Co je Gravatar? Jak jej vytvořit a používat?

co je gravatar


Při spuštění blogu se jednoduché ikony, které zastupují jednotlivce, pravděpodobně nebudou v horní části seznamu a podívejte se. Ale po pouhých dnech blogování a zahájení spojení s lidmi je těžké nevšimnout si, že většina bloggerů a komentátorů má své obrázky spojené se jménem. Ty malé obrázky, které představují člověka, se nazývají avatary a v online komunitách mají dlouhou historii.

Ještě předtím, než se WordPress (a obecně blogování) staly tak populárními, byli avatary přítomny na fórech, různých diskusních skupinách a hráči často používali avatary jako své digitální osobnosti. S Gravatarem se věci pro komunitu blogů změnily.

Co je Gravatar?

Místo toho, aby jste měli jiný avatar pro každý web, na kterém píšete a účastnili se diskusí, vám Gravatar umožňuje nastavit globálně uznávaného avatara. Populární službu vytvořil Tom Preston-Werner, ale v roce 2007 ji Automattic získal a začal ji používat pro projekty související s WordPress. Nyní ji miliony uživatelů používají každý den.

Jak to funguje

Gravatar je pevně spojen s vaší e-mailovou adresou. Jakmile si u Gravatar zaregistrujete bezplatný účet, služba vám umožní nahrát obrázek, který chcete použít jako avatar. Ať už je to vaše skutečná fotografie nebo ikona, která se vám právě líbí, tento obrázek vás bude reprezentovat na všech webech, které tuto službu využívají. Můžete zanechat komentáře na jiných webech WordPress se svým novým avatarem, psát hostující blogy a mít obrázek zobrazený na svém vlastním blogu, samozřejmě.

Můžete nahrát obrázek až do šířky 2048 pixelů. Bez ohledu na velikost obrázku ho Gravatar vždy nastaví na druhou a obvykle se zobrazí ve velikosti 80 × 80 pixelů. Přestože se jedná o výchozí rozměr, doporučujeme použít poněkud větší obrázky. Některé weby a služby mohou procházet výchozí možnosti a rozšiřovat výchozí výstup. Nechcete, aby byl váš avatar rozmazaný.

Nyní, pokaždé, když se přihlásíte na web WordPress s e-mailovou adresou připojenou k Gravatar, bude automaticky stahovat informace z vašeho profilu a identifikovat vás čtenářům. To je v pohodě, že??

Proč byste měli tuto službu používat??

Pro začátek vám Gravatar pomůže lidem snadněji vás poznat. Místo zobrazení jména s ikonou tajemného člověka (šedou, která zobrazuje pouze siluetu) můžete dát lidem vědět, jak vypadáte.

Lidé si s větší pravděpodobností budou pamatovat. To je zvláště důležité, pokud máte tendenci psát na různých blogech a hodně komentovat.

Gravatar vám navíc umožňuje vyplnit podrobnosti o sobě. Pouhým kliknutím na malý obrázek vedle jmen autorů nebo komentářů se můžete dozvědět více o jednotlivci, zobrazit jeho web a sociální profily. Nejenže to způsobí, že autor bude vlivnější, ale také vám umožní spojit se s ostatními mimo blog, na kterém jste je našli.

Jak nastavit svůj profil Gravatar

Nyní, když víte o službě více, jsme si jisti, že máte zájem o vlastní profil. Pojďme krok za krokem a vytvoříme nový účet.

Již máte účet WordPress.com?

Pro začátek byste měli vědět, že Gravatar vyžaduje, abyste měli účet WordPress.com. Může to znít zmateně pro jednotlivce, kteří provozují své blogy ve verzi s vlastním hostitelem. Ale nebojte se. Bezplatný účet WordPress.com si můžete rychle zaregistrovat, aniž byste s nimi vytvořili web.

Gravatar přihlášení

Pokud již máte účet WordPress.com, můžete přeskočit proces registrace a okamžitě se přihlásit.

 1. Jít do Gravatar web
 2. V horní části stránky najděte panel, který obsahuje tlačítko pro přihlášení na webu WordPress.com
 3. Klikněte na tlačítko
 4. Vyplňte své uživatelské jméno a heslo
 5. Klikněte na tlačítko „Přihlásit se“

Nyní budete moci nastavit obrázek Gravatar a upravit profil.

Zaregistrujte si bezplatný účet WordPress.com

Registrací bezplatného účtu na WordPress.com získáte přístup k VaultPress, Akismet, Polldaddy, Gravatar a IntenseDebate. Známý jako WordPress.com Connect umožňuje používat jeden účet pro všechny tyto služby.

Přihlaste se k odběru Gravatar

 1. Jít do Gravatar web
 2. Klikněte na modré tlačítko „Vytvořte si vlastní Gravatar“
 3. Vyplňte požadovanou e-mailovou adresu, uživatelské jméno a heslo
 4. Klikněte na tlačítko „Zaregistrujte se“

Poté byste měli obdržet potvrzovací e-mail na adresu, kterou jste vyplnili. Přejděte do složky Doručená pošta, otevřete nový e-mail a potvrďte registraci kliknutím na odkaz. Poté byste měli vidět novou obrazovku, která bude vyžadovat přihlášení k vašemu novému účtu WordPress.com.

Nastavte si obrázek Gravatar

Pokud jste s Gravatarem poprvé, zjevně nemáte obrázek. Služba vás na to pěkně upozorní a nabídne odkaz pro nahrání nového obrázku Gravatar.

 1. Klikněte na odkaz Přidat jeden klepnutím sem
 2. Vyberte fotografii z počítače a nahrajte ji
 3. Oříznout v případě potřeby
 4. Vyberte hodnocení – doporučujeme použít G nebo PG, protože další dva jsou na většině webů obvykle blokováni

Po nastavení obrázku jej můžete rychle vyzkoušet zanecháním komentáře pod tímto článkem. Pokud je vše v pořádku, měli byste vidět svůj nový obrázek spojený s vaším jménem.

Úpravy profilu Gravatar

Stejně jako u většiny služeb můžete snadno upravovat informace o svém profilu. S aplikací Gravatar budete moci změnit a upravit svůj obrázek i informace o profilu.

Moji gravanti

Po přihlášení budete okamžitě přesměrováni na kartu „My Gravatars“. Tam budete moci přidat další e-maily, které můžete ovládat ze stejného účtu. Jakmile přidáte první obrázek, bude velmi snadné změnit váš Gravatar nebo přidat nové obrázky, abyste mezi nimi mohli rychleji přepínat.

Správa gravitářů

Chcete-li přidat nový obrázek, klikněte na odkaz „Přidat nový obrázek“ a opakujte kroky z předchozího. Jakmile máte k Gravatar připojeno více obrázků, budete si moci rychle vybrat ten, který chcete a změnit jej kdykoli si přejete nový avatar.

Můj profil

Jak jsme již zmínili v tomto článku, Gravatar je mnohem víc než jen obrázek. Chcete-li službu co nejlépe využít, měli byste vyplnit další informace o sobě. Chcete-li začít přidávat informace, otevřete kartu „Můj profil“.

Jméno a podrobnosti v Gravatar

Zde můžete přidat podrobnosti o sobě, přidat další obrázky do galerie, změnit pozadí a mnohem více. Jedna z nejdůležitějších možností vám však umožňuje přidat odkazy na vaše webové stránky a sociální média. Tímto způsobem můžete prokázat svou totožnost a spojit se se svými čtenáři.

Ano, měli byste použít Gravatar

Protože jste založili blog, pravděpodobně z něj něco chcete. Ať už je to jen koníček a způsob, jak se spojit s lidmi, nebo způsob, jak vydělat výplatu, musíte to udělat co nejlépe. Takže při publikování nových článků a komentování dalších blogů budete chtít, aby vás lidé poznali.

Použijte svou fotografii, přidejte podrobnosti do svého profilu a můžete si nechat zapomenout na celou věc. Gravatar automaticky spojí tečky a ukáže váš profil na WordPress.com, na hostovaných webech a dokonce na některých platformách a službách třetích stran, které Gravatar používají prostřednictvím různých rozšíření..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map