Jak korzystać ze strony Dostosuj stronę, aby edytować motyw WordPress

wordpress-customize-options.png


Jedną z niesamowitych funkcji WordPress, która sprawiła, że ​​jest tak popularny wśród blogerów, jest możliwość korzystania z motywów. Bez wiedzy technicznej każdy może teraz mieć pięknie zaprojektowaną stronę internetową, którą wszyscy pokochają.

Ale nawet jeśli motywy WordPress obsługują wszystko na talerzu, nie oznacza to, że powinieneś pozostawić niezmienione rzeczy po zainstalowaniu motywu. Większość elementów tworzących stronę internetową jest podatna na dostosowywanie. W zależności od motywu można zmieniać tytuły, czcionki, kolory, tekst, obrazy i prawie wszystko, co chcesz.

Oczywiście możesz zrobić znacznie więcej, jeśli wiesz, jak kodować, ale nie dlatego tu jesteś. Ponieważ WordPress pozwala modyfikować motywy za pomocą dostosowanego do potrzeb początkujących Customizera, pokażemy Ci, jak uzyskać do niego dostęp i jak spersonalizować wybrany motyw. Ponieważ każdy element ma różne opcje dostosowywania, do celów tego samouczka użyjemy Twenty Seventeen.

Jak uzyskać dostęp do strony dostosowywania WordPress

Strona dostosowywania WordPress jest również znana jako WordPress Customizer. Został wprowadzony w wersji 3.4 i od tego czasu pozwala użytkownikom na podgląd strony podczas wprowadzania zmian. Czy jest lepszy sposób na dostosowanie witryny, aby bezpiecznie zobaczyć jej wersję na żywo z oparcia krzesła? Najważniejsze w tym jest to, że te modyfikacje nie wpływają na działającą witrynę, więc użytkownicy nie mogą zobaczyć, co robisz, dopóki nie zapiszesz zmian.

Aby uzyskać dostęp do WordPress Customizer, przejdź do Wygląd -> Dostosuj.

WordPress Dostosuj stronę

To jest to. WordPress otworzył stronę główną Twojego bloga i umieścił Dostosowanie po lewej stronie ekranu. Możesz rozpocząć wprowadzanie zmian w swojej witrynie.

Jak dostosować witrynę WordPress

Na początek skupmy się na opcjach po lewej stronie ekranu.

Na górze strony WordPress poinformuje Cię o nazwie Twojej witryny. Poniżej wyświetli nazwę aktualnie używanego motywu. Jeśli chcesz zmienić motyw, po prostu kliknij przycisk „Zmień” i wybierz inny motyw zainstalowany na swoim blogu.

Tożsamość witryny

Na początek możesz zmienić kilka opcji, które są kluczowe dla tożsamości Twojej witryny. Jeśli masz logo lub chcesz je dodać, kliknij przycisk „Wybierz logo”. Wybierz dowolny obraz z biblioteki multimediów lub prześlij nowy. Zwykle logo to kwadratowy obraz przedstawiający Ciebie lub Twoją firmę. Jeśli wybierzesz jedną w Twenty Seventeen, logo pojawi się tuż obok tytułu witryny. Może być inaczej, jeśli używasz innego motywu WordPress.

Tożsamość witryny

Tytuł i slogan witryny powinny być unikalne dla każdej witryny. Nie tylko będą wyświetlane na stronie głównej, ale będą miały bezpośredni wpływ na sposób wyświetlania Twojego bloga na stronach wyników wyszukiwania. Z tego powodu konieczne jest podanie nazwy witryny i wpisanie w niej jednego zdania.

Nie zapomnij dodać ikony witryny. Ten mały obraz pokazuje się w przeglądarce użytkownika na górze okien i kart. Wyświetlają się także użytkownikom, którzy dodają zakładki do dowolnej strony lub tworzą skróty. Ikona witryny może ułatwić rozpoznawanie Twojego bloga. Ludzie zwykle wybierają swoje logo jako ikonę witryny. Powinien być kwadratowy i mieć co najmniej 512 × 512 pikseli szerokości i wysokości.

Zabarwienie

Jak już udowodniono wiele rodzajów badań, kolory mogą kształtować całą stronę internetową. Wystarczy wybrać główne kolory, aby ustawić inny odcień witryny i przyciągnąć odpowiedni (lub zły) typ użytkowników. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kolory według różnych badań, czy na podstawie własnego pokrewieństwa, karta Kolory w narzędziu Dostosowanie pozwala wprowadzić niezbędne zmiany.

Zabarwienie

Jeśli chodzi o Twenty Seventeen, możesz wybrać jeden z trzech schematów kolorów i spersonalizować kolor tekstu nagłówka.

Niektóre inne motywy dają jeszcze więcej opcji i możesz dostosować każdy kolor na stronie. Wszystko zależy od tego, ile wysiłku programista włożył w tworzenie opcji motywu.

