Jak přesunout svůj blog z Wix na WordPress

Wix na WordPress


Po pravdě řečeno, Wix je ohromující tvůrce webových stránek, který se zdá být dokonale přizpůsoben potřebám začátečníků. Vypadá to krásně, přichází s některými skvělé premade designy to vám pomůže skočit na start prvního webu a ve skutečnosti je relativně snadné s ním manipulovat a spravovat ho.

Jsme si jisti, že jste již narazili na některé reklamy a prapory Wix online, které si snadno zapamatujete pomocí roztomilého loga, které vypadá jako malá žlutá a bílá hvězda (ve skutečnosti je to kombinace písmen, ale koho to zajímá; pro nás) – je to hvězda).

Ze všech důvodů, které jsme právě zmínili, není neobvyklé, že se první bloggerové rozhodnou začít s Wix místo WordPress. Jednoduše delegujete všechny technické problémy odborníkům ve Wixu, zatímco se můžete soustředit na to, co píšete, a samozřejmě na fotografie vaší kočky, která jedí cheeseburger. Ale po několika měsících nebo možná i letech jste si možná uvědomili, že blogování je mnohem zábavnější, než jste si mysleli. Také jste si mohli uvědomit, že blogování může být zdrojem příjmu, který vám může dokonce poskytnout odvahu upustit od 9 do 5 pracovních míst v kanceláři, kterou tolik nenávidíte. Pokud něco z toho poznáte, pravděpodobně již přemýšlíte o migraci svého blogu Wix na WordPress.

Jak se připravit na migraci

Na rozdíl od Wix, kde se o hostování, domény a všechny technické aspekty, o které se pravděpodobně nestaráte, postaral někdo jiný, WordPress je jiný příběh. Pro začátečníky, abyste mohli mít web WordPress, budete muset najít hostitelskou společnost, která se o tyto technické vlastnosti postará od nynějška.

Pokud jde o hostování webů WordPress, Bluehost je jedním z lídrů v oboru, který vám pomůže získat profesionální web za dostupnou cenu. Stačí kliknout na odkaz a získáte slevu, abyste mohli začít svůj nový blog tím správným způsobem již za 2,75 $ měsíčně.

domovská stránka Bluehost

Jakmile se rozhodnete pro balíček a doménu, kterou použijete pro blog, budete muset nainstalovat WordPress. Pokud se rozhodnete pro Bluehost jako svého poskytovatele hostingu, můžete si tuto část odpočinout a přeskočit, protože hostitelská služba pro vás automaticky nainstaluje WordPress.. V tomto případě musíte pouze připravit své uživatelské jméno a heslo, abyste mohli přejít na hlavní panel a přihlásit se do nového pracovního prostoru.

Přesuňte svůj blog z Wix na WordPress

Pokud jste někdy narazili na článek, který ukazuje proces migrace z jedné platformy na druhou, pravděpodobně jste už začali dělat starosti. Ale ještě nezačněte vytahovat vlasy. Ačkoliv jiné převody nejsou tak technické, nutí vás, abyste věnovali nějaký čas dalšímu sledování každého kroku, aby byl převod správný. Na rozdíl od převodu Tumblru na WordPress nebo Blogger do WordPressu s vlastním hostitelem je migrace Wix na WordPress mnohem jednodušší.

Bohužel to také znamená, že získáte méně možností, ze kterých si můžete vybrat. Ale začněme zajímavou částí.

Vyberte motiv

Vzhledem k tomu, že používáte Wix, měli byste si být již vědomi toho, jak fungují šablony nebo motivy – umožňují rychle změnit celý vzhled vašeho blogu na něco, co se vám bude líbit. Témata WordPress fungují velmi podobným způsobem. Můžete si vybrat z desítek tisíc bezplatných a prémiových témat WordPress a prakticky pro ně neexistují žádná omezení.

Ukážka poskytovatelů témat WordPress

Přestože je docela lákavé vybrat a zdarma téma WordPress, mějte na paměti, že tyto druhy témat obvykle vyžadují více technických znalostí. Pokud neznáte cestu kolem WordPress, PHP, HTML a CSS, které jsou potřebné k přizpůsobení bezplatného tématu, doporučujeme vám jít na prémiové téma. Populární prémiová témata obvykle přicházejí s tvůrci drag & drop, které vám umožňují doslova hrát si s možnostmi a barvami, dokud nezískáte dokonalý vzhled svého blogu, který jste hledali. Namísto křičení na obrazovce počítače za to, že se při prohlížení webu na mobilní obrazovce nezobrazuje správná barva nebo se nezmění velikost obrázku záhlaví, vytáhněte těchto pár babek z peněženky a užijte si přizpůsobení blogu.

Nastavit permalinky

Jo, víme. Stejně jako vy, i my bychom raději trávili čas přizpůsobováním tématu, než manipulací s nastavením, které si běžní návštěvníci ani nevšimnou. Permalinky jsou však důležitou součástí vašeho nového blogu WordPress a je důležité, abyste je hned nastavili.

Nebojte se; ačkoli termín permalink může znít děsivě, je ve skutečnosti docela snadné je nastavit. Trvalé odkazy jsou části adres URL, tj. Adresa každého příspěvku, stránky, obrázku atd. Na vašem blogu. Teď je čas rozhodnout, zda chcete, aby byly jednoduché, aby bylo datum pevně zakódováno nebo cokoli jiného, ​​co se vám bude líbit.

Výběr permalinků

Například místo www.yournewblog.com/2019/08/my-first-post můžete změnit permalinky na www.yournewblog.com/my-first-post. Ačkoli to může znít dobře mít datum v permalinku, doporučujeme druhou možnost. Kratší adresy URL jsou čistší, snáze čitelné a zapamatovatelné a vyhledávací stroje se jim líbí.

Chcete-li tyto změny provést, jednoduše přejděte na Nastavení -> Permalinky a vyberte možnost „Název příspěvku“. Uložte změny a znovu načtěte stránku, aby všechno fungovalo.

Export obsahu z Wix

Na rozdíl od WordPress je Wix uzavřená platforma, což znamená, že se nemusíte dívat za závěsy a vidět kód. Může to znít nepodstatně, ale také to znamená, že lidé nemohou vytvářet nástroje, které vám pomohou s určitými věcmi. Je zřejmé, že lidé ve Wixu nechtějí, abyste se vzdálili od své platformy, takže neexistují žádné nástroje, které rychle a snadno exportují vše z Wix do WordPress..

Ale nebojte se; stále si můžete vzít své věci pomocí různých metod.

Chcete-li exportovat obsah z Wix, budete potřebovat přístup k RSS kanálu. Ve skutečnosti nemusíte vědět nic o RSS kanálu, ale pokud se chcete dozvědět více, zjistěte, co RSS feed opravdu je. K tomu je ještě jedna nevýhoda. Wix se nedávno rozhodl ze svých blogů odebrat kanály RSS, takže pokud máte nový, pravděpodobně nebudete mít přístup ke zdroji.

Uložte RSS kanál

Chcete-li získat přístup ke svému kanálu RSS Wix, jednoduše přejděte na vašeusername.wixsite.com/blogname/feed.xml nebo vašeusername.wixsite.com/blogname/blog-feed.xml. Uživatelské jméno je vaše uživatelské jméno Wix a název blogu název vašeho blogu, který provozujete na Wix. Pokud jste na svém blogu Wix používali vlastní název domény, jednoduše přidejte feed.xml nebo /blog-feed.xml na konci vlastní domény pro přístup k RSS kanálu.

Export by měl být velmi rychlý a měli byste skončit se souborem uloženým někde v počítači (plocha je v pořádku). To je vše, co potřebujete k exportu obsahu z Wix. Ukážeme vám, jak s obrázky zacházet později.

Importujte obsah Wix do WordPress

Další krok vyžaduje import obsahu do nového webu WordPress. Naštěstí je WordPress platformou s otevřeným zdrojovým kódem, takže existuje spousta pluginů a nástrojů určených k dosažení různých cílů. Jeden z těchto nástrojů se nazývá RSS Importer a celý jeho účel je import informací ze souboru zdroje RSS, jako je ten, který jste uložili v předchozím kroku při exportu obsahu z Wix.

