Ako vytvoriť vlastné typy príspevkov v

Ako vytvoriť vlastné typy príspevkov v


Skôr ako vám skutočne ukážeme, ako vytvoriť svoj vlastný typ príspevku, ktorý s hrdosťou použijete na svojom novom blogu založenom na technológii WordPress, pozrime sa, aký je vlastne typ príspevku..

Typ príspevku je jednoducho súbor pravidiel, ktoré sa používajú na popis spôsobu prezentácie obsahu vo vašom článku. Každý typ príspevku má svoje vlastné parametre, ktoré ho definujú, takže môžete zistiť rozdiel medzi príspevkom, stránkou, archívom, revíziou alebo navigačnou ponukou. Ako však uvidíte, ak začnete písať články ako svoje príspevky, všetko, čo píšete, bude mať rovnakú štruktúru. Je to preto, že pre príspevok použijete rovnakú šablónu. Ale to je úplne v poriadku, ak píšete blog, kde jeden typ príspevku postačuje na spracovanie vašich článkov.

V priebehu nie tak dlhej histórie sa WordPress vyvinul ohromne a definitívne prerástol svoju úlohu blogovej platformy. Stala sa jedným z najpoužívanejších a najoceňovanejších systémov na správu obsahu na svete. Jedným z hlavných dôvodov je umožniť ľuďom vytvárať vlastné typy príspevkov.

Na jednoduchom príklade uvidíme, čo pre vás môže typ vlastného príspevku urobiť. Predstavte si, že prevádzkujete webovú stránku pre hry. Chcete pravidelne publikovať správy, každý deň je publikovaných množstvo upútaviek, ktoré môžete zdieľať so svojím publikom, vaši autori hrajú nové hry a písať recenzie, chcete publikovať snímky obrazovky z vášho posledného online zápasu, atď..

Ako už viete, existuje niekoľko typov obsahu, ktoré by ste v tomto prípade potrebovali, a ak budete pokračovať v používaní bežných príspevkov, všetok obsah bude vyzerať rovnako a sťaží vám a vašim návštevníkom nájsť rozdiel. medzi článkom s videom a recenziou. Áno, chcete vlastný typ príspevku, aby všetko vyzeralo usporiadanejšie.

Zostaňte s týmto obrázkom len na pár sekúnd. Ak vytvoríte vlastný typ príspevku, vaše správy môžu mať špeciálnu oblasť, kde môžete umiestniť odkaz na zdroj. Váš typ príspevku na kontrolu hry by mohol mať hodnotenie, ktoré autor udelil určitej hre vrátane systému založeného na hviezdach, a pre titulky svojej recenzie môžete použiť iný štýl, povedzme. Typ príspevku vášho prívesného vozíka by zvýraznil video a umožnil ľuďom, aby si ho užívali z lightboxu namiesto toho, aby si ho prezerali v príspevku. Môžeme pokračovať navždy, ale máte pravdu?

 • Vytvorte vlastný typ príspevku
 • Vytvorte vlastné typy príspevkov pomocou doplnkov

Vytvorenie vlastného typu príspevku:

OK, vieme, že sa nudíte s naším rozhovorom – ste tu, aby ste sa naučili, ako vytvoriť vlastný príspevok, takže začnime. Natiahnite svaly, zhlboka sa nadýchnite a keď začnete, začnime. Ak máte záujem o hlbšie kopanie WordPress a kód, prejdite na doplnok, ktorý vám pomôže.

 1. Otvorte súbor function.php a prilepte nasledujúci kód.
 2. Uistite sa, že je kód umiestnený pred koncovú značku PHP (?>) Alebo že nebude fungovať.

  // Vytvorí vlastný typ príspevku pre recenzie hier
  function game_reviews_init () {
  $ args = array (
  'label' => 'Recenzie hier',
  'public' => true,
  'show_ui' => true,
  'schopnosť_typu' => 'príspevok',
  'hierarchical' => false,
  'prepísať' => pole ('slug' => 'hodnotenie hry'),
  'query_var' => true,
  'menu_icon' => 'dashicons-video-alt',
  'podporuje' => pole (
  'Title',
  'editor',
  , Úryvok ',
  , Spätné ',
  'Vlastné polia',
  , Komentáre ',
  , Revízie ',
  , Náhľad ',
  , Autor ',
  'Page-atribúty',)
  );
  register_post_type ('recenzie hry', $ args);
  }
  add_action ('init', 'game_reviews_init');
 3. Uložiť zmeny

Ak sa pozriete na svoju správcovskú oblasť v programe WordPress, všimnete si, že v ponuke je k dispozícii nová položka „Recenzie hier“. Zatiaľ to bude vyzerať ako akýkoľvek iný príspevok, ale tieto príspevky sa vám stále nebudú dať zobraziť online. Aby ste z tohto vlastného typu príspevku mohli čo najviac vyťažiť, musíte vykonať niekoľko ďalších krokov.

Pred vyskúšaním nového príspevku nastavte permalinky, inak skončí s chybou.

Vytvorte šablónu pre nový typ vlastného príspevku:

 1. Otvorte priečinok s témou
 2. Vytvorte nový súbor a pomenujte ho napríklad game-review-template.php
 3. Otvorte súbor a vložte nasledujúce:
 4. 
  
 5. Otvorte súbor page.php, ktorý sa nachádza v priečinku témy
 6. Skopírujte a prilepte kód do hry game-review-template.php
 7. Nájdite kúsok kódu, ktorý je rovnaký alebo podobný tomuto (môže závisieť od vašej témy):
 8. 
  
  
  

  Keď nájdete túto časť, upravme ju, aby ste na novej stránke mohli zobraziť svoj vlastný typ príspevku. Mali by ste pridať $ query nad vašou slučkou a potom upravte samotnú slučku. Keď upravíte kód, mal by vyzerať takto:

   'recenzie hry', 'posts_per_page' => 5));
  while ($ query-> have_posts ()): $ query-> the_post (); ?>
  // Váš kód, napr. "obsah();"
  
  
  
 9. Uložiť zmeny
 10. Ísť do Stránky -> Pridať nové
 11. Vytvorte stránku s názvom „Recenzie hier“
 12. Na pravej strane pod kartou „Atribúty stránky“ by ste mali nájsť „Šablóna“
 13. Vyberte šablónu, ktorú ste vytvorili v jednom z predchádzajúcich krokov, a priraďte ju k stránke.
  Vlastné šablóny stránok vo WordPress

 14. Uložiť zmeny

To je všetko. Mali by ste vyskúšať všetko a vytvoriť nový príspevok na recenziu hry. Po otvorení stránky s recenziou hier by ste mali mať možnosť vidieť typy svojich príspevkov zoradené chronologicky rovnako ako normálny príspevok..

A to je len začiatok. Vytvorili ste vlastný typ príspevku, ale teraz by ste ho mali zmeniť tak, ako sa vám páči, a pridať kód, ktorý potrebujete.

Vytvorte vlastné typy príspevkov pomocou doplnkov

Keď začnete vytvárať svoje vlastné typy príspevkov a rozširovať svoj WordPress, existujú dva spôsoby, ako ísť. Už sme vám jeden ukázali – ako ručne vytvoriť vlastný typ príspevku. Vykonaním niekoľkých krokov môžete vytvoriť vlastný typ príspevku, ale ak ste začiatočníkom WordPress a nie ste zvyknutí na tento kód, môže to chvíľu trvať. S kódom sa nemusíte obťažovať – ​​ak potrebujete jednoduchšie a rýchlejšie riešenie, môžete pomocou jedného z doplnkov vytvoriť nespočetné množstvo vlastných typov príspevkov..

V tejto časti tutoriálu vám ukážeme jeden z najlepších doplnkov, ktorý pre vás vytvorí tieto vlastné typy príspevkov. Nebudete musieť kód ani kopírovať / vložiť kód. Jednoducho nainštalujte doplnok, napíšte názov nového typu príspevku a nastavte ho pomocou GUI.

Používateľské rozhranie vlastného typu príspevku

CENA: zadarmo

Používateľské rozhranie vlastného typu príspevku
Ak potrebujete iba zaregistrovať vlastný typ príspevku, tento doplnok odvedie dobrú prácu. Po jeho inštalácii budete môcť vytvoriť vlastné typy príspevkov a taxonómie. Jednoducho prejdite do novovytvorenej ponuky, pridajte nový vlastný typ príspevku a napíšte názov a popis nového typu príspevku. Je to ľahké, ale musíte si to všimnúť tento doplnok nezvládne zobrazovanie vášho nového typu príspevku. Po zaregistrovaní nového typu príspevku je len na vás, ako ho zobrazíte. Odporúčame vám vyskúšať, ako to urobiť, alebo ísť s iným doplnkom, ktorý môže tiež zobrazovať vaše príspevky.

Dodatočné čítanie: Podrobný sprievodca typmi vlastných príspevkov WordPress

záver

Vlastné typy príspevkov sú jednou z najväčších funkcií WordPress ešte dnes. Jednoduchou úpravou niekoľkých riadkov kódu alebo použitím doplnku môžete vygenerovať typ príspevku, ktorý bude pre vaše stránky jedinečný. Pravda je, že pre začiatočníka by mohlo byť trochu ťažšie dokončiť všetko prvýkrát, ale ak sa budete držať tohto návodu, nemali by ste mať žiadne problémy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map