Nagłówek Media

Nagłówek Media

Nagłówki stały się jednym z najważniejszych elementów projektu strony internetowej. We współczesnych motywach nagłówki zwykle zawierają obrazy i filmy, więc naturalne jest, że możesz samodzielnie wybierać multimedia. Omówiliśmy już szczegółowo Header Media, więc zobacz, jak dostosować nagłówek strony w WordPress.

Menu

Menu

Poniższy panel pozwala dodawać i edytować menu nawigacyjne w WordPress. Ponieważ ważne jest, aby każda witryna miała co najmniej jedno menu nawigacyjne, musisz tylko nauczyć się, jak dodawać menu w WordPress. Ta karta pozwala zrobić to samo, ale z funkcją podglądu na żywo, dzięki czemu można natychmiast zobaczyć i przetestować wyniki.

Widżety

Po otwarciu panelu Widżety zobaczysz karty reprezentujące wszystkie dostępne lokalizacje, w których możesz używać widżetów. Kiedy rozmawialiśmy o tym, jak dodać widżety do WordPress, wspomnieliśmy, że zależą one od używanego motywu.

Widżety

Zwykle będzie dostępnych co najmniej kilka obszarów gotowych na widżety. Jeśli używasz Twenty Seventeen, zobaczysz opcje dodania widżetów do paska bocznego, stopki 1 i stopki 2.

Otwórz dowolną z dostępnych lokalizacji, dodaj i zmodyfikuj widżety według własnych upodobań, obserwując zmiany po prawej stronie ekranu. To miłe, prawda??

Statyczna strona główna

Jeśli wybrany motyw obsługuje statyczne strony główne, ten panel pozwoli ci wybrać rodzaj strony głównej. Dzięki Twenty Seventeen możesz wyświetlać najnowsze posty na stronie głównej lub wybrać inną stronę.

Statyczna strona główna

W przypadku wyboru strony statycznej WordPress otworzy inny zestaw opcji, który pozwala wybrać stronę główną i stronę postu. Jeśli nie podoba Ci się żaden z tych, które już masz, kliknij link „Dodaj nową stronę”, aby utworzyć nową.

Opcje motywu

Jeśli zdecydujesz się użyć strony statycznej dla strony tytułowej, WordPress doda jeden dodatkowy panel w narzędziu dostosowywania. Tutaj możesz wybrać układ swojej strony głównej i strony, które będą wyświetlane w dowolnej dostępnej sekcji twojego motywu.

Opcje motywu

Dodatkowy CSS

Cascading Style Sheets (CSS) jest językiem używanym do opisywania stylu każdego dokumentu napisanego w HTML. Witryny WordPress używają CSS do definiowania kolorów, marginesów, czcionek i wielu innych aspektów projektu. Do wersji 4.7 WordPress użytkownicy musieli bezpośrednio modyfikować pliki arkusza stylów lub używać Edytora wyglądu w celu zmiany określonych stylów strony.

Dodatkowy CSS w WordPress

Ale teraz wystarczy otworzyć panel Dodatkowy CSS w Konfiguratorze. Tutaj możesz napisać własny kod CSS, który natychmiast wpłynie na stronę.

Kliknij aby edytowac

Wszystkie elementy, które są dostępne na panelu ekranu po lewej stronie z opcjami, również otrzymują znak okrągła ikona edycji w panelu podglądu. Wystarczy kliknąć ikonę obok dowolnego elementu, WordPress otworzy odpowiednie ustawienia po lewej stronie.

Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, obok tytułu, sloganu, pola wyszukiwania i widżetów ostatnich postów znajdują się niebieskie kółka.

Kliknij aby edytowac

Nie ma żadnej różnicy w zmienianych ustawieniach, ale ta funkcja jest przydatna dla tych, którzy zmagają się z nazewnictwem elementów. Na przykład, jeśli nadal nie masz pewności, co to jest nagłówek lub po prostu nie widzisz, gdzie obowiązuje zmiana, możesz go zmodyfikować, klikając ikonę.

Podgląd różnych rozmiarów ekranu

U dołu edytora WordPress można znaleźć elementy sterujące ekranu. Te małe ikony pozwalają szybko zmienić widok strony. Możesz zobaczyć jak wygląda blog na komputerach stacjonarnych, tabletach i smartfonach. Jest to idealne rozwiązanie do sprawdzania aktualnego motywu pod kątem szybkości reakcji (jak zachowuje się motyw na różnych rozmiarach ekranu).

Elementy sterujące ekranu

Chodzi o to, co lubisz

Jak widać ze wszystkich ustawień dostępnych w Customizerze, można zmodyfikować dowolny motyw WordPress za pomocą przyjaznych dla użytkownika opcji dostępnych na tej stronie. Niektóre motywy będą miały mniej lub więcej opcji do wyboru, ale poświęć trochę czasu na ich przejrzenie. Posiadanie unikalnej strony internetowej jest ważne.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map