Co to jest Gravatar? Jak go utworzyć i używać?

czym jest gravatar


Podczas zakładania bloga proste ikony reprezentujące osoby prawdopodobnie nie będą na górze listy, aby je sprawdzić. Ale po zaledwie kilku dniach blogowania i nawiązywaniu kontaktów z ludźmi trudno nie zauważyć, że większość blogerów i komentujących ma swoje zdjęcia związane z tą nazwą. Te małe obrazy, które reprezentują osobę, nazywane są awatarami i mają długą historię w społecznościach internetowych.

Jeszcze zanim WordPress (i ogólnie blogowanie) stał się tak popularny, awatary były obecne na forach, w różnych grupach dyskusyjnych, a gracze często używali awatarów jako swoich cyfrowych postaci. W przypadku Gravatar sytuacja zmieniła się dla społeczności blogów.

Co to jest Gravatar?

Zamiast mieć innego awatara dla każdej strony, w której piszesz i bierzesz udział w dyskusjach, Gravatar pozwala skonfigurować uznanego na całym świecie awatara. Popularna usługa została stworzona przez Toma Prestona-Wernera, ale w 2007 roku Automattic ją nabył i zaczął używać w projektach związanych z WordPress. Teraz miliony użytkowników korzystają z niego na co dzień.

Jak to działa

Gravatar jest ściśle powiązany z twoim adresem e-mail. Po zarejestrowaniu bezpłatnego konta w Gravatar usługa pozwoli Ci przesłać zdjęcie, którego chcesz użyć jako swojego awatara. Niezależnie od tego, czy jest to Twoje zdjęcie, czy ikona, którą akurat lubisz, ten obraz będzie Cię reprezentował we wszystkich witrynach korzystających z usługi. Możesz dodawać komentarze na innych stronach WordPress ze swoim nowym awatarem, pisać blogi gości i oczywiście wyświetlać zdjęcie na swoim blogu.

Możesz przesłać obraz o szerokości do 2048 pikseli. Bez względu na rozmiar obrazu, Gravatar zawsze sprawi, że będzie on kwadratowy i zwykle będzie wyświetlany w rozmiarze 80 × 80 pikseli. Chociaż jest to domyślny wymiar, zalecamy użycie nieco większych obrazów. Niektóre witryny i usługi mogą ominąć domyślne opcje i zwiększyć domyślne wyjście. Nie chcesz, żeby twój awatar był rozmazany.

Teraz za każdym razem, gdy logujesz się na stronie WordPress z adresem e-mail dołączonym do Gravatar, automatycznie pobiera informacje z Twojego profilu i identyfikuje Cię z czytelnikami. To jest fajne, prawda??

Dlaczego warto skorzystać z usługi??

Na początek Gravatar pomoże ludziom łatwiej cię rozpoznać. Zamiast pokazywać imię z ikoną tajemniczej osoby (tą szarą, która wyświetla tylko sylwetkę), możesz poinformować ludzi, jak wyglądasz.

Ludzie chętniej cię zapamiętają. Jest to szczególnie ważne, jeśli piszesz na różnych blogach i dużo komentujesz.

Dodatkowo Gravatar pozwala ci uzupełnić dane o sobie. Wystarczy kliknąć ten mały obrazek obok nazwisk autorów lub komentatorów, aby dowiedzieć się więcej o danej osobie, zobaczyć jej stronę internetową i profile społecznościowe. Nie tylko sprawia to, że autor jest bardziej wpływowy, ale pozwala także kontaktować się z osobami spoza blogu, na którym je znalazłeś.

Jak skonfigurować swój profil Gravatar

Teraz, gdy wiesz więcej o usłudze, jesteśmy pewni, że jesteś zainteresowany posiadaniem własnego profilu. Chodźmy krok po kroku i utwórz nowe konto.

Masz już konto WordPress.com?

Na początek powinieneś wiedzieć, że Gravatar wymaga posiadania konta WordPress.com. Może to wydawać się mylące dla osób, które prowadzą blogi w wersji hostowanej przez siebie. Ale nie martw się. Możesz szybko zarejestrować bezpłatne konto WordPress.com, nawet bez tworzenia strony z nimi.

Zaloguj się Gravatar

Jeśli masz już konto WordPress.com, możesz pominąć proces rejestracji i natychmiast się zalogować.

 1. Iść do Strona Gravatar
 2. Na górze strony znajdź pasek zawierający przycisk logowania do WordPress.com
 3. Kliknij przycisk
 4. Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło
 5. Kliknij przycisk „Zaloguj się”

Teraz będziesz mógł skonfigurować swój obraz Gravatar i edytować profil.

Zarejestruj bezpłatne konto WordPress.com

Rejestrując bezpłatne konto w WordPress.com, możesz korzystać z VaultPress, Akismet, Polldaddy, Gravatar i IntenseDebate. Znany jako WordPress.com Connect, umożliwia korzystanie z jednego konta dla wszystkich tych usług.

Zarejestruj się w Gravatar

 1. Iść do Strona Gravatar
 2. Kliknij niebieski przycisk „Stwórz własnego Gravatara”
 3. Wpisz żądany adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło
 4. Kliknij przycisk „Zarejestruj się”

Następnie powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem na adres, który podałeś. Przejdź do skrzynki odbiorczej, otwórz nową wiadomość e-mail i potwierdź rejestrację, klikając łącze. Następnie powinieneś zobaczyć nowy ekran, który będzie wymagał zalogowania się do nowego konta WordPress.com.

Skonfiguruj swój obraz Gravatar

Jeśli po raz pierwszy grasz w Gravatar, oczywiście nie masz jeszcze zdjęcia. Serwis ładnie Cię o tym ostrzeże i zaoferuje link do przesłania nowego obrazu Gravatar.

 1. Kliknij link „Dodaj jeden, klikając tutaj”
 2. Wybierz zdjęcie z komputera i prześlij je
 3. Przytnij w razie potrzeby
 4. Wybierz ocenę – zalecamy użycie G lub PG, ponieważ dwa pozostałe są zwykle blokowane na większości witryn

Po skonfigurowaniu obrazu możesz go szybko przetestować, zostawiając komentarz pod tym artykułem. Jeśli wszystko jest w porządku, powinieneś zobaczyć nowy obraz powiązany z Twoim imieniem i nazwiskiem.

Edycja swojego profilu Gravatar

Podobnie jak w przypadku większości usług, możesz łatwo edytować informacje o swoim profilu. Dzięki Gravatar będziesz mógł zmieniać i modyfikować swoje zdjęcie oraz informacje o profilu.

Moje Gravatars

Po zalogowaniu zostaniesz natychmiast przeniesiony do zakładki „My Gravatars”. Tam będziesz mógł dodać dodatkowe e-maile, które możesz kontrolować z tego samego konta. Ponadto po dodaniu pierwszego obrazu zmiana Gravatara lub dodanie nowych obrazów będzie bardzo łatwa, dzięki czemu będziesz mógł szybciej przełączać się między nimi.

Zarządzaj Gravatars

Aby dodać nowy obraz, kliknij link „Dodaj nowy obraz” i powtórz powyższe kroki. Gdy masz więcej niż jeden obraz dołączony do swojego Gravatara, będziesz mógł szybko wybrać ten, który chcesz i zmieniaj go za każdym razem, gdy chcesz nowego awatara.

Mój profil

Jak wspomnieliśmy wcześniej w tym artykule, Gravatar to znacznie więcej niż tylko obraz. Aby w pełni skorzystać z usługi, należy podać inne informacje o sobie. Aby rozpocząć dodawanie informacji, otwórz kartę „Mój profil”.

Imię i szczegóły w Gravatar

Tutaj możesz dodać szczegółowe informacje o sobie, dodać więcej zdjęć do galerii, zmienić tło i wiele więcej. Ale jedna z najważniejszych opcji pozwala dodawać linki do stron internetowych i mediów społecznościowych. W ten sposób możesz udowodnić swoją tożsamość i połączyć się z czytelnikami.

Tak, powinieneś użyć Gravatar

Odkąd założyłeś blog, prawdopodobnie chcesz coś z tego zrobić. Niezależnie od tego, czy jest to hobby i sposób na kontakt z ludźmi, czy sposób zarabiania, musisz zrobić to najlepiej, jak potrafisz. Publikując nowe artykuły i komentując na innych blogach, będziesz chciał, aby ludzie Cię rozpoznali.

Użyj swojego zdjęcia, dodaj szczegóły do ​​swojego profilu, a będziesz mógł zapomnieć o całej sprawie. Gravatar automatycznie połączy kropki i pokaże twój profil na WordPress.com, witrynach hostowanych, a nawet na niektórych platformach i usługach zewnętrznych, które korzystają z Gravatar przez różne rozszerzenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map