Drupali vs WordPressi võrdlus 2020

Drupali ja WordPressi võrdlus 2017


Lihtsa blogimisplatvormi valimine ei pruugi olla nii raske. Kui teid ei huvita keerukate veebiprojektide loomine, on suurepäraseid tööriistu, mis võimaldavad teil ajaveebi ajada, ilma et peaksite muretsema tehniliste omaduste pärast. Sel juhul soovitame teil uurida WordPressi ja WordPress.comi erinevusi ning vaadata, kas peaksite otsima WordPressi või Bloggeri.

Sisukord

 • Mis on Drupal?
 • Paigaldamine
 • Lihtsus
 • Teemad ja pistikprogrammid
 • Blogimine
 • Toetus
 • Turvalisus
 • Mitmekeelsed saidid
 • Võrdlustabel
 • Lõppsõnad

Mis on Drupal?

Drupal on tasuta avatud lähtekoodiga CMS, mis võimaldab kõigil luua veebisaite ja muid keerulisi veebiprojekte. CMS-i abil saate luua blogisid, isiklikke või äri saite, foorumeid, veebipoode, sisevõrke ja isegi suhtlusvõrgustikke. Ehkki seda saavad kasutada nii algajad kui ka professionaalid, sobib Drupal rohkem kogenud kasutajatele, kes teavad veebitehnoloogiate ja kodeerimise kohta midagi või teist. Nagu võite ette kujutada, ei saa sotsiaalse võrgustiku saidi loomist nullist kategooriasse liigitada.

Drupal toetab sisuhaldust, ühist autorite loomist, taskuhäälingusaateid, pildigaleriisid, P2P-võrgundust ja palju muud. See võimaldab moodulite kujul hõlpsaid laiendusi, kuid kuigi kõik kõlab WordPressiga väga sarnaselt, on siiski olulisi erinevusi, mis aitavad teil valida ühe teise asemel.

Kuigi järgmises videos kuvatakse WordPressi ja Drupali vanemad versioonid, pole põhifunktsioonid nii palju muutunud. Seetõttu kehtib võrdlus ka kahe CMS-i uue versiooni puhul.

Paigaldamine

Enne WordPressi või Drupaliga veebisaidi loomise alustamist peate installima oma valitud CMS. Ehkki mõlemal on kiire paigaldamine, on mõned erinevused, millest peaksite teadma.

WordPress

WordPress.org on kuulus oma viieminutilise installiprotsessi poolest. Kuna enamik veebimajutusettevõtteid juba pakub installiskripte, peavad kasutajad lihtsalt need avama ja järgima ekraanil kuvatavaid juhiseid. Sõltuvalt skriptist võivad kasutajad täielikult vältida andmebaaside seadistamist ja muid asju, mis võivad algajatele segadusse ajada.

Kui otsustate WordPressi käsitsi installida, võtab see veel mõned lisatoimingud, kuid protsess on siiski kiire.

Drupal

Nagu WordPress, on ka installimine üsna lihtne. Kasutajad peavad lihtsalt ametlikust saidilt alla laadima uusima versiooni ja järgima installijuhendit. Drupali installimine võtab veel mõni minut, kuid protsessi ajal ei tohiks teil probleeme olla.

Installimise huvitav osa on see, et Drupal pakub spetsiaalseid installipakette. Niisiis, kui te juba teate, millist tüüpi saiti otsite, saate Drupaliga automaatselt teatud moodulid installida.

Lihtsus

Kas soovite lihtsat või keerulist sisuhaldussüsteemi? See sõltub ilmselt sellest, mida soovite oma veebisaidiga saavutada, kuid on täiesti loomulik, et kõik tahavad lihtsat süsteemi, mis võimaldab teil ikkagi saada seda, mida soovite. Kuidas WordPress ja Drupal mängida sellel väljal?

WordPress

WordPress on algajasõbralik ja hõlpsasti mõistetav. Isegi kui olete täielik algaja, saate ikkagi luua oma ajaveebi ja avaldada postitusi ilma probleemideta. Lihtsalt kasutajaliideseid uurides, menüüsid ja valikuid läbides saate muuta oma uue veebisaidi ilmet ja tunnet..

Kui olete otsustanud oma ajaveebiga rohkem tegeleda, peate õppima WordPressi kohta uusi asju. Kuid nii paljude veebiressursside korral ei kuluta palju enne, kui hakkate platvormi kasutama nagu proff.

Drupal

Drupali administraator

Drupal ei sobi algajatele. CMS on keeruline, kuna selle saidi haldamiseks on vaja vähemalt mõnda HTML, CSS ja PHP põhioskust. Kui otsustate välja töötada keerukamaid veebisaite, valmistage paremini ette oma programmeerimisjuhendid, kuna te ei saa visuaalse redaktoriga kõike (nagu mõned muud platvormid pakuvad).

Teemad ja pistikprogrammid

Kui te pole professionaalne veebidisainer, vajate veebisaidi teemat. Samuti, kui te pole programmeerija, on vaja pistikprogramme ja mooduleid, mis lisavad saidile funktsioone. Nii WordPress kui ka Drupal võimaldavad teil mallid ja laiendused installida, kuid nad teevad seda erinevalt.

WordPress

Populaarne CMS pakub tuhandeid WordPressi teemasid ja pistikprogramme, mis aitavad kasutajatel laiendada oma tavalist veebisaiti. Ilma tehniliste teadmisteta saab igaüks lisada ja muuta oma isiklike ajaveebide funktsioone. Kuna laiendusi on nii palju, on võimalik leida praktiliselt kõike, mida oma saidile vajate.

Seal on veel tuhandeid lisatasuühikuid, mis on tavaliselt paremini kodeeritud ja pakuvad professionaalset tuge. Nii et WordPressi puhul ei saa te tõesti öelda, et teil midagi puudu oleks.

Drupal

Ehkki mitte nii populaarne kui WordPress, üllatab see, et Drupal pakub nii suurt hulka saadaolevaid laiendusi. Erinevalt WordPressist peate enne nende installimist süsteemist lahkuma ja moodulit käsitsi otsima. Ehkki see pole probleem kellegi jaoks, kellel on arvutitega hea olla, võivad algajad kogu protsessi eemale peletada.

Drupali teema

Drupali moodulid pole keskmiselt nii head kui WordPressi kolleegid ja tavaliselt peate maksma õigete eest. Sama kehtib teemade kohta. Paremate teemade jaoks peate palkama professionaalsed disainerid.

Blogimine

Kui soovite alustada ajaveebi loomist, on oluline, et teie valitud CMS toetaks ajaveebide loomist. Muidugi võimaldavad kõik süsteemid nüüd isikliku ajaveebi lisada, kuid kui head WordPress ja Drupal blogimiseks sobivad?

WordPress

Nagu juba võisite kuulda, on WordPress ülim blogimisplatvorm. Ja kui te küsite meilt, on see tõsi.

WordPressiga ei saa oma blogis midagi teha, ja suur osa on see, et te ei pea midagi ette valmistama ega koodi segama.

Pärast WordPressi installimist saate oma esimese postituse mõne minutiga avaldada. Kuigi Visual-redaktor lubab teil kirjutamist ja meediumide haldamist nautida, aitab tekstiredaktor vajadusel lisada HTML- ja CSS-koodi. Kogu sisuhalduspiirkond on kasutajasõbralik ja teil pole ajaveebi haldamisega probleeme, isegi kui olete algaja.

Drupal

Teisest küljest pole Drupal spetsiaalselt blogimiseks loodud. Sellepärast peate enne esimese postituse kirjutamise alustamist selle mooduli lubama. Ehkki saate sisu kirjutamiseks ja meediumifailide sisestamiseks kasutada tekstiredaktorit, ei tunne see end sama hästi kui WordPressi kolleeg.

Drupali ajaveebimoodul

Alates blogimismooduli esmakordsest avamisest on ilmne, et ajaveeb on lihtsalt osa süsteemist, mitte midagi, milleks see on loodud.

Toetus

Kuna otsite midagi enamat kui lihtsalt ajaveebiplatvormi, on oluline, et teil oleks sellele hea tugi. Ilmselt võib teie veebisaidi keerukus teid hätta jätta. Millist abi võite oodata WordPressi ja Drupaliga?

WordPress

WordPressil on massiline veebikogukond see on alati valmis aitama. Kui olete alustanud saidi loomist, soovitame liituda ametlike foorumite ja tugirühmadega. Samuti on lugematu arv veebiressursse, õpetusi, videojuhendid ja netisaated, mis õpetavad teile kõike WordPressi kohta.

Drupal

Nii nagu WordPressil ja Joomlal, on ka Drupalil olemas aktiivne veebikogukond. Nii võite oodata põhjalikku dokumentatsiooni, tugifoorumeid, kasutajarühmi, vestlusruume ja muid ressursse. Kõik need aitavad teil probleeme tasuta lahendada.

Drupal on tuntud oma Marketplace’i kaudu, mis üritab kasutajaid arendajatega ühendada. See on suurepärane viis professionaalse abi leidmiseks. Kahjuks lähevad spetsialistide palkamine teile tõenäoliselt kallimaks kui kellegi palkamine WordPressiga seotud töö jaoks.

Turvalisus

Keegi ei taha mitteturvalist süsteemi. Nii nagu te ei peaks leppima sellega, et teil on maja ilma uste lukuta, ei tohiks te kasutada veebiehitusplatvormi, mis pole piisavalt ohutu. Õnneks, kui otsustate minna WordPressi või Drupali poole, on teil lõpuks rikastatud süsteeme, mis hoiavad sissetungijad enamikul juhtudest eemal.

WordPressi turvalisus

WordPress

Kui platvormi abil on loodud sadu miljoneid aktiivseid kasutajaid ja veebisaite, on raske platvormi turvalisena hoida. WordPressi saidid on tavaliselt häkkerite ja pahatahtlike skriptide esimeste sihtmärkide hulgas ning on ka pahasid poisse, kes otsivad WordPressis iga päev turvaauke. Just seetõttu töötavad head poisid (WordPressi arendajad) pidevalt probleemide lahendamisel. Nad teevad kõik endast oleneva süsteemi ohutuse tagamiseks ja teevad suurepärast tööd.

Töökate arendajate abistamiseks võite installida kolmanda osapoole pluginad, mis muudavad teie saidi veelgi turvalisemaks. Seal on sadu pluginaid, mis aitavad teil oma ajaveebi tugevdada, kuid peate nende eest kogu aeg hoolitsema. Paljudel juhtudel peate maksma lisatasu plugina eest, kui soovite oma saidile tõepoolest parimat turvalisust. Alustuseks olge ettevaatlik, ärge kasutage oma ajaveebi ühte halvimat parooli.

Drupal

Te ei saa lugeda Drupali saitide häkkimise kohta? Noh, kuigi Drupaliga on loodud palju vähem veebisaite kui näiteks WordPressi või Joomla toitel, on tõde see, et Drupal rõhutab turvalisust. Kõik turbeprobleemid postitatakse regulaarselt ametlikule saidile ja arendajad töötavad kogu aeg süsteemi lappimisega.

Mitmekeelsed saidid

Nõudlus mitmekeelsete saitide järele kasvab. Inimesed on mõistnud mitmetes keeltes töötavate veebisaitide jõudu, nii et paljude kasutajate jaoks on see funktsioon kohustuslik. Kuidas saavad WordPress ja Drupal teid selles aidata?

WordPress

Installimise ajal palub WordPress teil valida administraatori piirkonna keel. Samuti saate hõlpsalt keelt vahetada igal ajal, kui soovite.

Kuid kui tegemist on sisuga, mis on rohkem kui keel, peate otsima kolmandate osapoolte lahendusi.

Õnneks on rohkem kui mõned pistikprogrammid, mis võimaldavad teil kogu veebisaidi tõlkida sadadesse keeltesse. Kuid kui tõsiselt suhtuda oma mitmekeelsetesse saitidesse, peate jõudma rahakotti ja maksma lisatasu pluginate või teenuste eest, mis aitavad teil luua täiusliku mitmekeelse saidi.

Drupal

Samamoodi võimaldab Drupal teil ilma probleemideta käsitseda mitte-inglisekeelseid saite. Peate lihtsalt aktiveerima keelte eest vastutavad moodulid ja saate tõlkida saidi suvalisse keelde, mida soovite.

Võrdlustabel

WordPress

Drupal

Paigaldamine:5min paigaldus10 minutit; seal on spetsiaalsed paigalduspaketid
Välimus ja pikendused:Kümned tuhanded pikendusedHea arv laiendusi, raskemini paigaldatav
Blogimine: Täiuslik ajaveebiplatvormBlogimismoodul; mitte nii hea kui WP
Toetus:Kogukond, makske toetuse eestSeltskond, turuplats
Turvalisus: Korduma värskendatud turbe pluginadKorduma värskendatud turbe pluginad
Mitmekeelsed valikud: Peaks kasutama kolmanda osapoole teenuseid Keelemoodulite aktiveerimine

Lõppsõnad

Kui otsite blogimisplatvormi, mis võimaldab teil oma saiti ilma palju tehniliste teadmisteta hallata, peaksite installima WordPressi. Populaarne platvorm aitab teil luua väiksemaid veebisaite, kohandada neid ise ja laiendada tuhandete suurepäraste teemade ja pistikprogrammidega. Abi on palju lihtsam leida ja spetsialiste palgata, kui otsustate kasutada funktsioone, mida te ei saa ise luua.

Teisest küljest on Drupal ideaalne valik keerukamate veebisaitide ja muude veebiprojektide jaoks, millega WordPress lihtsalt nii hästi hakkama ei saa. Kuid kogu selle jõu kasutamiseks peate teadma HTML-i, CSS-i ja PHP-d ainult saidi hea haldamise jaoks. Kui olete huvitatud Drupaliga keerukate veebisaitide loomisest, siis parem olla professionaalne programmeerija.

Nii Drupal kui ka WordPressil on oma tugevused ja nõrkused, kuid sõltuvalt teie eesmärkidest peaks valik olema väga lihtne. Kumba sa läksid??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map