Ako pridať svoj prvý príspevok v WordPress správnym spôsobom

Obrazovka príspevkov WordPress


Keď hovoríme o WordPress, najlepšej platforme pre blogovanie, s blogermi, ktorí už niekoľko rokov písali, môže vytváranie príspevkov WordPress znieť triviálne. Pravda je, že svoj prvý príspevok môžete publikovať veľmi rýchlo. Ale ak to chcete urobiť správnym spôsobom, sú veci, ktoré by ste mali preskúmať od začiatku. Pomôžeme vám s tým.

Aj keď obidva editory WordPress (vizuálne aj textové) vyzerajú dosť intuitívne, niekedy sa aj ťažší používatelia môžu dostať do problémov. Niekedy, aj keď ste publikovali desiatky článkov, nebudete môcť nájsť konkrétnu funkciu, ktorú ste pre príspevok potrebovali. Pri iných príležitostiach budete prekvapení, keď nájdete pred sebou voľbu, ktorá sedela pred vami.

Ak ste sa práve dozvedeli, ako začať blog WordPress a chystáte sa začať písať svoj prvý príspevok WordPress, ste na správnom mieste. V tomto článku vám ukážeme všetko, čo je k dispozícii na poštovej obrazovke.

 1. Ako pridať prvý príspevok WordPress
  1. Názov a trvalý odkaz
  2. Oblasť obsahu – Vizuálny a textový editor
  3. Ako vypnúť vizuálny editor
  4. Bezstarostné písanie
  5. Pridať médiá
 2. Možnosti publikovania
  1. Tlačidlo Uložiť koncept
  2. Tlačidlo ukážky
  3. Postavenie
  4. viditeľnosť
  5. Publikovať okamžite, naplánovať alebo aktualizovať príspevok
  6. Presunúť do koša
  7. publikovať
 3. formáty
 4. Kategórie
 5. Tagy
 6. Odporúčaný obrázok
 7. Možnosti obrazovky
  1. ukážky
  2. Poslať spätné odkazy
  3. Vlastné polia
  4. diskusia
  5. slimák
  6. autor
  7. dispozície
  8. Ďalšie nastavenia a možnosti
 8. záver

Ako pridať prvý príspevok WordPress

Po prihlásení do WordPress sa pozrite na ľavú stranu obrazovky. V ponuke správcu je pošta položka ponuky tesne pod položkou prístrojová doska jeden.

Ak chcete začať písať svoj prvý príspevok, podržte kurzor myši (alebo kliknite) na pošta položka. Potom vyberte „Pridať nové“. 

Prípadne môžete vytvoriť nový príspevok výberom Nový -> príspevok z panela správcov.

Každá z týchto možností vás presmeruje na ďalšiu stránku, ktorá vám umožní napísať a upraviť svoj prvý článok.

Názov príspevku a trvalý odkaz

Prvým prvkom na novej stránke je názov príspevku. Bez akýchkoľvek konkrétnych možností tu budete musieť napíšte názov vášho článku. Z technického hľadiska je možné toto pole nechať prázdne, ale v takom prípade WordPress automaticky pridá nadpis (bez názvu) ako nadpis. Z hľadiska používateľskej skúsenosti vám odporúčame, aby ste pre akýkoľvek príspevok, ktorý sa chystáte zverejniť, vždy napísali vlastný názov..

Hneď ako napíšete názov a prepnete zameranie na obsahové pole, Permalink Settings sa zobrazí pod poľom s nadpisom. Ak ste nezmenili nič na svojej permalinkovej štruktúre, pomôže vám to zistiť presnú adresu URL vášho nového príspevku. Ak túto adresu URL skopírujete, môžete ju odoslať priateľom, uverejniť na sociálnych médiách alebo použiť kdekoľvek inde na získanie priameho prístupu k príspevku po jeho uverejnení..

V prípade, že máte vlastnú permalinkovú štruktúru, kliknutím na tlačidlo „Upraviť“ vedľa neho môžete zmeniť poslednú časť permalinku na čokoľvek sa ti páči.

Oblasť obsahu – Vizuálny a textový editor

Oblasť obsahu WordPress

Pod nadpisom sa na váš vstup čaká obsahové pole. To je oblasť, kde by ste mali písať váš prvý príspevok WordPress. V závislosti od editora môžu veci vyzerať trochu inak. V nasledujúcom segmente sa chystáme ukázať všetky prvky dostupné na stránke.

Vizuálny verzus textový editor

Vizuálny editor je priaznivejší pre začiatočníkov. Umožňuje vám zamerať sa na obsah a pomocou formátovacích tlačidiel môžete upravovať text rovnako ako v prípade iných textových editorov. Na druhej strane je textový editor priaznivejší pre vývojárov. To vám umožňuje písať a pridávať kód priamo z editora.

