Co to jest system zarządzania treścią WordPress (CMS)?

what-is-wordpress.png


Nawet jeśli nigdy nie pracowałeś z WordPress, istnieje duża szansa, że ​​słyszałeś o tym systemie zarządzania treścią (CMS). Od pierwszych kroków dziecka w 2003 r. WordPress szybko zyskał popularność i stał się jednym z najlepszych i najczęściej używanych rozwiązań programowych, jeśli chodzi o budowę witryny i bloga oraz zarządzanie nią. Dzisiaj WordPress przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów; może ci pomóc w hobby, pełnej karierze lub czymś pośrednim.

Decydując się na utworzenie pierwszego bloga za pomocą WordPress, ważne jest, aby znać różnice między WordPress.com a WordPress na własnym serwerzeWordPress.org). W poniższym tekście skupimy się na wersji hostowanej przez WP po ​​prostu dlatego, że pojawiła się przed wersją WP.com.

Krótka historia WordPress

Na początku twórcy wyobrażali sobie WordPress jako narzędzie do blogowania napisane w języku PHP, które pomaga ludziom szybko zbudować blog, po prostu wybierając projekt, wybierając kilka widżetów wyświetlających tekst, obrazy lub kalendarze oraz dodając treść. Został stworzony, aby zapewnić przyjazne środowisko do pisania nowych arcydzieł (lub pisania o kotach, co bardziej prawdopodobne). Minęło lata, zanim WordPress zaczął przyciągać większe grupy ludzi i zanim stał się popularny.

Wersja po wersji, ciężko pracujące osoby, które pracowały za darmo, opracowały platformę, która przerosła początkowy pomysł. Proste narzędzie do blogowania zaczęło się kształtować kompletny system zarządzania treścią (CMS). Chociaż początkowo reklamowana i komunikowana jako wersja „narzędzia blogującego”, wersja stała się platformą obsługującą handel elektroniczny, strony z wiadomościami i zasadniczo każdą inną stronę. Wtedy stało się atrakcyjne dla większej liczby programistów i naprawdę wystartowało.

Z tego powodu praktycznie co czwarta strona internetowa korzysta z pomocy WordPressa, aby się wzmocnić.

WordPress jest popularny

Według w3Techs, WordPress odpowiada za 28% wszystkich stron internetowych i jasne jest, że jest on znacznie bardziej rozpowszechniony niż jego konkurenci, tacy jak Joomla, Drupal, Magento i Blogger.

Liczba użytkowników, witryn, postów i innych treści WordPress sięga dziesiątek i setek milionów. Czy potrafisz sobie nawet wyobrazić te cyfry??

Moc open source

Istnieje prawdopodobieństwo, że WordPress nie byłby tak popularny, gdyby nie był całkowicie darmowy. Będąc platformą typu open source, WordPress miał szansę przyciągnąć więcej użytkowników, niż gdyby był to płatny produkt. Również mając setki wysoko wykwalifikowanych programistów, którzy pracują nad nowymi funkcjami za darmo pozwoliło wszystkim cieszyć się ciągłym wsparciem dla WP. Najlepsze jest to, że nawet nie musisz o to prosić. Programiści stale naprawiają błędy i regularnie wprowadzają nowe funkcje.

Ze względu na koncepcję open source WordPress jest dostępny w ponad 50 języków! Istnieją również dziesiątki tłumaczeń, które wciąż wymagają trochę pracy. Możesz także aktywnie uczestniczyć w tłumaczenie CMS na swój własny język.

Siła jest w liczbach

W świecie zarządzanym przez media społecznościowe społeczność jest równie silna jak jej ludzie. I to jest coś, w czym WordPress naprawdę wyróżnia się z tłumu. Od samego początku WordPress był miły dla użytkowników. Łączy ludzi, którzy pracowali nad podobnymi projektami i zawsze była zorientowana na społeczność. Jeśli jesteś kompletnym początkującym lub doświadczonym profesjonalistą, który zarabia na blogu, poczujesz się jak w domu dzięki WP dzięki dużej liczbie różnych grup społecznych.

WordCamp San Francisco

Istnieje wiele witryn i forów (w tym oryginalne forum WordPress), gdzie możesz uczyć się nowych rzeczy, poznawać ludzi i rozwijać swoją witrynę. WordPress zdołał nawet wyprowadzić ludzi ze swoich domów; tam są niezliczone WordCamps – zorganizowane wydarzenia łączące mężczyzn i kobiety, którzy są zainteresowani tym konkretnym systemem zarządzania treścią. Bez względu na to, gdzie mieszkasz, są szanse, że gdzieś w Twojej okolicy odbywa się coroczne wydarzenie.

Utwórz stronę bez kodowania

Wszyscy ci programiści upewnili się, że użytkownicy nie muszą pisać ani jednego wiersza kodu, jeśli naprawdę nie chcą. Więc jeśli dopiero zaczynasz uczyć się o Internecie, po prostu chcesz utworzyć stronę internetową lub po prostu nauczyć się czegoś nowego WP to świetny sposób na przejście do świata, który na początku może wyglądać przerażająco i skomplikowanie.

WordPress jest przyjazny dla użytkownika

Możesz stworzyć swoją pierwszą stronę internetową w ciągu kilku godzin i nie musisz wiedzieć, co oznaczają HTML, CSS, PHP lub MySQL. Potrzebujesz pomocy przy zakładaniu swojego bloga? Pozwól nam pomóc!

Być może słyszałeś od znajomych, że „musisz użyć WP” lub „WP jest najlepszy”. Są to oczywiście stronnicze opinie, które różnią się w zależności od tego, czego potrzebujesz od CMS lub od rodzaju witryny, którą tworzysz. Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, gwarantujemy, że powinieneś przynajmniej rozważyć użycie i nauczenie się korzystania z WordPress. Łatwo jest dostać się do WP i zacząć coś robić, ale jednocześnie, gdy się trochę dowiesz, uświadomisz sobie, że ma on nieskończone możliwości i pozostanie – WP wciąż nabiera tempa i użytkowników, rośnie z dnia na dzień. Jeśli szukasz kariery, pomyśl również o WP. I nie, nie musisz być programistą. Pisanie, tłumaczenie, zarządzanie, projektowanie – to wszystkie zadania, które mogą być oparte na WP i wokół niej – wystarczy zacząć uczyć się podstaw.

Wniosek

WordPress stał się najpopularniejszą platformą do tworzenia blogów i stron internetowych. Jest wiele powodów, o których wspomnieliśmy w tym artykule. Po zapoznaniu się z WordPress nadszedł czas, aby poznać go jeszcze lepiej. Jeśli zdecydujesz się założyć nową stronę internetową za pomocą WordPress, zostań z nami, a my pomożemy Ci na każdym etapie Twojej nowej przygody.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map