Jak korzystać z edytora wyglądu w WordPress

wordpress-wygląd-edytor.png


Do tej pory miałeś możliwość dostosowania CMS WordPress poprzez różne przyjazne dla użytkownika edytory. Dostosowanie umożliwiło przechodzenie między różnymi opcjami wyglądu obsługiwanymi przez Twój motyw. Ale jeśli zdecydujesz się spersonalizować swoją witrynę poza podanymi opcjami, powinieneś wiedzieć o edytorze wyglądu WordPress.

Wśród wielu plików WordPress, które można modyfikować, są dwa szczególnie interesujące. Mówimy o szablonach i plikach stylów kompozycji, które możesz edytować bezpośrednio z WordPress.

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad zmianą kodu na własną rękę, powinniśmy cię ostrzec, że WordPress nie tworzy kopii zapasowych dotkniętych plików. Tak więc wszelkie zmiany są trwałe.

Jak edytować motywy za pomocą Edytora wyglądu

Gdy będziesz gotowy, aby dowiedzieć się więcej o WordPress i ubrudzić sobie ręce, wpisując niestandardowy kod, przejdź do Wygląd -> Edytor. Ten wbudowany edytor umożliwia zmianę kodu przechowywanego w szablonie i plikach arkuszy stylów. Po otwarciu plik style.css, którego używa bieżący motyw, zostanie automatycznie wyświetlony przed tobą.

Edytor wyglądu WordPress

W zależności od konfiguracji witryny dostęp do niektórych plików może być niemożliwy. Jeśli tak, WordPress wyświetli komunikat ostrzegawczy z informacją, że musisz zmienić uprawnienia do tego konkretnego pliku. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz jak zmienić uprawnienia do plików w WordPress.

Jak wybrać pliki do edycji

Jak tylko otworzysz Edytor, WordPress wyświetli wszystkie dostępne pliki szablonów i arkuszy stylów aktywnego motywu. Jeśli chcesz edytować nieaktywny motyw, przejdź na górę listy, wybierz element z menu rozwijanego i kliknij przycisk „Wybierz”. WordPress załaduje następnie wszystkie pliki związane z wybranym motywem.

Szablony

Aby wybrać plik, przejrzyj listę po prawej stronie okna. Każdy z nich ma nazwę i nazwę pliku pokazane w nawiasach poniżej. Aby edytować dowolny plik, po prostu kliknij go a kod pojawi się w edytorze po lewej stronie.

Bądź ostrożny

Podczas gdy edytowanie plików arkuszy stylów jest względnie bezpieczne, edytowanie plików PHP może powodować błędy, które mogą sprawić, że twoja strona będzie bezużyteczna. Zachowaj ostrożność, jeśli zdecydujesz się edytować pliki PHP w Edytorze wyglądu.

Przykład: Jak zmienić rozmiar czcionki za pomocą Edytora wyglądu

Aby pokazać, jak działa edytor, zamierzamy zmienić rozmiar czcionki tekstu w postach w motywie Twenty Seventeen.

Zanim przejdziemy dalej, chcielibyśmy na chwilę odwrócić twoją uwagę. W wersji 4.7 wprowadzono WordPress nowa funkcja, która pozwala dodać niestandardowy CSS szybciej. Zamiast edytować kod za pomocą Edytora wyglądu, zalecamy otwarcie Wygląd -> Dostosuj -> Dodatkowy CSS gdzie możesz napisać dowolny niestandardowy kod CSS, nie wpływając bezpośrednio na arkusz stylów.

Sprawdź elementy

Sprawdź elementy w Google Chrome

Jeśli nadal chcesz edytować arkusz stylów bezpośrednio za pomocą Edytora wyglądu, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz dowolny post ze swojego bloga
 2. Wybierz tekst postu
 3. Kliknij zaznaczenie prawym przyciskiem myszy i wybierz „Sprawdź” lub „Sprawdź element” (w zależności od używanej przeglądarki)
 4. W nowej sekcji lub otwartym oknie znajdź wyróżnione

  element

Sprawdź paragraf elementów

Klasa powinna być również widoczna w zakładce „Style”. Po kliknięciu stylu przeglądarka powinna otworzyć arkusz stylów i umożliwić edycję CSS bezpośrednio z przeglądarki. Możesz użyć tej funkcji do przetestowania niestandardowego kodu CSS przed faktycznym zastosowaniem zmian w witrynie. Ponieważ chcieliśmy zmodyfikować rozmiar czcionki tekstu w postach, w naszym interesie jest następujący kod CSS:

p {
rozmiar czcionki: 50px;
}

Zatwierdź zmiany

Po przetestowaniu kilku rozmiarów czcionek w przeglądarce pamiętaj ten, który najbardziej Ci się podobał. Następnie możesz przejść do edytora i zmodyfikować czcionkę:

 1. Nawigować do Wygląd -> Edytor
 2. Jeśli nie został jeszcze wybrany, wybierz Arkusz stylów (style.css) plik z listy po prawej stronie
 3. Znajdź klasę „p”
 4. Dodaj „font-size: 50px;” (cały kod powinien wyglądać tak, jak napisaliśmy powyżej)
 5. Kliknij przycisk „Aktualizuj plik”

Zmodyfikuj rozmiar czcionki akapitu

Nowy styl został zapisany i możesz ponownie załadować witrynę. Otwórz dowolny post, aby zobaczyć zmianę rozmiaru tekstu. Jeśli nie widzisz różnicy i masz pewność, że poprawnie dostosowałeś kod, upewnij się, że wyczyść pamięć podręczną przeglądarki lub naciśnij CTRL + F5 odświeżyć stronę.

Zachowaj ostrożność podczas pracy z edytorem wyglądu

Edytor wyglądu to niesamowite narzędzie do szybkich zmian plików szablonów i arkuszy stylów. Ale aby jak najlepiej z tego skorzystać, musisz mieć całkowitą pewność co do wprowadzanych zmian. Wszelkie zmiany w plikach PHP mogą zablokować twoją stronę, dopóki nie naprawisz ich przez FTP. Dlatego podczas pracy z plikami PHP zalecamy pracę nad plikiem lokalnym, który można przesłać przez FTP, zachowując oryginalną kopię zapasową przez cały czas. Jeśli modyfikujesz arkusze stylów, nie zapomnij o dodatkowych funkcjach CSS, które zostały wprowadzone kilka miesięcy temu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map