Jak aktualizovat WordPress, témata a pluginy uvnitř řídicího panelu

update-wordpress.png


Jednou za několik týdnů, když se přihlásíte do svého blogu WordPress a přejdete na hlavní panel, zjistíte, že pro váš web jsou k dispozici aktualizace. Přestože je snadné klepnutím na tlačítko upgradovat jádro, témata a doplňky WordPress na novější verzi, měli byste udělat další krok a připravit svůj web na proces aktualizace. Nebo jinými slovy, dodržujte zásadu „bezpečnější než líto“.

I když váš web bude fungovat téměř normálně, i když nestisknete tlačítko aktualizace ve chvíli, kdy je k dispozici, měli byste vědět o výhodách rychlé inovace. Vývojáři WordPress, jeho témata a doplňky neustále pracují na zdokonalování svých produktů. Prostřednictvím nových aktualizací zavádějí nové funkce, díky kterým bude váš web vylepšen. A co je důležitější, vývojáři opravují chyby a bezpečnostní díry, které hackeři mohou použít k přístupu na vaše stránky bez povolení.

Vzhledem k tomu, že WordPress je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, může se každý dostat do rukou kódu, prozkoumat jej a najít nový způsob hackování nechráněných webů. Aktualizací na nejnovější verzi chráníte svůj web před škodlivým softwarem a nebezpečnými lidmi. Kromě slabých hesel není nedávná verze vašeho softwaru jedním z nejčastějších důvodů ztráty webu hackerovi..

Jak aktualizovat jádro, témata a doplňky WordPress

Doufáme, že si nyní uvědomíte výhody okamžitých a pravidelných aktualizací. Než se však pustíte do kliknutí na tlačítko upgradu, zvažte několik věcí a naučte se, jak správně aktualizovat WordPress.

Připravte se na aktualizaci

Od okamžiku, kdy kliknete na tlačítko aktualizace, WordPress začne pracovat se soubory. Stáhne nové soubory a přepíše staré. Protože se jedná o delikátní proces, který může být přerušen pouhým jednoduchým překlepem v kódu, existuje malá, ale realistická šance, že se něco pokazí. Než ztratíte přístup na svůj web a učiníte jej nepoužitelným pro veřejnost, uzavřete pojištění ve formě zálohy. V případě, že se něco pokazí, můžete se snadno vrátit ke staré verzi WordPressu nebo k jakémukoli konkrétnímu pluginu a tématu, které jste chtěli aktualizovat.

Protože pluginy pro ukládání do mezipaměti (například W3 Total Cache nebo WP Super Cache) mohou ovlivňovat proces upgradu, je nejlepší je deaktivovat během procesu aktualizace WordPress. Po dokončení aktualizace po několika minutách se budete moci vrátit a aktivovat plugin bez problémů.

Před aktualizací, vždy vytvořte zálohu vašeho webu a deaktivujte všechny doplňky pro ukládání do mezipaměti možná jste nainstalovali.

Ručně aktualizujte WordPress na novou verzi

Chcete-li se dozvědět více o dostupných aktualizacích, přejděte na Řídicí panel -> Aktualizace. Můžete také kliknout na ikonu Aktualizace na panelu nástrojů WordPress. Tím se dostanete na stránku aktualizací WordPress, která obsahuje všechny relevantní informace a tlačítka akcí, které budete potřebovat.

Přestože WordPress automaticky kontroluje nové aktualizace a upozorňuje na ně e-mailem, na této stránce můžete kliknutím na tlačítko ručně zkontrolovat nové aktualizace.

Stránku lze rozdělit do tří sekcí:

  1. Základní aktualizace WordPress
  2. Aktualizace pluginů
  3. Aktualizace témat

1. Aktualizujte WordPress

Aktualizujte jádro WordPress

První část umožňuje aktualizaci jádra WordPress. Pokud již máte nejnovější verzi WordPress, zobrazí se zpráva, která to potvrdí. Zobrazí se také tlačítko, které vám pomůže přeinstalovat aktuální verzi. I když to můžete prozatím ignorovat, nezapomeňte na možnost pro případ, že by se v budoucnu něco pokazilo.

Chcete-li aktualizovat WordPress na nejnovější verzi, stačí kliknout na ikonu Nyní aktualizovat a počkejte několik minut.

V závislosti na rychlosti vašeho webu a velikosti přenášených souborů může trvat až několik minut, než se vše dokončí.

2. Aktualizujte doplňky WordPress

Aktualizujte pluginy WordPress

Druhá část obsahuje všechny dostupné aktualizace pluginů. V závislosti na počtu nainstalovaných pluginů může být seznam samozřejmě kratší nebo delší. Všechny pluginy, které mají k dispozici nové verze, budou na seznamu a budete si je moci vybrat. Stačí si jen vybrat doplňky, které chcete aktualizovat, a zasáhnout Aktualizujte doplňky pod seznamem.

3. Aktualizujte WordPress Themes

Aktualizace motivů WordPress

Třetí a poslední část na této stránce umožňuje aktualizovat témata. Podobně jako dříve uvedené aktualizace pluginů, můžete očekávat seznam všech přístupných témat (těch, která jste nainstalovali na svém webu), která mají novou dostupnou verzi ke stažení. Vyberte ty, které chcete obnovit pomocí nových souborů, a klikněte na ikonu Aktualizace témat knoflík.

Po klepnutí na kterékoli z tlačítek aktualizace buďte trpěliví a nechte vše několik minut trvat.

Jaký je nejlepší čas pro aktualizaci vašeho webu?

Přestože můžete jádro, témata a pluginy WordPress aktualizovat kdykoli, doporučujeme vám to, když máte na svém webu co nejméně návštěvníků. V závislosti na vašem publiku to může být o víkendech nebo v konkrétní denní dobu. Vždy zvažte aktualizace v nočních hodinách – jsou méně zaneprázdněni.

Co se stane s vaším webem během jeho aktualizace?

Již jsme zmínili možnost, že se během aktualizace aktualizace něco pokazí. V závislosti na velikosti aktualizace a rychlosti vašeho poskytovatele hostingu (serveru) může trvat až několik minut, než se vše opraví. Z tohoto důvodu WordPress automaticky zobrazí stránku údržby všem uživatelům, kteří náhodou otevřou váš web během aktualizace.

Zpráva režimu údržby

Při aktualizaci zobrazuje WordPress tuto zprávu: „Krátce nedostupné pro plánovanou údržbu. Zkontrolujte to za minutu. “

Automatické aktualizace WordPress

V říjnu 2013 WordPress představil automatické aktualizace. Od té doby bude systém automaticky aktualizovat všechna menší vydání (například z WordPress v4.7.4 na v4.7.5) a aktualizace zabezpečení. Stále budete muset ručně aktualizovat všechna hlavní vydání (například z WordPress v4.8 na v4.9).

Je možné řídit, jak fungují automatické aktualizace WordPress, ale budete muset nainstalovat další pluginy nebo upravit kód. Pokryjeme to v jednom z našich budoucích příspěvků.

Kdy NENÍ dovolit WordPress aktualizovat vaše stránky

I když ve většině případů je nutná aktualizace WordPress, existují chvíle, kdy byste neměli být rychle na spouštěči. Jak již možná víte, WordPress vám umožňuje přizpůsobit každou a každou část samotného CMS, jeho témata a pluginy.

V případě, že máte na svém blogu upravenou (přizpůsobenou) verzi čehokoli, měli byste být o aktualizacích opatrní. Protože WordPress během procesu přepisuje každý soubor, dojde ke ztrátě veškerých úprav, které jste provedli pro WordPress, témata nebo jakýkoli z doplňků.!

To však neznamená, že byste neměli aktualizovat WordPress. Místo toho budete muset připravit všechny úpravy, abyste je mohli po aktualizaci nahradit. Existují dokonce klasičtější řešení, která vám umožňují aktualizovat témata a pluginy bez obav o přizpůsobené části (pomocí podřízených témat a vlastních souborů pluginů), ale je to pokročilá možnost, kterou necháme na jeden z našich budoucích článků.

Po aktualizaci zkontrolujte svůj web

Po každé aktualizaci důrazně doporučujeme zkontrolovat svůj web. I když se může zdát, že všechno proběhlo hladce, můžete být překvapeni některými rozbitými designovými prvky nebo novými funkcemi, které jste neočekávali. Někdy se stane, že vaše téma nebo jeden z vašich pluginů není kompatibilní s novou verzí WordPress. Nebuďte líní a otevřete několik stránek na svém webu, abyste zjistili, zda všechno funguje dobře.

Závěr

Je nezbytné, abyste svůj WordPress neustále aktualizovali. Díky nejnovější verzi základních souborů, témat a pluginů se ujistíte, že váš web zůstává v bezpečí a vždy o krok napřed před ošklivými hackery. Rovněž získáte nové funkce a vylepšené funkce. Nezapomeňte zálohovat svůj web před provedením jakýchkoli větších aktualizací (ve skutečnosti byste jej měli pravidelně zálohovat, bez ohledu na aktualizace, ale k tomu se dostaneme v jiném článku) a buďte opatrní, pokud máte přizpůsobený web..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked