Jak přeložit WordPress do jakéhokoli jazyka

Jak přeložit WordPress do jakéhokoli jazyka


Ve výchozím nastavení mluví WordPress anglicky a to je jazyk, který můžete očekávat na každé zadní stránce vašeho systému. Protože se WordPress stal jedním z nejpopulárnějších CMS na světě, je normální očekávat, že bude platforma přeložena do dalších jazyků. A to je.

Pokud chcete nainstalovat WordPress a mít vše napsané ve vašem vlastním jazyce, můžete to udělat. Ukážeme vám, jak:

 •  Nainstalujte si WordPress ve vašem jazyce
 •  Přeložit témata a doplňky WordPress
 •  Přeložit web WordPress.com správným způsobem

Jak nainstalovat WordPress ve vašem jazyce

Než začneme mluvit o překladu a různých způsobech instalace, pojďme snadnou cestou:

Vyberte jazyk z nastavení:

 1. Navigovat do Nastavení-> Obecné
 2. Vyhledejte možnost „Nastavení jazyka“ umístěná ve spodní části stránky
 3. Procházejte seznamem
 4. Pokud je váš jazyk na seznamu, vyberte jej a uložte změny
 5. Úsměv, protože jste hotovi – WordPress nyní mluví vaším jazykem

Pokud váš jazyk nenajdete na seznamu, nebuďte smutní; stále můžete věci obejít.

Zatímco některé týmy WordPress přeložily úplně, jiné vykonaly většinu práce. Stále můžete najít svůj jazyk seznam dostupných jazyků.

V současné době je WordPress k dispozici ve 169 různých jazycích, ale pouze 55 z nich je aktuálních.

Ruční instalace jazyka:

Můžete otevřít odkaz vedoucí na WordPress ve vašem jazyce a postupujte podle dalších pokynů. Některé jazyky vám umožní nainstalovat další soubory za účelem použití jazyka, zatímco jiné požádají o pomoc při překladu. Pokud máte zájem překládat WordPress do svého jazyka, jsou na každé jazykové stránce k dispozici kontaktní informace, pomocí kterých můžete kontaktovat překladatelský tým..

 1. Přejděte do seznamu dostupných jazyků
 2. Najděte svůj jazyk a otevřete web
 3. Stáhněte si soubor .mo
 4. Připojte se k FTP serveru
 5. Vytvořte složku / languages ​​ve složce / wp-content
 6. Nahrajte do této složky jazykový soubor .mo

Pokud používáte WordPress v4.0 nebo jakoukoli novější verzi, můžete nyní změnit jazyk přechodem na Nastavení-> Obecné a z rozevíracího seznamu vyberte nově nainstalovaný jazyk.

Pokud stále používáte starší verzi WordPress, jste od aktivace vašeho jazyka vzdáleni jen jeden krok:

 1. Otevřete soubor wp-config na serveru
 2. Vyhledejte „define („ WPLANG “,“);
 3. Upravte kód podle souboru .mo.
 4. Budete potřebovat místní kód WP pro svůj jazyk / zemi, takže seznam otevřete znovu
 5. Zde je několik příkladů kódů pro různé jazyky:

  Chorvatština: define ('WPLANG', 'hr');
  Dánština: define ('WPLANG', 'da_DK');
  Angličtina (australská): define ('WPLANG', 'en_AU');
  
 6. Uložte změny
 7. Otevřete panel administrace WP, který by nyní měl být přeložen do vašeho jazyka

Pokud provozujete více lokalit, můžete změnit každý web v síti samostatně jak jsme vám ukázali v této části článku. Pokud chcete nastavit jazyk pro celou síť, můžete to udělat z Správce sítě> panel Nastavení („Výchozí jazyk“).

Jak překládat témata a doplňky WordPress

WordPress standardně mluví anglickým jazykem. Protože je orientován na uživatele, naučil se také mnoho dalších jazyků, které můžete rychle změnit na stránce Nastavení. V závislosti na jazyce, který chcete přeložit backend (stránky administrátora) vašeho webu WordPress, je pravděpodobné, že jej budete muset ze seznamu pouze vybrat. Existuje mnoho dalších jazyků, které ještě nebyly dokončeny, ale je možné je nainstalovat ručně, pokud je to něco, co si opravdu přejete.

Ale i když úspěšně překládáte WordPress do jiného jazyka, ještě to neznamená, že váš web je plně lokalizován. Můžete získat původní řetězce WordPress, aby vám zobrazily něco srozumitelnějšího, ale co témata a pluginy, které nejsou součástí překladu?

Přeložit témata a doplňky WordPress

Pokud chcete nebo potřebujete lokalizovat celý backend, bude nutné také přeložit témata a pluginy WordPress. Naštěstí již mnoho oblíbených témat a pluginů bude mít připravené překladové soubory. Pokud ano, nemusíte ani jít, abyste je měli ve svém jazyce. To však obvykle platí pouze pro několik populárních jazyků, jako je francouzština, španělština, němčina, čínština nebo italština.

Než se však vzdáte celé myšlenky lokalizace, ukážeme vám, jak snadné je přeložit témata a pluginy WordPress..

Jak zjistit, které položky jsou přeložitelné

Bohužel ne všechna témata a doplňky WordPress jsou snadno překládatelné. Než začnete pracovat, musíte zkontrolovat popisy položek a jejich jazykové soubory. Vývojáři konkrétních témat a pluginů častěji zdůrazní, že jejich produkty jsou připraveny k překladu. Potvrzovací zprávu najdete v popisu položky.

Složka jazyka Google Maps Widget

Druhou možností je přímá kontrola souborů a složek. Po stažení pluginu nebo motivu otevřete jeho složku a vyhledejte složku „jazyk“ nebo „jazyk“. Pokud existuje, měli byste najít všechny nebo jen některé z těchto typů souborů:

 • .hrnec – Šablona přenosného objektu, která obsahuje původní řetězce
 • .po – Přenosný objekt, který obsahuje skutečný překlad
 • .mo – Machine Object, který se obvykle používá k překladu kódu

Pokud má téma nebo plugin soubory, můžete na svůj úsměv usmívat, protože to znamená, že je docela snadné překládat. Nyní nastavte svou mysl na jiný jazyk, připravte a nainstalujte bezplatný plugin, který bude vaším průvodcem překladem.

Loco Přeložit

CENA: Zdarma

Loco Přeložit

Zde je bezplatný plugin, který poskytuje vestavěný překladatelský editor, který funguje přímo z vašeho prohlížeče. Na rozdíl od jiných aplikací, jako je Poedit (což je také velmi oblíbená volba mezi uživateli), které musíte používat mimo WordPress, je Loco Translate jen dalším pluginem.

Po instalaci a aktivaci se Loco Translate usadí v nabídce administrátorského panelu. Umístěte na něj kurzor a umožní vám vybrat skupinu, kterou chcete přeložit. Můžete si vybrat témata, doplňky nebo jádro WordPress:

 1. Navigovat do Loco Translate -> Plugins or Themes
 2. Ze seznamu vyberte plugin / motiv
 3. Klikněte na tlačítko „Nový jazyk“
 4. Vyberte jazyk, do kterého převádíte plugin / téma
 5. Pokud chcete, vyberte jiné umístění překladových souborů (doporučujeme ponechat vybranou možnost „autor“)
 6. Klikněte na tlačítko „Zahájit překlad“

Motivy a pluginy bez souborů

I když položka, kterou se pokoušíte přeložit, nepřijde s potřebnými soubory šablon, Loco Translate vám pomůže. Pokud vyberete možnost, plugin prohledá celý kód položky a zkusí vytvořit soubor šablony. Je zřejmé, že takový generovaný soubor nemusí být tak dokonalý jako ten, který může vývojář vytvořit. Je to ale hezké mít v těch případech, kdy stačí přeložit nepřekládatelné položky.

Začněte překládat

Po kliknutí na tlačítko připraví plugin vše a otevře editor překladů před vámi. Editor obsahuje čtyři části:

 • Zdrojový text
 • Zdrojový text v angličtině
 • Překlad do jazyka, který jste vybrali
 • Komentáře

Překlad pluginu WordPress

První část obsahuje všechny řetězce, které jsou k dispozici pro překlad. Pro účely testování jsme vybrali bezplatný plugin Google Maps Widget. Plugin obsahoval 250 řetězců dostupných pro úpravy. Všechny byly pěkně zobrazeny v seznamu, který vám umožňuje vybrat řádky jeden po druhém. Vyberete-li řádek, Loco Translate automaticky vyplní anglický překlad a zobrazí komentáře, pokud existují. Nyní je váš čas zazářit – pokračujte ve výběru řetězců po řetězcích a začněte upravovat text.

Jakmile začnete psát, plugin označí vybraný řetězec žlutou hvězdou. Jakmile dokončíte stovky řádků, pomůže vám to identifikovat ty, na kterých jste již pracovali. Zdrojový text také získá nový překlad načten hned vedle původního řetězce, takže můžete rychle vidět změny.

Správa překladů

V horní části editoru najdete několik tlačítek a štítků, které vám pomohou spravovat překlad. První štítek vám dá vědět, jaký je jazyk, který právě upravujete, a čas poslední aktualizace. Nejzajímavější částí je procento a počet řetězců zbývajících k překladu.

Tlačítka Loco Translate

Těsně pod tím najdete několik tlačítek. Uložte změny, synchronizujte překlady, pokud nejsou synchronizovány, a v případě potřeby proveďte změny. Pokud si nejste jisti, že překlad je dostatečně dobrý, můžete řetězec označit jako „Fuzzy“. To vám umožní identifikovat řádky, které ještě potřebují nějakou práci. Můžete také vyloučit fuzzy řádky z načítání do překladových souborů a nechat je, aby byly přeloženy v budoucnu nebo někým jiným.

Loco Translate také usnadňuje vyhledávání konkrétních řetězců. Pokud chcete upravit jen několik konkrétních, nebo jste si vzpomněli na řádek, který jste zapomněli označit dříve, použijte vyhledávací funkci k rychlému nalezení.

Na pravé straně obrazovky najdete ikony stahování. Jen v případě, že nemůžete uložit změny kvůli problémům s oprávněními, můžete si stáhnout soubory PO, MO nebo POT (v závislosti na souborech, se kterými pracujete).

Jak aktivovat překlad

Naštěstí umožňuje Loco Translate data kdykoli použít. To znamená, že překlad nemusíte dokončit úplně, než jej budete moci použít. Takže i když jste přeložili jen několik řetězců, je stále možné načíst překlad do WordPressu. Nemá samozřejmě smysl přeložit jen pár řetězců, ale je dobré, když se rozhodnete provést test.

Neexistují žádná tlačítka, která byste měli kliknout pro aktivaci překladu, ani nic podobného. Jakmile jsou soubory uloženy, stačí přepnout jazyk webu WordPress.

 1. Jít do Nastavení -> Obecné
 2. Vyhledejte možnost „Jazyk webu“
 3. Přepněte jazyk na jazyk, do kterého jste přeložili plugin / téma
 4. Uložit změny
 5. Otevřete nastavení pluginu nebo motivu a uvidíte překlad v akci

Pokračujte v překladu

Poté, co strávíte pár minut překladem Loco Translate, bude mít téma WordPress a pluginy v různých jazycích stejně snadné jako jeden, dva, tři. No, vlastně je, ale jediným rozdílem je, že budete muset v některých případech počítat s několika stovkami či tisíci, abyste dokončili všechny řádky..

Nejen že překlad může pomoci vám a vašim uživatelům, ale můžete použít stejné soubory i na jiných webech. Obvykle všechna témata a doplňky nalezené v oficiálním adresáři přivítají nové překlady. Stačí se obrátit na vývojáře a zeptat se ho, zda chce jako jazykovou možnost produktu uvést váš.

Každý, kdo je registrován na WordPress.org, může nyní překládat témata a doplňky přímo z webu. Stačí vybrat položku, vybrat jazyk a začít navrhovat řetězce. Poté redaktoři odpovědní za jazyk projdou vašimi návrhy a v případě správného provedení je schválí. Když konkrétní jazyk dosáhne právě přeloženého řetězce, dané téma nebo plugin automaticky získá dostupné překladové soubory a každý si bude moci položku stáhnout v tomto jazyce kdykoli. Jak je to úžasné?!

Jak přeložit web WordPress.com správným způsobem

Když se rozhodnete vytvořit svůj blog pomocí WordPress, máte dvě cesty. Vlastní hostované WordPress a WordPress.com nejsou stejné věci a budete muset znát rozdíly, než zaregistrujete účty a sáhnete do peněženky, abyste zaplatili za hostování. Pokud plánujete přeložit svůj web, měli byste při výběru řešení WordPress věnovat zvláštní pozornost.

Jak již možná víte, existuje více než několik pluginů a služeb, které vám umožňují přeložit váš web. Ale protože WordPress.com vám neumožňuje nainstalovat další pluginy, pokud nemáte firemní účet, můžete si myslet, že máte potíže. Ale počkej; než začnete panikařit, zůstaňte s námi, protože se chystáme dokázat, že se mýlíte!

Doporučený plugin: WPML – WordPress Vícejazyčný plugin

V této části článku vám ukážeme tři způsoby překladu webových stránek wordpress.com.

1. Stará škola

Pokud požádáte vyhledávače o pomoc, pokud jde o překlad webových stránek WordPress.com, jednou z prvních věcí, které uvidíte, je článek o nastavení vícejazyčného blogu. Ačkoli vám článek ukazuje tři způsoby, jak dosáhnout prakticky stejné věci, všechny tři jsou zastaralé a požádají vás, abyste udělali totéž dvakrát..

Příspěvek na blog ve dvou jazycích

Pokud se rozhodnete jít starou školní cestou, budete moci přeložit web do jiného jazyka, pouze pokud ručně přepíšete celý text. To může být dobrý nápad, pokud máte jednoduchou webovou stránku brožury s minimálním množstvím textu a možná jen pár příspěvků. Ale co když potřebujete přeložit celý web do více než jednoho jazyka? Co když máte stovky příspěvků? V tom případě raději volejte Tom Cruise, protože je to nemožné.

2. Google Translate Widget

Protože pravděpodobně tentokrát Toma nedosahujete, musíte hledat jiné řešení. Naštěstí vývojáři WordPress.com před několika měsíci představili jednoduchý widget Google Translate, který můžete použít na svém webu.

WordPress.com překládat widget

Widget je co nejjednodušší; stačí jej vybrat ze seznamu, dát mu název a uložit změny. Poté si vaši návštěvníci budou moci vybrat libovolný jazyk ze seznamu. Nebo pokud jste pokročilejší uživatel, můžete své návštěvníky poslat přímo do požadovaného jazyka pomocí specializovaných adres URL. Chcete-li se o tom dozvědět více, doporučujeme přečíst si článek o Google Translate Widget.

Ačkoli widget převede váš web do prakticky jakéhokoli jazyka, pravděpodobně již víte, jak dobrý je automatický překlad. Ale počkejte, stále máte lepší možnost, pokud chcete přeložit web WordPress.com správným způsobem. Pokračujte ve čtení.

3. Překlad webových stránek WordPress.com s Weglotem

Vytvoření vícejazyčného webu WordPress je snadný proces, když zvolíte řešení pro překlad webových stránek, Weglot. 100% kompatibilní s Všechno Témata a pluginy WordPress (dokonce i tvůrci stránek, jako je Elementor a Gutenberg editor), Weglot automaticky překládá a zobrazuje obsah vašeho webu za méně než 5 minut, s více než 100 jazyky k dispozici.

A snadná část, není zapotřebí žádný kód ani čas potřebný pro vývojáře. Jednoduše nainstalujte a aktivujte plugin Weglot, zadejte klíč API, původní jazyk webových stránek a nové jazyky, klikněte na tlačítko Uložit a váš vícejazyčný web je aktivní!

Překladový plugin Weglot je dodáván s plně přizpůsobitelným přepínačem jazyků, který se automaticky přidá na váš web. Můžete si vybrat pozici, vlajku, název jazyka a další, aby odpovídaly designu vašeho webu a bez použití jakéhokoli vlastního kódu.

Důvěryhodné více než 50 000 majitelům a vývojářům webových stránek as pětihvězdičkovým hodnocením v adresáři WordPress – můžete mít vícejazyčný web spuštěn a spuštěn během několika minut!

U webů s 2 000 slovy nebo méně využijte bezplatného plánu Weglotu a u webů s vyšším počtem slov začínají plány již od 9,90 EUR měsíčně. Začněte 10denní bezplatná zkušební verze abyste zjistili, jak překladový modul Weglot funguje pro vás.

4. Překlad webových stránek WordPress.com pomocí GTranslate

Ačkoli tato fantastická služba funguje dobře i jako bezplatný plugin WordPress, budete se zajímat o další funkce GTranslate nabídky. Samozřejmě, pokud hostujete svůj web na WordPress.com, můžete zapomenout na instalaci pluginu, ale my vám ukážeme, jak to obejít.

To nabízí překlad proxy řešení který umožňuje překlad jakéhokoli webu hostovaného na jakémkoli serveru jednoduše přidáním záznamu DNS. To znamená, že můžete získat jakýkoli překlad pro jakýkoli web, protože je řízen na úrovni sítě.

Získejte maximum z překládaného webu wordpress.com

Nyní, když víte, co dokáže GTranslate, můžete zapomenout na ruční překlad každého příspěvku. Můžete dokonce zapomenout na widget automatického překladu Google. Místo toho můžete snadno přeložit celý web WordPress.com jako profesionála.

V závislosti na zvoleném plánu můžete:

 • Mít všechny jazyky
 • Upravte překlady rychle z uživatelsky přívětivého rozhraní
 • Přeložit adresy URL
 • Hostitelské jazyky v doménách nejvyšší úrovně
 • Přeložit metadata
 • Nechte přeložené stránky indexovat pomocí vyhledávačů

Podívejte se blíže na tuto službu na oficiálních webových stránkách.

Další úžasnou věcí při používání služby GTranslate je to, že i když se rozhodnete přenést svůj web WordPress.com na hostovanou možnost, můžete tuto službu nadále používat, protože se nic nestalo! V takovém případě stačí nainstalovat plugin a vyladit pár věcí, pokud změníte název domény. Fantastické to není?!

Závěr

Rádi používáme WordPress v angličtině. Ale pokud vám to nebude vyhovovat, můžete si svůj web nechat kompletně přeložit do svého vlastního jazyka.

Přestože překlad vašeho jazyka mezi uživateli WordPress není tak populární, může to chvíli trvat, ale pomůže vám to získat web pro uživatele, který vůbec nemluví anglicky. Překladatelský systém ve WordPressu se neustále zlepšuje, takže je jen otázkou času, kdy bude do nových jazyků přeloženo více řetězců, témat a pluginů..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map