Ako upraviť odporúčané obrázky v

Odporúčaný obrázok WordPress


Obrázky sú dôležitou súčasťou každej webovej stránky. Skôr ako začnete spochybňovať dôležitosť obrázkov, skúste si predstaviť svoj obľúbený blog alebo web bez toho, aby ste ich napísali. Mali by ste taký záujem o čítanie o technológii, automobiloch, jedle alebo móde a make-upu, ak by webová stránka neobsahovala žiadne obrázky?

Keď boli prvé webové stránky online, obrázky nemohli v ich existencii zohrávať významnú úlohu. Pripojenie k internetu bolo príliš pomalé a nikto nemohol načítať desiatky obrázkov na stránku. Našťastie sa veci zmenili a teraz nemôžeme žiť bez online médií. Rovnaký princíp sa môže vzťahovať na osobný blog alebo na vaše webové stránky. V modernom svete nemôžete mať webovú stránku bez obrázkov. Sú oveľa dôležitejšie, než si viete predstaviť.

 1. Čo je hlavný obrázok vo WordPress
 2. Sprievodca veľkosťou odporúčaného obrázka – Ako ho zmeniť v programe WordPress
 3. Automaticky nastaviť odporúčaný obrázok vo WordPress
 4. Automaticky prepojiť miniatúry odporúčaných príspevkov s ich pôvodnými príspevkami
 5. Ako pridať náhľady miniatúr do zoznamu úprav Post / Page
 6. Pred publikovaním príspevkov nechajte svojich autorov, aby vybrali odporúčané obrázky
 7. Zmeniť Odporúčaný text obrázka na stránkach správcu

1. Čo je hlavný obrázok v programe WordPress

Hoci odporúčaný obrázok je len ďalším mediálnym súborom, ktorý môžete pridať do WordPress, zaslúži si špeciálne ošetrenie. Tento druh obrázka vám môže pomôcť upútať pozornosť vašich návštevníkov. Používa sa na nalákanie jednotlivcov na čítanie vašich príbehov, zvýšenie vizuálnej kvality vášho blogu a dokonca hrá dôležitú úlohu pri zdieľaní sociálnych médií. Nezabudnite na dôležitosť predstavovaného obrazu.

Vybrané obrázky sú ovládané témami WordPress.

Nie je to tak dávno, čo ich mnoho tém WordPressu nepodporovalo. Iba veľmi opatrní vývojári boli natoľko láskaví, že do svojich tém vložili odporúčané obrázky, zatiaľ čo všetci ostatní museli túto funkciu sami kódovať. Našťastie sa časy zmenili a teraz väčšina tém je úplne pripravená na odporúčané obrázky.

Kde sa na vašej stránke zobrazujú odporúčané obrázky?

Vybraný obrázok v programe WordPress zvyčajne nájde svoje miesto pod bodovými bodmi svojej domovskej stránky. Používajú sa ako miniatúry, ktoré predstavujú celý príspevok. Rovnaká miniatúra príspevku (ktorá je tiež iným menom pre odporúčaný obrázok) sa častejšie odkazuje priamo na tento príspevok. Výberom odporúčaného obrázka pre príspevok môžete nastaviť celý tón svojho príbehu. Aj keď dobrá fotografia môže lákať návštevníka na prečítanie celého príspevku, zlý môže ľahko odraziť priemerného čitateľa.

WordPress predstavoval obrázky na titulnej stránke

Tiež rovnaké obrázky zvyčajne sa zobrazujú v hornej časti jednotlivých príspevkov, stránok a vlastných typov príspevkov vo WordPress. V závislosti od témy, ktorú používate, sa môže odporúčaný obrázok zobraziť tesne nad alebo pod nadpis. Môže prísť v rôznych dimenziách; všetko závisí od vývojára témy, ktorý pracoval na detailoch.

V závislosti od témy sa môžu odporúčané obrázky použiť aj inde. Ak napríklad pridáte miniaplikáciu na zobrazenie najnovších príspevkov, miniatúry príspevkov sa môžu použiť na pridanie viac štýlu do miniaplikácie a na zvýšenie pozornosti vašich návštevníkov..

Niektoré témy dokonca zobrazia obrázky na stránkach správcu WordPress hneď vedľa ich priradených príspevkov.

Ako pridať odporúčaný obrázok

Keď sme vás sprevádzali pridaním prvého príspevku v programe WordPress, spomenuli sme aj kartu s obrázkami, ktorá sa nachádza na pravej strane obrazovky.. Len v prípade, že kartu nenájdete, mali by ste skontrolovať možnosti obrazovky:

 1. Pridajte nový príspevok alebo upravte existujúci príspevok
 2. Posúvajte sa úplne hore
 3. Kliknite na kartu „Možnosti obrazovky“ v pravom hornom rohu
 4. Skontrolujte, či je začiarknuté políčko „Odporúčaný obrázok“

Editor editorov možností obrazovky WordPress

Na čerstvom webe WordPress sa karta s obrázkom bude nachádzať na samom spodnom okraji bočného panela na pravej strane. Skontrolujte, či ho máte, a pripravte sa pridanie miniatúry prvého príspevku:

 1. Kliknite na odkaz „Nastaviť odporúčaný obrázok“, ktorý sa nachádza v poli „Vybraný obrázok“
 2. Nové okno otvorí knižnicu médií
 3. Vyberte akýkoľvek obrázok, ktorý máte, alebo nahrajte nový z počítača
 4. Po výbere obrázka kliknite na tlačidlo „Nastaviť odporúčaný obrázok“

Odporúčaný obrázok WordPress

To je všetko! Náhľad snímky môžete teraz vidieť priamo v poli Odporúčaný obrázok. Ak chcete vidieť, ako to v príspevku vyzerá, môžete sa rýchlo posúvať nahor a kliknúť na tlačidlo „Ukážka“.

Presuňte odporúčaný obrázok

CENA: zadarmo

Obrázok s funkciou drag and drop vo WordPress

Ak chcete obrázky pretiahnuť do mediálnej knižnice WordPress, mali by ste zvážte pridanie tohto bezplatného doplnku do zoznamu aktívnych na vašom webe. Len inštaláciou doplnku Drag & Drop Featured Image sa zmení bežný odkaz na pridávanie miniatúr. Namiesto kliknutia na odkaz a následného odovzdania nového obrázka budete môcť obrázok presunúť priamo na miesto.

Ako odstrániť alebo nahradiť miniatúru príspevku

Niekedy budete chcieť odstrániť alebo nahradiť miniatúru príspevku. Či už ste našli alebo vytvorili lepšiu fotografiu, alebo sa vyskytol problém s prvou, zmena bude trvať iba niekoľko kliknutí:

 1. Kliknite na odkaz „Odstrániť odporúčaný obrázok“ umiestnený v poli „Odporúčaný obrázok“ pod miniatúrou
 2. Ak chcete nastaviť nový obrázok, opakujte kroky na pridanie nového odporúčaného obrázka

Čo ak vaša téma nemá na výber?

Hoci väčšina tém je dnes pripravená na odporúčané obrázky, stále existuje niekoľko, ktoré túto funkciu nevyužívajú. Ak chcete prvok pridať ručne, musíte mať základné vedomosti o vývoji WordPress. Našťastie to môžete obísť a zabudnúť na kód. Ukážeme vám niektoré doplnky WordPress, ktoré rýchlo uvedú miniatúry príspevkov do vašej témy. Vďaka týmto rozšíreniam môžete dokonca dovoliť, aby WordPress automaticky spracovával odporúčané obrázky.

Dynamický hlavný obrázok

CENA: zadarmo

Dynamický hlavný obrázok

Skutočnosť, že tento bezplatný doplnok obsahuje viac ako 70 000 aktívnych používateľov, vám hovorí, že stále existuje veľa tém, ktoré si vyžadujú mimoriadnu starostlivosť o miniatúry príspevkov. Dynamický Featured Image umožňuje pridať viac obrázkov, takže nemusíte závisieť iba od toho, ktorý je zvyčajne k dispozícii. Bez toho, aby ste sa dotkli kódu, doplnok pripraví vybrané obrázky a v prípade potreby umožní ďalším témam prístup k nim. Môžete len relaxovať; s tým nemusíte robiť nič.

Doplnok je vynikajúcou voľbou, keď pracujete s inými doplnkami, ktoré potrebujú odporúčané obrázky a posúvače, ktoré ich zobrazia vašim používateľom. K dispozícii je dokonca aj prémiová verzia, ktorá dodáva niekoľko rôznych funkcií.

