Jak dodać informację o prawach autorskich w WordPress

Jak dodać informację o prawach autorskich w WordPress


Prawie każda witryna internetowa znaleziona w Internecie będzie zawierała informację o prawach autorskich, która zawiera podstawowe informacje na temat witryny. Mimo że prawo się zmieniło, a umieszczenie symbolu praw autorskich tak naprawdę nie chroni Twojej pracy, istnieje niepisana reguła dla projektantów stron internetowych, aby umieszczali powiadomienie w stopce utworzonej przez siebie witryny.

Zazwyczaj informacja o prawach autorskich jest prostym tekstem, który składa się tylko z kilku elementów. Aby go utworzyć, potrzebujesz:

 • symbol praw autorskich
 • Data utworzenia
 • imię autora
 • oświadczenie o prawach

Jak już powiedzieliśmy, możesz dodawać wszystko, co chcesz. Nie musisz umieszczać symbolu praw autorskich, jeśli nie chcesz, możesz użyć linku do swojego powiadomienia lub dowolnego innego tekstu, który Ci się podoba.

Jak utworzyć dynamiczną informację o prawach autorskich

OK, domyślamy się, że nie jesteś tutaj, aby przeczytać o samej informacji o prawach autorskich, ale chcesz wiedzieć, jak ją utworzyć w WordPress. Być może stwórz taki, który będzie się dynamicznie zmieniał, abyś nie musiał co roku aktualizować stopki tylko po to, aby zmienić etykietę. Utwórzmy je i przestańmy się martwić o informację o prawach autorskich w przyszłości. Jeśli nie chcesz modyfikować kodu, możesz użyć wtyczki, aby wykonać tę samą pracę za Ciebie.

 1. Skopiuj następujący kod i wklej go do pliku functions.php kompozycji:
 2. funkcja create_copyright () {
  $ all_posts = get_posts ('post_status = opublikuj i zamów = ASC');
  $ first_post = $ all_posts [0];
  $ first_date = $ first_post-> post_date_gmt;
  _e („Copyright ©”);
  if (substr ($ first_date, 0, 4) == date ('Y')) {
  data echa („Y”);
  } else {
  echo substr ($ pierwsza_data, 0, 4). „-”. data („Y”);
  }
  Echo ' „. get_bloginfo („nazwa”). „ „;
  _e („Wszelkie prawa zastrzeżone.”);
  }
 3. Zapisz zmiany
 4. Otwórz plik footer.php
 5. Znajdź informacje o prawach autorskich, które już masz w kompozycji (jeśli takie istnieją) i zastąp je następującym kodem PHP.

 6. Na przykład, jeśli pracujesz z motywem Twenty Seventeen, w obszarze stopki znajdziesz kod HTML, który przypomina komunikat „Dumnie wspierane przez WordPressa”. Po prostu zastąp ten kod tym kodem:

 7. Zapisz zmiany

Jeśli nic nie zmieniłeś w kodzie, nowo utworzone powiadomienie o prawach autorskich powinno wyglądać mniej więcej tak:

Copyright © 2017 Przewodnik po pierwszej witrynie Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli chcesz tylko zmienić informację o prawach autorskich, gotowe. W następnych kilku wierszach wyjaśnimy powyższy kod.

Podana powyżej funkcja wyszukuje wszystkie posty w katalogu WordPress. Otrzymuje pierwszą w historii i pobiera datę. Ta część jest ważna, jeśli zacząłeś pracować nad projektem WordPress w ciągu ostatnich kilku lat. Jeśli tak, informacja o prawach autorskich automatycznie zapisze rok, w którym zacząłeś, i w razie potrzeby doda bieżący rok. Jeśli zacząłeś blog w tym roku, wyświetli się tylko bieżący rok.

Następnie funkcja zapisuje tekst „Copyright”, a następnie znany symbol © i dodaje nazwę bloga ze strony ustawień ogólnych. Na końcu pojawi się tekst „Wszelkie prawa zastrzeżone”, który możesz oczywiście zmienić na dowolne.

Użytkownicy Genesis:

Jeśli masz motyw oparty na frameworku Genesis, masz już wszystko, czego potrzebujesz w jednym krótkim kodzie. Wystarczy użyć następującego skrótu, aby automatycznie wygenerować i wyświetlić bieżący rok z tekstem przed i po nim:

[footer_copyright first = ”2007 ″ przed =” Tekst ”po =” Tekst ”]

Jeśli nie chcesz dostosowywać kodu, istnieje proste rozwiązanie w postaci bezpłatnej wtyczki, która może zrobić wszystko za Ciebie. OK, nie odgadnie twoich danych osobowych, więc nadal będziesz musiał wprowadzić słowo tutaj i słowo tam, ale nie będziesz musiał wymyślać kodu, którego prawdopodobnie tak bardzo nienawidzisz.

Stopka miotacz

CENA: za darmo

Stopka miotacz

Footer Putter to darmowa wtyczka o śmiesznej nazwie (ośmielamy się powiedzieć „Footer Putter” trzy razy z rzędu i zachować poważną minę). Wtyczka wykona za Ciebie brudną robotę, a wszystko, co musisz zrobić, to szybko ją skonfigurować. Następnie możesz zapomnieć o Footer Putter i informacji o prawach autorskich, ponieważ wszystko zostanie wykonane bez Twojej interwencji.

 1. Najpierw przejdź do Wtyczki-> Dodaj nowe
 2. Wyszukaj „Footer Putter”
 3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę
 4. Przejdź do opcji Stopka w menu WP i otwórz Kredyty stopki

 5. W tym miejscu należy podać szczegółowe informacje, takie jak informacje o właścicielu witryny, adres organizacji, współrzędne geograficzne używane przez wyszukiwarki, dane kontaktowe i dane prawne. Po wykonaniu tej czynności przewiń w dół, aby wyświetlić podgląd nowo utworzonej informacji o prawach autorskich.

 6. Zapisz zmiany
 7. otwarty Wygląd -> Widżety
 8. Znajdź stopkę Copyright Widget i przeciągnij ją do obszaru widżetu, w którym chcesz wyświetlić nowo utworzone informacje

Jeśli Twój motyw nie zawiera obszaru widżetów w stopce, musisz go utworzyć.

Dodaj informację o prawach autorskich do schowka, gdy ktoś skopiuje tekst

Gdy zdecydujesz się opublikować coś w Internecie, nie będziesz w stanie powstrzymać ludzi przed kopiowaniem treści. Wiesz o tym i praktycznie nic nie możesz na to poradzić. Niezależnie od tego, czy jest to tylko zdanie, czy napisałeś całą historię, niezależnie od tego, czy jest to fotografia, czy narysowany obraz, film, który stworzyłeś, czy cokolwiek innego, stanie się publicznie dostępny dla praktycznie każdego, bez względu na to, co zrobisz, aby chronić to.

Nawet jeśli podejmiesz dodatkowe środki ostrożności i zwiększysz bezpieczeństwo swoich treści, nigdy nie będziesz w stanie zapewnić pełnej ochrony przed kopiowaniem.

Dodaj informację o prawach autorskich w WordPress

Mając to na uwadze, możesz nadal podejmować wysiłki i tworzyć ostrzeżenia i uwagi dotyczące praw autorskich, a nawet próbować całkowicie wyłączyć kopiowanie. Jedną z innych rzeczy, które możesz zrobić, jest dodanie linku do tekstu, który ludzie mogą skopiować z Twojej witryny i dodatkowo wkleić. Prawdopodobnie widziałeś tę funkcję w akcji na jednej z wielu popularnych witryn, które to robią. Jeśli skopiowałeś tekst z ich strony internetowej, skończyło się na tym, że masz dodatkowy tekst mówiący coś takiego „Czytaj więcej na www.domain.com”.

Zamiast blokować użytkownikom kopiowanie tekstu z Twojej witryny (znajdą sposób, jeśli naprawdę tego chcą), możesz po prostu dodać nazwę swojej witryny i link do oryginalnego postu.

Dodaj link do dowolnego skopiowanego tekstu ze swojej witryny:

 1. Otwórz footer.php
 2. Skopiuj i wklej następujący kod:
 3. Zapisz zmiany

Teraz, gdy masz kod zapisany w stopce, za każdym razem, gdy ktoś spróbuje skopiować tekst z Twojej witryny, po oryginalnie skopiowanej treści zostanie dodany dodatek z linkiem do oryginalnego postu.

Chociaż osoba, która skopiowała tekst, nadal może łatwo usunąć Twój dodatek w dowolnym edytorze tekstu, przynajmniej pokazałeś, że znasz skopiowany materiał. Chociaż większość osób po prostu usunie ten dodatek, możesz mieć nadzieję, że ktoś pozostawi link do Twojej witryny (celowo lub nie) i dlatego dziękuję za twoją pracę.

Podsumowując

Chociaż proste powiadomienie o prawach autorskich może nie powstrzymać ludzi przed kopiowaniem treści, ważne jest, aby je mieć. Niezależnie od tego, czy dodajesz kod ręcznie, czy używasz wtyczki do generowania informacji o prawach autorskich, WordPress ułatwia obsługę tej funkcji, nie zgadzasz się?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map