Jak korzystać z sekcji Narzędzia w panelu WordPress

wordpress-tools.png


Oprócz ustawień WordPress, które zawierają praktycznie wszystkie opcje witryny, w pasku narzędzi WordPress znajduje się kilka dodatkowych funkcji. Ponieważ te narzędzia WordPress różnią się nieco od pozostałych ustawień, mają specjalne miejsce w menu administratora.

Sekcja narzędzi WordPress zawiera skrypty potrzebne tylko w wyjątkowych sytuacjach. Dlatego te skrypty nie są fabrycznie instalowane z WordPress, ale tylko na liście, dzięki czemu można je łatwiej znaleźć, gdy zajdzie taka potrzeba.

Dostępne narzędzia

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji Naciśnij to oraz konwertera kategorii i tagów, przejdź do Narzędzia -> Dostępne narzędzia.

Ta sekcja zawiera tylko dwa skrypty, które musisz zainstalować, jeśli chcesz ich użyć.

Naciśnij To

Ten prosty widget umożliwia przechwytywanie części sieci i tworzenie nowych treści za pomocą jednego kliknięcia. Wybierając tekst, obrazy i filmy z innych stron internetowych, naciśnij To wstawi zaznaczenie do edytora WordPress. Następnie wybraną treść można łatwo edytować i publikować w witrynie.

Instalacja Press To jest bardzo proste. Po prostu przeciągnij i upuść bookmarklet na pasku zakładek (zwykle znajdującym się na górze przeglądarki). Jeśli nie możesz tego zrobić, użyj innej metody:

 1. Kliknij przycisk obok zakładki z etykietą „Naciśnij to”
 2. Skopiuj kod
 3. Utwórz nową zakładkę w przeglądarce
 4. Wklej kod w polu adresu URL

Jeśli chcesz użyć Naciśnij To na urządzeniu mobilnym, użyj przycisku w dolnej części sekcji z etykietą „Otwórz Naciśnij To”. Po załadowaniu dodaj stronę do zakładek mobilnych.

Teraz, gdy chcesz skopiować zawartość do edytora WordPress, naciśnij przycisk na zakładce zakładek. Naciśnij Spowoduje to otwarcie edytora na nowej stronie, na której możesz używać standardowego edytora WordPress do pisania i stylizowania tekstu, dodawania plików multimedialnych i zarządzania postem jak każdy inny. Łatwo jest zapisać post jako wersję roboczą lub opublikować go natychmiast z nowego okna.

Konwerter kategorii i tagów

To narzędzie połączy cię ze skryptem, który może wykonać konwersję za Ciebie. Jeśli skrypt został już zainstalowany, jest to miejsce, w którym można go uruchomić. W przeciwnym razie WordPress pozwoli ci zainstalować konwerter.

Import

Jeśli korzystałeś z innej platformy blogowej i chcesz przełączyć się na WordPress, potrzebujesz narzędzia do importowania. Pozwala przesyłać treści z innych blogów i innych stron WordPress do nowego. Domyślnie na liście Import znajdują się następujące narzędzia:

 • Blogger – importuj posty, komentarze i użytkowników z bloga Blogger
 • Blogroll – importuj linki w formacie OPML
 • Konwerter kategorii i tagów – konwertuj istniejące tagi na kategorie i odwrotnie
 • LiveJournal – importuj posty z LiveJournal
 • Movable Type and TypePad – importuj posty i komentarze z bloga Movable Type lub TypePad
 • RSS – importuj posty z kanału RSS
 • Tumblr – importuj posty i media z Tumblr
 • WordPress – importuj posty, strony, komentarze, pola niestandardowe, kategorie i tagi z pliku eksportu WordPress

Importuj narzędzia WordPress

Istnieją inne opcje importu dostępne za pośrednictwem różnych wtyczek WordPress. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej, spróbuj przeszukać oficjalne wtyczki WordPress magazyn dla odpowiedniego narzędzia importera.

Eksport

Narzędzie eksportu pobierze treść z bieżącej witryny WordPress i przeniesie ją do pliku, aby można było z niej korzystać w innym miejscu. Możliwe jest eksportowanie:

 • Cała zawartość
 • Posty
 • Strony
 • Głoska bezdźwięczna

Jeśli wybierzesz opcję Cała zawartość, plik eksportu będzie zawierać wszystkie Twoje posty, strony, komentarze, pola niestandardowe, terminy, menu nawigacji i posty niestandardowe. Wybierając opcję Posty lub Strony, możesz wyeksportować tylko te określone na podstawie autora, daty i statusu. Opcja Media pozwala filtrować pliki według czasu przesłania.

Eksportuj narzędzia WordPress

Po wybraniu opcji kliknij przycisk „Pobierz plik eksportu”. Po wygenerowaniu pliku XML z zawartością przez WordPress powinieneś zapisać go w bezpiecznym miejscu na swoim komputerze. Jest to plik potrzebny, gdy zdecydujesz się zaimportować zawartość do innego WordPressa lub innego rodzaju bloga.

Dobrze wiedzieć, że Narzędzia WordPress są dla Ciebie

Po zapoznaniu się z narzędziami WordPress oczywiste jest, że nie będziesz ich używać na co dzień. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz skonfigurować Naciśnij To, czy skorzystaj z narzędzi Eksportuj i Importuj, istnieje szansa, że ​​będziesz musiał uzyskać do nich dostęp tylko raz.

Ale miło wiedzieć, że programiści myślałeś o wszystkim i nie musisz sięgać poza WordPress, aby znaleźć skrypty, które ci pomogą. Nawet jeśli nie potrzebujesz obecnie żadnych narzędzi, mogą się przydać w przyszłości. Po prostu pamiętaj o nich z tyłu głowy lub jeszcze lepiej, dodaj ten wpis do zakładek, aby w razie potrzeby móc go przeczytać ponownie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map