Aj keď je možné prepínať medzi editormi len výberom pravej karty na pravej strane oblasti obsahu, neodporúča sa to robiť.. Zmena editorov môže poškodiť vaše formátovanie. Napríklad, ak vytvoríte číslovaný zoznam v textovom editore a potom prepnete na vizuálny, WordPress zoznam rozčlení pridaním ďalších značiek HTML. Ak nemáte skúsenosti s HTML, odporúčame vám držať sa vizuálneho editora.

Pri práci v ktoromkoľvek z editorov môžete použiť klávesové skratky na rýchlejšie a efektívnejšie fungovanie. Napríklad kombináciu klávesov CTRL + B môžete označiť tučným písmom.

Ako vypnúť vizuálny editor

Ako vypnúť Visual Editor v WordPress

Aj keď nie je možné vypnúť textový editor, vizuálny editor môžete ľahko vypnúť. Ak to chcete urobiť, prejdite na adresu Používatelia -> Váš profil ktorá otvorí stránku s nastaveniami profilu. V časti Osobné možnosti vyberte prvú možnosť „Zakázať vizuálny editor pri písaní“. Nezabudnite posunúť nadol a kliknutím na tlačidlo Aktualizovať profil uložte zmeny.

Teraz budete mať iba textový editor a nebudete sa musieť obávať prepínania editorov omylom.

Bezstarostné písanie

Pri písaní nového článku by ste sa nemali obávať straty obsahu. Predvolene, WordPress automaticky ukladá celý obsah príspevku pre vás každých 60 sekúnd. Len v prípade, že zabudnete postup uložiť ručne, je dobré vedieť, že program WordPress sa dostal späť.

Pridať médiá

Pridať médiá

V hornej časti oblasti obsahu (a tesne pod nadpisom) ju otvoríte kliknutím na veľké tlačidlo „Pridať médiá“ Knižnica médií. Tu môžete vybrať predtým nahrané obrázky, pridať nové, vytvoriť galérie a ešte oveľa viac.

Možnosti publikovania

Možnosti publikovania WordPress

Na pravej strane obrazovky s poštou čaká na vašu akciu niekoľko možností publikovania. Pozrime sa bližšie na všetky možnosti, s ktorými môžete pracovať.

Tlačidlo Uložiť koncept

Ak kliknete na tlačidlo Uložiť koncept, WordPress uloží na stránke všetko, čo ste doteraz urobili. To zahŕňa obsah a všetko okolo neho, ktoré ste vyplnili alebo vybrali (napríklad kategórie, značky atď.).

Tlačidlo ukážky

Tlačidlo náhľadu otvára v prehliadači novú kartu alebo okno a ukáže vám, ako vyzerá váš článok v súčasnej fáze. Toto je ako bude príspevok vyzerať pre každého ak ste sa chystali publikovať.

Upozorňujeme, že adresa URL ukážky sa líši od pôvodne uverejneného príspevku. tiež, odkaz na ukážku nebude fungovať pre neprihlásených používateľov. Aj keď je možné sprístupniť ukážky verejnosti, budete si musieť nainštalovať ďalšie doplnky, aby fungovali.

Postavenie

Stav príspevku

Pri práci na vašom článku, v predvolenom nastavení bude stav nastavený na koncept. Zmenou stavu na „Čaká na kontrolu“ môžete svojim spolupracovníkom oznámiť, že ste na príspevku dokončili prácu, a povoliť editorom ich skontrolovať a schváliť. Zmena statusov je nevyhnutnosťou pri práci v tíme.

Po zverejnení príspevku sa stav automaticky zmení na „Zverejnené“. Je možné zmeniť stav už uverejnených príspevkov odtiaľto, takže ak chcete, môžete dokonca zrušiť zverejnenie príspevku.

viditeľnosť

Viditeľnosť príspevku

Váš nový príspevok môže mať tri rôzne stavy viditeľnosti.

 1. verejnosť – umožnite všetkým, aby videli váš nový článok. Ak začiarknete možnosť prilepiť príspevok na titulnú stránku, tento konkrétny príspevok sa vždy zobrazí v hornej časti zoznamu blogov. Toto je tiež známe ako lepkavý príspevok.
 2. Chránené heslom – zadajte heslo pre príspevok. Obsah článku budú môcť zobraziť iba ľudia, ktorí zadajú správne heslo.
 3. Súkromné – Ak príspevok uverejňujete súkromne, uvidia ho iba používatelia, ktorí sú prihlásení a majú oprávnenie na úpravy.

Publikovať okamžite, naplánovať alebo aktualizovať príspevok

Dátum a čas uverejnenia príspevku

V predvolenom nastavení WordPress nastavuje všetky príspevky, ktoré sa majú zverejňovať okamžite. Kliknutím na odkaz „Upraviť“ vedľa tejto možnosti sa zobrazí článok naplánované na zverejnenie alebo nastavené na ľubovoľný dátum v minulosti.

Presunúť do koša

Ak sa rozhodnete zmazať príspevok ktoré práve upravujete, stačí kliknúť na možnosť Presunúť do koša. Ak omylom kliknete na odkaz, nebojte sa; WordPress vám umožňuje vrátiť späť zmeny z ďalšej obrazovky. Tiež vaše príspevok zostane v koši 30 dní. Počas tohto obdobia sa môžete kedykoľvek rozhodnúť oživiť alebo natrvalo odstrániť, aby sa veci udržali čisté.

publikovať

Nakoniec je k dispozícii modré tlačidlo „Publikovať“ zverejní váš príspevok. Kliknutím na tlačidlo sa váš príspevok predvolene zverejní okamžite a každý ho uvidí. Ak však kliknete na odkaz „Upraviť“ vedľa tlačidla, môžete naplánovať alebo vytvoriť neaktuálny príspevok.

formáty

WordPress v predvolenom nastavení umožňuje použiť desať rôznych formátov príspevkov pre ľubovoľnú tému. V závislosti od nainštalovaného motívu môžete mať medzi sebou všetkých desať, žiadne alebo čokoľvek. Tieto formáty vám umožňujú zmeňte rozloženie svojho príspevku. Aj keď by sa príspevok zmenil zmenou formátu inak, obsah by však zostal rovnaký.

Jedná sa o desať predvolených formátov príspevkov WordPress:

 • štandardné – predvolený formát príspevku
 • stranou – obsah bez názvu
 • Galéria – najlepšie sa používa pri zobrazovaní galérie obrázkov
 • odkaz – použiť príspevok ako odkaz na inú webovú stránku
 • obraz – zobraziť jeden obrázok
 • citovať – zobrazenie citovaného obsahu
 • Postavenie – publikovať krátku aktualizáciu stavu
 • video – uverejniť jedno video alebo zoznam skladieb
 • audio – použite zvukový súbor alebo zoznam skladieb (vhodné pre podcasty)
 • chat – zobraziť prepis rozhovoru

Kategórie

Kategórie WordPress

Pridajte svoj nový príspevok do kategórie, ktorú ste predtým vytvorili, alebo vygenerujte nový kliknutím na odkaz pod zoznamom. Môžete si vybrať kategóriu zo zoznamu alebo zobraziť najpoužívanejšie kategórie.

Tagy

Značky WordPress

Popíšte svoj príspevok pomocou jednej alebo viacerých značiek. Písaním značiek WordPress automaticky vyhľadá tie, ktoré ste predtým použili. Ak sa žiadne návrhy nezobrazia, pridajte novú značku kliknutím na tlačidlo „Pridať“ alebo stlačením klávesu Enter.

Ak ste viac vizuálneho typu, môžete kliknúť na odkaz „Vybrať z najpoužívanejších značiek“ uvedený nižšie. Otvorí sa zoznam značiek, v ktorých najväčšie predstavujú značky, ktoré ste používali najčastejšie, zatiaľ čo tie najmenšie budú tie, ktoré ste používali menej často..

Odporúčaný obrázok WordPress

Vybraný obrázok (známy aj ako miniatúra príspevku) je jeden obrázok, ktorý bude predstavovať váš príspevok. V minulosti túto možnosť povolili iba niektoré témy. V súčasnosti takmer všetky témy WordPress podporujú odporúčané obrázky.

V závislosti od použitej témy WordPress sa po uverejnení v hornej časti príspevku zobrazí odporúčaný obrázok. Zobrazí sa tiež na vašej domovskej stránke, na blogroll a na ďalších miestach, kde sa vo vašej téme zobrazujú príspevky.

Ak chcete do príspevku vložiť odporúčaný obrázok, kliknite na odkaz „Nastaviť odporúčaný obrázok“. V tomto novom okne vyberte obrázok, ktorý ste už nahrali, alebo pridajte nový z počítača.

Možnosti obrazovky

Editor editorov možností obrazovky WordPress

V tomto okamihu sa môže zdať, že sme dokončili všetky možnosti dostupné na obrazovke s príspevkami. Ale ak vy posuňte celú cestu nahor, uvidíte kartu Možnosti obrazovky. Kliknutím na ňu z hornej časti stránky vyprší niekoľko možností.

V predvolenom nastavení sú už zaškrtnuté políčka Formát, Kategórie, Značky a Vybrané obrázky. Ako vidíte, toto sme práve prešli. Ale niekoľko krabíc je stále prázdnych. Ak ich začiarknete, pod editorom obsahu sa zobrazia nové možnosti. Uvidíme rýchlo všetky možnosti a možnosti, ktoré pre vás môžu urobiť.

výňatok

Výňatok z WordPress

Výňatky sú krátke zhrnutia, ktoré musíte písať ručne. V závislosti od témy, ktorú používate, môžete na svojej domovskej stránke zobraziť výňatky, na ktorých sa zobrazia všetky najnovšie príspevky. Ak nepoužívate tieto ručne napísané výňatky, WordPress automaticky urobí prvých pár viet vášho príspevku a vytvorí z neho výpis, kedykoľvek a kdekoľvek to bude potrebné..

Poslať spätné odkazy

Poslať spätné odkazy

Ak do tohto poľa zadáte adresy URL webových stránok, WordPress im pošle upozornenie. Správcovia tak budú vedieť, že ste odkazovali na svoje stránky z daného konkrétneho príspevku. Ak odkazujete na iný web WordPress, nemusíte robiť nič – WordPress automaticky pošle pingback na prepojený blog a urobí rovnaké upozornenie.

Keďže spätné odkazy a pingbacky sa často zneužívajú na spam, mnoho blogerov ich úplne vypína. Ak sa teda rozhodnete poslať Trackback, nebuďte prekvapení, ak ho tento užívateľ nikdy nedostane.

Vlastné polia

Vlastné polia

Témy WordPress niekedy môžu byť použite vlastné polia na pridanie niekoľkých ďalších informácií na miesto. V závislosti od témy, ktorú používate, môžu existovať desiatky dostupných vlastných polí. Pretože vlastné polia môžu byť naprogramované tak, aby s vašim príspevkom robili prakticky čokoľvek, môžu ich jednoducho opísať a doplniť alebo doplniť..

Napríklad, ak používate profesionálnu tému navrhnutú pre blog o potravinách, môžete pridať vlastné pole, ktoré zobrazí ponuku alebo recept iba na konkrétnom príspevku..

diskusia

diskusia

WordPress predvolene povoľuje komentáre ku každému z vašich príspevkov. Ale ak chcete vypnite komentáre iba pre jeden príspevok, Toto je miesto na zrušenie začiarknutia tejto možnosti. Sem môžete zakázať aj spätné odkazy a pingbacky.

slimák

WordPress príspevok slug

Slimák je časť adresy URL, ktorú môžete upraviť. Je to rovnaká možnosť, ktorá sa zobrazuje pod nadpisom.

autor

Autor príspevku WordPress

Ak je to váš prvý príspevok, je pravdepodobné, že máte iba jeden používateľský účet – svoj vlastný. Ale niekedy v budúcnosti, keď budete mať viac ako jeden účet, je to miesto, kam môžete zmeniť autora príspevku. WordPress automaticky vyberie váš účet ako autora článku, ale ak to chcete zmeniť, vyberte zo zoznamu nového používateľa..

dispozície

Po výbere polí, ktoré chcete mať na poštovej obrazovke, rozloženie umožňuje zobraziť ich v 1 alebo 2 stĺpcoch. Odporúčame vám vyskúšať obe možnosti a zistiť, ktorá z nich vám vyhovuje lepšie.

V prípade, že sa rozhodnete ísť iba s jedným stĺpcom, nezabudnite, že všetko, čo bolo v predvolenom nastavení na pravej strane obrazovky, sa teraz zobrazí pod editorom obsahu..

Umiestnením kurzora nad hornú časť ľubovoľného poľa budete môcť presúvať celú časť na iné dostupné miesto. Presunutím prvkov môžete reorganizovať celé rozloženie.

Ďalšie nastavenia a možnosti

Karta Možnosti obrazovky vám umožňuje vypnúť editor v plnej výške a bez rozptyľovania. V predvolenom nastavení sa zapnú, aby ste mohli veľkosť oblasti obsahu, a dovoliť bez rozptyľovania ktorý otvorí editor na celej obrazovke a zároveň skryje všetky ostatné možnosti.

Mali by ste vedieť, že inštaláciou ďalších doplnkov je možné rozšíriť možnosti a funkcie post obrazovky. Téma už bude mať častejšie vlastné polia a funkcie. Takže, aj keď iba začínate, na tejto obrazovke môžete mať nejaké ďalšie možnosti, ktoré sú jedinečné pre vaše stránky. Nebojte sa ich skúmať.

záver

Aj keď pri písaní nového príspevku máte na výber niekoľko prvkov a prvkov, dúfame, že ich množstvo vás nevystrašilo. Po prečítaní tohto článku budete musieť začať písať. Po niekoľkých úspešne vytvorených a publikovaných článkoch si budete môcť prispôsobiť svoju pracovnú oblasť a budete rýchlejší s každým novým pridaným príspevkom..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map