Ako si prispôsobiť hlavičku webových stránok WordPress

customize-WordPress-header.png


Záhlavie WordPress je najvyššia časť a nepochybne najdôležitejším vizuálnym prvkom blogu WordPress. Keďže ide o prvú vec, ktorú uvidia návštevníci po načítaní vašich stránok, pri prispôsobovaní hlavičky je dôležité venovať osobitnú pozornosť.

Hlavička WordPress zvyčajne zobrazuje obrázok alebo video, ktoré sa používa na upútanie pozornosti návštevníkov. Častejšie tu môžete očakávať aj navigačné menu. Keďže sa sociálne médiá stali populárnymi, mnohí používatelia WordPress tam zvyknú umiestňovať aj sociálne ikony, aby sa ostatní mohli rýchlejšie dostať k svojim profilom..

Aj keď je tento prvok štandardným modulom, ktorý nájdete na všetkých stránkach, funkcie hlavičky hlavičky WordPress závisia výlučne od témy, ktorú používate. Zatiaľ čo väčšina bezplatných a prémiových tém vám umožní spracovať obrázky a videá, ktoré môžete podrobne upraviť, niektoré vám nedovolia prispôsobiť hlavičku vôbec. Dúfajme, že ste si vybrali dobrý motív WordPress z prvej skupiny, a teraz sa zaujímate o to, ako prispôsobiť hlavičku webových stránok WordPress. Ak nie, budete musieť upraviť súbory tém. Neexistuje žiadny spôsob, ako to obísť.

Ako pridať obrázky a videá do hlavičky WordPress

Ak sa chcete dostať do editora, prejdite na Vzhľad -> hlavička z ponuky dashboardu WordPress na ľavej strane.

Prípadne nájdete editor záhlavia z Vzhľad -> Prispôsobiť -> Záhlavie médií. Keďže možnosti závisia od každej témy, upozorňujeme, že v časti „Header Media“ sa môže nachádzať odlišné meno alebo sa nemusí v zozname zobraziť vôbec. Na účely tohto tutoriálu sa zameriame na veľkú tému dvadsať sedemnásť.

Záhlavie médií v WordPress

Prvá vec, ktorú si po kliknutí na odkaz všimnete, je táto WordPress otvoril ukážkovú stránku vášho webu so všetkými možnosťami na ľavej strane. To vám umožní vidieť zmeny v hlavičke počas ich vykonávania. Vždy je pekné vidieť, ako nový obrázok alebo video ovplyvní vašu domovskú stránku ešte predtým, ako uložíte nové nastavenia. Vďaka živému náhľadu môžete voľne experimentovať s rôznymi videami a obrázkami bez ovplyvnenia vašich návštevníkov.

Záhlavie videa

Videá sa považujú za dôležitejšie ako obrázky. Ak teda jeden pridáte do svojej hlavičky, nahradí obrázok, ktorý už existuje. Video môžete pridať do hlavičky WordPress dvoma rôznymi spôsobmi. Videá, ktoré tu pridáte, budú zvyčajne bez zvuku, pretože by to inak dráždilo návštevníkov.

Odovzdajte video vo formáte .mp4

Ak chcete použiť video z knižnice médií alebo nahrať nové, musíte použiť .mp4 Formát. Toto je jediný formát, ktorý v súčasnosti WordPress akceptuje, takže sa budete musieť prispôsobiť. Keďže tieto typy videí sa môžu dosť zväčšiť, je dôležité, aby ste ich dostali čo najviac zmenšite veľkosť súboru. Video vo formáte MP4 dokáže ľahko získať cez niekoľko stoviek megabajtov na jeden súbor, čo je pre blog iba neprijateľné.

Odporúčaná veľkosť videa v pixeloch bude závisieť od vašej témy. S Twenty Seventeen je to tak odporúčame, aby vaše video bolo 2 000 × 1 200 pixlov.

Ak takéto video máte, kliknite na tlačidlo „Vybrať video“. Potom vyberte jedno z knižnice médií alebo nahrajte nové video. Výsledky sa okamžite zobrazia na vašej stránke.

Použite video z Youtube:

Hlavička videa YouTube

Používanie videa z Youtube je oveľa jednoduchšie. Keď nájdete tú, ktorá sa vám páči, skopírujte a prilepte jej URL do formulára. Po vložení odkazu program WordPress načíta video a zobrazí ukážku vašich stránok.

Ak používate video, použije WordPress obrázok záhlavia ako záložku.

Čo je to záložný obrázok? Až do načítania videa by vaši používatelia mali tradične na svojom mieste prázdny priestor. Aby sa tomu zabránilo, záložný obrázok im umožňuje namiesto toho vidieť obrázok. Keďže nie všetky prehliadače dokážu reprodukovať videá, obrázok sa použije v prípadoch, keď ľudia nemôžu vidieť vybraté video. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste pre tieto okrajové prípady vybrali obrázok hlavičky, aj keď používate video.

Obrázok hlavičky

V predvolenom nastavení WordPress automaticky zobrazuje obrázok hlavičky, z ktorého môžete vidieť Vzhľad -> hlavička editor. Tu môžete vidieť aktuálny obrázok záhlavia, ktorý ste predtým nahrali (ak ste neodovzdali obrázky záhlavia, táto možnosť sa nezobrazí) a navrhnutá fotografia.

Ak nechcete mať obrázok hlavičky, stačí kliknúť na tlačidlo „Skryť obrázok“.

Ak chcete zmeniť obrázok, kliknite na tlačidlo „Pridať nový obrázok“, čím sa otvorí Knižnica médií. Tu budete môcť vybrať fotografie, ktoré ste už pridali na svoje stránky, alebo nahrať nové.

Pridajte nový obrázok hlavičky do WordPress

Po výbere obrázka bude možné orezať ho na odporúčané rozmery. Ak chcete, aby sa obraz perfektne hodil k vašej téme, odporúčame vám ho orezať. Odporúčame tiež, aby mal váš obrázok rovnaké rozmery ako vaše video (ak ho samozrejme používate).

Ak existuje viac ako jeden odovzdaný alebo navrhnutý obrázok, môžete kliknúť na tlačidlo „Náhodne nahrať / navrhnúť hlavičky“. WordPress potom náhodne vyberie jeden obrázok pre vašu hlavičku. Toto je pekná voľba pre tých z vás, ktorí sa chcú striedať medzi obrázkami každých pár dní.

Nezabudnite na hlavičku WordPress

Z vizuálneho aj funkčného hľadiska je hlavička WordPress rozhodujúcou vlastnosťou vášho blogu. Preto by ste nemali len prehliadať jeho dizajn. Keďže vaša téma poskytuje oprávnenie na podrobné prispôsobenie hlavičky, pomocou týchto dostupných možností môžete meniť videá a obrázky podľa svojich predstáv. Vaši používatelia budú radi, že ste do prispôsobenia investovali nejaký čas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map