Ako zmeniť atribúty názvu v

Ako zmeniť atribúty názvu v


Mať web alebo blog WordPress bez spravovania titulov je celkom nemožné. Ak ste niekedy zabudli napísať názov, rýchlo ste si uvedomili, že WordPress pridal jeden nový. Keďže sú dôležité pre správcov, ostatných používateľov, návštevníkov a dokonca aj pre vyhľadávače, pri písaní titulov by ste mali venovať zvýšenú pozornosť.

Aj keď by ste určite mali stráviť jednu minútu navyše pri každom titule, ktorý píšete, na niektorých stránkach môžete zmeniť niekoľko vecí. Zostaňte teda s nami prostredníctvom tejto príručky a naučte sa, ako v službe WordPress upravovať rôzne atribúty názvu.

 • Ako obmedziť dĺžku názvu WordPress
 • Ako zmeniť zarovnanie názvu príspevku
 • Napíšte zoznam slov, ktoré nie je možné použiť v názvoch príspevkov
 • Malá zmena oddeľovača titulov môže mať veľký vplyv na vaše stránky
 • Značky názvov sa dajú ľahko meniť pomocou vlastných polí

Ako obmedziť dĺžku názvu WordPress

Ak si chcete zachovať čo najkratšie názvy svojich príspevkov a pracujete s viacerými autormi, môže to byť problém. Či už začínate módny blog, blog s potravinami alebo akýkoľvek iný typ webovej stránky, každý by sa musel starať o svoje tituly, počítať slová alebo písmená a pravdepodobne by to bolo ťažké robiť zakaždým, keď píšete nový článok.

Ako teda obmedzíte názov príspevku vo WordPress, aby sa automaticky staral o dĺžku názvu, ktorá sa zobrazuje na vašej stránke?

Začnime jednoduchým riešením.

 1. Otvorte vo svojom motore function.php
 2. Vložte nasledujúci kód:
 3. funkcia max_title_length ($ title) {
  $ max = 20;
  if (strlen ($ title)> $ max) {
  návrat subst ($ title, 0, $ max). " …";
  } else {
  return $ title;
  }
  }
 4. Umiestnite ďalšiu funkciu kamkoľvek chcete v téme. Ak napríklad chcete na svojej domovskej stránke zobraziť skrátené tituly, chcete tento kód umiestniť do hlavnej šablóny indexu (index.php).
 5. add_filter ('the_title', 'max_title_length');

Ako môžete vidieť v kóde, premenná $ max sa používa na obmedzenie dĺžky vášho príspevku. Môžete ho zmeniť na ľubovoľné číslo. Nezabudnite však, že optimálna dĺžka názvu je medzi 55 a 60 znakmi.

Nech sa páči. Ak ste funkciu vo svojej hlavnej indexovej šablóne nazvali funkciou, vaše tituly sa zobrazia skrátené a potom, v našom prípade 20 znakov, sa objavia tri bodky, ktoré ukazujú, že je viac na zobrazenie.

Rovnakým spôsobom môžete funkciu pripojiť kdekoľvek chcete – či už ide o hlavičku, pätu, bočný panel alebo čokoľvek iné.

Ako zmeniť zarovnanie názvu príspevku

WordPress Témy, ktoré môžete použiť v programe WordPress, sú rôzne. Môžete použiť štandardnú verziu, ktorá sa dodáva s programom WordPress, vytvoriť si vlastnú, nájsť jednu z tisícov dostupných motívov alebo si kúpiť prémiu na internete..

Zmena zarovnania názvu príspevku

Aj keď ste za svoj motív zaplatili veľké peniaze, nebude mať všetko na dosah ruky a nie je možné začleniť všetko do používateľsky príjemného rozhrania. Ak teda chcete zmeniť zarovnanie svojich názvov príspevkov a motív neprichádza s ľahko meniteľnou možnosťou, musíte to urobiť sami..

Pripravte si nástroje a uvoľnite niektoré skrutky, aby ste mohli svoju prácu vykonať. Dobre, znelo to, akoby ste mali pred sebou hodiny práce – nebojte sa, budete hotoví asi za minútu.

Nezáleží na tom, ktorú tému používate, názov príspevku sa bude nachádzať v rovnakom súbore:

 1. Prejdite na Appearance-> Editor
 2. Na pravej strane vyhľadajte súbor Single Post (single.php) a otvorte ho alebo ešte lepšie otvorte súbor v niektorom externom editore.
 3. Vyhľadať súbor „
 4. Upravte značku s požadovaným zarovnaním:
 5. LEFT:

  CENTER:

  SPRÁVNY:

 6. Uložiť zmeny

To je všetko. Teraz máte možnosť otvoriť ľubovoľný z vašich príspevkov a zobraziť zmeny, ktoré ste vykonali. Ak ste postupovali podľa týchto krokov a zmenili ste zarovnanie, názov vášho príspevku by sa mal zobraziť vľavo, v strede alebo vpravo.

Práca s WordPress je zábava, však? Ak sa chcete dozvedieť viac o blogovaní a prispôsobovaní WordPress, prečítajte si naše zdroje a čo najskôr vylepšite svoje zručnosti správcov webu..

Napíšte zoznam slov, ktoré nie je možné použiť v názvoch príspevkov

Aj keď môžete relatívne ľahko obmedziť dĺžku titulu v programe WordPress, niekedy budete musieť názvy upraviť ešte viac. Obmedzenie počtu znakov v názve príspevku vám môže pomôcť udržať stabilný dizajn a môže pomôcť s SEO, ale vaši autori by stále boli schopní napísať všetko, čo chcú..

V závislosti od toho, čo píšete alebo od vášho partnerstva s nejakou inou spoločnosťou, môžete mať vo svojich tituloch nejaké slová alebo frázy, ktorým sa chcete vyhnúť. Môžu to byť slová vulgárne výrazy, ktorým sa chcete vyhnúť, alebo jednoducho obchodná značka alebo dve značky, ktoré na svojej stránke nechcete inzerovať..

Aj keď o tom môžete sedieť a porozprávať sa s autormi a požiadať ich, aby neuvádzali slová, ktoré by mohli poškodiť povesť vašich stránok, je len otázkou času, keď na to jeden z autorov zabudne a uverejní názov, vďaka ktorému vás môžu osloviť Vyzerajte zle alebo dokonca prídete o peniaze porušením dohody s partnerom.

Zoznam slov, ktoré sa nepoužívajú v názvoch

Prečo by ste namiesto verbálneho varovania napísali funkciu, ktorá zakáže každému na vašom webe napísať názov konkrétnymi slovami? Alebo ešte lepšie, prečo by ste jednoducho neskopírovali a nevkladali rovnakú funkciu zdola a jednoducho menili slová, ktoré chcete blokovať??

Teraz, keď ste sa rozhodli odstrániť konkrétne slová z príspevkov, pozrime sa, ako to môžete urobiť.

Odstránenie konkrétnych slov z titulov:

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a prilepte kód:
 3. funkcia titlerestriction ($ title) {
  globálny príspevok $;
  $ title = $ post-> post_title;
  $ limitedWords = "word1; word2; word3";
  $ limitedWords = explode (";", $ limitedWords);
  foreach ($ limitedWords ako $ limitedWord) {
  if (stristr ($ title, $ limitedWord))
  wp_die (__ ('Chyba: V názve príspevku ste použili zakázané slovo'));
  }
  }
  add_action ('publish_post', 'titlerestriction');
  
 4. Zmeniť slová na 4th Pridajte toľko, koľko chcete, ale nezabudnite ich oddeliť bodkočiarkou
 5. Prispôsobte chybové hlásenie na 8th riadok
 6. Uložiť zmeny

Ak otvoríte nový príspevok a pokúsite sa ho uverejniť, zatiaľ čo nadpis obsahuje jedno zo slov, ktoré ste zadali v kóde, WordPress vám zabráni v publikovaní príspevku a upozorniť vás správou.

Aj keď ste možno povedali svojim autorom o zakázaných slovách, nebolo by na škodu tieto slová zobraziť priamo pod nadpisom a napísať ich ako pripomienku..

Ak to nie je prísne tajné, môžete nám povedať, ktoré slová ste do zoznamu vložili a prečo?

Malá zmena oddeľovača titulov môže mať veľký vplyv na vaše stránky

Oddeľovač nadpisov je jednoduchý znak, ktorý oddeľuje názov vášho webu od názvov príspevkov a stránok. Aj keď to nie je dôležité, ako nájsť správne kľúčové slová pre vaše články, vidíte to v hornej časti karty prehľadávača po otvorení webovej stránky, ale čo je dôležitejšie, tento oddeľovač použije spoločnosť Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje, keď zobrazia vaše stránky v Výsledky vyhľadávania.

Aj keď neexistuje žiadny dôkaz o tom, že rôzne oddeľovače môžu mať iný vplyv na vaše SEO, možno budete chcieť zmeniť štandardný oddeľovač len preto, aby ste zmenili spôsob, akým sa vaše webové stránky WordPress zobrazujú na všetkých ostatných stránkach v týchto výsledkoch vyhľadávania..

Zmeniť oddeľovač názvov:

Po oživení programu WordPress 4.4 boli zavedené nové filtre a jeden z nich je priamo zodpovedný za oddeľovače názvov. Ak chcete zmeniť oddeľovač titulov, postupujte takto:

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. funkcia wploop_change_separator ()
  {
  návrat '|';
  }
  add_filter ('document_title_separator', 'wploop_change_separator');
 4. Zmeňte oddeľovač medzi jednoduchými úvodzovkami na treťom riadku
 5. Uložiť zmeny

Zmeniť oddeľovač nadpisov pre staršie verzie WordPress:

Pred zavedením WordPress 4.4 bolo možné oddeľovač názvov ľahko zmeniť pomocou funkcie wp_title. Vývojári WordPress najprv odstránila funkciu zo zoznamu podporovaných a zastarala. Keďže ho však stále používa veľké množstvo tém, vývojári sa rozhodli ho priniesť späť.

Nasledujúca funkcia vám môže pomôcť zmeniť tento oddeľovač, ak používate staršiu verziu WordPress, ale odporúčame vám, aby ste svoj WordPress čo najskôr aktualizovali (z mnohých rôznych dôvodov) a použili novú vyššie uvedenú metódu; skôr alebo neskôr sa funkcia wp_title raz a navždy zruší a budete musieť znova upraviť funkcie.php..

function change_wp_title_separator ($ title, $ sep) {
$ sep = '-';
$ title = str_replace ('|', $ sep, $ title);
return $ title;
}
add_filter ('wp_title', 'change_wp_title_separator', 10, 2);

Aj keď môžete oddeľovač zmeniť na ľubovoľnú postavu, ktorú chcete, neodporúčame vám to. Napríklad, existujú niektoré špeciálne znaky, ktoré Google jednoducho nezobrazí, a nechcete, aby názov vášho webu nevyzeral neprofesionálne. Niektoré z najbežnejších oddeľovačov sú „|“, „-“ a „>“, takže nezveličujte a nevyberajte ten, ktorý sa vám najviac páči.

Značky názvov sa dajú ľahko meniť pomocou vlastných polí

Značky nadpisov sú dôležité pre váš web. Nielenže sa budú zobrazovať používateľom, ale budú tiež zohrávať dôležitú úlohu vo vašom SEO. Výber správnej značky názvu môže mať veľký vplyv na vyhľadávacie nástroje a ak sa to urobí správne, môžete mať úžitok zo zmeny značiek názvu.

Pre bežného používateľa je ľahké zmeniť značky titulov jednoducho prejdením na Nastavenia -> Všeobecné. Podobne ísť na Vzhľad -> Prispôsobiť zobrazí miesto, kde vám takmer každý motív umožní zmeniť názov a nadpis vašej webovej stránky. Webové stránky zvyčajne používajú názov a názov príspevku / stránky oddelené jedným znakom. Ale môžete to zmeniť, ak chcete byť tak vzpurní.

Vytvorte statickú značku názvu pre všetky svoje príspevky:

Aj keď sa to neodporúča, možno budete chcieť zmeniť názov nadpisu stránky a upraviť ho na všetkých svojich príspevkoch a stránkach WordPress. Namiesto použitia názvu, oddeľovača a názvu príspevku môžete napríklad zmeniť názov na niečo statické:

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a vložte nasledujúce:
 3. function same_title_tag ()
  {
  návrat 'First Site Guide';
  }
  add_filter ('pre_get_document_title', 'same_title_tag');
  
 4. Zmeňte názov na 3rd riadok
 5. Uložiť zmeny

Táto funkcia by zmenila každý názov príspevku a stránky na „First Site Guide“ (hej, nepoužívajte naše meno, buďte kreatívny), ale je to prijateľné, ak sa chystáte mať iba jednu stránku. Namiesto toho je použitie predvolených titulov omnoho lepšou možnosťou, pokiaľ ide o SEO a celkovú skúsenosť používateľov. Aj keď ste mali iba domovskú a kontaktnú stránku, stále je lepšou možnosťou nechať túto „kontaktnú“ časť zapísať do značky názvu.

Zmena značiek nadpisov pomocou vlastných polí:

Budeme však na tom stavať a dajte vašim autorom možnosť pridať k svojim príspevkom vlastné tituly:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a prilepte kód:
 3. funkcia post_meta_title_tag ()
  {
  $ customPostTitleMeta = get_post_meta (get_the_ID (), 'custom_post_title', true);
  if ($ customPostTitleMeta)
  {
  return $ customPostTitleMeta;
  }
  návrat '';
  }
  add_filter ('pre_get_document_title', 'post_meta_title_tag');
  
 4. Uložiť zmeny
 5. Otvorte príspevok, pre ktorý chcete zmeniť názov
 6. Do názvu vlastného poľa napíšte „custom_post_title“
 7. Do hodnoty vlastného poľa napíšte akýkoľvek názov, ktorý chcete pre tento príspevok použiť
 8. Uložiť zmeny / uverejniť príspevok

Teraz, namiesto získania predvoleného názvu, by váš príspevok používal vlastný, ktorý ste zadali v 6. príspevkuth krokom. Ak vynecháte vlastné pole, WordPress načíta predvolenú značku názvu a použije ju pre daný príspevok.

Ovládajte svoje tituly WordPress

Dúfame, že vám táto príručka pomohla ľahšie ovládať tituly WordPress. Ak však máte nejaké otázky, neváhajte odísť a komentovať. Pokúsime sa ich čo najskôr vyriešiť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked