Jak přesunout váš blog z LiveJournal do WordPress

Jak přesunout váš blog z LiveJournal do WordPress


LiveJournal je jednoduchá služba sociálních sítí, která vstupuje do vod pro správu obsahu. Tato platforma byla vytvořena pro jejího zakladatele, Brada Fitzpatricka, aby snadno sdílel své aktivity se všemi svými přáteli na střední škole. K tomu došlo v roce 1999, takže byste měli vzít v úvahu skutečnost, že na Facebooku a Instagramu ještě není k dispozici.

Ačkoli to má docela historii a několik majitelů po celém světě, LiveJournal prostě nemohl držet krok s moderními systémy pro správu obsahu, jako je WordPress.

Proč byste měli přejít z LiveJournal na WordPress?

Pokud vám záleží na svém blogu a chcete nad ním mít kontrolu, měli byste zvážit přesun blogu z LiveJournal co nejdříve. I když vám umožňuje psát blogové příspěvky a ukazovat je světu, LiveJournal nabízí minimální funkce a možnosti. Neexistuje mnoho, co můžete udělat pro zlepšení svého blogu, a pokud jste na plánu zdarma, omezení jsou ještě výraznější.

Na druhé straně, s hostitelem WordPress můžete dělat prakticky cokoli chcete. Limity designu prakticky neexistují (pokud máte správné téma a znáte cestu kolem WordPress a HTML a CSS, můžete dělat cokoli chcete). Existuje více než 50 000 pluginů, které mohou rozšířit funkčnost vašeho webu a ještě více uživatelů, kteří denně přispívají k WordPress.

Takže, aniž byste o tom hodně přemýšleli, měli byste nyní přesunout svůj blog z LiveJournal do WordPress.

Začněme s převodem

Pokud jste četli o převodu Bloggeru na WordPress nebo jiného podobného průvodce, nebudu soudit, jestli se trochu bojíte dělat všechno sami. Při migraci blogu se obvykle vyskytuje mnoho kroků. Koneckonců je na LiveJournal něco dobrého – migrace na WordPress je mnohem snazší než na jakékoli jiné platformě.

Bohužel je to proto, že LiveJournal přichází s některými dalšími omezeními. Nelze ji přesměrovat, což znamená, že ani po migraci začínáte v podstatě nový blog (pokud jde o perspektivu SEO).

LiveJournal také neumožňuje rychle importovat obrázky, ale ukážu vám trik, který by měl fungovat bez problémů.

1. Vyberte nejlepší hosting WordPress

Pokud si stále nejste jisti rozdíly mezi hostitelem a serverem WordPress.com, přečtěte si, co je na těchto dvou platformách tak odlišné. Protože až poté, co tyto rozdíly znáte, zjistíte, že verze s vlastním hostitelem vyžaduje hostitele, který se postará o váš nový web..

Výběr správné hostitelské společnosti, která váš blog rozdá světu, je téměř práce na plný úvazek. Mezi stovkami hostingových společností venku je docela náročné rozhodnout se jen o tom, kdo udělá dobrou práci. Místo toho, abych ztrácel čas porovnáváním jednoho s druhým, dovolte mi navrhnout Bluehosta.

Toto je jedna z nejpopulárnějších hostingových společností WordPress a je domovem více než dvou milionů webových stránek po celém světě. Když se zaregistrujete, získáte nejlepší hostingové služby a bezplatnou doménu, která se stane novou adresou vašeho blogu.

Začít s Bluehostem je celkem jednoduché:

Krok 1 – Získejte obchod


domovská stránka Bluehost

Abychom vám pomohli začít snadněji, dovoluji vám jednoduše kliknout na tento odkaz se slevou. Místo 7,99 $ měsíčně, což je standardní cena, můžete svůj web hostit již za 2,75 $!

Krok dva – Vyberte si cenový plán


Bluehost plány

Aniž bych vás obtěžoval technickými podrobnostmi, dovolte mi jen říci, že od doby, kdy přenášíte svůj blog z LiveJournal, bude více než dostačující začít se základním plánem.

Tento plán bude nejdostupnější a získáte vše, co potřebujete k zapnutí nového blogu. Pokud si uvědomíte, že v budoucnu musíte svůj blog vylepšit, stačí vám jen jedno kliknutí nebo jeden e-mail, abyste podporovali rozšiřování plánu, takže se nemusíte obávat.

Krok tři – doménové jméno


zvolte název domény

Jak jsem již zmínil, plány Bluehost přicházejí s bezplatnou doménou. Toto je adresa vašeho blogu, kterou byste se neměli často měnit (vlastně nedoporučuji ji měnit, jakmile ji nastavíte). Vzhledem k tomu, že již bylo zadáno tolik doménových jmen, stalo se těžkou prací s krásným jménem, ​​které je dostupné a snadno zapamatovatelné. Udělejte si proto čas a v případě potřeby získejte pomoc s výběrem názvu domény.

2. Nainstalujte WordPress

Než začnete pracovat na WordPress, kde budete moci importovat svůj blog LiveJournal, musíte si připravit prostředí.

Naštěstí je instalace WordPress na Bluehostu vzdálena pár kliknutí:

 1. Přihlaste se k cPanel na svém účtu Bluehost
 2. Přejděte do části Webové stránky
 3. Vyberte „Instalovat WordPress“
 4. Klikněte na tlačítko Instalovat
 5. Vyberte název domény, do kterého jej chcete nainstalovat
 6. Pokud chcete změnit e-mailovou adresu, uživatelské jméno a heslo pro novou instalaci WordPress, klikněte na „Pokročilé možnosti“
 7. Přečtěte si licenční a servisní smlouvy a zaškrtněte políčka, pokud souhlasíte se vším (pro pokračování musíte souhlasit)
 8. Klikněte na tlačítko Instalovat nyní

To je ono. Po rychlé osmifázové instalaci jste připraveni přesunout svůj blog LiveJournal do WordPress!

3. Importujte blog LiveJournal do WordPress

Importování nyní starého blogu LiveJournal do WordPress je do značné míry něco, co uděláte několika kliknutími. Budete muset připravit své přihlašovací údaje LiveJournal a budete připraveni jít:

 1. Otevřete nově nainstalovaný web WordPress na adrese yoursite.com/wp-admin
 2. Přihlaste se na svůj web WordPress
 3. Přejděte do nabídky Nástroje -> Import na levé straně
 4. Najděte „LiveJournal“, který by měl být čtvrtou možností shora
 5. Klikněte na tlačítko „Instalovat nyní“ a počkejte chvíli
 6. Klikněte na odkaz „Spustit dovozce“, který nahradí předchozí tlačítko „Instalovat nyní“

Dovozce LiveJournal

Technicky jste právě úspěšně nainstalovali svůj první plugin WordPress. A po spuštění dovozce byste měli mít možnost vidět jednoduchou obrazovku, která vyžaduje další informace.

Chcete-li se připojit k LiveJournal, zadejte své uživatelské jméno a heslo, které jste použili na platformě.

Jednou z dobrých věcí na LiveJournal je, že umožňuje soukromé příspěvky. Protože jsou chráněny heslem, musíte jim také zadat heslo, pokud chcete, aby zůstali tímto způsobem. Pokud v tuto chvíli nezadáte heslo, uvědomte si, že všechny položky z vašeho blogu LiveJournal budou importovány jako veřejné příspěvky, a budou tedy k dispozici každému, kdo si je přečte..

Dovozce LiveJournal

Před kliknutím na tlačítko „Připojit k LiveJournal and Import“ se ujistěte, že máte dostatek času na dokončení úkolu. V závislosti na velikosti vašeho blogu LiveJournal může tato akce trvat i několik hodin. Vzhledem k tomu, že z vaší strany nevyžadují žádné akce, ujistěte se, že necháte počítač nějakou dobu zapnutý.

Pokud máte mnoho příspěvků a komentářů, může tento nástroj snadno vyhodit některé chybové zprávy. Nezapomeňte tedy nyní zkontrolovat počítač a poté obnovit proces importu. Ale nebojte se – i když musíte stránku obnovit, protože došlo k chybě, dovozce rozpozná všechny dříve importované položky a bude pokračovat v procesu importu namísto zahájení znovu.

Po nějaké době by se vám měla zobrazit zpráva „Vše hotovo“. Ve stejnou chvíli si můžete dát vysoké pět, protože to znamená, že jste úspěšně přenesli svůj blog!

4. Jak zacházet s obrázky?

Kvůli jednoduchosti nástroje LiveJournal Importer bohužel nelze obrázky importovat automaticky. Pokud nemáte mnoho příspěvků a obrázků k přenosu, nejpohodlnější možností by bylo ruční otevření každého příspěvku z LiveJournal, stažení obrázků a jejich nahrání na odpovídající příspěvky WordPress..

Ale protože jste již přistoupili k procesu migrace blogu, je to pravděpodobně proto, že máte desítky, ne-li stovky. U každého příspěvku jsou obvykle přiřazeny alespoň dva až tři obrázky. Abych vše importoval, ukážu vám lepší řešení:

 1. Přejděte na Pluginy -> Přidat nový
 2. Vyhledejte plugin pro automatické nahrávání obrázků
 3. Nainstalujte a aktivujte ji

Naštěstí tento plugin funguje na autopilotu. Místo hledání obrázků nebo zmatků s jakýmkoli pokročilým nastavením stačí otevřít příspěvky a uložit je. Vyzkoušejte toto:

 1. Otevřete příspěvky -> Všechny příspěvky z WordPress
 2. Otevřete poslední příspěvek
 3. Klikněte na tlačítko Aktualizovat

Jakmile to uděláte, plugin automaticky vyhledá obrázky umístěné v příspěvku. Pokud byly nalezeny nějaké snímky, plugin stáhne obrázek ze zdroje a okamžitě jej nahraje do vaší knihovny médií ve WordPressu. Plugin se také postará o kód a ujistěte se, že obrázky v tomto příspěvku se načtou z vašeho nového webu WordPress, nikoli ze starého zdroje.

Nyní, když jste byli svědky výkonu pluginu Automatické nahrávání obrázků, můžete tento postup zopakovat pro každý váš příspěvek. Nebo to můžete udělat rychleji:

 1. Otevřené příspěvky -> Všechny příspěvky
 2. Vyberte všechny příspěvky (zaškrtněte políčko nahoře)
 3. Vyberte možnost Upravit
 4. Klikněte na Použít.
 5. Když se objeví nová obrazovka, klikněte na tlačítko „Aktualizovat“

Tato akce aktualizuje všechny vybrané příspěvky a umožní pluginu Automatické nahrávání obrázků vykonávat svou práci na všech těchto příspěvcích!

A co přesměrování mého blogu LiveJournal na nový?

Když migrujete staré blogy na nové, lidé obvykle rádi přesměrovávají provoz, takže neztrácejí žádný provoz. To je dobrá praxe a já ji důrazně doporučuji při přechodu na WordPress.

LiveJournal bohužel něco takového neumožňuje. Místo přesměrování je jedinou věcí, kterou můžete udělat, odebrat účet LiveJournal a doufat, že Google a další vyhledávače zachytí nové odkazy co nejdříve..

Vylepšete svůj nový blog WordPress

Zatímco správa chybějících obrázků dokončí proces migrace, váš blog WordPress je na počátku. Ano, obsah je funkční a doufejme, že se vám podařilo importovat všechny obrázky.

Ale váš blog je stále drsný diamant. WordPress vám dává ohromnou sílu, ale pravděpodobně budete potřebovat nějaký čas na to, abyste to zjistili. Měli byste se začít učit o WordPress, najít téma a nainstalovat první pluginy, které vám pomohou.

Poté se nezapomeňte naučit zpeněžit svůj blog. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte zanechat komentář nebo mě kontaktujte e-mailem.

FAQ

Měl bych odstranit svůj blog LiveJournal?

Ano, měli byste odstranit svůj blog LiveJournal poté, co bylo vše úspěšně přesunuto. Vzhledem k tomu, že s přesměrováním nemůžete nic dělat, starý blog bude stát v cestě a zmást lidi. Ujistěte se však, že je smažete až poté, co jste zkontrolovali, že se vše úspěšně přesune do nového blogu WordPress.

Pomoc! Dovozce přestal pracovat!

Nebojte se; Pokud máte mnoho článků a komentářů, které je třeba importovat, je typické, že nástroj pro dovozce přestal fungovat, a to i několikrát během procesu. Vše, co musíte udělat, je obnovit stránku a obnoví proces importu, protože se nic nestalo.

Zapomněl jsem zadat heslo pro soukromé příspěvky a ty jsou nyní veřejné. Mohu to opravit?

WordPress vám umožňuje chránit heslem jakýkoli příspěvek, takže to můžete snadno opravit. Otevřete každý z příspěvků, které chcete chránit heslem, a upravte je. Na pravé straně obrazovky najděte nastavení viditelnosti a změňte stav příspěvku na Chráněno heslem.

Závěr

Přenos obsahu z LiveJournalu do WordPressu je proces, který je vhodný pro začátečníky a netrvá dlouho. A i když se problémy objevují na cestě, domnívám se, že všechny problémy během migrace stojí za to, protože výsledek je docela prospěšný – mít nový blog založený na jedné z nejvýkonnějších správců obsahu na světě, která v podstatě nepozná hranice.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map