Jak korzystać z niestandardowych pól w WordPress

Jak korzystać z niestandardowych pól w WordPress


Podczas pisania poprzedniego artykułu mogłeś przewijać obszar Pola niestandardowe w edytorze postów.

Ta prosta, ale tak potężna funkcja WordPress może być niezauważona przez początkujących, ale w rzeczywistości jest to funkcja, która bez wątpienia przekształci Twoją prostą i prostą stronę w dynamiczny portal który przyciągnie nowych gości.

Pozwól nam pokazać Ci więcej na temat niestandardowych pól i sposobu ich używania w swojej witrynie:

 • Co to są pola niestandardowe i jak działają
 • Jak wyświetlić listę postów z określonym niestandardowym polem
 • Pokaż pasek boczny przy użyciu niestandardowych pól
 • Zmień nagłówek, stopkę lub pasek boczny dla poszczególnych postów z niestandardowymi polami
 • Łatwiejsze wdrażanie zaawansowanych pól niestandardowych za pomocą kodu motywu ACF
 • Wyświetlaj swój nastrój lub utwór za pomocą niestandardowych pól

Co to są pola niestandardowe i jak działają

Jakie są dokładnie niestandardowe pola? Te małe pola pozwalają każdemu użytkownikowi na wprowadzenie dodatkowych informacji o poście. Jest to znane jako metadane, tj. „Dane o danych” i pozwala na dołączanie dodatkowych informacji do swoich postów. Wartości, które możesz wprowadzić w niestandardowych polach, mogą wahać się od czegoś prostego, jak dodanie tekstu lub liczby do posta, dodanie zdjęć, zmiana stylów w polu lub robienie czegokolwiek, co przychodzi ci do głowy.

Pola niestandardowe

Może wszystko będzie lepiej na przykładzie.

Wyobraź sobie, że prowadzisz witrynę poświęconą grom wideo. Piszesz wiadomości i publikujesz zwiastuny, bawisz się sprzętem do gier, więc możesz o tym porozmawiać i oczywiście piszesz recenzje po pojawieniu się nowych gier. Po napisaniu recenzji i umieszczeniu w artykule zrzutów ekranu i filmów z gry, prawdopodobnie chcesz wyświetlić ważne informacje o grze.

Zamiast ukrywać najważniejsze informacje o grze w długim tekście, możesz chcieć wyświetlić wynik gry, nazwy programistów i wydawców prowadzące do ich stron internetowych, datę premiery itp. Tak, pola niestandardowe mogą pomóc ci zrobić magia.

Jeśli pozwolisz swoim autorom wprowadzić te informacje w polu niestandardowym, możesz łatwo wyodrębnić informacje i wyświetlić je oprócz recenzji. Na witrynach z recenzjami zobaczyłeś informacje. Jeśli to zrobisz, wszystkie recenzje mogą mieć znormalizowany szablon – może to poprawić wrażenia użytkownika, zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Idąc za przykładem witryny z grami, uzyskasz kilka niestandardowych pól, do których mogą wejść autorzy i które pokażesz swoim czytelnikom:

Informacje o Call of Duty

To są informacje, które Twoi autorzy wprowadziliby w niestandardowe pola i możesz je wyświetlić w poście. Ale jak?

Wyświetl wszystkie pola niestandardowe:

Jeśli masz tylko jedno pole lub chcesz wyświetlić wszystkie pola w tym samym miejscu, możesz połączyć wszystkie meta-dane jednocześnie za pomocą prostej funkcji:

 1. Otwórz single.php
 2. Znajdź funkcję_content () i wklej ten kod przed lub po nim (w zależności od tego, gdzie chcesz wyświetlić pola niestandardowe):
 3. Zapisz zmiany

Wyświetl określone pole niestandardowe:

Otóż ​​to. Ta prosta funkcja pozostanie uzależniona i pokaże wszystkie niestandardowe pola z posta. Ale co jeśli chcesz pokazać inne pole w innej pozycji lub jeśli chcesz pokazać tylko jeden konkretny klucz? Następnie zastosujesz nieco inne podejście i zdefiniujesz klucz, który zostanie wyświetlony:

 1. Otwórz plik single.php
 2. Znajdź zawartość i c / p następujące:
Identyfikator, „klucz”, prawda); ?>
 1. Zamień „klucz” na rzeczywiste pole niestandardowe, którego używasz w poście. Na przykład: „Wydawca”
 2. Zapisz zmiany

Ta funkcja sprawdzi każdy post w pętli i wyszuka niestandardowe pole o nazwie „Wydawca”. Jeśli klucz został znaleziony, zostanie wyświetlona jego wartość. Możesz dodatkowo dostosować sposób wyświetlania niestandardowego pola, dodając do niego klasę i stylizując klasę za pomocą CSS, lub możesz bezpośrednio wprowadzić HTML do wartości pola.

Warunkowe pola niestandardowe:

Jeśli chcesz, możesz użyć pól niestandardowych jako warunkowych. Pozostańmy przy przykładzie i powiedzmy, że są chwile, w których nie będziesz mógł poznać daty premiery gry, o której piszesz. Zamiast wpisywać niestandardowe pole, możesz zautomatyzować proces i powiedzieć WordPressowi, aby napisał „TBA” (do ogłoszenia) w polu Data wydania, jeśli użytkownik nie doda żadnych danych:

ID, „Data wydania”, prawda);
if ($ release_date) {
?>


Zostanie ogłoszone.

OK, opiszemy to stąd. Jest to najbardziej podstawowy sposób korzystania z niestandardowych pól. Ale teraz, kiedy znasz już podstawy, możesz właściwie zrobić z nimi prawie wszystko. Możesz na przykład pokazać swój nastrój lub piosenkę, której słuchasz. Możesz też wyświetlić listę postów zawierających określony klucz i / lub wartość. Niebo jest granicą.

Jak wyświetlić listę postów z określonym niestandardowym polem

Pola niestandardowe to świetny sposób na rozszerzenie funkcjonalności swoich postów. Zamiast pozwalać użytkownikom radzić sobie z kodem, możesz pozwolić im wprowadzić wartość w niestandardowym polu i zrobić coś z tymi informacjami – istnieją nieskończone możliwości.

Czasami, gdy już używasz określonych pól niestandardowych, może być konieczne wyświetlenie listy postów z tymi polami.

Na przykład, jeśli piszesz recenzje gier i masz już inne niestandardowe pola, w których wyświetlasz wydawcę, gatunek, wynik itp. W oddzielnym polu informacyjnym w recenzji, możesz wyświetlić tylko gry tego konkretnego wydawcy, gry z gatunku FPS lub tylko te recenzje z wynikiem 10.

Tego rodzaju informacje mogą być naprawdę interesujące dla odwiedzających. Możesz zezwolić im na przeglądanie twoich recenzji gier w dużo więcej szczegółach lub pozwól im zobaczyć 10 najwyżej ocenianych gier na Twojej stronie. Nawet jeśli nie chcesz publikować nowej listy, ta metoda może pomóc w eksploracji danych – zamiast tworzyć z niej artykuł, możesz wyświetlić listę wszystkich postów z określoną właściwością wyłącznie do celów badawczych.

Naszym zdaniem najlepszym sposobem wyświetlania wpisów posortowanych według pola niestandardowego jest tworzenie nowego szablonu strony i wyświetlanie listy na nowej stronie. Ta metoda pozwala uporządkować strony i łatwo użyć nowej strony do wyświetlenia potrzebnych informacji. W kolejnych wierszach pokażemy, jak znaleźć wszystkie posty z określonym niestandardowym polem i / lub jego wartością i pokazać go na nowej stronie.