Rýchle obrázky

CENA: zadarmo

Rýchle obrázky

Od chvíle, keď nainštalujete tento doplnok, na autopilote môže fungovať všetko. Rýchly výber obrázkov vám to umožní nastaviť predvolený odporúčaný obrázok. Takže vždy, keď zabudnete nastaviť, doplnok použije predvolenú miniatúru. Môže tiež nahradiť alebo odstrániť obrázky z ľubovoľného počtu vybraných príspevkov naraz.

Tento bezplatný doplnok navyše pridá obrázok do stĺpca obrázkovej mapy do zoznamov príspevkov, stránok a vlastných typov príspevkov. Existujú aj rôzne filtre a pravidlá, ktoré vám umožnia prispôsobiť spôsob, akým vaše stránky spracovávajú miniatúry.

V modernom svete online všetko pozostáva z mediálnych súborov. Aj keď videá začali preberať internet, obrázky sú stále dôležitou súčasťou, bez ktorej nemôžete žiť. Bez ohľadu na to, ktorú stránku otvoríte, malo by k nej byť pripojených aspoň niekoľko obrázkov. Mediálne súbory obohacujú príspevky a domovské stránky, a pripomeniete si dôležitosť mediálnych súborov vždy, keď narazíte na web bez nich. Môžete si dokonca vyhľadať obrázky zadarmo. Keď ich pridáte do svojho blogu, celý blog bude pôsobiť a pôsobiť na priemerného návštevníka.

Sprievodca odporúčanou veľkosťou obrázka

Vybrané obrázky sa zvyčajne ovládajú podľa témy. Či už ich budete mať, koľko veľkostí získate a kde sa objaví, úplne záleží na vývojárovi témy. Bohužiaľ, nie všetci vývojári majú tendenciu venovať vybraným obrázkom dostatok pozornosti. V niektorých prípadoch je preto potrebné upraviť veľkosť odporúčanej snímky. V iných prípadoch budete potrebovať ďalšiu dimenziu na umiestnenie doplnku, nového widgetu alebo nejakej inej oblasti svojho webu, ktorú chcete prispôsobiť..

Zatiaľ čo registrácia nových veľkostí obrázkov je pre vývojárov programu WordPress hračkou, môže to byť nočná mora pre nekódery. Takže v tejto časti, ukážeme vám úryvky kódu. Namiesto toho vám ukážeme, ako fungujú základné nastavenia a ako rozšíriť funkčnosť odporúčaných obrázkov prostredníctvom bezplatného doplnku WordPress.

Základné nastavenie obrazu

Pre začiatočníkov by ste mali vedieť, že WordPress vám umožňuje zmeniť niekoľko základných nastavení médií, ktoré ovplyvnia všetky nové obrázky, ktoré odovzdáte na web. V predvolenom nastavení každá inštalácia WordPress pracuje iba so štyrmi veľkosťami obrázkov:

 • Pôvodná veľkosť
 • náhľady
 • stredná
 • Veľký

Základné nastavenie obrazu

Po odovzdaní nového obrázka WordPress uloží pôvodný súbor bez vykonania zmien. Po prenose údajov systém vezme tento pôvodný súbor a urobí všetky ďalšie rozmery, ktoré ste nastavili v nastaveniach médií. Môže tiež pridať niekoľko ďalších veľkostí zaregistrovaných podľa témy, ktorú používate, ktoré nemusia byť viditeľné v nastaveniach médií.

Ak chcete získať prístup k nastaveniam médií, prejdite na Nastavenia -> Médiá

Obrázok miniatúry je trochu jedinečný. Je na druhej strane a bez ohľadu na nastavený rozmer sa WordPress sústredí na časť obrázka a oreže ho, aby získal potrebné rozmery. Niektoré témy môžu používať túto predvoľbu ako odporúčaný obrázok.

Pokiaľ ide o stredné a veľké veľkosti, WordPress funguje trochu inak. Môžete určiť maximálnu šírku a výšku a systém bude zmenšovať veľkosť obrázka podľa týchto nastavení, aby sa nez orezal. Zvyčajne ide o obrázky, ktoré budete používať vo vnútri príspevkov a stránok.

Prečo WordPress generuje ďalšie veľkosti?

Ak WordPress negeneroval ďalšie veľkosti obrázkov, museli by ste ich vytvoriť ručne. Alternatívou by bola rovnaká veľkosť obrázka na vašom webe alebo návrhári by museli oveľa ťažšie pracovať na nastavení rozmerov každého obrázka prostredníctvom kódu. Táto možnosť by tiež sťažila prispôsobenie.

