to vyřešit, budete muset nastavit další přesměrování v WordPress.

 1. Přejděte na Pluginy -> Přidat nový
 2. Najděte plugin „Přesměrování“, nainstalujte ho a aktivujte
 3. Přejděte do nabídky Nástroje -> Přesměrování
 4. Klepnutím na tlačítka dokončete nastavení (v tuto chvíli není třeba žádných možností)
 5. Přejděte na kartu „Přesměrování“ a na tlačítko „Přidat nové přesměrování“ a podle toho vyplňte:

Zdrojová adresa URL: .* / příspěvek / \ d + / (. *)

Cílová adresa URL: / $ 1

 Na správném webu vyberte možnost „Regex“

 • Klikněte na tlačítko „Přidat přesměrování“
 • Přesměrujte Tumblra na WordPress

  Jakmile kliknete na tlačítko, nastavení se uloží a všichni návštěvníci vašeho blogu Tumblr budou automaticky přesměrováni na váš nový blog WordPress! Gratulujeme; úspěšně jste přesunuli svůj blog Tumblr do WordPress.

  Co dělat po převodu?

  Přestože je váš blog nyní hrdě hostitelem WordPress, neznamená to, že jste s ním hotovi. Pokud si vzpomenete, zmínili jsme se, že WordPress vám umožňuje přizpůsobit váš blog tak, jak chcete.

  Pro začátek můžete najít nové téma WordPress, které může změnit vzhled vašeho blogu za vteřinu. Pak neváhejte procházet pluginy WordPress a najít nějaké, které vám umožní vylepšit váš web.

  Nezapomeňte také informovat své přátele a pravidelné návštěvníky, že jste se přestěhovali na WordPress – otevřete své stránky sociálních médií a řekněte jim, jaká je vaše nová doména. Možná můžete dokonce napsat krátký nový příspěvek o tom, jak jste přešli z Tumblru na WordPress.

  Pokud jste na této platformě nováčkem, pravděpodobně se budete chtít dozvědět více o WordPressu a nezapomeňte si prohlédnout naše návody k blogování, které vám pomohou pochopit, jak všechno funguje, a všechny úžasné věci, které můžete pomocí WordPress dosáhnout..

  Často kladené otázky

  1. Kde po převodu zveřejním nový článek? Měl bych psát jak na Tumblr, tak na WordPress?

  Po dokončení přenosu by měla být veškerá práce provedena pouze v programu WordPress. Není třeba zveřejňovat příspěvky na obou webech (ve skutečnosti byste se tomu měli vyhnout, protože byste mohli nakonec mít duplicitní obsah, který pro váš SEO není dobrý) a psát nové věci pouze na svůj web WordPress.

  1. Mohu své téma přesunout do WordPress?

  Bohužel není možné jednoduše zkopírovat nebo přenést vzhled vašeho blogu Tumblr na WordPress. I když je to technicky možné, vyžadovalo by to kódování vlastního tématu WordPress, které by se podobalo tématu Tumblr, ale vyžaduje to hodně práce a znalosti kódování.

  1. Je možné migrovat sledovatele a komentáře?

  Bohužel to není možné.

  Zabalení

  A je to. Pokud jste postupovali podle každého kroku této příručky, měl by být váš blog úspěšně přenesen do WordPress. I když se to může zdát jako konec, je to vlastně jen začátek nového blogu.

  Jak jsme již uvedli, WordPress poskytuje mnohem více možností než Tumblr. Udělejte si čas, dozvědět se více o WordPress a vylepšte svůj osobní blog jako nikdy předtím!

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map