Ako rýchlo nájsť a upraviť kód z tém a doplnkov

find-edit-WordPress-code.png


Práca s programom WordPress môže byť jednoduchá. V porovnaní s mnohými inými systémami na správu obsahu je to skutočne jednoduché. Aj keď nemáte nič spoločné s kódom alebo dizajnom, stále si môžete vytvoriť svoj blog WordPress a môžete začať písať a publikovať obsah v priebehu niekoľkých minút. Ak potrebujete rozšíriť svoj blog WordPress, môžete to urobiť inštaláciou niektorých miliónov doplnkov a tém dostupných na internete..

Ak však o svojom webe prídete o niečo vážnejšie, skôr alebo neskôr budete musieť upraviť jednu alebo dve veci. Bez ohľadu na to, aký dobrý je motív alebo doplnok, koľko možností s ním získate, jednoducho nie je možné všetko upravovať. Napríklad budete môcť zmeniť názov a niektoré dôležité tlačidlá, ale ako urobíte zmenu, ak konkrétny prvok nie je možné zmeniť pomocou možností Prispôsobiteľa a možností motívu / doplnku? Upravíte to sami.

V závislosti od toho, koľko viete o programe WordPress, môže úprava súborov predstavovať dvojminútovú prácu, alebo môže dôjsť k zlyhaniu celého webu po strávení hodín prispôsobením. Predtým, ako začnete upravovať súbory, uistite sa, že viete o tom, čo robíte a že záloha máte vždy bezpečne umiestnená v priečinku mimo vášho servera..

Ak ste sa rozhodli, že je čas na úpravy, môžete uviaznuť v prvom kroku – nájdenie správneho súboru, kde sa nachádza kód. Pretože program WordPress pozostáva z desiatok rôznych súborov, začiatočník by ich mohol nájsť. Vývojári WordPressu s tým nemajú problém, pretože to už vedia Hierarchia šablón srdcom. Ak však nemáte záujem o kódovanie, mali by ste vedieť o týchto doplnkoch, ktoré vám môžu veľmi pomôcť.

Aký je súbor

CENA: zadarmo

Aký je súbor

Akonáhle sa dostanete za myšlienku, že skratka pre tento doplnok je WTF, uvidíte, aký je tento doplnok skutočne cool. Po inštalácii a aktivácii súboru What the File sa vytvorí jednoduchá položka ponuky priamo na paneli s nástrojmi hneď vedľa používateľského mena a vašej vynikajúcej fotografie. Ak teraz otvoríte akúkoľvek stránku na svojom webe, budete môcť umiestniť kurzor myši na položku ponuky Čo je to Súbor a doplnok vám povie, ktoré časti šablóny boli použité na vytvorenie konkrétnej stránky..

Doplnok vám umožní kliknúť na názov šablóny, ktorá vás následne dovedie na stránku úprav. Aj keď to môže byť skvelé na vykonávanie malých zmien, pri úpravách súborov šablón priamo z programu WordPress však buďte veľmi opatrní.

Ako už vidíte, doplnok je pomerne jednoduchý, ale môže vám pomôcť identifikovať časti šablón, ktoré chcete rýchlo upraviť. Zvyšok je len na vás. Preto vám chceme predstaviť ďalší bezplatný doplnok, ktorý vám môže pomôcť ešte viac.

Vyhľadávač reťazcov

CENA: zadarmo

Vyhľadávač reťazcov

Keď nestačí nájsť tú správnu šablónu, je tu reťazec vyhľadávača reťazcov. Predstavte si, že chcete upraviť konkrétny prvok HTML vo svojom motíve alebo ľubovoľnom doplnku, ktorý ste nainštalovali. Prvok môžete rýchlo vyhľadať prehliadnutím prehliadača, stále však budete mať problémy s vyhľadaním súboru, ktorý daný prvok vykreslil. Keďže už pracujete s vlastnými motívmi a doplnkami, súbory môžu mať odlišné názvy, od ktorých ste zvyknutí. Vývojár mohol umiestniť kód do samostatného súboru, aby sa uľahčil ďalší vývoj, a vy môžete pri vyhľadávaní kódu stovkami súborov uviaznuť. Namiesto toho môžete použiť String Locator.

Ak sa rozhodnete tento doplnok používať, nemusíte sa obávať, ktorá šablóna sa používa na vytvorenie konkrétneho reťazca, ktorý hľadáte..

Či už hľadáte slovo, celú frázu alebo kus kódu, tento doplnok ho nájde.

Musíte len prejsť na Nástroje -> Vyhľadávač reťazcov a začať hľadať. Doplnok potom prehľadá všetky nainštalované súbory tém a doplnkov a nájde hľadaný výraz. Môžete dokonca vybrať konkrétnu tému / doplnok, do ktorého sa má zásuvný modul prehľadávať.

Po stlačení tlačidla Hľadať a počkaní pár sekúnd, kým vyhľadávač String Locator urobí svoju mágiu, sa vo výsledkoch zobrazí reťazec, súbor, kde sa nachádza, a číslo riadka. Doplnok vám umožní upraviť tento konkrétny súbor a okamžite zvýrazní hľadanú frázu!

Teraz môžete zmeniť ktorúkoľvek časť ľubovoľného motívu / doplnku, môžete preložiť ich pevne zakódované časti a môžete zabudnúť na manuálne skenovanie pomocou súborov, ktoré vám nie sú známe..


Aj keď vám tieto nástroje WordPress môžu veľmi pomôcť, stále vám odporúčame starať sa o svoje stránky. Ak si nie ste úplne istí, aké zmeny robíte, uistite sa, že máte vždy novú zálohu a zvážte prijatie profesionála, ktorý bude pracovať za vás. Nezabúdajte tiež, že mnohí vývojári vám nebudú schopní pomôcť, ak urobíte chyby úpravou témy alebo doplnku sami..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map