Jak modyfikować wybrane obrazy w WordPress

Obraz wyróżniony w WordPress


Obrazy są istotnymi elementami każdej strony internetowej. Zanim zaczniesz kwestionować znaczenie obrazów, spróbuj wyobrazić sobie swojego ulubionego bloga lub witrynę bez nich. Czy byłbyś tak zainteresowany czytaniem o technologii, samochodach, jedzeniu, modzie i makijażu, gdyby strona nie zawierała zdjęć??

Gdy pierwsze strony internetowe przeszły do ​​sieci, obrazy nie mogły odgrywać znaczącej roli w ich istnieniu. Połączenia internetowe były zbyt wolne i nikt nie mógł załadować dziesiątek zdjęć na stronie. Na szczęście wszystko się zmieniło, a teraz nie możemy żyć bez mediów internetowych. Ta sama zasada może dotyczyć osobistego bloga lub Twojej witryny. We współczesnym świecie po prostu nie możesz mieć strony blogu bez zdjęć. Są o wiele ważniejsze, niż można sobie wyobrazić.

 1. Co to jest wyróżniony obraz w WordPress
 2. Przewodnik po polecanym rozmiarze obrazu – jak go zmienić w WordPress
 3. Automatycznie ustaw wyróżniany obraz w WordPress
 4. Automatycznie łącz miniatury polecanych postów z ich oryginalnymi postami
 5. Jak dodawać podgląd miniatur na liście edycji postów / stron
 6. Przed opublikowaniem postów spraw, by autorzy wybierali polecane obrazy
 7. Zmień tekst wyróżnionego obrazu na stronach administratora

1. Co to jest wyróżniony obraz w WordPress

Chociaż wyróżniony obraz jest tylko kolejnym plikiem multimedialnym, który można dodać do WordPressa, zasługuje on na specjalne traktowanie. Tego rodzaju zdjęcie może pomóc przyciągnąć uwagę odwiedzających. Służy do zachęcania osób do czytania Twoich historii, poprawy jakości wizualnej Twojego bloga, a nawet odgrywa znaczącą rolę w udostępnianiu w mediach społecznościowych. Nie zaniedbuj więc znaczenia wyróżnionego obrazu.

Polecane obrazy są kontrolowane przez motywy WordPress.

Nie tak dawno wiele motywów WordPress nie miało dla nich wsparcia. Tylko najbardziej ostrożni programiści byli na tyle mili, aby wprowadzić wyróżnione obrazy do swoich motywów, podczas gdy wszyscy inni musieli sami kodować tę funkcję. Na szczęście czasy się zmieniły i teraz większość motywów jest w pełni gotowa na polecane obrazy.

Gdzie w Twojej witrynie pojawiają się polecane obrazy??

Zazwyczaj obraz wyróżniony w WordPress znajdzie swoje miejsce pod reflektorami twojej strony głównej. Są one używane jako miniatury reprezentujące cały post. Najczęściej ta sama miniatura postu (która jest również inną nazwą wyróżnionego obrazu) prowadzi bezpośrednio do tego postu. Wybierając wyróżniony obraz do wpisu, możesz ustawić cały ton swojej historii. Dobre zdjęcie może kusić odwiedzających do przeczytania całego wpisu, ale złe może z łatwością odeprzeć przeciętnego czytelnika.

WordPress zawierał obrazy na pierwszej stronie

Te same polecane obrazy zwykle pojawiają się na wierzchu pojedynczych postów, stron i niestandardowych typów postów w WordPress. W zależności od używanego motywu polecany obraz może pojawić się tuż powyżej lub poniżej tytuł. Może pojawić się w różnych wymiarach; wszystko zależy od twórcy motywu, który pracował nad szczegółami.

Ponownie, w zależności od tematu, polecane obrazy mogą być używane w innym miejscu. Na przykład, jeśli dodasz widżet, aby wyświetlać najnowsze posty, można użyć miniatur postów, aby dodać więcej stylu do widżetu i przyciągnąć uwagę użytkowników.

Niektóre motywy będą nawet wyświetlać obrazy na stronach administracyjnych WordPress, tuż obok przypisanych im postów.

Jak dodać wyróżniony obraz

Kiedy przeprowadziliśmy Cię przez proces dodawania pierwszego wpisu w WordPressie, wspomnieliśmy także o karcie polecanych obrazów, która znajduje się po prawej stronie ekranu. W przypadku, gdy nie możesz znaleźć karty, sprawdź opcje ekranu:

 1. Dodaj nowy post lub edytuj istniejący
 2. Przewiń do góry
 3. Kliknij kartę „Opcje ekranu” w prawym górnym rogu
 4. Upewnij się, że pole „Featured Image” jest zaznaczone

Edytor postów WordPress Screen Options

W nowej witrynie WordPress zakładka polecanych obrazów będzie znajdować się na samym dole paska bocznego po prawej stronie. Sprawdź, czy masz, i przygotuj się dodanie miniatury pierwszego postu:

 1. Kliknij link „Ustaw polecany obraz” znajdujący się w polu „Polecany obraz”
 2. Nowe okno otworzy bibliotekę multimediów
 3. Wybierz dowolny posiadany obraz lub prześlij nowy z komputera
 4. Po wybraniu obrazu kliknij przycisk „Ustaw polecany obraz”

Obraz wyróżniony w WordPress

To jest to! Teraz możesz zobaczyć podgląd zdjęcia bezpośrednio w polu Wyróżniony obraz. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda w poście, możesz szybko przewinąć w górę i kliknąć przycisk „Podgląd”.

Przeciągnij i upuść wyróżniony obraz

CENA: za darmo

Przeciągnij i upuść wyróżniony obraz w WordPress

Jeśli chcesz przeciągać i upuszczać obrazy do biblioteki multimediów WordPress, powinieneś rozważ dodanie tej darmowej wtyczki do listy aktywnych w Twojej witrynie. Wystarczy zainstalować wtyczkę Drag & Drop Featured Image, zwykły link do dodawania postów z miniaturami zmieni się. Zamiast klikać link, a następnie przesłać nowy obraz, będziesz mógł przeciągnąć i upuścić zdjęcie bezpośrednio w miejscu.

Jak usunąć lub zamienić miniaturę postu

Czasami będziesz chciał usunąć lub zastąpić miniaturę postu. Czy znalazłeś lub utworzyłeś lepsze zdjęcie, czy też wystąpił problem z pierwszym, aby dokonać zmiany, wystarczy kilka kliknięć:

 1. Kliknij link „Usuń polecany obraz” znajdujący się w polu „Polecany obraz” pod miniaturą
 2. Jeśli chcesz ustawić nowy obraz, powtórz kroki dodawania nowego wyróżnionego obrazu

Co jeśli Twój motyw nie ma takiej opcji?

Chociaż większość dzisiejszych motywów jest gotowa na polecane zdjęcia, wciąż istnieją takie, które nie wykorzystują tej funkcji. Aby ręcznie dodać element, musisz mieć podstawową wiedzę na temat rozwoju WordPress. Na szczęście możesz to obejść i zapomnieć o kodzie. Pokażemy Ci wtyczki WordPress, które szybko wprowadzą miniatury postów do Twojego motywu. Dzięki tym rozszerzeniom możesz nawet pozwolić WordPressowi automatycznie obsługiwać polecane obrazy.

Dynamiczny wyróżniony obraz

CENA: za darmo

Dynamiczny wyróżniony obraz

Fakt, że ta bezpłatna wtyczka liczy ponad 70 000 aktywnych użytkowników, świadczy o tym, że wciąż istnieje całkiem sporo motywów, które wymagają dodatkowej uwagi na temat miniatur postów. Dynamiczny wyróżniony obraz pozwala Dodaj wiele obrazów, więc nie musisz polegać tylko na tym, który jest zwykle dostępny. Bez dotykania kodu, wtyczka przygotuje wybrane zdjęcia i pozwoli innym funkcjom na dostęp do nich w razie potrzeby. Możesz się po prostu zrelaksować; nic nie musisz z tym zrobić.

Wtyczka jest doskonałym wyborem, jeśli pracujesz z innymi wtyczkami, które wymagają wyróżnionych obrazów i suwaków, które będą wyświetlać je użytkownikom. Istnieje nawet wersja premium, która dodaje kilka różnych funkcji.

Szybkie polecane obrazy

CENA: za darmo

Szybkie polecane obrazy

Od momentu zainstalowania tej wtyczki wszystko może działać na autopilocie. Szybkie polecane obrazy pozwolą ci ustaw domyślny opisywany obraz. Tak więc, ilekroć zapomnisz ustawić, wtyczka użyje domyślnej miniatury. Może także zastępować lub usuwać obrazy z dowolnej liczby wybranych postów jednocześnie.

Ponadto ta bezpłatna wtyczka dodaje zdjęcie w sortowalnej kolumnie obrazu na listach postów, stron i niestandardowych typów postów. Istnieją również różne filtry i reguły, które pozwolą dostosować sposób, w jaki witryna obsługuje miniatury postów.

We współczesnym świecie online wszystko składa się z plików multimedialnych. Mimo że filmy zaczęły przejmować Internet, obrazy są nadal istotnym elementem, bez którego nie można żyć. Niezależnie od tego, którą stronę otworzysz, powinna zawierać co najmniej kilka zdjęć. Pliki multimedialne wzbogacają posty i strony główne, i będziesz przypominał sobie o znaczeniu plików multimedialnych za każdym razem, gdy natkniesz się na witrynę bez nich. Możesz nawet sam szukać darmowych zdjęć. Gdy dodasz je do swojego bloga, sprawią, że cały blog będzie wyglądał bardziej dynamicznie i atrakcyjnie dla przeciętnego użytkownika.

Przewodnik po polecanym rozmiarze obrazu

Zwykle polecane obrazy są kontrolowane przez motyw. Niezależnie od tego, czy będziesz go mieć, ile opcji rozmiaru dostaniesz i gdzie się pojawi, zależy całkowicie od twórcy motywu. Niestety, nie wszyscy programiści poświęcają wystarczająco dużo uwagi wyróżnionym obrazom. Tak więc w niektórych przypadkach konieczne będzie dostosowanie rozmiaru wyróżnionego obrazu. W innych przypadkach potrzebny będzie dodatkowy zestaw wymiarów, aby pomieścić wtyczkę, nowy widżet lub inny obszar witryny, który chcesz dostosować.

Chociaż rejestrowanie nowych rozmiarów obrazów to bułka z masłem dla programisty WordPress, może być koszmarem dla niekodujących. Więc w tej części, nie będziemy pokazywać fragmentów kodu. Zamiast tego pokażemy Ci, jak działają podstawowe ustawienia i jak rozszerzyć funkcjonalność polecanych obrazów za pomocą bezpłatnej wtyczki WordPress.

Podstawowe ustawienia obrazu

Na początek powinieneś wiedzieć, że WordPress pozwala zmienić kilka podstawowych ustawień multimediów, które będą miały wpływ na wszystkie nowe obrazy, które przesyłasz na stronę. Domyślnie każda instalacja WordPress działa tylko z czterema rozmiarami obrazów:

 • Oryginalny rozmiar
 • Miniaturka
 • Średni
 • Duży

Podstawowe ustawienia obrazu

Po przesłaniu nowego obrazu WordPress zapisze oryginalny plik bez modyfikacji. Po przesłaniu danych system pobierze ten oryginalny plik i dokona wszystkich dodatkowych wymiarów skonfigurowanych w Ustawieniach multimediów. Może także dodać kilka dodatkowych rozmiarów zarejestrowanych przez używany motyw, które mogą nie być widoczne w ustawieniach multimediów.

Aby uzyskać dostęp do ustawień multimediów, przejdź do Ustawienia -> Media

Obraz miniatury jest dość unikalny. Jest kwadratowy i bez względu na ustawiony wymiar WordPress wyśrodkuje część obrazu i przycina go, aby uzyskać potrzebne wymiary. Niektóre motywy mogą wykorzystywać to ustawienie wstępne jako wyróżniony obraz.

Jeśli chodzi o średnie i duże rozmiary, WordPress działa nieco inaczej. Możesz określić maksymalną szerokość i wysokość, a system przeskaluje obraz zgodnie z tymi ustawieniami, aby nie został przycięty. Są to zwykle obrazy, których będziesz używać w postach i na stronach.

Dlaczego WordPress generuje dodatkowe rozmiary?

Jeśli WordPress nie wygenerował dodatkowych rozmiarów obrazów, musisz je utworzyć ręcznie. Alternatywą byłby taki sam rozmiar obrazu w całej witrynie w przeciwnym razie projektanci musieliby pracować znacznie ciężej, aby ustawić wymiary każdego obrazu za pomocą kodu. Ta opcja znacznie utrudni dostosowanie.

Wyobraź sobie, ile czasu potrzebujesz na otwarcie każdego pliku w edytorze zdjęć, ustawienie niestandardowego wymiaru, a następnie przesłanie go do WordPress?

Czy wiesz, że motywy WordPress mogą używać tego samego obrazu w kilku różnych wymiarach w zależności od lokalizacji? Oznaczałoby to generowanie kilku plików graficznych za każdym razem, gdy masz zamiar przesłać nowy obraz! Nikt nie miałby na to czasu.

Zmień rozmiar wyróżnionego obrazu

Oczywiście nie wszystkie motywy WordPress używają tego samego rozmiaru obrazu. Tak więc, podczas przełączania między motywami lub po prostu, jeśli chcesz zmodyfikować jeden do swoich potrzeb i upodobań, możesz dostosować rozmiar wyróżnionego obrazu.

Zmień rozmiar wyróżnionego obrazu w WordPress

Może mniejszy rozmiar będzie wyglądał lepiej i podkreślił tytuł? Może chcesz, aby Twój polecany obraz był szerszy? Na szczęście, bez względu na powód zmiany wyróżnionego rozmiaru obrazu, nie musisz samodzielnie kodować niczego. Za chwilę pokażemy Ci fantastyczną darmową wtyczkę, która Ci pomoże.

Sprawdź ustawienia motywu

Przed zainstalowaniem jakichkolwiek dodatkowych wtyczek należy dokładnie sprawdzić ustawienia motywu. W ciągu ostatnich kilku lat twórcy motywów zezwalali na modyfikacje wielu funkcji motywu. W zależności od posiadanego motywu, istnieje szansa na znalezienie wyróżnionej opcji rozmiaru obrazu bezpośrednio w ustawieniach motywu.

Iść do Wygląd -> Tematy -> Dostosuj i poszukaj opcji. Ponadto niektóre motywy będą miały dodatkowe ustawienia, które zwykle można znaleźć w Wygląd menu. Jeśli możesz go znaleźć, masz szczęście, ponieważ możesz zmienić rozmiar wyróżnionego obrazu za pomocą kilku kliknięć. Jeśli nie, nie martw się; następująca wtyczka będzie nadal wystarczająco prosta, aby wprowadzić niezbędne zmiany.

Proste rozmiary obrazu

CENA: za darmo

Proste rozmiary obrazu

Po zainstalowaniu prostych rozmiarów obrazu podstawowe ustawienia multimediów, o których właśnie rozmawialiśmy, zostaną natychmiast rozszerzone. Wtyczka rozpoznaje wszystkie inne rozmiary obrazów z aktualnie aktywnego motywu, a także pozwala tworzyć własne rozmiary niestandardowe.

Po aktywowaniu wtyczki przejdź do Ustawienia -> Media. Wśród wszystkich dodatkowych rozmiarów obrazu, powinieneś znaleźć ten, który jest poświęcony polecanemu obrazowi. Jeśli używasz standardowego motywu Dwudziestu Osiemnastu, powinieneś znaleźć opcję „rozmiar dwudziestu osiemnastu polecanych obrazów”. Tutaj możesz łatwo ustawić niestandardową szerokość i wysokość dla polecanych zdjęć.

W zależności od używanego motywu może być więcej niż jeden wyróżniony rozmiar obrazu. Na przykład motyw może wyświetlać polecany obraz na stronie głównej, pojedyncze posty i niektóre widżety. W takim przypadku potrzebne byłyby trzy rozmiary, aby jak najlepiej wykorzystać tę funkcję. W zależności od sposobu personalizacji prezentowanego obrazu zmień odpowiednio ustawienia. Nie zapomnij nacisnąć przycisku aktualizacji, zapisać zmiany i otworzyć witrynę, aby zobaczyć, co się stało ze zdjęciami.

Co ze starszymi obrazami?

Zwykle przy zmianie wymiarów obrazu, WordPress wprowadza zmiany tylko do tych, które zamierzasz przesłać. Ale co ze starymi, których już używasz?

Regeneracja miniatur

Na szczęście twórca Simple Images Size był na tyle miły, że wprowadził funkcję, która rozwiąże ten problem. Na tej samej stronie Ustawienia multimediów przewiń w dół listę wymiarów obrazu. Znajdziesz Funkcja regeneracji miniatur który pozwala wybrać miniatury, które chcesz odbudować. Ponieważ mówimy tylko o polecanych obrazach, wybierz te same miniatury, które edytowałeś wcześniej.

Jeśli chcesz mieć jeszcze większą kontrolę nad miniaturami, przewiń jeszcze trochę i wybierz typ postu, na którym chcesz odbudować.

Gdy będziesz gotowy, kliknij, jeśli chcesz ponownie wygenerować miniatury, i nie zapomnij zapisać zmian.

Wady zmieniających się rozmiarów obrazu

Podczas konfigurowania nowych wymiarów obrazu jest to bardzo proste dzięki prostym rozmiarom obrazu, zachowaj ostrożność podczas modyfikowania zdjęć.

Jeśli pracujesz w mniejszej witrynie, w której wciąż nie ma tylu zdjęć, możesz zrelaksować się i ponownie wygenerować miniatury. Pamiętaj jednak, że istnieją witryny z setkami tysięcy zdjęć.

Generowanie nowego wymiaru dla każdego obrazu może zająć dużo miejsca na serwerze. Dlatego przed potwierdzeniem zmiany upewnij się, że wiesz, co robisz.

Ponadto WordPress tak naprawdę nie dba o twoje stare miniatury. Więc nawet jeśli już ich nie używasz, wszystkie te obrazy nadal będą siedzieć w folderze i zajmują cenne miejsce na dysku twardym. Niektóre wtyczki do czyszczenia obrazów mogą ci pomóc, jeśli prowadzisz mniejszą witrynę. Ale w przypadku większych stron internetowych z mnóstwem zdjęć potrzebujesz bardziej profesjonalnego (i niestety bardziej skomplikowanego i droższego) podejścia.

3. Automatycznie ustaw wyróżniany obraz w WordPress

Korzystanie z polecanych obrazów w WordPress jest łatwe i stosunkowo proste w konfiguracji, nawet jeśli Twój motyw nie obsługuje tej funkcji od zera. Pokazaliśmy już, jak ustawić i wyświetlać podstawowy polecany obraz, a dowiesz się, jak sprawdzić, czy istnieje wyróżniony zestaw obrazów, i pokaże powiadomienie autorowi, który zapomniał go ustawić..

Jeśli nie podoba ci się ta opcja, możesz szybko zaimplementować nieco inną funkcję – możesz zaprogramować WordPressa, aby automatycznie ustawiał dla Ciebie wyróżniany obraz.

W przeciwieństwie do wspomnianej powyżej metody, w której WP powiadomi Cię o brakującym polecanym obrazie, w którym nadal musisz wybrać go sam, takie podejście automatycznie ustawi obraz jako polecany. Aby to zadziałało, musisz mieć co najmniej jedno zdjęcie dołączone do posta.

Po opublikowaniu postu bez wyróżnionego obrazu, funkcja pobierze pierwsze zdjęcie z tego artykułu i ustawi je jako wyróżniony obraz.

Wspaniałe w tym jest to, że gdy funkcja ustawi dla Ciebie polecany obraz, pozostanie włączony, nawet jeśli zdecydujesz się usunąć zdjęcie z postu (ta funkcja służy przede wszystkim do tworzenia wyróżnionego obrazu).

Jeśli nie masz żadnych zdjęć dołączonych do posta i naciśniesz przycisk publikowania, nie będzie żadnych powiadomień i oczywiście nie będzie żadnych zdjęć do wyboru dla tej funkcji. Jest to więc świetna opcja dla kogoś, kto używa zdjęć w większości swoich postów. Jeśli jednak często zapominasz o obrazach i nie dołączasz ich regularnie, zalecamy sprawdzenie wcześniejszej metody zapobiegania publikowaniu postów bez obrazu.

Teraz, gdy wiesz, co możesz dzięki temu uzyskać, pokażemy Ci kod. Aby zainstalować funkcję, musisz otworzyć plik functions.php i skopiować / wkleić następujący fragment kodu:

funkcja autoset_featured () {
globalny $ post;
$ ju_has_thumb = has_post_thumbnail ($ post-> ID);
if (! $ Już_has_thumb) {
$ attach_image = get_children ("post_parent = $ post-> ID i post_type = załącznik i post_mime_type = obraz i słupki liczbowe = 1”);
if ($ attach_image) {
foreach ($ załącznik_image jako $ załącznik_id => $ załącznik) {
set_post_thumbnail ($ post-> ID, $ załącznik_id);
}
}
}
}

add Działalności („the_post”, „autoset_featured”);
add Działalności („save_post”, „autoset_featured”);
add Działalności („draft_to_publish”, „autoset_featured”);
add Działalności („new_to_publish”, „autoset_featured”);
add Działalności („pending_to_publish”, „autoset_featured”);
add Działalności („future_to_publish”, „autoset_featured”);

Nie zapomnij zapisać zmian po wklejeniu kodu. Teraz możesz spróbować dodać nowy post z dowolnym obrazem w środku i opublikować go. Czy widzisz, jak wyróżniony obraz pojawił się na stronie? magia.

Nowoczesne motywy WordPress to dzieła sztuki zaprojektowane z myślą o najnowszych technologiach. Oznacza to, że programiści zadbali o każdą rzecz, jakiej Ty i Twoi przyszli użytkownicy będą potrzebować z danego motywu. Obejmuje to piękny design i liczne funkcje dodane zarówno do backendu, jak i frontendu.

Po WordPress wprowadził polecane miniatury postów, twórcy motywów musieli znaleźć sposób na połączenie tych zdjęć z ich oryginalnymi postami. Ten prosty prezentowany obraz stał się zmieniaczem gier dla WordPress, który przekształcił popularną platformę blogową w jeszcze bardziej popularny CMS. Czasami te zdjęcia nie muszą nigdzie zawierać linków, ale jeśli nas o to poprosisz, każdy wyróżniony obraz miniatury musi prowadzić do oryginalnego postu.

Mimo że wielu programistów uważa tę funkcję za niezbędną w motywie, wiele motywów WordPress (większość z nich będzie gratisowych) nie będzie domyślnie zainstalowanych. A jeśli masz problemy z brakiem możliwości kliknięcia miniatur zdjęć, tak jak my, może to działać na nerwy. Ale nie martw się, szybkie rozwiązanie można znaleźć kilka wierszy poniżej.

W tej części samouczka zamierzamy pokazać, jak automatycznie połączyć polecany obraz z linkiem do bezpośredniego wpisu, a tym samym zezwalaj każdemu, kto kliknie obraz, na przekierowanie do oryginalnego postu.

Połącz wyróżniony obraz z postem:

 1. Otwórz funkcje. Php
 2. Skopiuj i wklej następujący kod:
 3. funkcja wcs_auto_link_post_thumbnails ($ html, $ post_id, $ post_image_id) {
  $ html = '„. $ html. „„;
  zwraca $ html;
  }
  add_filter („post_thumbnail_html”, „wcs_auto_link_post_thumbnails”, 10, 3);
 4. Zapisz zmiany

To wszystko, ludzie. Po zapisaniu zmian nie musisz się martwić, że miniatury polecanych postów nie będą łączyły się z oryginalnym postem. Teraz zarówno wyróżniona miniatura, jak i tekst „czytaj więcej” poprowadzą odwiedzających do Twojego posta.

5. Jak dodawać podgląd miniatur na liście edycji post / strona

Jeśli masz codzienny motyw WordPress ze standardowymi funkcjami, prawdopodobnie przyzwyczaiłeś się do pewnego wyglądu panelu administracyjnego WordPress. Kiedy mówimy o opcjach edycji postów i stron, prawdopodobnie masz standardowy widok, w którym tytuł, autor, kategorie, tagi i daty są wyświetlane w różnych kolumnach.

Jak widać, nie ma informacji o polecanych obrazach. Jeśli więc chcesz sprawdzić, czy we wpisie jest już ustawiony polecany obraz i być może zobaczyć, jak to zdjęcie wygląda, musisz edytować każdy post osobno.

Jak dodawać podgląd miniatur na liście edycji postów / stron

Wyobraź sobie, że przeglądasz dziesiątki postów, aby szybko zobaczyć wyróżniony obraz, więc nie powielasz go ani nie zostawiasz bez niego. To tylko strata czasu i dlatego pokażemy Ci szybką naprawę.

W tej części samouczka, pokażemy Ci prosty kod, który możesz dodać do motywu, który następnie doda miniaturę bezpośrednio do kolumny post / page. Aby ta „sztuczka” zadziałała, upewnij się, że działa obsługa miniatur postów.

Dosyć gadania; wstawmy kod do motywu i pokażemy miniaturę w edytorze postów:

 1. Otwórz plik function.php
 2. Skopiuj i wklej następujący kod:
 3. add_filter („manage_posts_columns”, „posts_columns”, 5);
  działanie dodatkowe („manage_posts_custom_column”, „posts_custom_column”, 5, 2);
  
  add_filter ('manage_post-type_posts_columns', 'posts_columns', 5);
  działanie dodatkowe („manage_post-type_posts_custom_column”, „posts_custom_columns”, 5, 2);
  funkcja posts_columns ($ defaults) {
  $ defaults ['riv_post_thumbs'] = __ ('Thumbs');
  return $ defaults;
  }
  funkcja posts_custom_columns ($ nazwa_kolumny, $ id) {
  if ($ column_name === 'riv_post_thumbs') {
  if (has_post_thumbnail ()) {
  echo the_post_thumbnail ('medium');
  } else {
  _e („No Thumbnail For Post”);
  }
  
  Echo "";}}
 4. Zapisz zmiany
 5. Iść do Posty-> Wszystkie posty i zobacz zmianę

W powyższym kodzie ustawiliśmy rozmiar miniatury na 100 × 100 pikseli. Ponieważ jest to używane tylko jako podgląd polecanego obrazu, tak naprawdę nie ma potrzeby powiększania obrazu. Oczywiście możesz dowolnie zmieniać rozmiar miniatury. W poniższych wierszach możesz zobaczyć kilka przykładów edycji ostatniego wiersza kodu:

Pokaż w pełni funkcjonalny obraz zamiast miniatury:

echo the_post_thumbnail ('featured-thumbnail');

Podwój rozmiar miniatury:

echo the_post_thumbnail (tablica (200,200));

Nasz tytuł mówi, że możesz wyświetlać miniatury w ekranach edycji postów i stron. Wypróbowałeś kod, ale nie widzisz kciuków na stronach? Nie martw się, będziesz potrzebować tych dwóch wierszy kodu i dodaj je na początku fragmentu pokazanego powyżej:

add_filter („manage_pages_columns”, „posts_columns”, 5);
działanie dodatkowe („manage_pages_custom_column”, „posts_custom_columns”, 5, 2);

Po dodaniu tego kodu miniatury będą widoczne również w edytorze stron.

6. Przed opublikowaniem postów spraw, aby autorzy wybrali polecane obrazy

Gdy WordPress osiągnął wersję 2.9, ludzie mieli możliwość dodania wyróżnionych zdjęć do swoich postów. Od tego czasu, jeśli motywy na to pozwalają, możesz przesłać lub wybrać zdjęcie do swojego wpisu, które ładnie by je reprezentowało, i nadal nie byłeś zobowiązany do pokazywania tego zdjęcia w poście.

Użytkownicy WordPress szybko przyzwyczaili się do nowej funkcji, a teraz trudno jest znaleźć motyw bez polecanych obrazów.

Ale jeśli dużo publikujesz i masz więcej niż jednego autora, czasem możesz zapomnieć o dodaniu wyróżnionego obrazu co może prowadzić do niechlujnej strony internetowej. Twój post bez obrazu wyglądałby pusto i niedokończony na stronie głównej, w widgecie ostatnich postów na pewno byłaby dziura, a jeśli użyjesz miniaturek, aby wyświetlić zdjęcia na początku artykułów, Twoje posty wyglądałyby bardzo prosto bez obrazek.

To tylko kilka prostych problemów, które możesz mieć, jeśli zapomnisz dołączyć wyróżniony obraz. Zanim pojawią się te problemy, zobaczmy, jak sprawić, by zniknęły na zawsze.

W tej części samouczka za chwilę pokażemy Ci fragment kodu, który pozwoli ci zapomnieć o problemie. Po zainstalowaniu kodu każdy autor, który spróbuje opublikować post bez wyróżnionego obrazu, otrzyma komunikat o błędzie. Jego post zostanie zapisany jako szkic, a nie opublikowany. To sprawi, że ten konkretny autor użyje dowolnego wyróżnionego obrazu przed opublikowaniem postu i będzie ratował życie, gdy się spieszysz.