Predstavte si, koľko času budete potrebovať na otvorenie každého súboru v editore fotografií, nastavenie vlastnej dimenzie a jeho odovzdanie do WordPress?

Viete, že motívy WordPress môžu používať rovnaký obrázok v niekoľkých rôznych dimenziách v závislosti od miesta? To by znamenalo vygenerovať niekoľko obrázkových súborov zakaždým, keď sa chystáte nahrať nový obrázok! Na to by nemal nikto čas.

Zmena odporúčanej veľkosti obrázka

Je zrejmé, že nie všetky témy WordPress používajú rovnakú veľkosť odporúčaného obrázka. Takže pri prepínaní medzi témami alebo jednoducho, keď ich chcete upraviť podľa svojich potrieb a predstáv, možno budete chcieť upraviť veľkosť odporúčaného obrázka..

Zmeňte veľkosť odporúčanej snímky vo WordPress

Možno, že menšia veľkosť bude vyzerať lepšie a zvýrazniť názov? Možno chcete, aby bol váš obľúbený obrázok širší? Našťastie, bez ohľadu na dôvod zmeny veľkosti odporúčaného obrázka, nemusíte sami nič kódovať. Chystáme sa vám ukázať fantastický bezplatný doplnok, ktorý vám pomôže.

Skontrolujte nastavenie témy

Pred inštaláciou akýchkoľvek ďalších doplnkov by ste mali dôkladne skontrolovať nastavenie témy. V posledných rokoch vývojári tém umožňovali úpravy mnohých funkcií tém. Takže v závislosti od témy, ktorú máte, priamo v nastaveniach motívov je možné nájsť voľbu veľkosti vybranej snímky.

Ísť do Vzhľad -> Témy -> Prispôsobiť a hľadajte možnosti. Niektoré témy budú mať aj ďalšie nastavenia, ktoré zvyčajne nájdete v vzhľad Ponuka. Ak ho nájdete, máte šťastie, pretože odporúčanú veľkosť obrázka môžete zmeniť iba niekoľkými kliknutiami. Ak nie, nebojte sa; nasledujúci doplnok bude stále dosť jednoduchý na vykonanie potrebných zmien.

Jednoduché veľkosti obrázkov

CENA: zadarmo

Jednoduché veľkosti obrázkov

Keď nainštalujete Simple Image Sizes, základné nastavenia médií, o ktorých sme práve hovorili, sa okamžite rozšíria. Doplnok rozpozná všetky ostatné veľkosti obrázkov z aktuálne aktívnej témy a umožní vám tiež vytvoriť vlastné veľkosti.

Po aktivácii doplnku prejdite na adresu Nastavenia -> Médiá. Medzi všetkými ďalšími veľkosťami obrázkov, mali by ste nájsť tú, ktorá je venovaná vybranému obrázku. Ak používate štandardnú tému dvadsaťosemnásť, mali by ste nájsť možnosť veľkosti „dvadsať osemnásť obrázkov“. Tu môžete ľahko nastaviť vlastnú šírku a výšku pre odporúčané obrázky.

V závislosti od témy, ktorú používate, môže existovať viac ako len jedna odporúčaná veľkosť obrázka. Napríklad téma môže zobrazovať vybraný obrázok na titulnej stránke, jednotlivé príspevky a niektoré widgety. V takom prípade by boli potrebné tri veľkosti, aby sa čo najlepšie využila funkcia. V závislosti od toho, ako chcete prispôsobiť vybraný obrázok, príslušne zmeňte nastavenia. Nezabudnite stlačiť tlačidlo aktualizácie, uložte zmeny a otvorte svoje stránky, aby ste videli, čo sa s obrázkami stalo.

A čo staršie obrázky?

Zvyčajne pri zmene rozmerov obrázka, WordPress robí zmeny iba u nových, ktoré sa chystáte odovzdať. Ale čo staré, ktoré už používate?

Regenerácia miniatúry

Našťastie vývojár Simple Images Size bol taký láskavý, že predstavil funkciu, ktorá tento problém vyrieši. Na tej istej stránke nastavení médií stačí prejsť nadol zoznamom rozmerov obrázka. Nájdete a Funkcia regenerácie miniatúry To vám umožní vybrať, ktoré miniatúry chcete znova vytvoriť. Keďže hovoríme iba o odporúčaných obrázkoch, vyberte rovnaké miniatúry, ktoré ste už upravovali.

Ak chcete ešte viac kontrolovať miniatúry, posuňte sa o niečo viac a vyberte typ príspevku, ktorý chcete znova zostaviť.

Keď budete pripravení, kliknite na ikonu, ak chcete obnoviť miniatúry a nezabudnite uložiť zmeny.

Nevýhody zmeny veľkosti obrázka

Pri nastavovaní nových rozmerov obrazu je jednoduché nastavenie veľkosti obrazu jednoduché, Pri úprave obrázkov buďte opatrní.

Ak pracujete na menšom webe, ktorý ešte stále nemá toľko fotografií, môžete miniatúry uvoľniť a regenerovať. Upozorňujeme však, že existujú weby so stovkami tisíc obrázkov.

Vytvorenie novej dimenzie pre každý obrázok môže na serveri vyžadovať veľa miesta. Pred potvrdením zmeny sa preto uistite, že viete, čo robíte.

WordPress sa tiež nestará o vaše staré miniatúry. Takže, aj keď ich už nepoužívate, všetky tieto obrázky sa budú stále ukladať do priečinka a zaberajú cenné miesto na pevnom disku. Niektoré doplnky na vyčistenie obrázkov vám môžu pomôcť, ak prevádzkujete menšie webové stránky. Ale pre väčšie webové stránky s hromadou fotografií budete potrebovať profesionálnejší (a bohužiaľ komplikovanejší a drahší) prístup.

3. Automaticky nastaviť vybraný obrázok v programe WordPress

Nastavenie odporúčaných obrázkov v programe WordPress je jednoduché a relatívne jednoduché, aj keď vaša téma nepodporuje túto funkciu od začiatku. Už sme vám ukázali, ako nastaviť a zobraziť základný odporúčaný obrázok, a naučíte sa, ako skontrolovať, či sa jedná o odporúčaný obrázok, a ukázať upozornenie autorovi, ktorý zabudol jeden nastaviť..

Ak sa vám táto možnosť nepáči, môžete rýchlo implementovať trochu inú funkciu – môžete program WordPress naprogramovať tak, aby automaticky nastavoval odporúčaný obrázok..

Na rozdiel od vyššie spomenutej metódy, kde vás spoločnosť WP upozorní na chýbajúci odporúčaný obrázok, kde si stále musíte vybrať jeden, tento prístup automaticky nastaví obrázok ako vybraný. Ak chcete, aby to fungovalo, musíte mať k príspevku priložený aspoň jeden obrázok.

Po zverejnení príspevku bez odporúčaného obrázka, funkcia urobí prvý obrázok z tohto článku a nastaví ho ako odporúčaný obrázok.

Čo je skvelé na tom je, že keď funkcia nastaví odporúčaný obrázok pre vás, zostane v platnosti, aj keď sa rozhodnete vymazať obrázok z príspevku (jedna funkcia použitá na vytvorenie odporúčaného obrázka na prvom mieste).

Ak k príspevku nemáte žiadne obrázky a stlačíte tlačidlo Publikovať, nebudú k dispozícii žiadne upozornenia a samozrejme nebudú k dispozícii žiadne obrázky, z ktorých si môžete vybrať. Toto je skvelá voľba pre niekoho, kto používa obrázky vo väčšine svojich príspevkov. Ak však obrázky zvyknete častejšie zabudovať a obrázky neprikladáte pravidelne, odporúčame vám skontrolovať predchádzajúci spôsob, ako zabrániť zverejneniu príspevkov bez obrázka..

Keď viete, čo s tým môžete dosiahnuť, ukážeme vám kód. Ak chcete nainštalovať túto funkciu, musíte otvoriť súbor features.php a skopírovať / prilepiť nasledujúci úryvok:

function autoset_featured () {
globálny príspevok $;
$ already_has_thumb = has_post_thumbnail ($ post-> ID);
if (! $ already_has_thumb) {
$ attach_image = get_children ("post_parent = $ post-> ID & post_type = attach & post_mime_type = image & numberposts = 1");
if ($ attach_image) {
foreach ($ attach_image ako $tach_id => $ attachment) {
set_post_thumbnail ($ post-> ID, $ attach_id);
}
}
}
}

add_action ('the_post', 'autoset_featured');
add_action ('save_post', 'autoset_featured');
add_action ('Draft_to_publish', 'autoset_featured');
add_action ('new_to_publish', 'autoset_featured');
add_action ('waiting_to_publish', 'autoset_featured');
add_action ('future_to_publish', 'autoset_featured');

Po vložení kódu nezabudnite uložiť zmeny. Teraz môžete skúsiť pridať nový príspevok s obrázkom v ňom a zverejniť ho. Vidíte, ako sa na webe objavil odporúčaný obrázok? kúzlo.