1. Utwórz szablon niestandardowy:

Pozostańmy na przykładzie przeglądu gry, w którym chcemy wyświetlić wszystkie gry z Bethesda Softworks (czy ktoś powiedział Fallout?). Na początek musisz utworzyć i przygotować niestandardowy szablon:

 1. Utwórz niestandardowy szablon strony i nazwij go bethesda-games.php
 2. Skopiuj i wklej następujący kod do pliku:
 3. 
  
  
  
   'wydawca',
  „meta_value” => „Bethesda”
  ));
  
  if (have_posts ()) while (have_posts ()): the_post ();
  Echo '„;
  tytuł();
  Echo '„;
  w końcu;
  
  wp_reset_query (); ?>
  
  
  
  
 4. Zapisz zmiany

Kod jest gotowy do przejścia przez wszystkie niestandardowe pola i znalezienia tylko kluczy „Wydawca” o wartości „Bethesda”. Możesz zmienić klucz i wartość na dowolne. Jeśli chcesz wyświetlić wszystkie posty z niestandardowym polem „Wydawca” zawierającym dowolną wartość, po prostu całkowicie usuń wiersz „meta_value”.

Nie zapomnij zmienić tytułu szablonu na coś, co rozpoznasz później.

2. Dodaj stronę:

Teraz twój szablon jest gotowy, więc możesz kontynuować tworzenie listy:

 1. Nawigować do Strony-> Dodaj nowe
 2. Dodaj tytuł
 3. Po prawej stronie znajdź „Atrybuty strony”
 4. Wybierz szablon z listy rozwijanej „Szablon”
 5. Opublikuj stronę

Otóż ​​to! Teraz, jeśli otworzysz nową stronę, zobaczysz listę wszystkich swoich postów zawierających niestandardowe pola z wybranymi wartościami.

Teraz musisz dodać trochę tekstu do nowej strony, stylizować listę i znaleźć najlepszy sposób, aby pokazać ją odwiedzającym. Mamy nadzieję, że ta metoda pomoże Ci posortować posty na zupełnie innym poziomie i że Ci się spodoba.

Pokaż pasek boczny przy użyciu niestandardowych pól

Pasek boczny został wprowadzony w wersji 2.2 WordPressa. Od tego czasu stało się popularny sposób wyświetlania dodatkowej zawartości i częściej niż nie, motywy WordPress mają domyślnie taki, w którym można umieścić dowolne widżety.

Chociaż bardzo przydatne, nie chcesz, aby pasek boczny był obecny wszędzie. Zazwyczaj paski te są wyświetlane w dowolnym miejscu oprócz strony głównej. I nie ma takiej opcji, aby łatwo włączyć lub wyłączyć pasek boczny.

Dlaczego więc nie zrobić tego sam? W tej części artykułu pokażemy, jak umieścić pasek boczny w niestandardowym polu i nazwać go tylko dla postów, które chcesz.

1. Przygotuj szablon:

 1. Otwórz plik page.php lub single.php
 2. Znajdź następujący kod:
 3. Zamień kod na ten:
 4. ID, „pasek boczny”, prawda);
  get_sidebar ($ sidebar);
  ?>
  
 5. Zapisz zmiany
 6. Utwórz niestandardowy szablon, w którym będzie pasek boczny
 7. Otwórz plik sidebar.php
 8. Skopiuj wszystko z sidebar.php i wklej do niestandardowego pliku szablonu
 9. Zapisz zmiany.

Teraz musisz otworzyć post lub stronę, na której możesz znaleźć „pola niestandardowe” w Edytorze tekstowym / wizualnym. Aby dodać pasek boczny do tego posta / strony, wykonaj następujące czynności.

2. Używanie paska bocznego w niestandardowych polach:

 • Wpisz „pasek boczny” pod nazwą niestandardowego pola
 • Wpisz nazwę swojego szablonu niestandardowego jako wartość pola
 • Otóż ​​to. Jeśli pozostawiłeś puste pola niestandardowe, Twój post będzie bez paska bocznego, a w innym przypadku pasek boczny powinien się załadować, jeśli wykonałeś wszystko poprawnie.

  Zmień nagłówek, stopkę lub pasek boczny dla poszczególnych postów z niestandardowymi polami

  Zwykle witryna WordPress będzie miała tylko jeden nagłówek, stopkę i pasek boczny zdefiniowane przez motyw, którego używasz. Każdy z nich ma swoje funkcje i projekt zapisane w osobnych plikach, które są wywoływane przez motyw, a następnie wyświetlane w witrynie w razie potrzeby. Ponieważ każda część motywu jest przechowywana w innym pliku, możesz je łatwo modyfikować bez obawy, że zepsujesz całą witrynę, a także możesz zmienić sposób, w jaki zachowuje się w witrynie tylko nagłówek, stopka lub pasek boczny.

  Ale czasami jeden element nie wystarczy i na przykład będziesz chciał zmienić nagłówek. Jeśli chcesz go zmienić dla całej witryny, jesteś już gotowy – otwórz header.php i zmodyfikuj go tak, jak chcesz. Ale co, jeśli chcesz dodać reklamę w nagłówku tylko dla pojedynczych postów? A może zmodyfikuj nagłówek tylko jednego posta w całej kolekcji bez zmiany pozostałych?

  Po raz kolejny pola niestandardowe pomogą ci.

  1. Przygotuj plik:

  Zanim użyjemy niestandardowego pola do zmiany nagłówków, stopek lub pasków bocznych, należy przygotować plik. Załóżmy, że chcesz zmienić nagłówek posta lub dwóch i utworzyłeś nowy plik o nazwie header-header2.php, w którym zmieniłeś projekt lub wstawiłeś określoną reklamę do postu. Zanim będziesz mógł kontynuować tworzenie niestandardowego pola, upewnij się, że plik jest poprawnie zakodowany i działa w Twojej witrynie. Gdy plik będzie gotowy i gotowy, możesz kontynuować.

  Uważaj na to nazywanie pliku – jeśli próbujesz zmienić nagłówek, nowy plik nagłówka powinien wyglądać następująco: nagłówek-nowa nazwa.php

  2. Zamień kod:

  1. Otwórz plik single.php
  2. Wyszukaj get_header (); część kodu, która zwykle znajduje się na samej górze strony single.php
  3. Zastąp funkcję następującą:
  4. globalny $ wp_query;
   $ postid = $ wp_query-> post-> ID;
   $ header = get_post_meta ($ postid, „header”, true);
   if (! empty ($ header)) {
   get_header ($ header);
   } else {
   get_header ();
   }
   wp_reset_query ();
   
  5. Zapisz zmiany

  Za pomocą tego kodu powiedziałeś WordPress, aby sprawdzał niestandardowe pole „nagłówka” w każdym poście. Jeśli znaleziono niestandardowe pole o tej nazwie, WordPress przyjmie jego wartość i użyje nazwy pliku jako nagłówka tylko dla tego postu.

  3. Zmień nagłówek za pomocą pola niestandardowego:

  Jeśli masz motyw header-header2.php, możesz teraz wywołać go w polu niestandardowym:

  1. Otwórz post, dla którego chcesz zmienić nagłówek
  2. Przewiń w dół i przejdź do pól niestandardowych
  3. Wpisz nowe pole i nadaj mu nazwę „header”
  4. Wpisz „header2.php” w polu wartości
  5. Zaktualizuj lub opublikuj post

  Jeśli nie ma żadnych błędów w Twoim header-header2.php plik, nowy nagłówek powinien pojawić się nad postem, którego dotyczy zmiana. Nadal wszystkie pozostałe posty załadują standardowy plik nagłówka zdefiniowany przez motyw.

  Jak zapewne zauważyłeś, musisz tylko wpisać nazwę pliku nowego pliku nagłówka po części „header-”. Z tego powodu, ważne jest, aby poprawnie nazwać nowy plik nagłówka i dodaj część „header-” przed rzeczywistą nazwą, której używasz w polu niestandardowym.

  To samo dotyczy oczywiście paska bocznego lub stopki, zmieniając get_sidebar () i get_footer () część kodu.

  Łatwiejsze wdrażanie zaawansowanych pól niestandardowych za pomocą kodu motywu ACF

  Pola niestandardowe są nieuniknioną częścią praktycznie każdego motywu WordPress. Te pola pozwalają wszystkim dołączyć dodatkowe informacje o poście, ale niestety ta standardowa funkcja WP jest dość surowa. Początkujący potrzebują trochę czasu, aby przyzwyczaić się do korzystania z niestandardowych pól, a programiści muszą spędzić dużo więcej czasu, kodując je.

  To jest powód, dlaczego Zaawansowane pola niestandardowe Wtyczka (ACF) jest tak popularna wśród użytkowników WordPress na całym świecie. Ta bezpłatna wtyczka liczy obecnie ponad milion aktywnych instalacji i nie wiemy, dlaczego liczba ta zacznie spadać. ACF pozwala tworzyć potężne, profesjonalne i intuicyjne pola niestandardowe za pomocą edytora wizualnego.

  Chociaż dość popularny, ACF nadal wymaga wiedzy na temat kodowania i dużo czasu, jeśli planujesz zaimplementować te pola w motywie. Tak, utworzenie grupy pól jest łatwe, ale wyświetlanie tych pól nie jest takie proste. I tu właśnie wkracza Kod Tematu ACF, aby ocalić programistów.

  Kod motywu ACF

  CENA: za darmo

  Kod motywu ACF dla WordPress

  Ta niesamowita wtyczka jest produktem dwóch programistów, którzy postanowili przestać marnować czas na ciągłe pisanie tego samego kodu w kółko. Podczas opracowywania motywu lub modyfikowania istniejącego zaawansowane pola niestandardowe wymagają od programisty wdrożenia właściwego kodu we właściwym miejscu w motywie. Ponieważ nie było łatwiejszego sposobu, programista musiał zapamiętać fragment kodu i wszystkie funkcje interfejsu API, aby wykonać pracę.

  Aaron Rutley, jeden z twórców, wyjaśnił na swoim blog:

  „Wdrażając pole w ramach motywu WordPress, prawdopodobnie zapomnę nazwę pola, czy to było„ profile_image ”czy„ profile_photo ”? Prawdopodobnie zapomnę również, jak ustawiłem zwracanie tego pola, czy był to identyfikator, adres URL czy tablica? Ciągle edytowałem grupę polową, żeby się dowiedzieć ”.

  I tutaj Kod Motywu ACF może pomóc deweloperowi. Po zainstalowaniu tej bezpłatnej wtyczki, która jest teraz pobierana ponad 4000 razy, możesz zaoszczędzić czas, mając do czynienia z kodem. Za każdym razem, gdy publikujesz, edytujesz lub aktualizujesz grupę pól w Zaawansowanych polach niestandardowych, ta niesamowita wtyczka automatycznie generuje kod potrzebny do implementacji pól w dowolnym motywie.

  Znajdziesz ten kod renderowany na dole strony. Obok każdego fragmentu znajduje się ikona schowka, która ułatwi skopiowanie kodu. Teraz nie musisz niczego zapamiętywać i możesz się zrelaksować podczas pracy z niestandardowymi polami.

  Chociaż wtyczka jest już obowiązkowa dla każdego programisty, Aaron mówi, że już planuje rozwinąć Kod motywu ACF:

  „W przyszłości planujemy dodać obsługę bardziej popularnych pól innych firm. Planujemy również dać programistom większą kontrolę nad generowanym kodem ”.

  Chociaż wtyczka jest bezpłatna po sparowaniu z bezpłatną wersją ACF, będziesz potrzebować Wersja PRO jeśli używasz rozszerzonej wersji Advanced Custom Fields. ACF Theme Code Pro generuje kod dla wszystkich innych typów pól ACF Pro, takich jak Clone, Gallery, Repeater i Flexible Content.

  Wyświetlaj swój nastrój lub utwór za pomocą niestandardowych pól

  Blogowanie powinno być zabawne. Nawet jeśli piszesz artykuły o poważnych tematach, Twój blog może mieć jeszcze jedną lub dwie rzeczy, co sprawia, że ​​dla przeciętnego czytelnika jest to trochę zabawniejsze. Może to być wszystko – krótka notka od autora, zabawny obraz lub możesz dodać nastrój, w którym się znajdowałeś podczas pisania artykułu. Może chciałbyś nawet dodać tytuł, którego słuchasz.

  W tej części zamierzamy Ci pokazać jak łatwo wdrożyć funkcję wyświetlania nastroju / piosenki w swoich postach. Nie musisz instalować żadnych dodatkowych wtyczek, a funkcja nie zajmie dużo miejsca. Jest to prosta linia tekstu, którą można automatycznie dodać na górze lub na dole postu.

  1. Dodajmy „funkcję nastroju”:

  1. Otwórz plik single.php
  2. Skopiuj i wklej następujący kod w miejscu, w którym chcesz wyświetlić swój nastrój:
  3. $ customField = get_post_custom_values ​​(„nastrój”);
   if (isset ($ customField [0])) {
   Echo ""." Nastrój: ". $ CustomField [0]."„;
   }
  4. Zapisz zmiany

  Nastrój pól niestandardowych

  Teraz, gdy przygotowałeś WordPress do swoich nastrojów, możesz wyświetlać je w dowolnym postu, który chcesz. Domyślnie WordPress nie pokazuje twojego nastroju i nie będzie żadnych domyślnych nastrojów, które załaduje, dopóki nie zdecydujesz się go pokazać. Jeśli zamiast tego chcesz dodać utwór, po prostu zmień „nastrój” na „utwór” w pierwszym wierszu kodu, a także możesz zmienić nazwę klasy w trzecim wierszu.

  2. Dodaj swój nastrój / piosenkę do postu:

  Aby wprowadzić nastrój lub piosenkę, musisz napisać ją w niestandardowym polu:

  1. Otwórz post, dla którego chcesz napisać nastrój
  2. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Pola niestandardowe”.
  3. Jeśli nie masz pól niestandardowych wyświetlanych pod treścią postu, kliknij „Opcje ekranu” u góry ekranu edytora i zaznacz pole wyboru obok „Niestandardowych pól”.

  4. Wpisz „nastrój” w polu nazwy lub „piosenkę”, jeśli zdecydujesz się na to
  5. Napisz, co chcesz, w polu „Wartość” – będzie to nastrój / piosenka wyświetlana w Twoim poście
  6. Kliknij przycisk „Dodaj pole niestandardowe”
  7. Opublikuj swój post

  3. Styl:

  Jak widać już tylko z trzech wierszy kodu, jest to najprostsza forma dodania nowego pola niestandardowego. Jeśli chcesz stylizować swój nastrój za pomocą CSS, możesz zauważyć, że kod już dodał klasę „my_mood” do tekstu. Aby zmodyfikować styl, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz plik style.css
  2. Skopiuj i wklej kod:
  3. .mój nastrój {
   kolor niebieski;
   }
  4. Dodaj dowolną stylizację CSS
  5. Zapisz zmiany.

  Mamy nadzieję, że to wystarczy, aby zacząć dostosowywać „funkcję nastroju / utworu” do własnego bloga i mamy nadzieję, że „niebieski” nie będzie częstą wartością, z którą masz do czynienia. Jeśli nie chcesz publikować swojego nastroju, po prostu nie pisz nic w niestandardowym polu „nastrój”.

  Podsumowując

  Jeśli ktoś utworzył dla Ciebie niestandardowe pole (np. Twórca motywu lub wtyczki), użycie go do ulepszenia swojego bloga jest dość łatwe. Mamy jednak nadzieję, że ten artykuł pomógł ci samodzielnie dostosować pola.

  Dzięki prostym modyfikacjom kodu, który pokazaliśmy, możesz tworzyć własne pola niestandardowe i zarządzać nimi, co pomoże Ci wygenerować unikalny blog. Będziesz mógł wyodrębnić potrzebne informacje i uprościć proces pisania i generowania treści. Co sądzisz o niestandardowych polach w WordPressie??

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map