Ako zálohovať webovú stránku WordPress

wordpress-manual-backup.png


Zálohovanie je jedným z tých termínov týkajúcich sa počítača, ktoré každý rád používa, aj keď tomu úplne nerozumejú. Ak ešte stále nie ste oboznámení s týmto pojmom, ide o proces kopírovania alebo archivovania údajov, aby ste ich mohli rýchlo obnoviť, ak sa pôvodným súborom stane niečo zlé..

Keď hovoríme o WordPress, zálohovanie predstavuje proces kopírovania súborov a databáz WordPress na bezpečné miesto. Takže v prípade, že si prelomíte svoje stránky, dostanú sa hackeri alebo ak jednoducho potrebujete staršiu verziu webu z akéhokoľvek dôvodu, môžete ju bezbolestne obnoviť.

Poskytovateľ hostenia WordPress vám zvyčajne poskytne krytie. Väčšina hostiteľských spoločností dnes sľubuje pravidelné zálohovanie vašich stránok. Niektoré spoločnosti budú vaše stránky zálohovať každý deň, zatiaľ čo iné to robia každý týždeň alebo mesiac. Napriek tomu sa na to nemôžete úplne spoľahnúť. Áno, väčšina hostiteľských spoločností dodržiava svoje sľuby a vaše zálohy budú mať stále prístupné, ale naozaj sa chcete úplne spoľahnúť na niekoho iného, ​​pokiaľ ide o vaše stránky.?

Čo ak chcete úplnú zálohu v nasledujúcich desiatich minútach a tím podpory neodpovedá hodiny? Čo ak vaša hostiteľská spoločnosť nemôže z požadovaných dôvodov načítať požadované údaje?

Preto sa musíte starať o svoje vlastné zálohy. Nechápte nás zle; pravdepodobne budete môcť obnoviť svoje stránky od hostiteľskej spoločnosti, ale ak zarobíte peniaze zo svojho webu WordPress, nemali by ste hrať o bezpečnosti.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť manuálnu zálohu súborov a databáz WordPress. Obe časti sú rozhodujúce, ak chcete vytvoriť úplnú zálohu. Potom vám ukážeme niektoré z najlepších doplnkov pre automatizované zálohovanie WordPress. Tieto doplnky vám pomôžu skopírovať súbory, umožňujú vám vybrať si medzi veľkým počtom možností a budete dokonca môcť naplánovať automatické zálohovanie svojich stránok. Hoci fungujú lepšie ako skvelé, väčšina záložných doplnkov je prémiová, čo znamená, že za ne budete musieť platiť. A väčšina z nich bude vyžadovať, aby ste zaplatili mesačné poplatky, aby ste dostali všetky vymyslené funkcie, ktoré ponúkajú.

Ako zálohovať súbory WordPress manuálne

Ako už možno viete, WordPress ukladá údaje doplnkov, tém a používateľov do súborov aj do databáz. Ak chcete spustiť manuálne zálohovanie, budete si musieť stiahnuť všetky vlastné súbory z vášho webu.

Ak otvoríte hlavný adresár WordPress, nájdete niekoľko podobných podpriečinkov wp-admin, wp-content, a WP-zahŕňa (skontrolujte snímku obrazovky nižšie). Tieto priečinky obsahujú cenné údaje, ktoré všetky dohromady zapínajú vaše stránky. Napríklad v wp-content V priečinku nájdete všetky svoje témy, doplnky, inovácie a odovzdané súbory. Nechcete prísť o žiadny z týchto súborov, však? A čo súbory umiestnené v WP-zahŕňa a wp-admin ktoré obsahujú ďalšie potrebné informácie na spustenie vašich stránok?

Ako zálohovať súbory WordPress

A to je len špička ľadovca; v koreňovom priečinku sú niektoré dôležité súbory ako wp-config.php ktoré uchovávajú všetky podrobnosti o konfigurácii vašich stránok. Musíte sa postarať o všetky tieto údaje, takže sa pozrime, ako ich zálohovať.

Ak chcete začať, budete potrebovať FTP prístup na svoje stránky. Ak ste sa nikdy nepripojili k svojmu FTP účtu, mali by ste nájsť všetky potrebné informácie v e-maile od hostiteľskej spoločnosti alebo si môžete vytvoriť nový účet z cPanel.

 1. Otvorte FTP klienta ako FileZilla
 2. Prihláste sa do svojho účtu
 3. Stiahnite si celý priečinok WordPress do svojho počítača

Nebolo to vôbec ťažké, však? Po troch jednoduchých krokoch máte teraz úplnú zálohu vašich súborov WordPress a mali by ste ich chrániť. Uložte priečinok niekde v počítači a zabezpečte ho cloud hosting , uložiť na externý disk, USB kľúč, DVD … len sa uistite, že je prístupný iba vám.

Obnovte súbory pomocou prístupu FTP

Obnova súborov WordPress cez FTP je rovnako pohodlná ako kopírovanie fotografií z jedného priečinka do druhého. Ak ste v systéme Windows niekedy pretiahli súbory, už viete, ako obnoviť zálohu prostredníctvom FTP:

 1. Otvorte svojho FTP klienta (pomocou FileZilla alebo iného vybraného klienta)
 2. Prihláste sa do svojho účtu
 3. Prejdite do inštalačného priečinka WordPress
 4. Otvorte v počítači záložný priečinok
 5. Presuňte všetky súbory z počítača na server FTP
 6. Na požiadanie zvoľte, či chcete prepísať alebo nahradiť súbory

V závislosti od rýchlosti vášho pripojenia to môže trvať až desať minút. Trpezlivo čakajte, kým prenos dokončí migráciu všetkých záložných súborov.

Ako zálohovať databázy WordPress

Ak chcete získať manuálne zálohovanie databáz WordPress, budete potrebovať prístup k PhpMyAdmin. Tento softvér nájdete v kategórii cPanel otvorením kategórie Databázy.

 1. Prihláste sa do svojho cPanel
 2. Prejdite na databázy kategórie
 3. Otvorené phpMyAdmin
 4. Vyber Export pútko
 5. Vyberte metódu (rýchle alebo nastavte možnosti vo vlastnej metóde)
 6. Vyberte formát databázy
 7. cvaknutie go , ktoré uloží databázu do vášho počítača

Vytvorte zálohu databázy WordPress

V závislosti od veľkosti vášho webu a rýchlosti vášho internetového pripojenia to môže trvať až niekoľko minút. Buďte trpezliví a čakajte na dokončenie celého procesu.

Ak sa chystáte na zdieľaný hosting, je pravdepodobné, že nebudete mať prístup k PhpMyAdmin. Ak áno, kontaktujte svojho poskytovateľa hostingu. Možno budete musieť svoj účet inovovať alebo len požiadať o povolenie tejto funkcie.

Obnovte databázu WordPress

Obnova databáz WordPress je trochu komplikovanejší proces:

 1. Prihláste sa do phpMyAdmin
 2. Nájdite databázu zo zoznamu na ľavej strane obrazovky
 3. Ak chcete obnoviť celú databázu, prejdite nadol a vyberte položku Skontrolujte všetko voľba
 4. Teraz si vyberte Pokles zo zoznamu
 5. Zatiaľ čo máte vybratú databázu, kliknite na ikonu import gombík
 6. cvaknutie Vyberte súbor , vyberte databázový súbor z počítača a otvorte ho
 7. Majte Čiastočný import možnosť zaškrtnutá
 8. Uistite sa, že sa formát zobrazuje SQL a to NONE je zvolený pre režim kompatibility SQL
 9. cvaknutie go na dokončenie procesu importu

Stiahnite si úplnú zálohu cez cPanel

cPanel Files

Ak máte prístup k cPanel, veci by sa vám mohli ešte zjednodušiť, pretože úplnú alebo čiastočnú zálohu svojho webu si môžete stiahnuť jednoduchým kliknutím na jedno tlačidlo. Toto sme už pokryli v našej Príručke Ultimate cPanel pre používateľov WordPress, ale ukážeme vám tento jednoduchý postup ešte raz:

 1. Prejdite na súbory kategórie
 2. Otvorené Sprievodca zálohovaním náradie
 3. cvaknutie zálohovanie z ľavej strany
 4. Vyber Úplné zálohovanie alebo vyberte konkrétne priečinky, databázy alebo preposielače e-mailov a filtre
 5. cvaknutie Generovať zálohu ak ste sa rozhodli pre úplné zálohovanie alebo vyberte tlačidlo pre ďalšie zálohy
 6. Kliknutím na odkaz stiahnite zálohu a uložte ju lokálne

Znova sa uistite, že zálohu ukladáte na bezpečnom mieste. Ak sa rozhodnete obnoviť zálohu, budete ich potrebovať.

Plná záloha

Úplná záloha stiahnutá cez cPanel bude obsahovať všetky súbory, priečinky, databázy a dokonca aj e-mailové preposielače a filtre.

Obnovte svoje stránky pomocou cPanel

Dúfajme, že jednoducho nebudete musieť svoj web obnovovať. Ak však na svojom webe zostanete dlhší čas, môže sa niečo skôr alebo neskôr pokaziť a jediným spôsobom, ako opraviť veci, bude obnovenie najnovšej zálohy. Ak používate cPanel, veci nie sú také zložité:

 1. Prihláste sa do svojho cPanel
 2. Otvorené Správca súborov prihláška
 3. Kliknite na tlačidlo Nahrať v hornej časti stránky
 4. Vyberte najnovšiu zálohu zo svojho počítača a nahrajte ju na server

Počkajte chvíľu, pretože proces odovzdania môže nejaký čas trvať. Po odovzdaní súboru vyberte komprimovaný priečinok zo zoznamu všetkých súborov. Keď je súbor stále vybratý, kliknite na tlačidlo Extrahovať, ktoré nájdete v ľavej hornej časti stránky.

Teraz by sa malo zobraziť nové kontextové okno s otázkou o adresári. Vyberte priečinok, v ktorom sa nachádzajú vaše súbory stránok (vo väčšine prípadov to bude priečinok / public_html) a kliknite na možnosť Extrahovať súbory. Po niekoľkých minútach by sa všetky súbory mali prepísať a vaše stránky sa obnovia na zálohovanú verziu. Ak pravidelne zálohujete svoje stránky, nemali by ste mať pocit, že strácate príliš veľa.

Najlepšie doplnky pre automatizované zálohovanie WordPress

Ručné vytváranie záloh nie je také ťažké. Ako však vidíte z vyššie uvedených odsekov, dokončenie úplnej zálohy si vyžaduje určitý čas. Bloggeri zvyčajne nemajú toľko času, aby sa mohli venovať technickým záležitostiam, a absolvovanie celého procesu manuálne raz alebo dvakrát týždenne by sa mohlo cítiť ako strata času..

Keďže ste si vybrali ako svoju platformu blogov WordPress, máte šťastie. Existuje niekoľko bezplatných a prémiových doplnkov, ktoré odstránia vaše starosti, t. J. Doplnky, ktoré automatizujú celý proces zálohovania. Tu sú najlepšie doplnky pre automatizované zálohovanie WordPress.

Stlačte trezor

Stlačte trezor

CENA: 99 dolárov ročne alebo 9 dolárov mesačne

Vault Press, uznávaný ako jeden z najlepších, vám určite poskytne všetko (a viac), ktoré potrebujete, pokiaľ ide o zálohovanie vašich stránok WordPress. Inštalácia a správa doplnku je jednoduchá. Okrem predvolených možností zálohovania vášho webu (ktoré zahŕňajú plánované zálohy, možnosti obnovenia a výber medzi súbormi, ktoré chcete zahrnúť do zálohy), získate pomocou tohto doplnku štatistiky a informácie o činnosti. V závislosti od vašej platby môžete dokonca pridať bezpečnostnú možnosť, ktorá umožní spoločnosti Vault Press postarať sa o vaše zálohy a zaistí ich bezpečnosť. Mal by si pozrite sa na ponuku podrobne, a so všetkými možnosťami, ktoré obsahuje, možno budete chcieť za túto možnosť vyplatiť o niečo viac.

Zálohujte kamaráta

Zálohujte kamaráta

CENA: od 80 dolárov

S Backup Buddy môžete zálohovať celý web WordPress a obnoviť ho pomocou niekoľkých kliknutí. Po inštalácii doplnku stačí zadať e-mailovú adresu a heslo a ste pripravení ísť. Tento doplnok vám umožní stiahnuť zálohu do súboru ZIP, ktorý si môžete lokálne uložiť, alebo ho môžete okamžite nahrať do online služby. S Backup Buddy získate 1 GB voľného miesta na ukladanie záloh na Backup Buddy Stash, alebo môžete poslať zálohu na váš e-mail, FTP, Amazon S3, Dropbox alebo Rackspace Cloud..

Existujú rôzne možnosti, z ktorých si môžete vybrať, takže si môžete zvoliť zálohovanie iba databáz alebo jednotlivých priečinkov namiesto toho, aby ste vždy robili úplné zálohy – niečo, čo môže pomôcť vám s viac ako len niekoľkými gigabajtmi údajov. Ak si naplánujete zálohovanie, môžete si na to nechať zabudnúť a nechať Backup Buddy robiť tvrdú prácu.

BackUpWordPress

Zálohujte WordPress

CENA: zadarmo / 99 dolárov

Tento doplnok je k dispozícii v bezplatnej a platenej verzii. S bezplatným serverom môžete rýchlo vytvárať zálohy na serveri, ľahko si naplánovať a vybrať, ktoré súbory sa majú zahrnúť do zálohy. Ak sa rozhodnete balík zakúpiť, budete môcť automaticky prenášať svoje údaje do služieb, ako sú napríklad Disk Google, DropBox, Amazon S3, Dreamhost DreamObjects, Rackspace Cloud a Microsoft Azure, a zálohovanie bude ešte bezpečnejšie..

BackWPup

BackWPup

CENA: zadarmo / 75 dolárov

Tento doplnok sa dodáva aj v dvoch verziách. Bezplatný vám umožní zálohovať vaše stránky v počítači a tiež vám umožní nahrať zálohu do služieb Dropbox, S3, Rackspace Cloud. Vo voľnej verzii je naplánovaná záloha a zálohy môžete samozrejme kedykoľvek obnoviť. Ak však chcete získať viac možností a služieb, ako je napríklad Disk Google, budete musieť otvoriť peňaženku a zaplatiť za verziu BackWPup PRO. Ak chceš porovnajte všetky funkcie od bezplatnej verzie a verzie PRO, aby ste sa rozhodli, či stojí za to kúpiť, mali by ste sa pozrieť na oficiálnu webovú stránku.


Ak ste narazili na problém s vašou webovou stránkou WordPress a potrebujete rýchlu zálohu, už viete, aké je dôležité starať sa o svoj web. Ak ste doteraz mali šťastie, nečakajte, kým sa poučíte zo svojich chýb. Uistite sa, že váš poskytovateľ hostingu pravidelne zálohuje vaše súbory a databázy.

Prosím, nebuďte leniví; zálohujte svoje stránky WordPress manuálne z času na čas. Nikdy neviete, kedy budete tieto súbory potrebovať. Po vykonaní zálohy prvýkrát uvidíte, že uloženie najnovších súborov v počítači trvá iba niekoľko kliknutí. A ak môžete ušetriť pár dolárov, vyberte si jeden z najlepších doplnkov pre automatické zálohovanie WordPress a relaxujte, pokiaľ ide o zálohy.

Aké sú vaše skúsenosti? Ako často zálohujete svoje stránky WordPress?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map