Moderné témy WordPress sú umelecké diela, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na najnovšie technológie. To znamená, že vývojári sa postarali o každú jednu vec, ktorú vy a vaši budúci návštevníci webových stránok budete potrebovať od témy. To zahŕňa prekrásny dizajn a množstvo funkcií pridaných k rozhraniu backend aj frontend.

Potom, čo WordPress predstavil odporúčané miniatúry príspevkov, Vývojári tém museli nájsť spôsob, ako prepojiť tieto obrázky so svojimi pôvodnými príspevkami. Tento jednoduchý funkčný obrázok sa stal programom na zmenu hry pre WordPress, ktorý transformoval populárnu platformu pre blogovanie na ešte populárnejší CMS. Niekedy sa tieto fotografie nebudú musieť nikde prepojiť, ale ak sa nás na to pýtate, každý uvedený miniatúrny obrázok musí viesť k pôvodnému príspevku.

Aj keď mnohí vývojári považujú túto funkciu za nevyhnutnú v téme, veľa tém WordPress (väčšina z nich bude zadarmo) nebude mať predvolene nainštalovanú. A ak máte problémy s nekliknutými obrázkami obrázkov, ako je to v prípade iných používateľov, môže to mať za následok nervy. Ale nebojte sa, rýchle riešenie nájdete niekoľko riadkov nižšie.

V tejto časti tutoriálu sa chystáme ukázať, ako automaticky prepojiť vybraný obrázok s poštovým permalinkom, a tak umožňujú každému, kto klikne na obrázok, presmerovať na pôvodný príspevok.

Prepojte odporúčaný obrázok s príspevkom:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. funkcia wcs_auto_link_post_thumbnails ($ html, $ post_id, $ post_image_id) {
  $ html = ''. $ html. ',;
  návrat $ html;
  }
  add_filter ('post_thumbnail_html', 'wcs_auto_link_post_thumbnails', 10, 3);
 4. Uložiť zmeny

To je všetko priatelia. Po uložení zmien sa už nemusíte starať o miniatúry odporúčaných príspevkov, ktoré neprechádzajú s pôvodným príspevkom. Teraz vám odporúčaný obrázok miniatúry a text „prečítať viac“ povedú vašich návštevníkov k vášmu príspevku.

5. Ako pridať náhľady miniatúr do zoznamu úprav Post / Page

Ak máte každodennú tému WordPress so štandardnými funkciami, pravdepodobne ste si zvykli na určitý vzhľad administračného panela WordPress. Keď hovoríme o možnostiach úprav príspevkov a stránok, pravdepodobne máte štandardné zobrazenie, v ktorom sa názov, autor, kategórie, značky a dátumy zobrazujú v rôznych stĺpcoch..

Ako vidíte, neexistujú žiadne informácie o odporúčaných obrázkoch. Ak teda chcete zistiť, či má príspevok už nastavený odporúčaný obrázok a prípadne zistiť, ako vyzerá obrázok, musíte každý príspevok upravovať osobitne..

Ako pridať náhľady miniatúr do zoznamu úprav Post / Page

Predstavte si, že prechádzate desiatkami príspevkov, aby ste si rýchlo mohli pozrieť odporúčaný obrázok, takže jeden nekopírujete ani nezanecháte žiadny príspevok. To je len strata času, a preto vám ukážeme rýchlu opravu.

V tejto časti tutoriálu, ukážeme vám jednoduchý kód, ktorý môžete pridať k svojmu motívu a ktorý potom pridá miniatúru priamo do stĺpca príspevok / stránka. Aby tento „trik“ fungoval, uistite sa, že vaša téma funguje podpora post miniatúry.

