Як користуватися медіатекою WordPress та додавати зображення

wordpress-media-library.png


Як видно з назви, WordPress робить великий акцент на написаному слові. Існує нескінченні можливості та налаштування, коли справа стосується написання. Але минуло давно, коли мультимедійні файли – це те, що ви могли ігнорувати на своєму сайті. Тому що, якщо не що інше, «картина коштує тисячі слів».

Сьогодні звичайно починати блог WordPress, повністю присвячений зображенням та відео, не маючи жодного “звичайного” допису в блозі. Але навіть якщо ви хочете, щоб ваші відвідувачі орієнтувалися виключно на те, що ви маєте сказати, вам все одно доведеться працювати з мультимедійними файлами. На випадок, якщо вам особисто не подобається додавати фотографії та відео до статей, подумайте про їх використання для своїх читачів. Навіть Google та інші пошукові системи дадуть вам додаткові бали за те, що ви маєте багаті на ЗМІ статті. З зображеннями все набагато краще, а WordPress допоможе вам додати їх до статей.

Рано чи пізно вам доведеться починати додавати зображення на свій веб-сайт. У цій статті ми допоможемо вам зробити перші кроки – ознайомлення з медіатекою WordPress та навчитися додавати своє перше зображення в WordPress. Після цього ви будете на шляху освоєння управління медіа на своєму сайті.

Що таке медіатека WordPress

Медіатека WordPress – це віртуальне сховище всіх медіафайлів (зображень, відео, аудіо та інших документів), які ви можете використовувати на своєму сайті. Це дозволяє завантажувати та керувати медіафайлами, вставляти їх у повідомлення та сторінки та навіть швидко редагувати на ходу. Хоча ви можете працювати з різними типами файлів, ми зупинимося на зображеннях.

Завантажте зображення, відео та інші файли

Коли ви відкриєте бібліотеку вперше, у списку не буде файлів. Тому ваше перше завдання – завантажити зображення, щоб ви могли використовувати їх у публікаціях та на сторінках. Зауважте, що ви також можете додавати зображення та інші файли безпосередньо зі статті, яку ви редагуєте. Будь ласка, дивіться наступний розділ для більш детальної інформації про це.

Щоб завантажити нові зображення безпосередньо в Медіатеку WordPress, виконайте наступні дії:

 1. Перейдіть до Медіа -> Додати нове
 2. Натисніть кнопку “Вибрати файли” або перетягніть зображення у вікно
 3. Якщо ви натиснули кнопку, виберіть зображення та інші медіа-файли зі свого комп’ютера

Завантажте зображення, відео та інші файли

З того моменту, як ви відкрили зображення зі свого комп’ютера або перетягнули їх у пунктирне поле, WordPress почне завантажувати файли. Залежно від швидкості підключення до Інтернету, вашого постачальника хостингу та розміру файлів, в середньому може знадобитися до декількох хвилин, поки WordPress не закінчить процес завантаження. Кожен файл отримає свою персональну панель прогресу, щоб ви могли знати, наскільки швидко (або повільно) завантажується конкретний файл.

За замовчуванням WordPress дозволяє завантажувати декілька мультимедійних файлів одночасно. На випадок, якщо це не працює для вас, ви завжди можете переключитися на більш простий браузер, який завантажує. Він працюватиме навіть на старих комп’ютерах, але дозволить завантажувати лише один медіа-файл на той час.

Медіатека

Медіатека WordPress

Після завантаження принаймні одного файлу зміни будуть видимі в Медіатеці WordPress. Щоб відкрити його, перейдіть на сторінку Медіа -> Бібліотека.

Ця нова сторінка покаже вам список усіх медіа-файлів, які ви завантажили в WordPress. Ви можете показувати файли у списку або сітці. Якщо ви хочете відфільтрувати певні типи файлів, виберіть лише зображення, відео, аудіо чи неприєднані файли (файли, які не належать до жодної публікації чи сторінки). Ви також можете відображати зображення конкретних місяців та років. Якщо ви хочете видалити більше ніж одне зображення, натисніть кнопку «Масовий вибір», виберіть зображення та натисніть кнопку «Видалити вибране»..

У правій частині медіатеки ви знайдете просте поле пошуку, яке дозволяє знайти зображення в бібліотеці. Хоча наразі це може здатися непотрібним, ця функція буде дуже корисною, коли ви накопичите сотні та тисячі файлів у бібліотеці.

Завантажуйте та вставляйте зображення безпосередньо у свою публікацію

Оскільки ви, мабуть, витрачаєте більшу частину свого часу на написання нових публікацій, добре знати, що ви можете додавати зображення та інші медіа-файли безпосередньо з екрана редагування публікацій. Керуючи тут мультимедійними файлами, ви навіть отримуєте кілька додаткових опцій, тож давайте їх побачити.

Натиснувши кнопку “Додати медіа” вгорі екрана редагування публікацій, з’явиться нове спливаюче вікно. В основному, медіатека WordPress однакова – ви можете завантажувати файли безпосередньо зі свого комп’ютера або вибирати зображення, вже завантажені в бібліотеку.

 1. Помістіть курсор там, де ви хочете, щоб зображення з’явилося в статті
 2. Натисніть кнопку “Додати медіа” вгорі екрана
 3. Завантажте або виберіть зображення на вкладці Медіатека
 4. Відредагуйте зображення та його деталі, якщо це необхідно
 5. Натисніть кнопку “Вставити в пост”

Хоча екран виглядає майже так само, як і той, який ви відкриваєте в адміністративному меню WordPress, ви можете помітити, що на лівій стороні є кілька додаткових посилань. Окрім вставлення зображень, ви можете створити галерею, вибрати обране зображення для цієї публікації або вставити зображення з URL-адреси.

Створіть галерею

Галерея WordPress

Налаштувавши галерею, ви можете вибрати кілька зображень та додати їх у свою публікацію. Потім WordPress створить колаж із обраних зображень та відобразить їх у публікації. Якщо ви користуєтесь візуальним редактором, ви побачите всі згруповані зображення, і ви можете натиснути на них. Якщо ви зробите це, з’являться дві нові піктограми, які дозволять вам редагувати та видаляти галерею.

Якщо ви перейдете до редактора тексту, ви помітите короткий код [галереї] там же. Як і у версії WordPress 3.5, короткий код галереї можна розширити за допомогою численних параметрів, щоб ви могли змінити його вручну. Оскільки робота з параметрами вимагає певного розуміння того, як працюють шорткоди, ми поки що це пропустимо. Але якщо ви хочете дізнатися більше про цю функцію, ознайомтесь детальніше з нею на сторінці офіційні сторінки WordPress Codex.

Вибране зображення

Виберіть зображення, яке буде представляти вашу публікацію. Залежно від теми, яку ви зараз використовуєте, це зображення може відображатися в різних місцях як ескіз вашої публікації. Він також часто з’являється над публікацією на сторінці з одним повідомленням. Але, знову ж таки, це дуже сильно залежить від теми.

Вставити з URL

Якщо у вас є зображення, розміщене на іншому сервері, і ви не можете або не хочете завантажувати його на свій сайт WordPress, ви можете вставити його з URL-адреси. Вам знадобиться абсолютний шлях (повна адреса посилання) до цього зображення. Наприклад images / how-to-use-wordpress-media-library-and-add-images.jpg.

Як тільки ви вставите URL-адресу, відбудеться попередній перегляд зображення. Ви також можете відредагувати кілька деталей, перш ніж вставляти їх у публікацію.

Перш ніж додавати зображення з URL-адреси, переконайтеся, що у вас є дозвіл на це. Багато фотографій захищені авторським правом, і використання їх без дозволу означатиме, що ви викрадаєте ці зображення.

Різні розміри зображення

Коли ви намагаєтеся додати зображення до публікації чи сторінки, ви помітите, що WordPress дозволяє вам вибирати її розміри. За замовчуванням WordPress створює три додаткові розміри поруч із оригінальним. Так, навіть якщо ви завантажуєте зображення HD, наприклад, WordPress автоматично зробить його доступним у цих трьох резолюціях, якщо ви використовуєте тему «Двадцять сімнадцять»:

 • Ескіз – 150 × 150 пікселів
 • Середній – 300 × 188 пікселів
 • Великий – 525 × 328

Зверніть увагу, що цей розмір може залежати від теми, яку ви використовуєте. Крім того, ви можете вибрати власний вимір, якщо ви переходите до Налаштування -> Медіа з меню інформаційної панелі WordPress.

Як редагувати деталі зображення

Редагуйте деталі зображення в WordPress

Перш ніж ми перейдемо до частини, де можна обрізати, змінити розмір та редагувати зображення, давайте подивимось, як змінити деякі деталі. Це допоможе вам організувати файли на вашому сайті, і вашому відвідувачу та пошуковим системам буде корисно мати всі додаткові дані про файли на вашому сайті.

 1. Виберіть будь-яке зображення з бібліотеки
 2. З’явиться спливаюче вікно і покаже деталі про це зображення
 3. У правій частині ви знайдете таку інформацію, як ім’я зображення, тип файлу, дата завантаження, розмір файлу та розміри
 4. Нижче ви можете побачити URL-адресу вашої картинки
 5. Щоб відредагувати зображення, змініть його назву, підпис, текст alt (показано тим користувачам, які не можуть відкрити фотографію) та опис
 6. Трохи під полем опису ви бачите, хто користувач завантажив саме цей медіа-файл
 7. Щоб відредагувати більше деталей, натисніть посилання “Редагувати більше деталей” внизу

Як редагувати зображення

Як редагувати зображення в WordPress

Розробники WordPress були досить люб’язними, щоб запровадити функцію, яка дозволяє змінювати зображення, які вже завантажені в медіатеку WordPress. Щоб виконати додаткову роботу над малюнком, просто виберіть його зі списку Медіатека та натисніть кнопку «Змінити зображення» під ним.

Тепер ви можете обрізати, обертати та гортати зображення, не завантажуючи його ще раз. Також є кнопки скасування та повторення, які дозволять вам виправити помилки, допущені під час редагування. Цей інструмент, очевидно, не замінює Photoshop, але він робить чудеса для невеликих, швидких виправлень.

Обертати

Щоб повернути вибране зображення, натисніть кнопку, щоб повернути його вліво або вправо.

Масштаб

З правого боку ви можете ввести нові розміри для вашого зображення. Коли ви вводите ширину чи висоту, WordPress автоматично обчислює інший вимір, щоб ваше зображення зберігало співвідношення сторін (ви не хочете, щоб воно було спотворене). Якщо ви спробуєте масштабувати зображення, ви побачите невеликий червоний знак оклику поруч із яким буде вказувати, що масштабування неможливо.

Ви можете зменшити масштаб зображень лише в WordPress

Урожай

Щоб обрізати зображення, натисніть на нього та перетягніть, щоб зробити свій вибір. Утримуючи клавішу Shift під час вибору, ви можете зберегти співвідношення сторін. Якщо ви хочете змінити його, змініть співвідношення сторін у правій частині екрана. Наприклад, використовуйте співвідношення 1: 1, щоб зробити вибір квадрата або змінити його на 4: 3, 16: 9 або все, що завгодно. Вибравши розмір, ви можете швидко скорегувати його, вибравши розмір у пікселях. Мінімальний розмір діапазону – це ескіз, встановлений у налаштуваннях медіа.

Застосувати зміни

Останній варіант дозволяє застосувати зміни до всіх розмірів зображень, лише до ескізу або до всього, крім ескізу. Наприклад, ви можете мати квадратну мініатюру, яка відображає лише розділ вихідного зображення.

Сторінки вкладень

Сторінка вкладення зображень

З моменту завантаження нового файлу WordPress створює нову сторінку вкладення до нього. Ви можете отримати доступ до цієї сторінки, відкривши будь-яке зображення та натиснувши «Переглянути вкладення сторінки» на панелі параметрів правої сторони.

Ця сторінка подібно до будь-якої іншої сторінки WordPress. Але замість того, щоб публікувати його вручну, WordPress робить це за вас. Наприклад, на сторінці вкладення зображення буде показано це зображення з усіма його додатковими даними, такими як заголовок, опис, підпис та текст alt.

Ви можете редагувати сторінку, як і будь-яку іншу, коментувати її та ділитися нею з користувачами. Дані, показані на сторінці, залежать від теми WordPress. Деякі теми можуть вибрати більше або менше даних.

Зображення – це весело

Робота із зображеннями та іншими медіафайлами в WordPress – це цікаво. Але перш ніж це стане весело, вам слід навчитися орієнтуватися в Медіатеці WordPress. Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам у цьому і що тепер ви знаєте, як додавати нові зображення, редагувати їх та вставляти в публікації, показувати галереї та сторінки вкладень.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map