Ako pridať telefónne čísla s možnosťou kliknutia v

klikacie-phone-numbers-wordpress.png


Smartphony vládnu svetu. Nemusíme opakovať, ako smartfóny zmenili svet a čo sú schopné. Tiež vieme, že v modernej spoločnosti musí každý vytvorený web reagovať. Čo sa však stane s telefónnymi číslami, ktoré píšete do príspevkov a stránok WordPress?

Väčšina najnovších modelov smartfónov automaticky rozpozná telefónne číslo. To je pravda, aspoň ak ste toto číslo napísali v správnom formáte, ktorý obsahuje kódy krajín a oblastí:

 • <(Area Code) >

Bohužiaľ, nie všetky smartfóny sú rovnaké a nie všetky rozpoznajú telefónne čísla vo všetkých formátoch. Mnoho ľudí stále používa telefóny staršie ako päť rokov a je pravdepodobné, že na telefónne čísla nebude možné kliknúť, aj keď budú napísané správne. V takom prípade, aj keď ste vytvorili fantastický web, ktorý láka používateľov, aby vám zavolali, môžete mať problémy. Ak títo používatelia musia zapísať, skopírovať a prilepiť alebo napísať číslo, je pravdepodobné, že kauciu dostanú. Skôr ako stratíte netrpezlivých zákazníkov, ktorí sa nechcú baviť s číslami, mali by ste pripraviť trávnik pre každého používateľa smartfónu bez ohľadu na jeho zariadenie..

Pridajte telefónne čísla, na ktoré sa dá kliknúť

Telefónne číslo, na ktoré sa dá kliknúť

Ak na svoj web stačí pridať jedno telefónne číslo, na ktoré je možné kliknúť, nemusíte inštalovať ďalšie doplnky. Môžete to urobiť jednoduchým riadkom kódu HTML, ktorý je v skutočnosti rovnaký ako bežný odkaz. Pozrime sa, aké ľahké to skutočne je:

  1. Otvorte príspevok v textovom editore alebo použite kód v šablóne
  2. Skopírujte a vložte jeden z nasledujúcich riadkov:
  +1 (234) 567-8912
 1. Zmeňte telefónne číslo
 2. Uložte, publikujte alebo zobrazte ukážku svojho príspevkuPred niekoľkými rokmi by protokol TEL urobil svoju prácu dokonale pre mobilných používateľov. Problém bol v tom, že telefónne čísla, na ktoré sa dá kliknúť, neboli rozpoznané prehliadačmi stolných počítačov, ktoré by sa vôbec nezvrátili alebo by dokonca zobrazovali chybové hlásenia. Dnes vývojári problém vyriešili a protokol môžete používať vo všetkých moderných prehľadávačoch. Aj keď to otvorí telefónne číslo a začne ho volať na smartfónoch, stolové počítače pripravia Skype na váš hovor.

Použite hovor Skype

Čo ak by ste však chceli, aby si používatelia smartfónov mohli vybrať medzi bežným a Skype hovorom? Nerobte si starosti; stačí zmeniť protokol v odkaze. Namiesto protokolu TEL použite protokol CALLTO:

+1 (234) 567-8912

Ak používate Skype, môžete dokonca povoliť používateľom, aby vám zavolali zadaním názvu Skype:

skype

Použite SMS

Vedeli ste, že môžete dokonca vytvoriť odkaz na zasielanie správ SMS? Ako ste už asi uhádli, stačí zmeniť protokol. Ako by ste mohli očakávať, tento odkaz nebude nič robiť, ak na ne kliknú na stolnom počítači, takže sa uistite, že vaši používatelia sú si vedomí toho, že im povolíte poslať správu SMS alebo použiť tento druh odkazu, len keď je váš web v responzívny režim.

 Pošlite SMS na +1 (234) 567-8912

Tlačidlo Pridať hovor teraz pomocou bezplatného doplnku

Ak sa vaše podnikanie vo veľkej miere spolieha na telefónne hovory, mali by ste urobiť ďalší krok, pokiaľ ide o vytváranie telefónnych čísel, na ktoré sa dá kliknúť. Namiesto vytvorenia jednoduchého prepojenia môžete zvážiť pridanie tlačidla Hovor teraz, ktoré bude vždy prístupné vašim mobilným návštevníkom. Našťastie medzi niektoré úžasné doplnky WordPress existuje fantastický bezplatný program, ktorý vám pomôže dosiahnuť tento cieľ.

Tlačidlo Zavolajte teraz

CENA: zadarmo

Tlačidlo Zavolajte teraz pre WordPress

Tento bezplatný doplnok je ľahký a inštalácia, aktivácia a nastavenie trvá niekoľko sekúnd. Po inštalácii budete musieť len zadať svoje telefónne číslo, zvoliť farbu tlačidla a jeho umiestnenie. Môžete teraz zobraziť hovor na ľavej alebo pravej strane obrazovky alebo zvoliť zobrazenie úplného spodného tlačidla, ktoré zvýrazní vašu novú funkciu.

Ak máte k svojmu webu priradený účet Google Analytics, doplnok umožňuje sledovať telefónne hovory vytvorením udalosti pre každé uskutočnené kliknutie. Je to jednoduché; Po nastavení doplnku počkajte najmenej 24 hodín, kým služba Google Analytics údaje zobrazí.

Tlačidlo Zavolajte teraz pre nastavenia WordPress

Ak nechcete, aby sa tlačidlo zobrazovalo na konkrétnych príspevkoch a stránkach, zapíšte si ich ID do nastavení. Je to ľahké. Ak chcete zobraziť tlačidlo na všetkých stránkach WordPress, poslednú možnosť nechajte prázdnu.


Podobne ako v prípade mnohých ďalších vecí v programe WordPress nie je vytváranie telefónnych čísel, na ktoré sa dá kliknúť, vôbec ťažké. Dúfame, že vám tento článok pomôže vytvoriť si vlastný. Ako sa vám páčia vaše nové odkazy??

Ak potrebujete ďalšiu pomoc so svojím blogom WordPress, vylepšite svoje zručnosti v programe WordPress pomocou našich výukových programov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked