Ako vyhľadávať a nahrádzať text v

Ako hľadať a nahradiť text v


Uvedomili ste si niekedy, že ste pri písaní príspevku WordPress urobili chybu, len aby ste zistili, že neexistuje jednoduchý spôsob, ako vyhľadať a nahradiť preklep v celom príspevku? Čo ak ste v posledných mesiacoch písali nesprávne slovo, frázu alebo odkaz? Program WordPress vám bohužiaľ neumožňuje vyhľadávať a nahrádzať text jednoduchým spôsobom, ale chystáme sa vám ukázať bezplatné doplnky, ktoré vám môžu ušetriť od manuálneho odstránenia stoviek, ak nie tisícov typografických chýb..

Vyhľadajte a nahraďte akýkoľvek text v WordPress a ušetrite čas pri úprave príspevkov

Áno, PHP a MySQL sú výkonné nástroje, ktoré dokážu vyriešiť tieto veci pomocou niekoľkých riadkov kódu alebo otázok. Nie všetci sme však kódovači ani príjemné správy s kódom. Preskočíme to a ukážeme vám jednoduchý spôsob spracovania vyhľadávania a nahradenia vo WordPress.

 • Vyhľadajte a nahraďte text v editore príspevkov
 • Nahraďte akékoľvek slovo na celej webovej stránke WordPress
 • Automaticky vytvárať odkazy na kľúčové slová vo všetkých článkoch

Vyhľadajte a nahraďte text v editore príspevkov

Rovnako ako v mnohých textových procesoroch, ktoré ste pravdepodobne používali (napríklad Microsoft Word), možno budete chcieť vyhľadať a nahradiť text v editore WordPress. Keďže toto čítate, pravdepodobne ste objavili nevýhodu editora WP – s takouto funkciou neprichádza. Ako sme už povedali v úvode, chystáme sa vám ukázať úhľadný doplnok pre danú úlohu

TinyMCE Advanced

CENA: zadarmo

TinyMCE Advanced nájsť a nahradiť

TinyMCE Advanced je úžasný doplnok, ktorý vám umožňuje pridať, odstrániť a zmeniť usporiadanie tlačidiel, ktoré sa nachádzajú vo vizuálnom editore WordPress. Ako ste asi uhádli, jednou z vynikajúcich funkcií, ktorú tento doplnok ponúka, je funkcia vyhľadávania a nahradenia.

Ak chcete rýchlo nájsť text v príspevku, ktorý práve píšete, a nahradiť ho iným, môžete plugin nastaviť v priebehu niekoľkých minút. Stačí nainštalovať TinyMCE Advanced, aktivovať ho a dostanete tlačidlo:

 1. Prejdite na Nastavenia -> TinyMCE Advanced
 2. Vyhľadajte zoznam nepoužitých tlačidiel a vyhľadajte ich Nájsť a nahradiť
 3. Potiahnite tlačidlo do ponuky editora
 4. Uložiť zmeny

Po dokončení týchto štyroch krokov bude vaša nová funkcia pripravená na použitie. Ak chcete začať používať vyhľadávanie a nahrádzanie v programe WordPress, mali by ste začať písať nový príspevok (alebo upravovať starší príspevok) a uistiť sa, že príspevok prezeráte v aplikácii Visual Editor. Pripravený nahradiť slová?

 1. Hľadať Nájsť a nahradiť v hornej časti editora
 2. Vyplňte text, ktorý chcete nahradiť
 3. Napíšte text a nahraďte ho textom
 4. Skontrolujte, či chcete porovnávať veľké a malé písmená a hľadajte celé slová
 5. Nájsť, nahradiť alebo vymeniť všetko

To je všetko! Namiesto toho, aby ste ručne prešli tisíce slov, ktoré ste mohli napísať v tomto konkrétnom príspevku, tento fantastický doplnok za vás urobí prácu za sekundu.

Bolo to ľahké, však? Čo ak však chcete urobiť to isté pre všetky svoje príspevky a stránky? Možno by ste chceli hľadať a nahradiť veci v komentároch alebo taxonómiách? Ak je to tak, čítajte ďalej, pretože budete potrebovať ďalší doplnok.

Vyhľadávajte a nahrádzajte text v celom WordPress

Niekedy si uvedomíte, že ste gramatickú chybu robili celé dni. Možno ste niečo nesprávne napísali, možno služba, ktorú ste spomenuli, zmenila svoj názov, alebo možno budete musieť aktualizovať adresu URL. Nerobte si starosti; môžete to ľahko zmeniť a na odstránenie problému nemusíte spúšťať dotazy MySQL.

Nahradenie lepšieho vyhľadávania

CENA: zadarmo

Doplnok pre lepšie vyhľadávanie Vymeňte doplnok pre WordPress

Ako sme sľúbili, tu je ďalší bezplatný doplnok, ktorý vás ušetrí. Keďže chcete niečo nahradiť v celom systéme WordPress, tento doplnok vám umožní pracovať s databázami – bez toho, aby ste museli manuálne otvárať alebo upravovať databázu..

Inštalácia doplnku je štandardná a rýchla. Po aktivácii doplnku Better Search Replace sa zábava môže začať.

Pred vykonaním akýchkoľvek zmien si vytvorte zálohu svojej databázy.

 1. Prejdite na Nástroje -> Nahradiť lepšie vyhľadávanie
 2. Zadajte hľadaný text
 3. Zadajte text, ktorý ho nahradí
 4. Vyberte tabuľky, ktoré budú ovplyvnené doplnkom

Pred vykonaním skutočných zmien v databáze vám odporúčame opustiť server Spustiť ako suchý možnosť zaškrtnutá. Táto možnosť povie doplnku, aby vykonal potrebné vyhľadávanie, ale nebude robiť žiadne zmeny. Používaním Suchý chod, získate prehľad o tom, koľko tabuliek a buniek v databáze bude ovplyvnených, a pred vykonaním skutočnej zmeny si môžete dvakrát premyslieť.

Keď budete pripravení nahradiť text, zrušte začiarknutie políčka Suchý chod a užite si, čo vám tento úžasný doplnok urobí.

Pri výbere tabuliek z kroku č. 4 buďte opatrní. Ak chcete robiť zmeny iba vo svojich príspevkoch, vyberte iba wp_posts stôl.

V závislosti od vašej databázy môže funkcia vyhľadávania a nahradenia nejaký čas trvať, kým vykoná svoju prácu. Predtým, ako začnete panikařit, mali by ste vedieť, že počas vykonávania vyhľadávania je vhodné získať časové limity a biele obrazovky a nahradiť ho doplnkom. V takom prípade stačí prejsť na Nástroje -> Nahradiť lepšie vyhľadávanie -> Nastavenia, a znížiť Maximálna veľkosť stránky hodnota.

Ak nainštalujete tieto dva bezplatné doplnky, môžete si oddýchnuť a začať pracovať na svojom novom článku bez obáv. Či už musíte vyhľadávať a nahrádzať text iba z jedného článku, alebo to musíte urobiť pre všetky svoje príspevky, komentáre atď., Mali by ste vedieť, že sa vám týkali doplnky TinyMCE Advanced and Better Search Replace plugins..

Vedeli ste, že namiesto ich nahradenia môžete ľahko napísať zoznam slov, ktoré nebudú povolené v názvoch príspevkov?

Skúsili ste doplnky? Ako sa ti páčia? Uprednostňujete manuálne nahrádzanie textu spúšťaním dopytov alebo pre úlohu pravdepodobne používate iný doplnok? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Nahraďte akékoľvek slovo na celej webovej stránke WordPress

Po nahromadení stoviek alebo dokonca tisícov rôznych príspevkov a stránok, ktoré sú rozložené do rôznych kategórií, sa zmeny v celej databáze stávajú každý deň čoraz ťažšie. Ak ste niekedy chceli nahradiť iba jedno slovo alebo celú frázu v každom príspevku, stránke, názve, komentári atď., Skončili ste s bolesťou hlavy, pretože táto úloha by od vás vyžadovala príliš veľa času alebo technické znalosti..

Keďže už používate blogovaciu platformu WordPress, ktorá je známa svojimi rozšíreniami (doplnkami), ktoré vám umožňujú robiť prakticky čokoľvek, tento problém prestáva byť vôbec problémom. Teraz môžete nainštalovať bezplatný doplnok a spravovať zmeny slov len pár kliknutiami.

Word Replacer

CENA: zadarmo

Word Replacer pre WordPress

Doplnok, o ktorom hovoríme, je známy ako Word Replacer a môžete ho nainštalovať bezplatne stiahnutím doplnku z webových stránok úložiska WordPress alebo ho nájdete tak, že ho vyhľadáte na svojom WordPress:

 1. Prejdite na Doplnky -> Pridať nové
 2. Hľadať „Word Replacer“
 3. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 4. Otvorte stránku nastavení, kde môžete nahradiť slová jediným kliknutím

Ak ste v aplikácii Microsoft Word alebo podobnej aplikácii textového procesora niekedy používali funkciu „Vyhľadať a nahradiť“, s týmto doplnkom budete oboznámení. Jeho užívateľsky prívetivé rozhranie umožňuje rýchlo zadať slovo alebo celú frázu, ktorú chcete nahradiť, zvoliť inú, ktorá sa pridá namiesto pôvodného slova / frázy, a môžete sa rozhodnúť, kde dôjde k týmto zmenám..

Word Replacer vám umožňuje nahradiť slová v príspevkoch, na stránkach, v komentároch, tituloch a dokonca na stránkach fór bbPress od verzie 0.3.

Dobrou vecou tohto doplnku je, že môžete napríklad napísať zoznam slov vulgárnych výrazov, ktoré môžete ľahko cenzurovať v komentároch a na svojich fóre, alebo môžete zmeniť jednu frázu, ktorú ste za posledných pár mesiacov nesprávne použili. , A to všetko môžete urobiť zadaním slova / frázy iba raz v nastaveniach doplnku a Word Replacer urobí svoju mágiu za sekundu.

Ďalším skvelým príkladom toho, čo je doplnok schopný, sú reklamy jazyka JavaScript. Ak ste na svojich webových stránkach použili zástupný symbol reklamy, môžete teraz jednoducho povedať programu Word Replacer, aby vyhľadal tento zástupný znak a nahradil ho skutočným kódom JavaScript, ktorý zobrazí požadovanú reklamu. Keď sa rozhodnete zmeniť reklamu, jednoducho zmeňte kód v nastaveniach bez toho, aby ste si museli robiť starosti s tým, kam sa kód vloží. Celkom pekná funkcia pre taký jednoduchý doplnok.

Word Replacer je skutočne výkonný doplnok, ktorý vám umožňuje spravovať celý obsah WordPress z jedného miesta. Aj keď ho neplánujete používať neustále, doplnok vám pomôže tieto chyby zmeniť a cenzurovať tie zlé slová napísané v komentároch alebo na stránkach vášho fóra. Keďže je to zadarmo, nemusíte sa obávať o stratu peňazí – nainštalujte doplnok a choďte na to. Nezabudnite samozrejme vytvoriť zálohu svojho webu pred nahradením akýchkoľvek slov, pretože nikdy neviete, kedy sa môže chyba zobraziť..

Prepojenie slov alebo celých fráz v programe WordPress nemôže byť jednoduchšie. Pri písaní článku stačí len vybrať slovo / frázu a kliknúť na tlačidlo odkazu, kam môžete vložiť cieľ odkazu. Ak poznáte základné HTML, môžete tiež vytvoriť odkazy priamo z textového editora napísaním vlastného kódu, ak je to potrebné.

Odkazy na WordPress

Prepojenie slov po slovách je jednoduché a môže byť celkom zábavné, ak pomaly pracujete na novom príspevku. Čo ak by ste chceli prepojiť konkrétne slovo / frázu v celej svojej zbierke príspevkov / stránok?

Ak ste práve začali s webom založeným na technológii WP a máte k dispozícii len niekoľko článkov, nebolo by problém ich ručne prepojiť. Ale čo keď ste sa rozhodli prepojiť slovo vo všetkých článkoch a máte ich stovky?

Vytvorte odkazy z konkrétnych slov:

Či už chcete prepojiť konkrétny názov webovej stránky s vlastnou adresou URL alebo ste spustili program sprostredkovania a chcete prepojiť každé slovo súvisiace s počítačom s vašou sprostredkujúcou webovou stránkou, ktorá predáva počítačové vybavenie, táto funkcia vám pomôže vložiť do slova značku odkazu. / veta výberu.

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúcu funkciu:
 3. function link_words ($ text) {
  $ nahradiť = array (
  'google' => 'Google',
  'computer' => 'počítačový',
  'keyboard' => 'kúpiť klávesnicu tu'
  );
  $ text = str_replace (array_keys ($ nahradiť), $ nahradiť, $ text);
  návrat $ text;
  }
  add_filter ('the_content', 'link_words');
  add_filter ('the_excerpt', 'link_words');
  
 4. Zmeňte kľúčové slová a odkazy v poli
 5. Uložiť zmeny

Ako môžete vidieť z príkladov v kóde, je možné nahradiť každé slovo alebo frázu nachádzajúcu sa vo vašich článkoch. Je tiež možné nahradiť samotné slovo / frázu a úplne zmeniť odkaz.

Aj keď môžete jednoducho pridať odkaz na slovo „počítač“, môžete ho pridať a zmeniť slovo „počítač“ na „počítačový systém“ alebo čokoľvek, čo sa vám páči.

Aj keď táto funkcia vám pomôže dobehnúť všetky články, ktoré zostanú pozadu, je skoro úplne jednoduchá. Ak chcete väčšiu kontrolu nad odkazmi, najmä ak pracujete so sprostredkovaním, bolo by rozumnejšou voľbou ísť s jedným zo špecializovaných doplnkov.

Keďže už pracujete s odkazmi, možno budete chcieť dať pokyn WordPress o otvorení všetkých externých odkazov na nových kartách alebo dokonca o prepojení príspevkov a stránok na externú adresu URL..

záver

Ak ste práve začali blog WordPress, vyhľadávanie a nahrádzanie slov sa môže zdať nemožné. Ak však túto príručku venujete pár minút času, tento problém vyriešite a vyhľadávanie a nahrádzanie textu vo WordPress sa bude javiť ako detská hra.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked