Jak nainstalovat téma WordPress?

install-wordpress-theme.png


Při spuštění blogu WordPress, a zejména pokud se jedná o první, se kterým jste pracovali, může najít správné téma WordPress nějaký čas. A to je něco zcela přirozeného. Stejně jako nalezení nového nábytku nebo rozhodnutí o novém účesu bude nějakou dobu trvat, než narazíte na to perfektní téma, které na vašem webu zůstane aktivní..

Během tohoto procesu pravděpodobně nainstalujete několik různých témat, abyste je vyzkoušeli. A pokud se rozhodnete koupit prémiový, stále musíte vědět, jak jej nainstalovat na svůj web WordPress, než se uživatelé mohou těšit z jeho designu.

Instalace nového motivu WordPress je poměrně jednoduchá. Ale protože existují tři různé metody, které můžete použít, proč je neučit všechny teď? Jakmile vyzkoušíte všechny tyto techniky, nebudete mít v budoucnu problémy s instalací nových témat. Chcete-li na svůj web získat nové téma, můžete:

 • Použijte vyhledávací funkci WordPress
 • Přímo jej nahrajte z WordPress
 • Nahrajte téma přes FTP (pokročilejší)
Protože instalace motivu bude trvat jen několik minut, můžete vyzkoušet kteroukoli z metod hned teď.

Nejrychlejším způsobem instalace bezplatných motivů WordPress z oficiálního adresáře je použití vestavěné funkce vyhledávání.

 1. Z nabídky hlavního panelu správce vyberte Vzhled -> Motivy
 2. V horní části stránky klikněte na tlačítko „Přidat nový“

Na této stránce WordPress zobrazí patnáct vybraných témat ze svého úložiště. Od tohoto okamžiku můžete začít hledat téma, které se vám líbí.

Každé téma je prezentováno v samostatném rámečku. Z horního pruhu můžete přepnout zobrazení na nejoblíbenější, nejnovější nebo oblíbená témata. Karta Oblíbené bude prázdná, dokud na stránkách WordPress.org neoznačíte alespoň jednu položku. Kliknutím na „Filtr funkcí”, WordPress vám ukáže položky podle vybraného filtru:

 • Rozložení – mřížka, jeden sloupec, levá strana atd.
 • Vlastnosti – flexibilní záhlaví, vlastní pozadí, šablona s plnou šířkou atd.
 • Předmět – dovolená, zprávy, fotografie atd.

Jak prohledávat témata WordPress

Na první pohled uvidíte pouze snímek obrazovky a název každého tématu.

Jakmile přesunete kurzor myši na položku, která se vám líbí, zobrazí WordPress několik dalších možností.

Kliknutím na tlačítko „Podrobnosti a náhled“ nebo samotné tlačítko „Náhled“ WordPress udělá otevřete demonstrační stránku této konkrétní položky. Zde si také můžete přečíst popis, zobrazit hodnocení a zobrazit o něm několik dalších podrobností.

Pokud se vám líbí to, co vidíte na ukázkové stránce, můžete toto téma rychle nainstalovat:

 1. Klikněte na tlačítko „Instalovat“ v levém horním rohu stránky

 2. Počkejte několik sekund (nebo několik minut, v závislosti na rychlosti vašeho internetového připojení), až se instalace dokončí

 3. Klepnutím na tlačítko „Aktivovat“ provedete změny

WordPress poté provede úpravy a nové téma se stane viditelným pro každého, kdo načte váš web. Vrátí vás také zpět na stránku Motivy, kde můžete pokračovat ve vyhledávání nebo změnit téma na jiné ze seznamu.

Dokud nekliknete na tlačítko „Aktivovat“, motiv zůstane na vašem webu nainstalován, ale návštěvníci uvidí váš starý design.

Pokud se rozhodnete přejít na nově nainstalované téma, které jste dosud neaktivovali, přejděte na Vzhled -> Motivy. Najděte položku, umístěte na ni kurzor a klikněte na tlačítko Aktivovat, aby se nové styly aplikovaly na váš web.

Pokud nechcete zobrazit náhled motivu, můžete jej nainstalovat okamžitě kliknutím na příslušné tlačítko.

Nahrajte téma prostřednictvím správce WordPress

Nahrajte téma WordPress

První metoda funguje pouze s bezplatnými tématy WordPress z úřední úložiště. Pokud však téma stáhnete přímo ze stejného adresáře ve formátu ZIP, najdete jej na jakémkoli jiném webu nebo si koupíte prémiovou položku, budete ji muset nahrát ručně.. Je důležité, abyste měli motiv ve formátu .zip (nevytahujte jej, protože takto nebude fungovat):

 1. Jít do Vzhled -> Motivy
 2. Klikněte na tlačítko „Přidat nový“
 3. V horní části stránky klikněte na tlačítko „Nahrát motiv“
 4. Klikněte na „Vybrat soubor“
 5. V počítači vyberte soubor ZIP
 6. Klikněte na „Instalovat nyní“
 7. Počkejte několik sekund, než WordPress téma nainstaluje

Na nové stránce, která se otevře, byste měli vidět potvrzovací zprávu. Ze stejné stránky můžete zobrazit náhled právě nahraného motivu, okamžitě jej aktivovat nebo se vrátit na stránku motivů.

Nahrajte téma přes FTP

Jen v případě, že v tuto chvíli nemáte přístup k ovládacímu panelu WordPress nebo z nového důvodu nemůžete nainstalovat nové téma pomocí správce WordPress z jakéhokoli jiného důvodu, existuje třetí metoda, která vám může pomoci. Tenhle není úplně pro začátečníky protože budete muset vědět, jak pracovat s FTP klientem. Vyžaduje také přihlašovací údaje FTP, které mnozí začátečníci nevědí, kde najít a jak je použít.

Pokud jste však do své doručené pošty dostali přihlašovací informace FTP a nejste úplně podivní protokolu File Transfer Protocol a pracujete se soubory, instalace motivu WordPress tímto způsobem zabere jen několik okamžiků.

Nahrajte téma WordPress přes FTP

Takže místo procházení uživatelsky přívětivým rozhraním v WordPressu, jako u předchozích metod, můžete přidat motiv přímo do složky motivů vaší instalace WordPress:

 1. Stáhněte si a nainstalujte zdarma FileZilla nebo jiného FTP klienta
 2. Otevřete aplikaci a připojte se k serveru FTP
 3. Přejděte do složky WordPress (obvykle se nachází ve složce „www“ nebo „public_html“)
 4. otevřeno obsah wp / témata složku
 5. Rozbalte tam své nové téma (měli byste nakonec mít jednu novou složku pojmenovanou podle tématu)
 6. Přihlaste se do řídicího panelu WordPress
 7. otevřeno Vzhled -> Motivy
 8. Najděte novou položku, přesuňte kurzor a klikněte na tlačítko „Aktivovat“

Závěr

Když se rozhodnete nainstalovat nové téma WordPress, můžete použít tři metody. Zatímco motivy z oficiálního adresáře WordPress lze rychle nainstalovat pomocí administračního panelu, ostatní budete muset nahrát ručně.

Pro případ, že nemůžete nainstalovat motiv pomocí WordPress, použijte FTP přístup k přenosu souborů přímo do složky. Jakmile nainstalujete několik témat WordPress a vyzkoušíte je, stane se to vaše druhá povaha.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map