Jak hledat a nahrazovat text v WordPress

Jak hledat a nahradit text ve WordPressu


Už jste někdy zjistili, že jste při psaní příspěvku WordPress udělali chybu, abyste zjistili, že neexistuje snadný způsob, jak tento překlep vyhledat a nahradit v celém příspěvku? Co když jste v posledních měsících psali špatné slovo, frázi nebo odkaz? WordPress vám bohužel neumožňuje vyhledávat a nahrazovat text jednoduchým způsobem, ale chystáme se vám ukázat bezplatné pluginy, které vám mohou ušetřit před ručním odstraněním stovek, ne-li tisíců typografických chyb.

Prohledávejte a nahrazujte jakýkoli text v WordPressu a ušetřete čas při úpravách příspěvků

Ano, PHP a MySQL jsou výkonné nástroje, které mohou tyto věci vyřešit pomocí několika řádků kódu nebo dotazů. Ale ne všichni z nás jsou kodéry ani pohodlné zprávy s kódem. Takže to prostě přeskočíme a ukážeme vám snadný způsob zpracování vyhledávání a nahrazování ve WordPressu.

 • Vyhledávejte a nahrazujte text v editoru příspěvků
 • Nahraďte libovolné slovo na celém webu WordPress
 • Automaticky vytvářet odkazy z klíčových slov ve všech článcích

Vyhledávejte a nahrazujte text v editoru příspěvků

Stejně jako v mnoha textových procesorech, které jste možná používali (například Microsoft Word), můžete hledat a nahrazovat text v editoru WordPress. Protože toto čtete, pravděpodobně jste objevili nevýhodu editoru WP – s takovou funkcí nepřichází. Jak jsme vám již řekli v úvodu, chystáme se vám ukázat úhledný plugin pro danou úlohu

TinyMCE Advanced

CENA: Zdarma

TinyMCE Advanced najít a nahradit

TinyMCE Advanced je úžasný plugin, který vám umožní přidávat, odebírat a měnit uspořádání tlačítek nalezených ve Visual Editoru WordPress. Jak jste možná uhodli, jednou z skvělých funkcí, které tento plugin nabízí, je funkce vyhledávání a nahrazování.

Pokud chcete být schopni rychle najít text v příspěvku, který právě píšete, a nahradit jej jiným textem, můžete plugin nastavit během několika minut. Stačí nainstalovat TinyMCE Advanced, aktivovat ho a dostanete tlačítko:

 1. Navigovat do Nastavení -> TinyMCE Advanced
 2. Najděte seznam nepoužívaných tlačítek a hledejte Najít a nahradit
 3. Přetáhněte tlačítko do nabídky editoru
 4. Uložit změny

Po dokončení těchto čtyř kroků bude vaše nová funkce připravena k použití. Chcete-li začít používat vyhledávání a nahrazování ve WordPress, měli byste začít psát nový příspěvek (nebo upravit starší) a ujistěte se, že si prohlížíte příspěvek v Visual Editoru. Připraven nahradit slova?

 1. Hledat Najít a nahradit tlačítko v horní části editoru
 2. Vyplňte text, který chcete nahradit
 3. Napište text a nahraďte jej
 4. Zkontrolujte, zda chcete porovnávat velká a malá písmena a hledejte celá slova
 5. Najděte, vyměňte nebo vyměňte vše

A je to! Namísto ručního procházení tisíce slov, které jste možná napsali v tomto konkrétním příspěvku, tento fantastický plugin udělá práci za vás za sekundu.

Bylo to snadné, že? Ale co když chcete udělat totéž pro všechny vaše příspěvky a stránky? Možná chcete hledat a nahrazovat věci v komentářích nebo taxonomiích? Pokud tomu tak je, pokračujte ve čtení, protože budete potřebovat další plugin.

Prohledávejte a nahrazujte text v celém WordPress

Někdy si uvědomíte, že jste dělali gramatickou chybu několik dní. Možná jste něco špatně zapsali, možná služba, kterou jste zmínila, změnila název nebo možná potřebujete aktualizovat adresu URL. Nebojte se; můžete to snadno změnit a pro vyřešení problému nemusíte spouštět dotazy MySQL.

Nahrazení lepšího vyhledávání

CENA: Zdarma

Lepší vyhledávání Nahrazujte plugin pro WordPress

Jak jsme slíbili, zde je další bezplatný plugin, který vás zachrání. Protože chcete něco nahradit v celém systému WordPress, tento plugin vám umožní pracovat s databázemi – aniž byste museli ručně otevírat nebo upravovat databázi ručně..

Instalace pluginu je standardní a rychlá. Po aktivaci pluginu pro lepší nahrazení vyhledávání může začít zábava.

Před provedením jakýchkoli změn si vytvořte zálohu své databáze.

 1. Navigovat do Nástroje -> Nahrazení lepšího vyhledávání
 2. Zadejte hledaný text
 3. Zadejte text, který jej nahradí
 4. Vyberte tabulky, které budou ovlivněny pluginem

Než provedete skutečné změny v databázi, doporučujeme vám opustit Běh jako běh nasucho možnost zaškrtnuta. Tato volba sdělí pluginu, aby provedl potřebné vyhledávání, ale nebude provádět žádné změny. Používáním Suchý běh, Zjistíte, kolik tabulek a buněk v databázi bude ovlivněno a můžete si dvakrát rozmyslet, než provedete skutečnou změnu.

Až budete připraveni nahradit text, zrušte zaškrtnutí políčka Suchý běh a užijte si, co pro vás tento úžasný plugin udělá.

Při výběru tabulek z kroku č. 4 buďte opatrní. Pokud chcete provádět změny pouze u svých příspěvků, vyberte pouze wp_posts stůl.

V závislosti na vaší databázi může funkce vyhledávání a nahrazení nějakou dobu trvat, než svou práci provede. Než začnete panikařit, měli byste vědět, že je v pořádku získat timeouty a bílé obrazovky při spuštění vyhledávání a nahradit jej pluginem. V takovém případě stačí přejít na Nástroje -> Nahradit lepší vyhledávání -> Nastavení, a snížit Maximální velikost stránky hodnota.

Pokud nainstalujete tyto dva bezplatné doplňky, můžete si odpočinout a začít pracovat na novém článku bez obav. Ať už musíte hledat a nahrazovat text pouze z jednoho článku, nebo to musíte udělat pro všechny své příspěvky, komentáře atd., Měli byste vědět, že se vám týkaly pluginy TinyMCE pro pokročilé a lepší vyhledávání nahrazujících..

Věděli jste, že místo jejich nahrazení můžete snadno napsat seznam slov, která nebudou povolena v titulcích příspěvků?

Vyzkoušeli jste pluginy? Jak se ti líbí? Dáváte přednost ručnímu nahrazování textu spuštěním dotazů nebo používáte pro tuto úlohu jiný plugin? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Nahraďte libovolné slovo na celém webu WordPress

Jakmile nashromáždíte stovky nebo dokonce tisíce různých příspěvků a stránek, které jsou rozloženy do různých kategorií, budou změny v celé databázi každý den stále obtížnější. Pokud jste někdy chtěli nahradit pouze jedno slovo nebo celou frázi v každém příspěvku, stránce, názvu, komentáři atd., Skončili jste s bolestí hlavy, protože tento úkol by od vás vyžadoval příliš mnoho času nebo technické znalosti..

Protože již používáte blogovací platformu WordPress, která je známá svými rozšířeními (pluginy), které vám umožňují dělat prakticky cokoli, tento problém přestane být vůbec problémem. Nyní můžete nainstalovat bezplatný plugin a spravovat změny slov pouhými několika kliknutími.

Word Replacer

CENA: Zdarma

Word Replacer pro WordPress

Plugin, o kterém mluvíme, je známý jako Word Replacer a můžete jej nainstalovat zdarma stažením pluginu z webu úložiště WordPress nebo jej můžete najít vyhledáním z WordPress:

 1. Navigovat do Pluginy -> Přidat nový
 2. Hledat “Word Replacer”
 3. Nainstalujte a aktivujte plugin
 4. Otevřete stránku nastavení, kde můžete slova nahradit jediným kliknutím

Pokud jste v aplikaci Microsoft Word nebo podobné aplikaci textového procesoru někdy použili funkci „Hledat a nahradit“, budete s tímto pluginem dobře obeznámeni. Jeho uživatelsky přívětivé rozhraní umožňuje rychle zadat slovo nebo celou frázi, kterou chcete nahradit, vybrat jiné, které bude přidáno místo původního slova / fráze, a můžete se rozhodnout, kde k těmto změnám dojde..

Word Replacer vám umožňuje nahradit slova v příspěvcích, stránkách, komentářích, titulech a dokonce i bbPress fórech od verze 0.3.