Dosť na rozhovor; vložme kód do témy a ukážeme miniatúru v editore príspevkov:

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. add_filter ('manage_posts_columns', 'posts_columns', 5);
  add_action ('manage_posts_custom_column', 'posts_custom_columns', 5, 2);
  
  add_filter ('manage_post-type_posts_columns', 'posts_columns', 5);
  add_action ('manage_post-type_posts_custom_column', 'posts_custom_columns', 5, 2);
  function posts_columns ($ default) {
  $ default ['riv_post_thumbs'] = __ ('Thumbs');
  vrátiť $ predvolené hodnoty;
  }
  function posts_custom_columns ($ column_name, $ id) {
  if ($ column_name === 'riv_post_thumbs') {
  if (has_post_thumbnail ()) {
  echo the_post_thumbnail ('medium');
  } else {
  _e („Miniatúra pre príspevok“);
  }
  
  ozvena “";}}
 4. Uložiť zmeny
 5. Ísť do Príspevky-> Všetky príspevky a uvidíte zmenu

Vo vyššie uvedenom kóde sme nastavili veľkosť miniatúry na 100 × 100 pixlov. Pretože sa používa iba ako ukážka ukážky odporúčaného obrázka, nie je potrebný väčší obrázok. Môžete samozrejme zmeniť veľkosť miniatúry na ľubovoľnú veľkosť. Na nasledujúcich riadkoch nájdete niekoľko príkladov úpravy posledného riadku kódu:

Namiesto miniatúry zobraziť plnohodnotný obrázok:

echo the_post_thumbnail ('featured-thumbnail');

Zdvojnásobte veľkosť miniatúry:

echo the_post_thumbnail (pole (200 200));

Náš nadpis hovorí, že na obrazovkách úprav príspevkov a stránok môžete zobraziť miniatúry. Skúsili ste kód, ale na stránkach sa vám nezobrazujú palce? Nemusíte sa obávať, budete potrebovať tieto dva riadky kódu a mali by ste ich pridať na začiatok vyššie uvedeného úryvku:

add_filter ('manage_pages_columns', 'posts_columns', 5);
add_action ('manage_pages_custom_column', 'posts_custom_columns', 5, 2);

Po pridaní tohto kódu sa vaše miniatúry zobrazia aj v editore stránok.

6. Pred zverejnením príspevkov požiadajte autorov, aby vybrali odporúčané obrázky

Keď program WordPress dosiahol verziu 2.9, ľudia mali možnosť pridať do svojich príspevkov odporúčané obrázky. Od tej doby, ak to témy umožňujú, ste mohli nahrať alebo vybrať obrázok pre svoj príspevok, ktorý by ho pekne reprezentoval, a vy ste stále neboli povinní tento obrázok v príspevku zobraziť..

Používatelia WordPressu si rýchlo zvykli na novú funkciu a teraz je ťažké nájsť tému bez odporúčaných obrázkov.

Ale ak publikujete veľa a máte viac ako jedného autora, niekedy môžete zabudnúť pridať odporúčaný obrázok čo môže mať za následok chaotický web. Váš príspevok bez obrázka by na domovskej stránke vyzeral prázdny a nedokončený, v miniaplikácii nedávnych príspevkov by určite bola diera a ak použijete miniatúry na zobrazenie obrázkov na začiatku vašich článkov, vaše príspevky budú vyzerať veľmi jednoducho bez obrázok.

Toto je len niekoľko jednoduchých problémov, ktoré by ste mohli mať, ak zabudnete zahrnúť odporúčaný obrázok. Než sa tieto problémy objavia, pozrime sa, ako to navždy zmiznúť.

V tejto časti tutoriálu vám ukážeme časť kódu, ktorá vám umožní zabudnúť na problém. Po nainštalovaní kódu sa každému autorovi, ktorý sa pokúša publikovať príspevok bez odporúčaného obrázka, zobrazí chybová správa. Jeho príspevok sa potom namiesto zverejnenia uloží ako koncept. To umožní, aby konkrétny autor použil akýkoľvek odporúčaný obrázok pred uverejnením príspevku a zachránil by sa, keď ste v zhone..

Ak ste pripravení na fungovanie funkcie, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Otvorte súbor features.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. add_action ('save_post', 'pu_validate_thumbnail');
  
  funkcia pu_validate_thumbnail ($ post_id)
  {
  // Potvrdzujte iba typ príspevku
  if (get_post_type ($ post_id)! = 'post')
  return;
  
  // Skontrolovať príspevok obsahuje miniatúru
  if (! has_post_thumbnail ($ post_id)) {
  
  // Potvrdiť overenie miniatúry zlyhalo
  set_transient ("pu_validate_thumbnail_failed", "true");
  
  // Odstráňte túto akciu, aby sme mohli príspevok znova uložiť ako koncept a potom ho znova pripojiť
  remove_action ('save_post', 'pu_validate_thumbnail');
  
  wp_update_post (pole ('ID' => $ post_id, 'post_status' => 'Draft'));
  add_action ('save_post', 'pu_validate_thumbnail');
  } else {
  
  // Ak má príspevok miniatúru, odstráňte prechod
  delete_transient ("pu_validate_thumbnail_failed");
  
  }
  }
 4. Uložiť zmeny

Tento kód skontroluje stav príspevku, keď autor klikne na tlačidlo zverejnenia. Funguje iba pre príspevky a ak funkcia nenájde pripojenú miniatúru, koncept sa uloží a WordPress bude pripravený na zobrazenie chybovej správy. Ak sa nájde miniatúra, príspevok sa zvyčajne uverejní bez toho, aby sa správa zobrazila.

Keďže vyššie uvedený kód neobsahuje samotnú chybovú správu, stále potrebujete malý útržok kódu, ktorý ho pripraví:

 1. Hneď za predchádzajúcim kódom skopírujte a prilepte tento:
 2. add_action ('admin_notices', 'pu_validate_thumbnail_error');
  funkcia pu_validate_thumbnail_error ()
  {
  if (get_transient ("pu_validate_thumbnail_failed") == "true") {
  ozvena “

  Pred uložením príspevku musí byť nastavená miniatúra príspevku.

  "; delete_transient ("pu_validate_thumbnail_failed"); } }
 3. Uložte zmeny a vyskúšajte novú funkciu

Ak chcete prispôsobiť chybové hlásenie, prejdite na riadok č. 5 a zmeňte „Pred uložením príspevku musíte nastaviť miniatúru príspevku“ na čokoľvek, čo sa vám páči.

To je všetko. Užite si svoje príspevky bez obáv, že nemáte odporúčaný obrázok.

7. Zmeňte odporúčaný text obrázka na stránkach správcu

Ak upravujete motív alebo vytvárate nový, pravdepodobne budete musieť obísť okolo odporúčaných obrázkov.

Odporúčaný obrázok WordPress

Ak ste napríklad použili funkciu, ktorá automaticky pridá odporúčaný obrázok z prvého obrázka v príspevku, bolo by pekné dajte svojim autorom vedieť, čo sa deje. Môžete jednoducho zmeniť text a použiť ho ako krátke upozornenie, ktoré oznámi autorovi, že vybraný obrázok sa vyberie automaticky, ak si ho autor nevybral sám. Ako teda zmeniť text, ktorý znie „Nastaviť odporúčaný obrázok“, na niečo iné?

 1. Otvorte súbor function.php s témou, ktorú používate
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. function change_featured_image_text ($ content) {
  return $ content = str_replace (__ ('Set featured image'), __ ('Tvoj vlastný text ide sem'), $ content);
  }
  add_filter ('admin_post_thumbnail_html', 'change_featured_image_text');
 4. Zmeňte „Váš vlastný text ide tu“, ale nezabudnite nechať jednotlivé úvodzovky
 5. Uložiť zmeny
 6. Prejdite na ľubovoľný príspevok a pozrite si zmenený text

Zabalenie

Odporúčané obrázky sú pravdepodobne najdôležitejším typom mediálneho súboru, ktorý budete mať na svojom blogu. Z tohto dôvodu je dôležité, aby vyzerali dobre. Aj keď máte krásnu fotografiu alebo pekne vygenerovaný počítačový obraz, je nevyhnutné, mali by ste urobiť všetko, čo je v tvojich silách, aby bola čo najlepšia..

Našťastie nemusíte byť vývojárom ani úplne rozumieť tomu, ako WordPress spracováva obrázky. Potrebujete iba jednoduchý doplnok alebo útržok kódu, ktorý vám pomôže nastaviť nové odporúčané obrázky; Dúfame, že vám tento sprievodca pomohol.

Tento záznam bol zverejnený v službe WordPress. Uložte odkaz na trvalý odkaz.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map