Jak ovládat výňatky v WordPress

Jak ovládat výňatky v WordPress


Výňatek je souhrn příspěvku, který se používá k popisu vašeho článku v několika krátkých větách. Tyto popisy jsou skvělým způsobem, jak návštěvníkům umožnit, aby viděli, o čem je příspěvek, a rozhodnout se, zda mají zájem o přečtení zbytku před kliknutím na tlačítko. Je to také vynikající nástroj pro čtečky RSS.

Ve WordPress mohou být výňatky manuální nebo automatické a jsou trochu odlišné od upoutávek (text dříve <–more–> tag) jen proto, že s nimi WordPress zachází odlišně. Pokud nepíšete svůj vlastní výňatek, WordPress automaticky vytvoří shrnutí a odebere prvních 55 slov z vašeho příspěvku.

V tomto článku se chystáme ukázat, jak ovládat výňatky ve WordPressu. Pokud budete pokračovat ve čtení, můžete se naučit:

 • Jak změnit délku výpisu ve WordPressu
 • Změňte výchozí délku výňatku pro různé kategorie
 • Na konec výpisu přidejte odkaz „Číst více“
 • Zobrazit výňatky na stránkách WordPress
 • Ovládejte výňatky WordPress pomocí pluginu Advanced Excerpt

Jak změnit délku výpisu ve WordPressu

Pokud jste novým uživatelem WordPress a nyní se pokoušíte najít vlastní výňatek, do kterého chcete napsat ruční shrnutí, pravděpodobně jste žádný nenašli. Výňatky jsou ve výchozím nastavení skryté. Chcete-li textové pole zviditelnit, během úpravy příspěvku nebo psaní nového příspěvku klikněte na „Možnosti obrazovky“ které najdete v horní části stránky, kde musíte zkontrolovat výňatky. Nyní jste připraveni posouvat svůj příspěvek a napsat výňatek.

Jak ale vidíte, neexistuje žádná možnost, která by jednoduše změnila délku výpisu. To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč čtete tento článek, a v několika dalších řádcích vám ukážeme rychlý a jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout..

 1. Jít do Vzhled-> Editor
 2. Na pravé straně vyhledejte soubor function.php nebo jej otevřete z vašeho FTP klienta
 3. Zkopírujte a vložte následující funkci:
 4. function my_excerpt_length ($ length) {
  návrat 110;
  }
  
  add_filter ('excerpt_length', 'my_excerpt_length');
  
 5. Uložte změny, po kterých budou mít vaše výňatky limit 110 namísto 55 slov

Můžete samozřejmě změnit číslo na libovolné celé číslo, které chcete. Nezapomeňte však, že mluvíme o shrnutí – nechcete, aby vaše shrnutí bylo příliš krátké, ale není potřeba přehánět. Po každém výpisu můžete vždy vložit odkaz „Číst více“.

Pokud chcete ještě více ovládat své výňatky, měli byste zvážit plugin Advanced Excerpt, který je schopen dělat stejnou práci s některými dalšími funkcemi, a navíc nemusíte řešit soubory kódu a PHP..

Změňte výchozí délku výňatku pro různé kategorie

Po nějaké době strávené na vašem blogu WordPress mohou některé kategorie vyžadovat více slov ve výňatcích a některé budou potřebovat kratší. Ukážeme vám, jak změnit délku výňatku z kategorie.

První příklad vám umožní vybrat jednu kategorii, pro kterou chcete nastavit jinou délku výňatku. Vyberte kategorii, definujte počet slov pro výňatek a počet slov pro výňatek všech ostatních kategorií:

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte tuto funkci:
 3. funkce excerpt_length_category ($ length) {
  if (in_category ('Reviews'))) {
  návrat 20;
  } jinde {
  návrat 60;
  }
  }
  add_filter ('excerpt_length', 'excerpt_length_category');
  
 4. Změňte název kategorie na 2nd řádek
 5. Na řádku # 3 změňte délku výňatků (počet slov) pro tuto kategorii
 6. Změňte délku všech ostatních kategorií na řádku # 5
 7. Uložit změny

I když to bude více než dost, abyste mohli změnit délku výňatku pro jednu kategorii, která vás obtěžuje, příliš vám nepomůže, pokud potřebujete definujte délku pro několik kategorií najednou. V takovém případě budete potřebovat následující:

funkce excerpt_length_category ($ length) {
if (in_category ('Review'))) {
návrat 35;
} elseif (in_category (array ('News', 'Videos', 'Editorial'))) {
návrat 60;
} jinde {
návrat 55;
}
}
add_filter ('excerpt_length', 'excerpt_length_category');

Tato funkce vám umožní nastavit různé délky výňatků pro různé kategorie a stále vám umožní vybrat výchozí.

Na konec výpisu přidejte odkaz „Číst více“

Výňatky namísto zobrazení celého příspěvku na vaší domovské stránce umožňují zobrazit pouze část příspěvku, díky níž může uživatel o článek zajímat..

Poté, co uživatelé uvidí název, obrázek a výňatek z vašeho příspěvku, musíte je informovat, že si mohou přečíst více o tématu pomocí odkazu na váš článek. Pokud se nás zeptáte, doporučený obrázek by měl vždy vést k hlavnímu článku, ale měli byste také umožnit svým čtenářům, aby sledovali odkaz „Číst více“ nebo tlačítko.

Přidat

Pokud vaše téma WordPress tuto funkci již neobsahuje, měli byste ji vytvořit sami. V této části tutoriálu vám ukážeme, jak rychle přidat odkaz „Číst více“ na konci každého výpisu:

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte kód:
 3. funkce excerpt_readmore ($ more) {
  vrátit se '... ID). '"class =" readmore ">'. 'Přečíst více'. '';
  }
  
  add_filter ('excerpt_more', 'excerpt_readmore');
 4. Pokud chcete, změňte text
 5. Pokud chcete styl odkazu odlišit, přidejte jinou třídu
 6. Uložit změny

To je vlastně vše, co existuje. Po uložení změn bude každý výňatek na vašich webových stránkách se systémem WordPress nyní obsahovat text „Přečíst více“ (nebo cokoli, co jste napsali výše v kódu) s odkazem na původní příspěvek, který je k němu připojen automaticky.

Výsledek si můžete prohlédnout otevřením své domovské stránky, blogroll nebo kdekoli, kde zobrazujete výňatky z příspěvku.

Pokud chcete mít větší kontrolu nad výňatky nebo se nechcete bavit s vlastními funkcemi, měli byste se podívat na plugin Advanced Excerpt.

Zobrazit výňatky na stránkách WordPress

Ve výchozím WordPress neobsahuje výňatky na stránkách. To je docela rozumné, protože stránky jsou vyrobeny tak, aby se lišily od příspěvků. V některých případech však budete potřebovat i výňatky na svých stránkách.

Protože neexistuje žádný snadný způsob, jak to povolit, tj. Neexistuje zaškrtávací políčko, na které můžete jednoduše klepnutím povolit výňatky pro stránky, ukážeme vám druhý nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout.

Ne, nebudete potřebovat plugin, ani nebudete muset jít do podrobných nastavení. V následujících řádcích vám ukážeme opravdu krátkou funkci, která vám pomůže.

Zobrazit výňatky na stránkách:

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte fragment kódu:
 3. function wploop_pages_excerpt () {
  add_post_type_support ('page', 'excerpt');
  }
  add_action ('init', 'wploop_pages_excerpt');
 4. Uložit změny

Rozhodně to není tak jednoduché jako zaškrtnutí políčka, ale nebylo to o nic těžší, že? Po dokončení kopírování kódu můžete tuto funkci vyzkoušet na libovolné stránce.

Pravděpodobně nebudete mít výňatek hned pod obsahem stránky. Ale nebojte se – stačí na stránce povolit zobrazení výpisu:

 1. Přejděte na začátek stránky
 2. Vyhledejte kartu „Možnosti obrazovky“ a otevřete ji
 3. Vyhledejte zaškrtávací políčko „Výňatek“ a označte jej

Vypadá to, že do procesu bylo zahrnuto zaškrtávací políčko!

Nyní můžete posunout dolů a napsat výňatek ze své stránky. Úryvky kódu, jako je tento, mohou hodně pomoci, dobře?

Ovládejte výňatky WordPress pomocí pluginu Advanced Excerpt

CENA: Zdarma

Rozšířený výňatkový plugin pro WordPress

Po instalaci a aktivaci tohoto bezplatného pluginu existuje několik možností, ze kterých si můžete vybrat své výňatky:

 • Délka výňatku – vyberte počet znaků nebo slov, které budou zobrazeny v výpisu
 • Elipsa – vyberte symbol HTML, který se zobrazí místo vynechané části článku. Ve výchozím nastavení se & hellip používá k zobrazení tří bodů. Pokud tento kód neznáte, můžete najít více z nich tady
 • Dokončit – vyberte, jak chcete dokončit výpis. Pokud necháte WordPress spočítat počet znaků, může být slovo uprostřed oříznuto nebo by vaše věta mohla skončit nedokončená. Pokud chcete mít úplný výňatek, můžete si vybrat, zda chcete dokončit úplnou větu, ale uvědomte si, že to také znamená trochu delší shrnutí.
 • Přečtěte si další odkaz – zvolte, zda chcete, aby se na konci výpisu objevil odkaz „Číst více“
 • Žádné vlastní výňatky – Pokud zaškrtnete tuto možnost, plugin automaticky vygeneruje výňatek, i když může být již zadán vlastní
 • Odizolujte krátké kódy – někdy musíte použít zkrácený kód na začátku článku. Ale to neznamená, že chcete, aby byl zkratkový kód zobrazen ve výpisu. Doporučujeme nechat kontrolu a odstranit výpis z vašeho výpisu
 • Filtr – v závislosti na motivu vyberte funkci, která se používá pro zobrazení výňatků. Některá témata používají the_excerpt (), zatímco jiná používají funkci the_content (). Může existovat dokonce i kombinace těchto dvou v jednom motivu, takže pokud si nejste jisti, co děláte, nechte obě zaškrtnuté
 • Zakázat – z nějakého důvodu můžete chtít vynechat výňatek na některých stránkách (například na vaší domovské stránce nebo v archivu značek). Vyberte, kde chcete plugin deaktivovat

Ovládejte výňatky WordPress pomocí pluginu Advanced Excerpt

Pokud se chcete dozvědět více o pluginu a kódu, který jej napájí (který lze snadno přizpůsobit), navštivte stránku wiki pluginu pro další dokumentaci.

Závěr

Ačkoli shrnutí může znít nedůležité pro začátečníky bloggerů, je důležité mít výňatky v pořádku. Ať už se chystáte psát souhrny pro každý příspěvek nebo nechat WordPress, aby to zvládl, je jen na vás, ale ujistěte se, že zvládnete výňatky včas. Doufejme, že tento tutoriál vám pomůže přizpůsobit výňatky přesně podle vašich představ. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte napsat komentář a my vám rádi pomůžeme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked