Jak dostosować nagłówek strony WordPress

customize-wordpress-header.png


Nagłówek WordPress jest najwyższą sekcją i niewątpliwie najważniejszym elementem wizualnym bloga WordPress. Ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą odwiedzający zobaczą po załadowaniu witryny, bardzo ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na dostosowywanie nagłówka.

Zwykle nagłówek WordPress wyświetla zdjęcie lub film, który służy do przyciągnięcia uwagi odwiedzających. Najczęściej można tam również znaleźć menu nawigacyjne. Ponieważ media społecznościowe stały się popularne, wielu użytkowników WordPressa zwykle umieszcza tam również ikony społecznościowe, aby inni mogli szybciej dostać się do swoich profili.

Chociaż ten element jest standardowym modułem, który można znaleźć w każdej witrynie, funkcje nagłówka WordPress zależą wyłącznie od używanego motywu. Podczas gdy większość darmowych i premium motywów pozwala na obsługę zdjęć i filmów, które można szczegółowo dostosować, niektóre nie pozwalają w ogóle dostosować nagłówka. Mamy nadzieję, że wybrałeś dobry motyw WordPress z pierwszej grupy, a teraz interesuje Cię, jak dostosować nagłówek witryny WordPress. Jeśli nie, musisz edytować pliki motywów. Nie da się tego obejść.

Jak dodawać obrazy i filmy do nagłówka WordPress

Aby przejść do edytora, przejdź do Wygląd -> Nagłówek z menu deski rozdzielczej WordPress po lewej stronie.

Alternatywnie możesz znaleźć edytor nagłówka z Wygląd -> Dostosuj -> Nagłówek. Ponieważ opcje zależą od każdego motywu, należy pamiętać, że „Nagłówek Media” może nosić inną nazwę lub w ogóle nie pojawić się na liście. Na potrzeby tego samouczka skupimy się na świetnym motywie Twenty Seventeen.

Nagłówek Media w WordPress

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę po kliknięciu linku, jest to WordPress otworzyłem stronę demonstracyjną witryny ze wszystkimi opcjami po lewej stronie. Pozwala to zobaczyć zmiany w nagłówku podczas ich wprowadzania. Zawsze fajnie jest zobaczyć, jak nowy obraz lub film wpłynie na twoją stronę główną, nawet zanim zapiszesz nowe ustawienia. Dzięki podglądowi na żywo możesz swobodnie eksperymentować z różnymi filmami i obrazami bez wpływu na odwiedzających.

Nagłówek wideo

Filmy są uważane za ważniejsze niż obrazy. Jeśli dodasz jeden do nagłówka, zastąpi on obraz, który już tam jest. Możesz dodać wideo do nagłówka WordPress na dwa różne sposoby. Zazwyczaj dodawane tutaj filmy będą pozbawione dźwięku, ponieważ w przeciwnym razie drażnią odwiedzających.

Prześlij wideo w formacie .mp4

Aby użyć wideo z Biblioteki multimediów lub załadować nowy, musisz użyć .MP4 format. To jedyny format, który obecnie akceptuje WordPress, więc musisz się do tego dostosować. Ponieważ tego typu filmy mogą być dość duże, ważne jest, abyś Ty zmniejsz rozmiar pliku tak bardzo, jak to możliwe. Wideo MP4 może z łatwością uzyskać ponad kilkaset megabajtów na plik, a to jest po prostu niedopuszczalne dla bloga.

Zalecany rozmiar filmu w pikselach zależy od motywu. Tak jest w przypadku Twenty Seventeen zaleca się, aby Twój film miał 2000 × 1200 pikseli.

Jeśli masz takie wideo, kliknij przycisk „Wybierz wideo”. Następnie wybierz bibliotekę multimediów lub prześlij nowy film. Natychmiast zobaczysz wyniki na swojej stronie.

Użyj wideo z YouTube:

Nagłówek wideo w YouTube

Korzystanie z wideo z YouTube jest znacznie prostsze. Gdy znajdziesz taki, który Ci się podoba, po prostu skopiuj i wklej jego adres URL do formularza. Po wklejeniu linku WordPress załaduje wideo i wyświetli podgląd Twojej witryny.

Jeśli korzystasz z wideo, WordPress użyje obrazu nagłówka jako rezerwowego.

Co to jest obraz rezerwowy? Do czasu załadowania wideo użytkownicy tradycyjnie widzieliby puste miejsce w swojej lokalizacji. Aby tego uniknąć, zapasowy obraz pozwala im zamiast tego zobaczyć obraz. Ponadto, ponieważ nie wszystkie przeglądarki są w stanie odtwarzać filmy, obraz zostanie użyty w przypadkach, gdy ludzie nie zobaczą wybranego filmu. Z tego powodu, nawet jeśli korzystasz z filmu, bardzo ważne jest, aby wybrać obraz nagłówka dla tych krawędzi.

Obraz nagłówka

Domyślnie WordPress automatycznie wyświetla obraz nagłówka, który można zobaczyć Wygląd -> Nagłówek redaktor. Tutaj możesz zobaczyć bieżący obraz nagłówka, poprzednio przesłany (jeśli nie przesłałeś obrazów nagłówka, nie zobaczysz tej opcji) oraz sugerowane zdjęcie.

Jeśli nie chcesz mieć obrazu nagłówka, po prostu kliknij przycisk „Ukryj obraz”.

Aby zmienić zdjęcie, kliknij przycisk „Dodaj nowy obraz”, który otworzy bibliotekę multimediów. Tutaj będziesz mógł wybrać zdjęcia, które już dodałeś do swojej witryny lub przesłać nowe.

Dodaj nowy obraz nagłówka w WordPress

Po wybraniu zdjęcia możliwe będzie przycięcie go do zalecanych wymiarów. Jeśli chcesz, aby obraz idealnie pasował do Twojego motywu, zalecamy przycięcie go. Ponadto zaleca się, aby twój obraz miał takie same wymiary jak film (jeśli go używasz, oczywiście).

Jeśli przesłanych lub sugerowanych obrazów jest więcej niż jeden, możesz kliknąć przycisk „Losuj przesłane / sugerowane nagłówki”. WordPress następnie losowo wybierze jedno zdjęcie dla twojego nagłówka. To dobra opcja dla tych, którzy chcą przełączać się między obrazami co kilka dni.

Nie zaniedbuj nagłówka WordPress

Zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym nagłówek WordPress jest kluczową funkcją Twojego bloga. Dlatego nie powinieneś po prostu przeoczyć jego projektu. Ponieważ motyw daje Ci uprawnienia do szczegółowego dostosowywania nagłówka, użyj dostępnych opcji, aby zmienić filmy i obrazy według własnych upodobań. Twoi użytkownicy z przyjemnością zobaczą, że zainwestowałeś trochę czasu w dostosowanie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map