Jeśli chcesz uruchomić tę funkcję, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz plik functions.php
 2. Skopiuj i wklej następujący kod:
 3. add Działalności („save_post”, „pu_validate_thumbnail”);
  
  funkcja pu_validate_thumbnail ($ post_id)
  {
  // Sprawdź poprawność tylko typu posta
  if (get_post_type ($ post_id)! = 'post')
  powrót;
  
  // Sprawdź post ma miniaturę
  if (! has_post_thumbnail ($ post_id)) {
  
  // Potwierdź, że weryfikacja miniatury nie powiodła się
  set_transient („pu_validate_thumbnail_failed”, „true”);
  
  // Usuń tę akcję, abyśmy mogli ponownie zapisać post jako wersję roboczą, a następnie ponownie go załączyć
  remove działań ('save_post', 'pu_validate_thumbnail');
  
  wp_update_post (array ('ID' => $ post_id, 'post_status' => 'draft'));
  add Działalności („save_post”, „pu_validate_thumbnail”);
  } else {
  
  // Jeśli post ma miniaturę, usuń stan przejściowy
  delete_transient („pu_validate_thumbnail_failed”);
  
  }
  }
 4. Zapisz zmiany

Ten kod sprawdzi status wpisu, gdy autor kliknie przycisk publikowania. Działa tylko dla postów, a jeśli funkcja nie znajdzie dołączonej do niej miniatury, wersja robocza zostanie zapisana, a WordPress będzie przygotowany do wyświetlania komunikatu o błędzie. W przypadku znalezienia miniatury post jest zwykle publikowany bez wyświetlania wiadomości.

Ponieważ powyższy kod nie zawiera samego komunikatu o błędzie, nadal potrzebujesz małego fragmentu kodu, który go przygotuje:

 1. Zaraz po poprzednim kodzie skopiuj i wklej ten:
 2. dodatek działań („admin_notices”, „pu_validate_thumbnail_error”);
  funkcja pu_validate_thumbnail_error ()
  {
  if (get_transient ("pu_validate_thumbnail_failed") == "true") {
  Echo "

  Przed zapisaniem postu należy ustawić miniaturę posta.

  „; delete_transient („pu_validate_thumbnail_failed”); } }
 3. Zapisz zmiany i wypróbuj nową funkcję

Jeśli chcesz spersonalizować komunikat o błędzie, przejdź do wiersza 5 i zmień opcję „Przed zapisaniem postu należy ustawić miniaturę postu” na dowolną.

Otóż ​​to. Ciesz się swoimi postami, nie martwiąc się o brak polecanego obrazu.

7. Zmień tekst wyróżnionego obrazu na stronach administratora

Jeśli edytujesz motyw lub tworzysz nowy, prawdopodobnie musisz obejść polecane obrazy.

Obraz wyróżniony w WordPress

Jeśli użyłeś na przykład funkcji, która automatycznie doda wyróżniony obraz z pierwszego obrazu w poście, dobrze byłoby poinformuj swoich autorów, co się dzieje. Możesz po prostu zmienić tekst i użyć go jako krótkiego powiadomienia, które powie autorowi, że polecany obraz zostanie wybrany automatycznie, jeśli autor go nie wybrał. Jak więc zmienić tekst, który brzmi „Ustaw wyróżniony obraz” na coś innego?

 1. Otwórz plik functions.php używanego motywu
 2. Skopiuj i wklej następujący kod:
 3. funkcja change_featured_image_text ($ content) {
  return $ content = str_replace (__ („Ustaw wyróżniony obraz”), __ („Twój niestandardowy tekst idzie tutaj”), $ content);
  }
  add_filter ('admin_post_thumbnail_html', 'change_featured_image_text');
 4. Zmień „Twój niestandardowy tekst idzie tutaj”, ale nie zapomnij zostawić pojedynczych cudzysłowów
 5. Zapisz zmiany
 6. Przejdź do dowolnego posta i zobacz zmieniony tekst

Podsumowując

Polecane obrazy to prawdopodobnie najważniejszy typ pliku multimedialnego, który będziesz mieć na swoim blogu. Z tego powodu ważne jest, aby wyglądały dobrze. Chociaż piękne zdjęcie lub ładnie wygenerowany obraz komputerowy jest niezbędny, powinieneś zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby uzyskać jak najlepszą jakość.

Na szczęście nie musisz być programistą ani mieć pełnego zrozumienia, w jaki sposób WordPress przetwarza obrazy. Potrzebujesz tylko prostej wtyczki lub fragmentu kodu, który pomoże Ci ustawić nowe polecane obrazy; mamy nadzieję, że ten poradnik ci w tym pomógł.

Ten wpis został opublikowany w WordPress. Dodaj bezpośredni link do zakładek.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map