Ako vytvoriť WordPress Shortcodes a pracovať s nimi ľahšie

Ako vytvoriť WordPress Shortcodes a pracovať s nimi ľahšie


Skratky WordPress sú malé značky, ktoré sa používajú ako skratky na vykonávanie konkrétnych funkcií v príspevkoch a na stránkach. Krátke kódy môžete rozoznať podľa hranatých zátvoriek, ktoré obklopujú jednoduché slovo alebo frázu. Boli predstavené vo verzii 2.5 s cieľom pomôcť ľuďom jednoduchým spôsobom vykonávať funkcie.

Ako už možno viete, WordPress používa programovací jazyk PHP na to, aby sa sám zapol. Ak teda chcete pridať konkrétnu funkciu priamo do príspevkov a stránok, musíte napísať kód do textového editora. Namiesto toho krátke kódy umožňujú používateľom nahradiť celý blok kódu jednoduchým výrazom a spustiť ho iba uverejnením príspevku. Úžasné, nie je to tak?

V tejto príručke sa môžete dozvedieť:

 • Ako používať skratky WordPress
 • Ako vytvoriť jednoduchý skrátený kód
 • Ako používať krátke kódy v Text Widget

Odporúčané čítanie: Kurzy WordPress od Udemy

Ako používať skratky WordPress

Skratky v textových a vizuálnych editoroch

Aby sme mohli používať krátke kódy, človek nemusí vedieť, ako kódovať alebo porozumieť tomu, ako pracujú v pozadí. Samotný WordPress, ako aj väčšina tém a doplnkov WordPRess, používajú rôzne skratky, aby umožnili používanie mnohých pokročilých funkcií..

Napríklad na zobrazenie celej galérie obrázkov stačí použiť [galéria] skrátený kód, ktorý sa dodáva s programom WordPress. Väčšina krátkych kódov sa môže používať v ich základnej podobe, ako v predchádzajúcom príklade.

Krátke kódy sa nahradia skutočným obsahom, hneď ako zverejníte alebo zobrazíte ukážku príspevku alebo stránky.

Parametre krátkeho kódu

Častejšie ako nie, krátke kódy môžu mať ďalšie parametre. Pridaním ďalších informácií k nim môžete prispôsobiť a zmeniť výstup. Napríklad, zatiaľ čo triviálny [galéria] skrátený kód zobrazuje všetky obrázky, ktoré sú pripojené k príspevku, je možné to zmeniť. Krátky kód galérie umožňuje určiť obrázky podľa ich ID, takže môžete zobraziť iba konkrétne obrázky alebo dokonca zahrnúť obrázky, ktoré nie sú súčasťou konkrétneho príspevku..

Je tiež možné definovať veľkosť galérie a mnoho ďalších vecí poskytnutím ďalších parametrov. Tu je príklad:

[ID galérie = “1,5,7” size = “medium”]

Galéria z tohto príkladu by zobrazovala iba obrázky so zadanými identifikačnými číslami. V takom prípade by sa veľkosť automaticky zmenila na strednú. A to všetko získate pomocou jednoduchého skráteného kódu. Teraz si predstavte, ako by to celé vyzeralo, keby ste chceli manuálne pridať kód PHP, ktorý by mal desiatky, ak nie stovky riadkov. Ďakujem, skratky!

Štartovacie a koncové značky

Niektoré zložitejšie skratky môžu mať počiatočné a konečné značky. Namiesto jedného krátkeho kódu by ste medzi nimi skončili dva s konkrétnym obsahom.

Napríklad doplnok Máp Google vám umožní zobraziť polohu na mapách pomocou skráteného kódu. Väčšina týchto doplnkov bude obsahovať počiatočné a koncové značky, pričom adresa by sa mala napísať medzi. Tu je príklad:

[[mapy]] New York, USA [[/ maps]]

Ako vidíte z príkladu, koncová značka sa vždy začína znakom lomky „/“. Vďaka obom značkám dokáže WordPress ľahšie identifikovať časti krátkych kódov.

Práca v textovom editore

Skratky WordPress

Aj keď ide iba o skratky funkcií, krátke kódy sú vlastne kryptogramy špecifické pre WordPress. Takže, ak sa pokúsite napísať skratku vo vizuálnom editore, WordPress vám okamžite ukáže výstup (alebo iba zástupný symbol) tohto krátkeho kódu. Ak ste postupovali podľa príkladu galérie a napísali ste skrátený kód do vizuálneho editora, vidíte, že WordPress okamžite zobrazil jeho obsah (pozrite si prvý obrázok v tomto príspevku, aby ste videli, ako to funguje).

Ak chcete upraviť skrátený kód a pracovať s jeho parametrami, prejdite do textového editora, ktorý vám umožní zobraziť štruktúru ľubovoľného skráteného kódu.

Predvolené krátke kódy WordPress

Krátke kódy sú spravované podľa tém a doplnkov. Každý vývojár sa musí registrovať krátke kódy sám, takže každý z nich je iný. Čo robí skrátený kód, aké sú jeho parametre a funkcie, závisí výlučne od konkrétneho doplnku a témy, ktorú používate.

Napríklad doplnok, ktorý vám pomáha zobrazovať polohu v Mapách Google, môže mať skratku [[mapy]], ten, ktorý zobrazuje formuláre na odber, použije [[formulár]] atď..

Každý produkt je iný, preto si pozrite popis a dokumentáciu tém a doplnkov, aby ste sa dozvedeli viac o ich konkrétnom použití.

WordPress sa dodáva so sadou predvolených kódov, ktoré môžete použiť bez inštalácie ďalších rozšírení. V predvolenom nastavení sú to krátke kódy, s ktorými môžete pracovať:

 • – vloženie zvukových súborov
 • – omotajte titulky okolo obsahu
 • [vložiť] – zabaliť vložené položky a nastaviť ich maximálne rozmery
 • – zobrazí galériu obrázkov
 • – zobrazenie zbierky zvukových a obrazových súborov
 • – vložte video súbory

Únikové kódy (zobrazte text krátkych kódov bez jeho vykonania)

Niekedy možno budete chcieť namiesto spustenia zobraziť text, ktorý predstavuje skrátený kód. Ak ste sa pokúsili pridať krátky text do textových aj vizuálnych editorov, uvedomili ste si, že sa vykonal pri oboch príležitostiach.

Ak chcete zobraziť text skráteného kódu, použite dvojité zátvorky: [[skrátený kód]]

Ak chcete zobraziť skrátený kód s úvodnými a koncovými značkami, použite iba prvú a poslednú dvojitú zátvorku: [[mapy] New York, USA [/ mapy]]

Pri práci v textovom editore môžete tiež nahradiť hranaté zátvorky ich kódmi. Takže namiesto „[“ môžete použiť „[“ a namiesto „]“ použiť „]“. Napríklad: [Skrátený & # 93; zobrazí aj skrátený kód bez jeho vykonania.

Ako vytvoriť jednoduchý skrátený kód

Keď píšete články vo WordPress každý deň, sú chvíle, keď sa opakujete a musíte niečo písať znova a znova. Nezáleží na tom, či sa jedná o webovú adresu webovej stránky, dlhú vetu alebo možno aj časť kódu HTML, ktorú neustále píšete od nuly, mali by ste pre ňu zvážiť napísanie skráteného kódu..

A s touto jednoduchou funkciou nemusíte byť programátorom, ani si nemôžete požičať, aby vám veci uľahčili prácu. Postupujte podľa niekoľkých nasledujúcich krokov a vytvorte si vlastný skrátený kód:

 1. Otvorte súbor function.php v ponuke Vzhľad -> Editor
 2. Na koniec súboru vložte nasledujúci kód:
 3. function fsg_shortURL () {
  návrat 'http://www.firstsiteguide.com';
  }
  add_shortcode ('fsg', 'fsg_shortURL');
 4. Prejdite do textového editora a zadajte text [FSG] na získanie adresy URL namiesto skráteného kódu

Nebolo to ťažké, správne?

Pokročilejší príklad: Pridajte skrátený kód obrázka

Po vložení nasledujúceho kódu do function.php môžete vytvoriť krátky kód na umiestnenie obrázka s vlastnými atribútmi šírky a výšky:

 1. Prejdite na súbor features.php
 2. Vložte nasledujúci kód:
 3. function img_shortcode ($ atts, $ content = null) {
  
  extrakt (shortcode_atts (
  pole (
  'width' => '',
  'height' => '',
  ), $ atts)
  );
  návrat ',;
  }
  add_shortcode ('img', 'img_shortcode');
  
  
 4. Otvoriť textový editor:

Tu môžete použiť [img width = ‘x’ výška = ‘y’ ‘] http: //… [/ img] skrátený kód, kde „x“ a „y“ sú čísla, ktoré predstavujú šírku a výšku v pixeloch.

Ak potrebujete, môžete ľahko pridať ďalšie atribúty obrázka; pozrite sa na zoznam všetky atribúty obrázkov na školách W3.

Ako používať krátke kódy v Text Widget

S verziou WordPress 4.9, ktorá bola vydaná 15. novembra 2017, krátke kódy automaticky fungujú v textových miniaplikáciách. Ak však stále používate staršiu verziu programu WordPress, táto časť príručky vám pomôže dosiahnuť výsledok.

Skratky môžu obsahovať rôzne funkcie, ktoré môžete pridať na svoju webovú stránku WordPress. Či už ste si ich vytvorili sami alebo ste ich dostali s témou alebo doplnkom, ktorý ste práve nainštalovali, pravdepodobne budete vždy používať krátke kódy. Keďže z nich môžete skutočne ušetriť čas a ťažiť z nich, nie je dôvod, aby ste krátke kódy nepoužívali.

Ak ste práve začali vytvárať svoju webovú stránku WordPress, možno ste použili krátke kódy iba v editore Post. ale, Pravda je, že kódy môžete používať prakticky kdekoľvek.

Napríklad, ak používate doplnok Google Maps PRO s 5 sekundami, ktorý vám umožňuje bez námahy vytvárať mapy s nespočetnými kolíkmi, môžete vložiť mapu pomocou krátkeho kódu priamo do svojho textového widgetu a namiesto jedného umiestnenia zobraziť svoju polohu na bočnom paneli. pošta. Ak však vaša téma nepodporuje krátke kódy v miniaplikáciách, musíte túto funkciu povoliť sami, a to sa v tomto článku ukážeme..

Ak potrebujete vo svojich súboroch PHP použiť skratku (napríklad ak chcete spustiť kód v súbore header.php a spustiť skratku, kdekoľvek je hlavička), môžete to ľahko urobiť tak, že okolo kódu zalomíte kód. , Ak ste sa však v textovom miniaplikácii pokúsili použiť skratku, ako v príklade, ktorý sme spomenuli vyššie, skončili ste sklamaní, pretože to jednoducho nefunguje a miniaplikácia namiesto toho zobrazí jej obsah. Pokiaľ už téma nie je zaregistrovaná, budete ju musieť povoliť sami.

Ak teda chcete mať možnosť vložiť skratku do textovej miniaplikácie a spustiť ju, nezúfajte; môžete to dosiahnuť behom niekoľkých sekúnd:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúce dva riadky:
 3. add_filter ('widget_text', 'shortcode_unautop');
  add_filter ('widget_text', 'do_shortcode');
 4. Uložiť zmeny

Aj keď v skutočnosti stačí použiť iba druhý riadok, ktorý umožňuje použitie krátkeho kódu, budete chcieť prvý riadok, aby ste sa vyhli automatickému vkladaniu odstavcov a značiek značiek WordPress tam, kde nevedome vytvoríte zalomenia riadkov formátovaním textu v miniaplikácii. , Len v prípade, že zadáte skrátený kód na samostatný riadok, unautop odstráni tieto značky odsekov a skrátený kód bude fungovať ako kúzlo.

Teraz môžete prejsť na Vzhľad -> Miniaplikácie a ťahajte textový widget tam, kde chcete. Po tom všetkom, keď napíšete krátky kód priamo do svojho textového widgetu (ktorý je samozrejme zaregistrovaný na vašom webe), spustí sa rovnako ako bol napísaný do editora príspevkov..

Podobne môžete spustiť kód PHP z textového widgetu. Bolo to dosť ľahké, však? Užite si svoje krátke kódy.

Krátke kódy sú všade

Ak práve začínate blog WordPress, krátke kódy sa môžu javiť ako zbytočné a ťažko zrozumiteľné. Vo väčšine prípadov bude možné vyhnúť sa krátkym kódom pomocou užívateľsky príjemného rozhrania poskytovaného doplnkom. Ale keď sa viac zapájate do blogu a keď začnete používať viac doplnkov, budete rozumieť skutočnej sile krátkych kódov..

Ich používanie sa stane rutinou a rýchlo si zvyknete písať hranaté zátvorky v každom novom príspevku, ktorý vytvoríte. Nájdite si pár minút a pomocou tohto článku sa naučíte základy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked