Jak přesunout váš blog z pohyblivého typu a typu do WordPress

Pohyblivý typ a TypePad do WordPress


Před tím, než existoval WordPress, měly jiné systémy pro správu obsahu příležitost představit své možnosti blogování světu. Movable Type a TypePad byli jedním z prvních, kteří se pokusili upoutat pozornost začínajících blogerů.

A i když do hry vstoupil WordPress, tito dva (technicky tři, ale tomu rozumějí) Pohyblivý typ a TypePad běžet na stejném kódu) se příliš nelišili. V průběhu téměř dvaceti let se však WordPress neustále vyvíjel a měnil způsob, jakým lidé přemýšlejí o blogování a dokonce i celém světě webdesignu..

Domovská stránka movabletype

WordPress začal hromadit miliony uživatelů a ještě více webů využívajících nyní nejpopulárnější systém správy obsahu. Pluginy a motivy se staly něčím, co mohli i nejzkušenější uživatelé použít, a blogování a webdesign se staly něčím, o co se každý může pokusit.

Pohyblivé typy a TypePad bohužel nemohly sledovat úspěch WordPressu a rozdíly jsou nyní obrovské. Pokud tedy stále máte blog, který využívá technologii Movable Type a TypePad, je pravděpodobné, že jej chcete přenést do blogu WordPress s vlastním hostitelem..

Proč chcete přesunout Movable Type a TypePad do WordPress?

domovská stránka klávesnice

Jednoduše řečeno, Movable Type a TypePad jsou minulostí. Systémy nemohly sledovat tempo stanovené open-source platformou, jako je WordPress. Tam, kde vývojáři WordPressu dokázali vyvinout pluginy a témata pro všechny, uvízli Movable Type a TypePad.

Pokud tedy chcete aktualizovat svůj blog Movable Type / TypePad a představit nové funkce, budete muset vědět, jak se s kódem vypořádat. Pokud se rozhodnete nainstalovat jeden z pluginů, budete muset vědět, co děláte a jak jej nainstalovat. Problém je v tom, že Movable Type a TypePad nepřicházejí s instalačním programem, takže každý plugin má svá vlastní instalační pravidla.

Přizpůsobení je také omezené. Pokud nechcete kódovat cestu k požadovanému tématu, můžete zapomenout na získání pěkně navrženého blogu, kde na druhé straně vám WordPress nabízí téměř neomezené možnosti. To je důvod, proč i když máte blog na Movable Type nebo TypePad, Doporučuji přenést vše na samo hostovaný WordPress, kde můžete mít plnou kontrolu nad svým webem

Jak přesunout pohyblivý typ a TypePad na WordPress

Pokud čtete tuto příručku, jsem si jistý, že máte jiné důvody k převodu než to, co jsem právě napsal, a zjevně jste si uvědomili, jak mocný je WordPress. Takže bez dalšího povzbuzení vám ukážu, jak provést převod.

1. Připravte prostředí WordPress

Vlastní web WordPress je cestou, ale s větším výkonem přichází větší odpovědnost. A můžete to cítit v prvním kroku, kde musíte najít svůj vlastní hosting.

Chcete-li nainstalovat WordPress, budete muset nastavit prostředí, které bude zpracovávat WordPress a vše, co je s ním dodáváno. Pokud začnete Googling pro hostingové společnosti WordPress, zjistíte, že máte na výběr stovky možností. Ale dovolte mi, abych vám s tím řekl, že Bluehost je moje číslo jedna volba, pokud jde o hosting WordPress.

Tato hostingová společnost je jednou z nejznámějších v oblasti blogů a je to vlastně jedna z mála oficiálně doporučovaných společností WordPress.org, což je obrovský obchod!

WordPress Bluehost

Nejenže získáte nejlepší služby, ale vše nastavíte v několika jednoduchých krocích. I když je to vaše první manipulace s hostitelskými společnostmi, nebojte se; Ukážu vám, jak nastavit vše ve třech jednoduchých krocích:

Krok 1

Navštivte Bluehost, kde najdete tlačítko „Začínáme hned“. Pokračujte kliknutím na tlačítko.

Bluehost

Krok 2

Na této obrazovce byste měli vidět několik hostingových plánů. Pokud přesně nevíte, co od hostující společnosti potřebujete, důrazně doporučujeme vybrat si tu základní, která vám poskytne vše, co potřebujete pro svůj blog..

změnit plán hostování

Krok 3

Pokud již nemáte vlastní doménu, můžete si tu zaregistrovat novou. Zadejte cokoli se vám líbí a Bluehost řekne, zda je doména k dispozici a její cena. Získání tohoto dokonalého názvu domény není snadný úkol, takže si udělejte čas a vyberte si moudře.

doménové jméno

Je tu ještě jedna věc, kterou na Bluehostingu miluji. Jakmile nastavíte svůj účet, instalace WordPressu doslova trvá několik kroků. Přestože WordPress nikdy nebyl obtížný nainstalovat, vzpomínám si, že před pár lety jsem musel pracovat se servery FTP a databázemi, abych věci mohl začít. Tohle je nyní minulost a můžete zapomenout na to, že něco uděláte ručně. Jednoduše postupujte podle pokynů a během několika kliknutí budete mít instalovánu instanci WordPress a připravenou na další krok.

2. Exportujte pohyblivý typ nebo TypePad

Jelikož jsou Movable Type a TypePad vytvořeny stejnou společností, fungují také prakticky na stejném pracovním rámci, což znamená, že kromě jiného je export obsahu prakticky stejný:

 1. Přejděte do blogu Movable Type nebo Type
 2. Přihlásit se
 3. Přejděte na Blogy -> Nastavení -> Import / Export
 4. Klikněte na tlačítko Export a počkejte, až se indikátor průběhu doplní
 5. Klikněte na odkaz ke stažení
 6. Uložte soubor vytvořený exportním nástrojem na plochu

Export pohyblivého typu

3. Import do WordPress

Naštěstí WordPress přichází s nativní podporou pro import Movable Type a TypePad do jeho vlastního systému. To znamená, že bez nutnosti manipulace s aplikacemi třetích stran můžete vše importovat několika kliknutími myši:

 1. Přejděte na Nástroje -> Importovat
 2. V seznamu najděte „Pohyblivý typ a TypePad“
 3. Nainstalujte a spusťte nástroj dovozce
 4. Klikněte na tlačítko „Vybrat soubor“
 5. Vyberte dříve exportovaný soubor
 6. Klikněte na tlačítko „Nahrát soubor a importovat“

Importovat pohyblivý typ a TypePad

V závislosti na velikosti vašeho, nyní starého, blogu může nějakou dobu trvat, než se vše dokončí. Jakmile to uděláte, stačí přiřadit autora. Pokud jste vlastníkem všech příspěvků, můžete vybrat současného autora. V případě, že potřebujete přiřadit více autorů, můžete zde vytvořit nové a přiřadit je k příspěvkům.

Pokud to přesto zapomenete nebo změníte názor na jména autora, nebojte se, protože importované příspěvky můžete vždy upravovat, měnit autory a dělat, co chcete. To je další skvělá věc na WordPress, která vám umožní zpracovat váš blog tak, jak chcete.

4. Ručně zkontrolujte obsah

Teoreticky by mělo být vše v pořádku a vaše články by měly být správně importovány do WordPress. Přesto navrhuji, abyste obsah zkontrolovali ručně.

Zkontrolujte příspěvky

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je otevřít Příspěvky -> Všechny příspěvky a zkontrolovat, zda jsou všechny vaše články nyní k dispozici ve WordPressu. Neváhejte otevřít některý z příspěvků, upravovat je a zjistit, zda všechno vypadá v pořádku.

5. A co obrázky?

Pokud jste otevřeli některý z vašich příspěvků, které obsahovaly obrázky, rádi byste viděli, že se všechny obrázky načítají správně. Bohužel to neznamená, že obrázky byly správně importovány. Abych vám řekl pravdu – obrázky nebyly importovány.

Pohyblivé typy a TypePad exportují pouze textové soubory (pamatujte, že jeden soubor, který jste stáhli a poté importovali pomocí nástroje dovozce). Přestože textový soubor neobsahuje obrázky, poskytuje kód HTML, který říká WordPress, kde jsou obrázky umístěny. Obrázky se tedy stále načítají ze starých článků Movable Type / TypePad.

Chcete-li to opravit, budete potřebovat pomoc bezplatného pluginu WordPress.

 1. Přejděte na Pluginy -> Přidat nový
 2. Vyhledejte obrázky pro automatické nahrávání
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin

Automatické odesílání obrázků

Pokud se jedná o váš první plugin WordPress, budete rádi, když víte, že zde není žádné nastavení. Po instalaci vše funguje automaticky. Jediné, co musíte udělat, je otevřít příspěvek a uložit jej. Nemusíte provádět žádné změny; divné, správně?

Plugin je spuštěn touto akcí a to, co dělá, je hledání jakéhokoli HTML kódu obsahujícího obrázky. Jakmile je plugin nalezen, stáhne obrázek ze zdroje a automaticky jej nahraje do vaší mediální knihovny WordPress a umístí jej do příspěvku na stejném místě. Je to tak snadné a ráda používám plugin při přenosu blogů.

Je pravděpodobné, že máte desítky, ne-li stovky blogových příspěvků, které jste importovali. Takže namísto jednoho po druhém můžete obrázky hromadně nahradit:

 1. Otevřené příspěvky -> Všechny příspěvky
 2. Vyberte všechny příspěvky
 3. Vyberte možnost Upravit
 4. Klikněte na Použít
 5. Když se objeví nová obrazovka, klikněte na tlačítko „Aktualizovat“

Jakmile to uděláte, bude WordPress zacházet se všemi vybranými příspěvky současně, což znamená, že všechny budou uloženy a plugin bude moci fungovat, tj. Nahradit všechny obrázky.

6. Přesměrujte staré adresy URL na nové

Vzhledem k tomu, že jste migrovali ze starého blogu Movable Type nebo TypePad, pravděpodobně to znamená, že jste ho měli nějakou dobu. To opět znamená, že jste si založili čtenářství a že váš blog byl indexován společností Google. Abychom neztratili žádné publikum, bylo by chytré pracovat s permalinkami. Tím by každý, kdo klikne na starý odkaz, stále skončil na správném místě.

 1. Otevřete Nastavení -> Permalinky
 2. Zvolte „Vlastní struktura“
 3. Zkopírujte to do pole: /%year%/%monthnum%/%postname%.html
 4. Klikněte na tlačítko „Uložit změny“

7. Přizpůsobte si svůj nový blog

Pokud jste se řídili celým průvodcem, pravděpodobně jste si uvědomili, jak snadné je všechno. Nyní začíná zábavná část, kde se můžete rozhodnout vybrat téma WordPress a nainstalovat nové pluginy.

Kromě přizpůsobení vzhledu nového blogu WordPress nezapomeňte na jeho zabezpečení a pravidelnou údržbu.

FAQ

Jak dlouho trvá migrace Movable Type / TypePad na WordPress?

I když máte tisíce článků, celý přenos trvá asi hodinu. A to je pouze případ, kdy jste poprvé pracovali s WordPress. Pokud jste s platformou dobře obeznámeni, celá věc se dá udělat za ještě kratší dobu. 

Časem je však nastavení nového blogu WordPress a jeho přizpůsobení, které může trvat několik dní, ne-li týdnů, než to udělá správně..

Mohu během přenosu smazat svůj starý blog TypePad / Movable Type?

Aby bylo zajištěno, že se vše přenáší správně (obsah a obrázky), důrazně doporučujeme, abyste starý blog neodstranili, dokud nebude vše hotovo. Jakmile jste si jisti, že celý obsah je bezpečně přenesen do nového blogu WordPress, můžete starý odstranit.

Jak mohu importovat styl mého blogu Movable Type nebo TypePad?

Import stylu bohužel není možný. Po importu obsahu máte dvě možnosti. Můžete buď hledat nové téma WordPress, které si můžete přizpůsobit podle svých představ a učinit ho podobným starému blogu.

Druhou možností je ruční kódování šablony, kterou jste použili na Movable Type / TypePad. V takovém případě mějte na paměti, že se chystáte udělat obrovské sousto, které vyžaduje dovednosti a znalosti webdesignu. A i když najmete odborníka, může to skončit jako obrovské úsilí, což se také promítá do nákladného dobrodružství.

Závěr

Ačkoli byly Movable Type a TypePad impozantní konkurenty WordPressu v historii, dnes je to jiný příběh. Pokud vám záleží na vašem blogu a chcete pokračovat v rozšiřování publika, budete muset přenést svůj web do WordPress.

Jak jste mohli vidět z tohoto článku, proces migrace je poměrně jednoduchý. Ale bohužel to také znamená, že nemusíte přenášet všechno. Soustřeďte se tedy na přesun psaného obsahu a obrázků a věnujte svůj čas budování nového prostředí na WordPress – vyplatí se dříve, než si myslíte, protože budete mít moderní blog, který se bude všem líbit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map