Dobrou věcí na tomto pluginu je, že můžete například napsat seznam vulgárních slov, která můžete snadno cenzurovat v komentářích a na svých fórech, nebo můžete změnit jednu větu, kterou jste za posledních několik měsíců mohli použít nesprávně. . A to vše můžete udělat zadáním slova / fráze pouze jednou v nastavení pluginu a Word Replacer udělá svou magii za sekundu.

Dalším skvělým příkladem toho, co je plugin schopen, jsou reklamy JavaScript. Pokud jste na svém webu použili zástupný symbol reklamy, můžete nyní snadno říct aplikaci Word Replacer, aby vyhledala tento zástupný znak a nahradila jej skutečným kódem JavaScript, který zobrazí požadovanou reklamu. Jakmile se rozhodnete změnit reklamu, jednoduše změňte kód v nastavení, aniž byste se museli starat o to, kde je kód vložen. Docela pěkná funkce pro takový jednoduchý plugin.

Word Replacer je opravdu mocný plugin, který vám umožní spravovat celý obsah WordPress z jednoho místa. I když neplánujete jeho používání po celou dobu, plugin vám opravdu pomůže tyto chyby změnit a cenzurovat špatná slova napsaná v komentářích nebo na vašich fórech. Vzhledem k tomu, že je to zdarma, nemusíte se obávat ztráty peněz – nainstalujte si plugin a zkuste to. Nezapomeňte si vytvořit zálohu svého webu před nahrazením slov, protože nikdy nevíte, kdy se může chyba objevit.

Propojení slov nebo celých frází ve WordPressu nemůže být snazší. Při psaní článku stačí pouze vybrat slovo / frázi a kliknout na tlačítko odkazu, kam můžete vložit cíl odkazu. Pokud znáte základní HTML, můžete také vytvořit odkazy přímo z textového editoru tak, že v případě potřeby napíšete svůj vlastní kód.

Odkazy WordPress

Propojení slov po slově je snadné a může být docela zábavné, pokud pomalu pracujete na novém příspěvku, co když chcete propojit konkrétní slovo / frázi v celé své sbírce příspěvků / stránek?

Pokud jste právě začali s webem podporujícím WP a máte k dispozici pouze několik článků, nebyl by problém vyřešit je ručně. Ale co když jste se rozhodli propojit slovo ve všech článcích a máte jich stovky?

Vytvářejte odkazy z konkrétních slov:

Ať už chcete propojit konkrétní název webové stránky s vlastní adresou URL nebo jste spustili program doporučení a chcete propojit každé slovo související s počítačem se svým doporučujícím webem, který prodává počítačové vybavení, tato funkce vám pomůže vložit značku odkazu do slova / fráze volby.

 1. Otevřete function.php
 2. Zkopírujte a vložte následující funkci:
 3. function link_words ($ text) {
  $ nahradit = array (
  'google' => 'Google',
  'computer' => 'počítač',
  'keyboard' => 'koupit klávesnici zde'
  );
  $ text = str_replace (array_keys ($ nahradit), $ nahradit, $ text);
  návrat $ text;
  }
  add_filter ('the_content', 'link_words');
  add_filter ('the_excerpt', 'link_words');
  
 4. Změňte klíčová slova a odkazy v poli
 5. Uložit změny

Jak můžete vidět z příkladů v kódu, je možné nahradit jakékoli slovo nebo frázi nalezenou ve vašich článcích. Je také možné nahradit samotné slovo / frázi a zcela změnit odkaz.

I když můžete jednoduše přidat odkaz na slovo „počítač“, můžete přidat odkaz a změnit slovo „počítač“ na „počítačový systém“ nebo cokoli, co se vám líbí.

I když tato funkce vám pomůže dohnat všechny ty, které zbyly za články, je do značné míry základní. Pokud chcete větší kontrolu nad odkazy, zejména pokud pracujete s doporučeními, bylo by chytřejší volbou jít s jedním ze specializovaných pluginů.

Vzhledem k tomu, že již pracujete s odkazy, možná budete chtít dát WordPressu pokyn, aby otevřel všechny externí odkazy na nových kartách nebo možná dokonce propojil příspěvky a stránky s externí URL..

Závěr

Pokud jste právě spustili blog WordPress, vyhledávání a nahrazování slov se může zdát nemožné. Pokud však projdete tímto průvodcem několik minut času, problém vyřešíte a vyhledávání a nahrazování textu v WordPress se bude zdát jako dětská hra.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked