Jak automatycznie aktualizować wtyczki WordPress

automatyczna aktualizacja wordpress-plugins.png


Chociaż możesz utworzyć blog bez jednej wtyczki na liście, istnieje szansa, że ​​będziesz musiał zainstalować co najmniej kilka z nich. Bez względu na to, jak jesteś ekspertem, niektóre funkcje zajęłyby zbyt wiele twojego cennego czasu, aby opracować od zera. Ponieważ istnieją dziesiątki tysięcy wtyczek, wcześniej czy później zdasz sobie sprawę, że potrzebujesz ich na blogu.

Mimo że wtyczki są tylko rozszerzeniami WordPress i nie mogą działać poza CMS, same wtyczki działają jak oprogramowanie. Każda wtyczka ma inny kod, ma unikalne funkcje i wymaga regularnych aktualizacji.

Programiści powinni regularnie aktualizować wtyczki WordPress. Cóż, przynajmniej jeśli zależy im na ich produkcie. Niektóre aktualizacje przyniosą ci nowe funkcje, inne naprawią błędy i problemy ze zgodnością, a najważniejsze jest załatanie znanych luk bezpieczeństwa. Nie chciałbyś mieć wtyczki, która umożliwia intruzom dostęp do Twojej witryny, prawda??

W miarę upływu czasu możesz mieć na swojej stronie dziesiątki wtyczek i będziesz musiał regularnie aktualizować wtyczki WordPress. Niektóre będą miały nowe aktualizacje kilka razy w miesiącu, a ręczne aktualizowanie może doprowadzić cię do szaleństwa. Jeśli masz krótki bezpiecznik, możesz chcieć automatycznie zaktualizować wtyczki WordPress.

Automatycznie aktualizuj wszystkie wtyczki WordPress

Aby włączyć automatyczne aktualizacje dla wszystkich wtyczek WordPress, wystarczy poinformować o tym CMS. Nie, przestań krzyczeć na ekranie komputera; niestety wciąż daleko nam do technologii, która nas całkowicie zrozumie, dlatego musisz zmienić kanał komunikacji i zaktualizować plik functions.php. Nawet jeśli nie masz pojęcia, o co chodzi w tym pliku, nie powinieneś się martwić. Aby mieć pewność, że jesteś objęty ubezpieczeniem, utwórz kopię zapasową.

 1. Otwórz plik functions.php
 2. Skopiuj i wklej następujące elementy:
 3. add_filter ('auto_update_plugin', '__return_true');
 4. Zapisz zmiany

Jeśli chcesz zrobić to samo dla wszystkich zainstalowanych motywów, potrzebujesz innego filtra, który wygląda praktycznie tak samo:

add_filter ('auto_update_theme', '__return_true');

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zobacz jak skonfigurować automatyczne aktualizacje w tle w WordPress.

Po zapisaniu zmian WordPress automatycznie zaktualizuje wszystkie wtyczki, gdy będą dostępne nowe wersje do pobrania. Nie musisz nic robić. Chociaż może się to wydawać praktyczne, włączenie automatycznych aktualizacji wszystkich wtyczek może być niebezpieczne. Niektóre mogą całkowicie zniszczyć Twoją witrynę, inne spowodują problemy ze zgodnością, a dostosowane przez Ciebie wtyczki zastąpią wszystko, co zrobiłeś. Jeśli więc masz takie wtyczki, których nie chcesz aktualizować automatycznie, będziesz zainteresowany włączeniem automatycznych aktualizacji tylko dla określonych wtyczek.

Wybierz wtyczki, które otrzymają automatyczne aktualizacje

Jeśli chcesz, aby tylko niektóre Twoje wtyczki aktualizowały się automatycznie, powinieneś zastosować inne podejście. Na szczęście tym razem nie będziesz musiał kopiować funkcji. Musisz tylko zainstalować wtyczkę, która rozwiąże twoje zmartwienia.

Menedżer łatwych aktualizacji

CENA: za darmo

Dzięki ponad 100 000 aktywnych instalacji ta darmowa wtyczka jest najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o automatyczne aktualizacje WordPress. Easy Updates Manager zapewnia pełną kontrolę nad aktualizacjami WordPress, ale nie będziemy rozmawiać o wszystkich funkcjach w tym artykule.

Menedżer łatwych aktualizacji

Ciekawą częścią jest funkcja, która pozwala włączyć automatyczne aktualizacje wtyczek i motywów. Wtyczka jest stosunkowo prosta i pozwala wybrać wtyczki i motywy z listy. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać, które elementy powinny, a które nie powinny być aktualizowane automatycznie.

Automatyczne aktualizacje wtyczek

CENA: za darmo

Chociaż nie jest tak popularny jak wcześniej wspomniany, ta wtyczka jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Po zainstalowaniu i aktywacji wszystkie wtyczki, które masz na blogu WordPress, zaczną się automatycznie aktualizować. Teraz, jeśli chcesz to kontrolować, przejdź do Ustawienia -> Automatyczne aktualizacje wtyczek.

Automatyczne aktualizacje wtyczek

Na stronie ustawień zobaczysz listę wszystkich posiadanych rozszerzeń. Po prostu sprawdź wtyczkę, której nie chcesz aktualizować automatycznie. Otóż ​​to!

Ponieważ właśnie zacząłeś automatycznie aktualizować wtyczki WordPress, dobrym pomysłem jest, aby wtyczka powiadamiała cię o zmianach przez e-mail. Tak więc, jeśli coś pójdzie nie tak, możesz zareagować na czas.

Jak odzyskać starą wersję

W niektórych przypadkach aktualizacje spowodują problemy w Twojej witrynie. Dopóki nie będziesz mieć szansy na naprawę lub znalezienie innego rozwiązania, prawdopodobnie będziesz chciał odzyskać starą wersję. Tak, jest to możliwe i możesz przywrócić dowolną wersję. Pokazaliśmy już, jak to zrobić, więc zobacz, jak odzyskać starą wersję motywu lub wtyczki z powrotem na swoją stronę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map