Emuāru autora un WordPress salīdzinājums 2020. gadā

Blogger un WordPress salīdzinājums 2017


Ir viegli izlemt, ka vēlaties izveidot emuāru. Jums droši vien jau ir idejas par to, ko rakstīt un kā visam vajadzētu izskatīties. Varbūt jūs zināt kaut ko vai divas par emuāru veidošanu, mārketingu un vietņu veidošanu, bet, ja jūs neesat strādājis savā vietnē, iespējams, ka joprojām nezināt, uz kuru platformu doties..

Varbūt esat dzirdējis par tiem no draugiem un kolēģiem vai arī jau esat meklējis salīdzinājumus – WordPress un Blogger noteikti ir starp populārākajām emuāru veidošanas platformām. Tātad, rodas jautājums; kuru vajadzētu izmantot savam pirmajam emuāram?

Kas ir WordPress un Blogger?

WordPress, kas darbina aptuveni 28% globālā tīmekļa, nav svešinieks lielākajai daļai cilvēku. Pat ja jūs līdz šim neesat blogojis, mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka esat dzirdējuši par platformu un pat paklupuši dažās vietnēs, kas ar to ir izveidotas. Tā kā mēs jau runājām par WordPress, lūdzu, uzziniet, kas ir WordPress un kāpēc tas ir tik populārs.

No otras puses, Blogger ir nedaudz atšķirīgs, taču tas joprojām atrod savu vietu internetā. Tā kā tas pieder uzņēmumam Google, daudzi emuāru autori nolemj uzticēties Blogger. Pakalpojums ir bezmaksas, un viss, kas nepieciešams, ir bezmaksas Google konts (kas jums, iespējams, jau ir izveidots), lai sāktu savu pirmo emuāru. Bet, kā tagad ir acīmredzams, Blogger un WordPress ir atšķirības, un tāpēc mēs nolēmām salikt šo rakstu.

Pirms sākam salīdzināt Blogger ar WordPress pats mitinātu versiju, mēs iesakām ieskatīties videoklipā, kurā WordPress.com tiek salīdzināts ar Blogger, lai jums būtu visas ietvertās versijas.

 • Vienkāršība
 • Īpašumtiesības un kontrole
 • Veidnes
 • Satura pārvaldība
 • Atbalsts
 • Salīdzināšanas tabula
 • Noslēguma domas

Vienkāršība

Gan WordPress, gan Blogger var atzīmēt kā vienkāršu. Bet, ja vien kāds cits nav jums sagatavojis WordPress, viss kļūst daudz sarežģītāk nekā Blogger konts.

WordPress

Lai arī tas ir draudzīgs iesācējiem, tas prasa laiku, lai iemācītos WordPress. Pat pirms varat publicēt pirmo ziņu, WordPress ir jāiestata pareizi. Tātad kāds, kuram nav pieredzes ar platformu, var novirzīties nepareizā virzienā. Nav tik grūti instalēt WordPress pat pirmo reizi, taču viss process nav tik vienkāršs kā Blogger konta iestatīšana, kas prasa tikai dažus klikšķus.

Emuāru autors

Izmantojot Blogger, lietas nevar būt vienkāršākas. Ja jums vēl nav Google konta, jums tas vienkārši jāreģistrē. Pēc tam piesakieties Blogger, izvēlieties veidni, un jūs esat gatavs sākt darboties savā emuārā un publicēt ziņas.

Pierakstīšanās emuārā

Īpašumtiesības un kontrole

Pirms emuāra izveidošanas būtu prātīgi pārdomāt īpašumtiesību nozīmi – vai vēlaties piederēt savam emuāram vai ļaut citiem kontrolēt to?

WordPress

WordPress ir atvērtā koda platforma, kas nozīmē jūs, un jebkurš cits to var iegūt bez maksas. Kad esat lejupielādējis instalācijas failus, tas kļūst par jūsu atbildību. Kopš brīža, kad sākat mitināt vietni, rodas sajūta, ka tā ir jūsu vietne. Un tā ir taisnība. Pat ja jūs, iespējams, maksāsit dažus dolārus mēnesī par mitināšanu, vietne joprojām ir 100% jūsu. Tātad ar to ir iespējams izdarīt visu, ko vēlaties – pārvietot, paplašināt, mainīt, izdzēst utt.

Emuāru autors

Kā bezmaksas pakalpojums, Emuāru autors ir Google īpašums. Tas nozīmē, ka puiši uzņēmumā ar pakalpojumu var darīt visu, ko viņi vēlas. Lai gan tas ir diezgan maz ticams, tomēr ir iespējams, ka tehnoloģiju gigants nolemj slēgt Blogger. Un tādā gadījumā neviens par jūsu saturu īpaši nerūpējas. Kā tas jūs jūt? Bez tam Google bez jebkāda iemesla var bloķēt piekļuvi jūsu emuāram.

Lai gan jūs runājat par Google, jūs esat diezgan drošībā, tikai zinot, ka jūs nekontrolējat kaut ko tik personīgu kā emuārs, jums var sagādāt galvassāpes. Mēs nezinām par jums, bet mums patīk zināt, ka mēs varam darīt visu, ko nolemjam, izmantojot mūsu pašu vietni vai emuāru.

Turklāt, ja jums nepatīk servera veiktspēja vai vēlaties mainīt dažas lietas par piekļuves iespējām, Google jums neļaus daudz darīt. Kontrole ir viņu rokās, un jūs varat tikai cerēt, ka viņu lēmumi jūs labi ietekmēs.

Veidnes

Jūs, iespējams, neesat tīmekļa dizainers, taču viena no interesantākajām emuāra izveidošanas sastāvdaļām ir tā izskata veida izvēle. Kā Blogger un WordPress var jums palīdzēt, kad runa ir par jūsu vietnes izskatu?

WordPress

Tikai apskatot oficiālo WordPress motīvu krātuvi, kas nodrošina bezmaksas produktus, jūs saņemat tūkstošiem veidņu, no kurām izvēlēties.

Neatkarīgi no nišas, kas jūs interesē, ir simtiem bezmaksas veidņu, kas palīdzēs jums izveidot emuāru.

Ja jūs nolemjat iztērēt dažus papildu dolārus, ir arī tūkstošiem vairāk premium WordPress motīvu, kas izskatās vēl labāk un kuriem ir papildu funkcijas, kas jūsu emuāru iestāsies jaunajā līgā.

Neatkarīgi no tā, vai apmeklējat bezmaksas versiju vai iegādājaties premium tēmu, jums joprojām ir pilnīga kontrole pār to. Lielākajai daļai tēmu ir plašs pielāgošanas iespēju klāsts, kas ļauj personalizēt visu vietni. Liela daļa ir tā, ka jums ir jāmaina arī avota kods. Tātad, ja jūs kaut ko zināt par HTML un CSS, varat mainīt katru savas vietnes daļu. Pat ja jūs neesat pietiekami kvalificēts, jūs vienmēr varat nolīgt profesionālu dizaineru, lai veiktu izmaiņas jūsu labā.

Emuāru autors

Salīdzinot ar WordPress pašnodrošināto versiju, Blogger ievērojami atpaliek. Kaut arī ir daudz veidņu, kuras varat izmantot savā bezmaksas emuārā, izvēle ir diezgan ierobežota salīdzinājumā ar WordPress. Kad esat izvēlējies veidni, jums jāspēlē tikai ar ierobežoto pielāgošanas rīku skaitu. Nekļūdieties mums; Blogger komplektācijā iekļautās pielāgošanas iespējas ir lietotājam draudzīgas un samērā noderīgas, taču tās nevar būt saistītas ar WordPress.

Emuāru autora veidne

Ja plānojat izveidot pielāgotu motīvu vai detalizēti pārveidot esošo veidni, varat par to aizmirst – Blogger to vienkārši neatļauj. Kaut arī ir dažas neoficiālas Blogger veidnes, tās parasti ir labāk atstātas neskartas, jo tās parasti ir zemas kvalitātes.

Satura pārvaldība

Emuāri ir saistīti tikai ar satura pārvaldību. Pirms sākat rakstīt savu pirmo ziņu, pārliecinieties, ka platforma, kuru jūs gatavojaties izmantot, ir labi izveidota emuāru veidošanai. Ir jēga, pareizi?

WordPress

WordPress tas viss ir. Kad būsit pieradis pie tā standarta redaktoriem, visas citas emuāru veidošanas platformas vienkārši nevarēs salīdzināt. Izmantojot Visual un Text redaktorus, ir prieks jebkurā laikā pievienot jaunu saturu WordPress. Teksta formatēšana ir dabiska, un tas prasa tikai dažus rakstus, līdz jūs varat atpūsties un detalizēti iepazīties ar abiem redaktoriem. Multivides failu pārvaldība ir arī intuitīva, un jaunus attēlus un video ir viegli pievienot.

Bet tā kā WordPress pieļauj paplašinājumus, ir iespējams uzlabot gan redaktoru, gan multivides pārvaldības sistēmas atbilstoši savām vēlmēm. Daudzi bezmaksas un premium spraudņi ļaus jums pievienot materiālus tieši redaktoram un ļaus jums reorganizēt multivides bibliotēku, ja vēlaties.

WordPress padara emuāru veidošanu ideālu gan gadījuma rakstura autoriem, gan pieredzējušākiem lietotājiem, kuri HTML un CSS kodu izmanto tieši no teksta redaktora.

Emuāru autors

Emuāru autora redaktors

Kā jau norāda nosaukums, Blogger ir paredzēts emuāru veidošanai. Tāpēc ir jēga, ka satura pārvaldība tiek veikta pareizi. Un tā tas tiešām ir. Google ļāva viegli sākt savu pirmo ziņu un bez problēmām to pārvaldīt.

Viss, kas nepieciešams, lai sāktu rakstīt, ir jāpiesakās savā Google kontā un jāatver Blogger. Ja esat izmantojis citus Google dokumentus, vide izskatīsies pazīstama.

Emuārs ļauj baudīt rakstīšanu. Vienkāršā josla augšpusē parāda visas opcijas, kas ļauj formatēt tekstu un pievienot multividi.

Atbalsts

Pat pieredzējušiem lietotājiem laiku pa laikam ir vajadzīga palīdzība. Neatkarīgi no tā, cik daudz jūs zināt par WordPress vai Blogger, mēs esam pārliecināti, ka kādā brīdī jums būs nepieciešams atbalsts.

WordPress

WordPress apgūšana prasa laiku. Lai gan WordPress ir ļoti draudzīgs lietotājam, tas ir pilns ar funkcijām un opcijām, kuru izpratne prasa laiku. Bet, kad runa ir par atbalstu, jūs varat sagaidīt daudz tiešsaistes materiālu, kas jums palīdzēs. Neatkarīgi no tā, vai atverat oficiālus rakstus, kas skaidro, kā lietas darbojas, vai pārlūkojat kādu no daudzajām platformai veltītajām vietnēm, iespējams, jūs ātri atradīsit atbildi uz saviem jautājumiem.

Ir oficiāli atbalsta forumi, kas satur tūkstošiem pavedienu. Bet, kad runa ir par sarežģītākiem uzdevumiem, jums būs vai nu pašiem jāatrisina problēmas, vai arī jāalgo profesionāļi. Diemžēl pašnodarbinātā WordPress versija pēc noklusējuma neatbalsta.

Emuāru autors

Emuāru autora palīdzības centrs

Tā kā tas nāk no Google, Blogger varētu gaidīt daudz dokumentācijas. Bet diemžēl tas tā nav. Lai gan ir atrodami dokumentācijas faili, atbalsts ir diezgan ierobežots. Jūs pat varat pārlūkot savu pārlūkprogrammu, lai atbalstītu forumus, taču no tā neko daudz negaidiet.

Pārnesamība

Lai gan jums ir jāizlemj, kur sākt savu emuāru, tas nenozīmē, ka jums vienmēr ir jātiek mitinātiem vienā serverī vai pat jāizmanto viena un tā pati platforma. Saimnieku maiņa nav nekas neparasts, un arī daudzi blogeri kādā brīdī nolemj pārslēgties no viena pakalpojuma uz citu. Tātad, kā WordPress un Blogger uzvedas, eksportējot saturu uz citu vietu?

WordPress

Saimnieku maiņa, izmantojot WordPress, nav problēma. Jums būs jāzina savs ceļš ap serveriem un WordPress, taču datu pārvietošana nav pārāk liels darījums.

Turklāt WordPress ļauj ātri eksportēt vienas vietnes saturu un ātri to importēt citā, neriskējot zaudēt datus..

Emuāru autors

Kaut arī ir iespējams pārslēgties no Blogger uz citu platformu, Google šo uzdevumu ir ļoti apgrūtinājis. Emuāra eksportēšanas process no viņu pakalpojuma ir lēns un sarežģīts<. Also, while doing the transfer, you are risking SEO. Blogger does allow data export, but the truth is that Google stores your data for a long period of time even after you're done with them.

Ieteicamais lasījums: Kā pārvietot savu emuāru no Blogger uz WordPress

Salīdzināšanas tabula

WordPress

Emuāru autors

Vienkāršība:Iesācējiem draudzīgi ar mācīšanās līkniTikai daži klikšķi līdz jūsu pirmajai ziņai
Veidnes:Desmitiem tūkstošu pagarinājumuĻoti ierobežotas iespējas; nevar detalizēti pielāgot veidnes
Satura pārvaldība:Redakcijas, automātiskā saglabāšana, pielāgots HTML…Daudz vienkāršāks dokumentu redaktors
Atbalsts:Kopiena, maksā par atbalstuAtbalsta forums, pamata dokumentācija
Pārnesamība:Ātri eksportējiet un importējiet saturu, mainiet resursdatorus un platformasIr grūti pārslēgties no Blogger uz citu platformu
Īpašumtiesības un kontrole:Jums pieder emuārs, pilnīga kontroleUzņēmumam Google pieder ierobežota kontrole

Noslēguma domas

Izlemjot starp Blogger un WordPress, nevajag prātot. Lai gan abas platformas ļauj ātri izveidot personīgo emuāru, WordPress un Blogger ir ļoti atšķirīgi.

Lai gan Blogger ļauj sākt bezmaksas emuāru, veicot tikai dažus peles klikšķus, platforma ir ļoti ierobežota. Tas ir tikai pietiekami labs tiem, kas vēlas vienkāršu emuāru veidošanas pieredzi bez daudzām iespējām. Bet Blogger praktiski nav iespējams nekas cits.

No otras puses, WordPress ir gandrīz neierobežots. Ne tikai tas, ka jūs varat sākt emuāru ar to, bet arī varat izveidot jebkura veida vietnes, kas jums ienāk prātā. Jūs pat varat pārveidot savu emuāru par tiešsaistes veikalu, paplašināt to ar tūkstošiem spraudņu un motīvu, un tas vienmēr būs jūsu kontrolē.

Ja esat gatavs mācīties WordPress, mēs ļoti iesakām izvēlēties to kā savu sākuma platformu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map