 1. Přihlaste se na svůj nový web WordPress
 2. Navigovat do Nástroje -> Importovat
 3. Vyberte RSS a klikněte na ikonu „Instalovat“ pod ní
 4. Instalace nástroje pro dovozce

 5. Počkejte několik sekund, než WordPress načte novou stránku, a klikněte na Spustit dovozce
 6. Spusťte nástroj pro dovozce

 7. Klikněte na Choose File a vyberte RSS soubor, který jste exportovali z Wix
 8. Vyberte import souboru

 9. Klikněte na tlačítko Nahrát soubor a importovat

Nahrajte soubor a importujte

V závislosti na velikosti vašeho blogu to může chvíli trvat, takže pokud se po několik minut nestane nic, nedělejte paniku.

Jakmile je vše hotovo, měla by se zobrazit zpráva potvrzující import. Chcete-li to zkontrolovat, jednoduše přejděte na Příspěvky -> Všechny příspěvky kde byste měli mít možnost vidět celý článek Wix uvedený v WordPress. To je úžasný; právě jste úspěšně importovali obsah z Wix do WordPress, ale je tu jen jeden malý problém. Pokud otevřete některý z příspěvků, všimnete si, že žádný z obrázků tam není. Zdroj RSS bohužel neumožňuje automatický import obrázků, takže budete muset tuto úlohu zvládnout ručně.

Jak importovat obrázky z Wix do WordPress?

Pokud jste ve svých příspěvcích neměli mnoho obrázků, můžete jednoduše pokračovat, otevřete své příspěvky Wix a ukládejte obrázky jeden po druhém. Pak bude stačit nahrát obrázky do vaší knihovny médií WordPress. Pokud necháte název obrázku neporušený, měl by to udělat trik a všechny vaše obrázky by se měly objevit v příspěvcích na stejných místech, kde jste je měli na Wix.

Importujte obrázky z Wix

Je ale pravděpodobné, že máte více než jen několik obrázků. Takže ruční postupování jeden po druhém by mohlo být téměř nemožné. Máme na to lék – pamatujte, že WordPress je open-source a existují desítky tisíc bezplatných a prémiových nástrojů, které můžete použít. Naštěstí je nástroj, který vám pomůže se zpracováním obrázků, zcela zdarma a během příští minuty jej můžete nechat zprovoznit a spustit.

 1. Jít do Pluginy -> Přidat nové
 2. Vyhledejte „Importovat externí obrazy“ od Marty Thornley
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin

Obvykle nedoporučujeme instalovat pluginy starší než rok nebo dva, ale tenhle stále funguje bez problémů, takže byste se neměli bát.

Ve výchozím nastavení modul Import externích obrázků automaticky vyhledává kód HTML příspěvku, jakmile kliknete na tlačítko Uložit. Protože jste již importovali obsah z kanálu RSS, obsahuje váš obsah kód obrázku, nikoli samotný obrázek. Štěstí, že to znamená, že jakmile stisknete tlačítko Uložit, plugin najde svůj příspěvek na Wixu, rozpozná všechny obrázky a automaticky je stáhne do vaší knihovny! Nezáleží na tom, zda máte jeden nebo tisíc obrázků, plugin by je měl všechny převést.

Hodně štěstí s novým blogem WordPress!

To je ono. Jak jsme vám řekli v několika prvních řádcích, migrace z Wix na WordPress nezabere příliš času a dovedností. Pokud jste postupovali podle všech kroků, měli byste skončit s novým blogem WordPress, který již obsahuje všechny vaše staré příspěvky Wix.

I když je to konec vašeho blogu Wix, nemějte z toho smutek. Tuto migraci považujte za krok vpřed. WordPress je mnohem silnější než Wix a umožní vám jej dále rozvíjet. To vám dává plnou kontrolu nad svým blogem a pokud si přejete, můžete s ním vydělávat peníze.

Učení WordPressu trvá nějakou dobu a toho se toho můžete dozvědět tolik. Nebuďte tedy zklamáni, pokud svůj blog nebudete moci vylepšit za jeden den. Udělejte si čas a rozvíjejte své znalosti i svůj blog a jsme si jisti, že budete rádi, že jste svůj blog přenesli z Wix na WordPress dnes.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map