Jak dodać klikalne numery telefonów w WordPress

klikalne-numery-telefonów-wordpress.png


Smartfony rządzą światem. Nie musimy powtarzać, w jaki sposób smartfony zmieniły świat i do czego są zdolne. Wiemy również, że we współczesnym społeczeństwie każda twoja strona internetowa musi reagować. Ale co dzieje się z numerami telefonów, które piszesz w swoich postach i stronach WordPress?

Większość najnowszych modeli smartfonów automatycznie rozpozna numer telefonu. Tak jest, przynajmniej jeśli napisałeś ten numer we właściwym formacie zawierającym kod kraju i obszaru:

 • <(Area Code) >

Niestety nie wszystkie smartfony są takie same i nie wszystkie rozpoznają numery telefonów we wszystkich formatach. Wiele osób nadal używa telefonów, które mają więcej niż pięć lat, a są szanse, że numery telefonów, nawet jeśli zostaną poprawnie zapisane, po prostu nie będą klikalne. W takim przypadku nawet jeśli utworzyłeś fantastyczną witrynę zachęcającą użytkowników do dzwonienia do ciebie, możesz mieć problemy. Jeśli ci użytkownicy będą musieli zapisać, skopiować i wkleić lub wpisać numer, są szanse, że zostaną zwolnione za kaucją. Zanim stracisz niecierpliwych klientów, którzy nie chcą zadzierać z numerami, powinieneś przygotować murawę dla każdego użytkownika smartfona, niezależnie od jego urządzenia.

Dodaj klikalne numery telefonów

Klikalny numer telefonu

Jeśli musisz tylko dodać jeden klikalny numer telefonu do swojej witryny, nie musisz instalować dodatkowych wtyczek. Możesz to zrobić za pomocą prostej linii kodu HTML, która w rzeczywistości jest taka sama jak zwykły link. Zobaczmy, jakie to naprawdę łatwe:

  1. Otwórz post w Edytorze tekstu lub użyj kodu w szablonie
  2. Skopiuj i wklej jeden z następujących wierszy:
  +1 (234) 567-8912
 1. Zmień numer telefonu
 2. Zapisz, opublikuj lub wyświetl podgląd swojego postuKilka lat temu protokół TEL doskonale spełniałby swoje zadanie dla użytkowników mobilnych. Problem polegał na tym, że klikalne numery telefonów nie były rozpoznawane przez przeglądarki na komputerach, które albo wcale się nie poruszały, albo nawet wyświetlały komunikat o błędzie. Dzisiaj programiści naprawili problem i możesz używać protokołu we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach. O ile otworzy numer telefonu i zacznie dzwonić na smartfony, komputery stacjonarne przygotują Skype na połączenie.

Użyj połączenia Skype

Ale co, jeśli chcesz, aby użytkownicy smartfonów mogli wybierać między rozmową zwykłą a Skype? Nie martw się; musisz tylko zmienić protokół w łączu. Zamiast protokołu TEL użyj protokołu CALLTO:

+1 (234) 567-8912

Jeśli używasz Skype, możesz nawet zezwolić użytkownikom na dzwonienie do Ciebie, podając nazwę Skype:

Skype

Użyj SMS-a

Czy wiesz, że możesz nawet utworzyć link do wiadomości SMS? Jak już zapewne zgadłeś, wystarczy zmienić protokół. Jak można się spodziewać, ten link nic nie zrobi po kliknięciu na komputerze stacjonarnym, więc upewnij się, że użytkownicy wiedzą, że zezwalasz im na wysyłanie wiadomości SMS lub użyj tego rodzaju linku, gdy witryna jest w tryb responsywny.

 Wyślij SMS na +1 (234) 567-8912

Dodaj przycisk połączenia teraz z bezpłatną wtyczką

Jeśli Twoja firma w dużej mierze polega na połączeniach telefonicznych, powinieneś zrobić kolejny krok, jeśli chodzi o tworzenie klikalnych numerów telefonów. Zamiast tworzyć prosty link, możesz rozważyć dodanie przycisku połączenia teraz, który będzie zawsze dostępny dla użytkowników mobilnych. Na szczęście wśród niesamowitych wtyczek WordPress jest fantastyczna darmowa, która może ci w tym pomóc.

Przycisk Zadzwoń teraz

CENA: za darmo

Przycisk Zadzwoń teraz do WordPressa

Ta bezpłatna wtyczka jest lekka, a jej instalacja, aktywacja i konfiguracja zajmuje kilka sekund. Po instalacji wystarczy wprowadzić numer telefonu, wybrać kolor przycisku i jego lokalizację. Możesz wyświetlić przycisk połączenia teraz po lewej lub prawej stronie ekranu, lub wybrać wyświetlanie pełnego dolnego przycisku, który podkreśli Twoją nową funkcję.

Jeśli masz konto Google Analytics powiązane z witryną, wtyczka pozwala śledzić połączenia telefoniczne, tworząc wydarzenie dla każdego dokonanego kliknięcia. To proste; po skonfigurowaniu wtyczki poczekaj co najmniej 24 godziny, zanim Google Analytics wyświetli dane.

Przycisk Zadzwoń teraz, aby przejść do ustawień WordPress

Jeśli nie chcesz wyświetlać przycisku na określonych postach i stronach, zapisz ich identyfikatory w ustawieniach. To takie proste. Aby wyświetlić przycisk na wszystkich stronach WordPress, pozostaw ostatnią opcję pustą.


Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy w WordPress, tworzenie klikalnych numerów telefonów wcale nie jest trudne. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci stworzyć własny. Jak ci się podoba twoje nowe linki?

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy na blogu WordPress, zwiększ swoje umiejętności WordPress dzięki naszym samouczkom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map