Ako presunúť svoj blog z Weebly na WordPress

Ako presunúť svoj blog z Weebly na WordPress


Nová technológia umožnila priemernému Joeovi získať päť minút slávy alebo začať podnikať z ktoréhokoľvek kúta sveta. Takže aj keď nemáte potuchy, ako internet funguje, svoj blog môžete spustiť aj v nasledujúcich niekoľkých hodinách. Zatiaľ čo niekto, kto chcel urobiť to isté pred pätnástimi rokmi, musel vedieť niečo o tom, ako web funguje a ako používať nástroje na vytváranie webových stránok, ktoré boli vtedy zriedkavé, musíte si vybrať z oveľa viac. Iba pomocou spoločnosti Google pre bezplatné nástroje na vytváranie webových stránok ste sa možno dostali na Weebly. Je to veľmi populárny nástroj drag and drop, ktorý vám umožní rýchlo spustiť vaše prvé stránky. Vyzerá to naozaj pekne, nepožaduje veľa, ale stále vám umožňuje mať krásny web, ktorý môžete nazvať svojím vlastným.

Prečo by ste prešli z Weebly na WordPress?

Aj keď je Weebly úžasný nástroj vytvorený špeciálne pre začiatočníkov, jednoducho vám neumožňuje vytvoriť si vlastnú stránku, ktorú by ste naozaj chceli. Pre začiatočníkov má Weebly svoje limity.

Weebly

Bezplatná platforma prichádza s niekoľkými obmedzeniami, ktoré vás môžu prinútiť prejsť na niečo lepšie. A v modernom svete je ťažké nájsť niečo lepšie ako WordPress, pokiaľ ide o správu vášho obsahu. Weebly nie je priateľský k SEO. Znamená to, že ak chcete, aby sa vaše nové webové stránky objavili, keď niekto vyhľadáva konkrétny výraz v službách Google a iných vyhľadávacích nástrojoch, budete musieť mať špecifickú sadu zručností, aby sa vaše stránky zobrazili tam, kde by mali byť – na prvej stránke Google.

Neexistujú žiadne ďalšie nástroje, ktoré by ste mohli integrovať s Weebly, ktoré vám pomôžu pri konkrétnych úlohách, ako je táto. Na druhej strane, WordPress ponúka úložisko s viac ako 50 000 doplnkami zadarmo, ktoré vám pomôžu dosiahnuť niečo na webe bez toho, aby ste museli písať jediný riadok kódu. Ďalšou dôležitou vecou je elektronický obchod. Pri zakladaní internetového obchodu s Weebly je to jednoduché, pravdepodobne ste si uvedomili, že Weebly má za každú transakciu 3% províziu! Ak sa nás pýtate, je to veľký dôvod na zmenu platformy a nie veľký dôvod.

Ako presunúť Weebly na WordPress?

Ak sa rozhodnete, že je konečne čas preniesť svoj blog z Weebly na WordPress, rozhodli ste sa správne. A našťastie tento prevod nie je taký zložitý ako prenos niektorých iných blogov do WordPress. V tejto príručke vám ukážem všetky kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste mohli úspešne presunúť svoje stránky z Weebly na WordPress. Áno, inštalácia všetkých doplnkov a nastavenie všetkého bude nejaký čas trvať, ale musíte vedieť, že tieto druhy prevodov nie sú niečo, čo by ľudia od spoločnosti Weebly chceli, aby ste urobili. Zrolujte si rukávy a začnime.

Vytvorte nový blog WordPress

Predtým, ako čokoľvek iné, budete potrebovať blog WordPress. Potrebujete miesto na prenos svojho blogu Weebly, však? Nerobte si starosti; zriadenie novej stránky nie je o ničom veľkom. Namiesto toho, aby ste sa dozvedeli, ako servery fungujú a ako ich nastavujete, potrebujete dobrého hostiteľa, ktorý bude podporovať WordPress. Bluehost je jedným z lídrov na trhu a svoj blog WordPress môžete spustiť len za pár dolárov mesačne. A nielen táto hostingová spoločnosť bude udržiavať vaše stránky online, ale automaticky nainštaluje WordPress od okamihu, keď sa zaregistrujete, a bude ho neustále udržiavať v bezpečí..

Ak nemáte skúsenosti s nastavením hosťovacieho účtu, rýchlo vám ukážeme, ako to urobiť:

1. Navštívte Bluehost kliknutím na tento odkaz a vyhľadaním tlačidla „Začíname pracovať“ sa dostanete na ďalší krok

Bluehost

2. Vyberte si svoj hostingový plán – Bluehost vám ponúka niekoľko možností na výber. Ak je to vaša prvá registrácia účtu, odporúčam vám ísť na účet Basic.

zmeniť plán hostenia

3. Postarajte sa o názov domény – Ak už máte doménu, budete ju môcť preniesť a priradiť k novému blogu. Ak nie, jednoducho zadajte požadovanú doménu a spoločnosť Bluehost vás informuje, či je k dispozícii.

doménové meno

Namiesto toho, aby ste sa naučili, ako nainštalovať WordPress a posielať správy do databáz, môžete mať pripravené celé prostredie už po niekoľkých kliknutiach na tlačidlo myši.

Import obsahu Weebly do programu WordPress

Ak ste práve začali svoj web Weebly, nie je potrebné veci komplikovať. Ak máte publikovaných iba niekoľko príspevkov a stránok, nie je dôvod zasahovať do doplnkov a prenášať ich, kde môžete jednoducho kopírovať a vkladať obsah z jedného webu na druhý. Ukážem vám, čo som mal na mysli:

 1. Otvorte svoj prvý Weebly príspevok
 2. Skopírujte celý obsah
 3. Prihláste sa na svoju novú stránku WordPress
 4. Prejdite na Príspevky -> Pridať nové
 5. Prilepte obsah
 6. Uložiť zmeny

Keď skopírujete a prilepíte prvý príspevok, uvedomíte si, že to trvalo len minútu, a to len preto, že ste sa pravdepodobne vrátili k tomuto sprievodcovi, aby ste si prečítali ďalší krok. Ak ste už zostali s niekoľkými ďalšími príspevkami, môžete to urobiť v priebehu niekoľkých minút. Všetko, čo musíte urobiť, je odstrániť blog Weebly a máte hotovo. Je však pravdepodobné, že chcete migrovať svoj blog Weebly, ktorý obsahuje desiatky, ak nie stovky kusov obsahu. V takom prípade to technika kopírovania a prilepenia nevystrihne.

Export Weebly RSS

Na rozdiel od niektorých iných nástrojov, ktoré už odstránili svoju podporu RSS, aby bola migrácia na WordPress ťažšia, Weebly vám stále umožňuje používať informačný kanál RSS. Nezáležalo by na tom veľa, ale ide o to, že pomocou automatizovanej vygenerovanej stránky RSS môžete exportovať celý obsah z vášho webu Weebly, aby ste ho neskôr mohli importovať do WordPress. Postupujte takto:

 1. Otvorte webovú stránku Weebly
 2. pridať / 1 / krmiva na konci adresy URL (na našej webovej stránke Weebly, adresa URL, ktorú hľadáme, je https://firstsiteguide.weebly.com/1/feed)
 3. Kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek na stránke a vyberte možnosť „Uložiť ako“
 4. Uložte súbor „feed.xml“ do svojho počítača (pracovná plocha bude v poriadku)

Exportovať RSS Weebly

WordPress a Weebly bohužiaľ nepoužívajú rovnaký formát RSS, takže nemôžete používať importér WordPress. Ale ako som už povedal, existuje viac ako 50 000 doplnkov WordPress a existuje niekoľko, ktoré môžu ľahko importovať informačný kanál RSS, ktorý ste práve stiahli. Zadarmo.

 1. Prejdite na svoju stránku WordPress a prihláste sa
 2. Prejdite na položku Doplnky -> Pridať nové
 3. Vyhľadajte doplnok „Importovať akýkoľvek súbor XML alebo CSV do WordPress“ (známy tiež ako „WP All Import“)
 4. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 5. Prejdite na možnosť Všetky importy -> Nový import

  Odovzdať súbor WP All Import

 6. Vyberte odovzdanie súboru a vyberte feed.xml (súbor, ktorý ste stiahli skôr)
 7. Kliknite na „Pokračovať na krok 2“

  Krok 2 importovania všetkých WP

 8. Uistite sa, že je vybratý prvok „Položka“ a kliknite na „Pokračovať ku kroku 3“.

  Krok 3 importovania všetkých WP

 9. Presuňte názov myšou na názov a obsah do obsahu

  Drag and Drop názov a obsah

  Sprievodca automatickou detekciou

 10. Kliknite na „Pokračovať na krok 4“.
 11. Kliknite na „Automatická detekcia“, pokračujte a potvrďte a spustite dovozcu kliknutím na tlačidlo
 12. Ak chcete skontrolovať, či sa vaše príspevky importujú, prejdite do časti Príspevky -> Všetky príspevky

Export weebly stránok

Na rozdiel od príspevkov, stránky Weebly nemajú informačný kanál RSS. To znamená, že ich nemôžete importovať rovnakým spôsobom ako v prípade príspevkov. Ale existuje iné riešenie problému, pokiaľ nechcete manuálne kopírovať a prilepiť obsah zo stránok (ak máte iba dve alebo tri stránky, kopírovanie obsahu na novú stránku v WordPress môže byť lepším riešením, aby som bol úprimný) :

 1. Otvorte webovú stránku Weebly
 2. Otvorte Nastavenia a prejdite nadol na časť Archív
 3. Zadajte svoju e-mailovú adresu, na ktorú dostanete súbor ZIP obsahujúci celý kód pre vašu webovú lokalitu Weebly
 4. Kliknite na tlačidlo „Archív e-mailov“ na pravej strane

Archív Weebly

Dúfajme, že dostanete svoj e-mail v nasledujúcich minútach. Naše skúsenosti nám hovoria, že Weebly nie je taká rýchla, keď pošlete e-mail (ak ho dostanete na prvom mieste), takže ak ste netrpezliví, môžete stránku Nastavenia znova skontrolovať ešte raz. Tentokrát by ste mali vidieť exportovaný súbor prepojený priamo pod e-mailovým poľom, takže namiesto čakania na e-mail si ho môžete jednoducho stiahnuť kliknutím na súbor. Na import všetkých stránok budete potrebovať iný doplnok. Hovorí sa tomu Import HTML 2. Ako vidíte v opise, doplnok nebol aktualizovaný viac ako dva roky. Obvykle nenavrhujem inštaláciu doplnkov, ktoré nie sú aktualizované tak dlho, ale tento bol testovaný a môžem zaručiť, že je bezpečný a stále funguje bezchybne..

 1. Stiahnite si doplnok
 2. Prejdite na svoju stránku WordPress
 3. Prejdite na položku Doplnky -> Pridať nové
 4. Kliknite na tlačidlo „Nahrať doplnok“ v hornej časti obrazovky
 5. Vyberte súbor, ktorý ste práve stiahli, a nainštalujte doplnok
 6. Prejdite na Nástroje -> Importovať a vyberte možnosť nástroja HTML
 7. Vyberte možnosť „spustiť nástroj“, po ktorej by ste mali byť upozornení, že ste nevybrali žiadne možnosti
 8. Kliknite na odkaz na stránku s nastaveniami a jednoducho kliknite na položku „Uložiť nastavenia“ bez toho, aby ste skutočne niečo zmenili
 9. Vráťte sa naspäť na Nástroje -> Importovať a znova spustite nástroj na import HTML
 10. Vyberte súbor, ktorý ste exportovali (ten, ktorý ste dostali v e-maile)
 11. Uistite sa, že ste vybrali možnosť importu jedného súboru
 12. Kliknite na tlačidlo „Odoslať“

HTML importovať Weebly

Ak bolo všetko v poriadku, mali by ste skončiť s niekoľkými novými stránkami, ktoré si môžete skontrolovať tak, že prejdete na Stránky -> Všetky stránky. Nebuďte leniví a otvorte každú stránku, aby ste zistili, či bol obsah importovaný správne.

Skontrolujte, či sú k dispozícii všetky obrázky

Podobne ako pri väčšine migrácií na WordPress, obrázky môžu byť náročné na prehltnutie. Niekedy sa obrázky dokonale importujú a nemáte čo robiť, len si užite nový blog. Na druhej strane však môžete skončiť s nefunkčnými obrázkami, ktoré sa nezobrazia vo vašich príspevkoch a stránkach. Predtým, ako urobíte čokoľvek iné, otvorte novo importované príspevky a stránky a skúste nájsť všetky svoje obrázky. Ak zistíte, že sú obrázky rozbité, môžete ich skúsiť obnoviť pomocou iného bezplatného doplnku:

 1. Prejdite na položku Doplnky -> Pridať nové
 2. Vyhľadajte doplnok „Automatické nahrávanie obrázkov“
 3. Nainštalujte a aktivujte ho

Automatické nahrávanie obrázkov WordPress

Pre tento doplnok nie sú žiadne nastavenia. Po inštalácii sa automaticky naskenuje akýkoľvek príspevok alebo stránka, ktorú upravíte. Aby to fungovalo, musíte upraviť každý príspevok a uložiť zmeny. Keď nájde kód HTML pre obrázky, doplnok sa pokúsi nájsť každý obrázok a automaticky ho stiahne do mediálnej galérie WordPress, čo znamená, že obrázky budete mať na svojej novej stránke..

Presmerovanie (teraz staré) Weebly príspevky a stránky na WordPress

Teraz, keď máte nový blog, nechcete, aby tam starý obsah Weebly sedel v tme. To nie je dobré pre vás, návštevníkov ani SEO. Takže ak ste práve nezačali s blogom Weebly a nemali ste žiadnych návštevníkov, správnym spôsobom, ako to zvládnuť, je presmerovať všetok obsah z Weebly na WordPress. Takto budú všetci návštevníci, ktorí skončia na vašom webe Weebly, automaticky presmerovaní na váš nový web WordPress. Ak ste použili subdoménu (yoursite.weebly.com), môžete rýchlo nastaviť presmerovanie:

 1. Otvorte webovú stránku Weebly
 2. Prejdite do časti Nastavenia -> SEO
 3. Vyhľadajte sekciu „Kód hlavičky“ a skopírujte / prilepte tento kód:

 1.  Zmeňte „yournewwordpressdomain.com“ na skutočnú doménu
 2.  Uložte zmeny a zverejnite

Vedúci kódu Weebly
Ak teraz otvoríte webovú stránku Weebly, budete automaticky presmerovaný na doménu, ktorú ste zadali v kóde! Ľahké ako to. Ak ste používali názov vlastnej domény, musíte postupovať podľa týchto krokov:

 1. Prihláste sa do svojho účtu Weebly
 2. Prejdite na stránku Domény
 3. Vyberte svoju vlastnú doménu a otvorte nastavenia
 4. Vyhľadajte možnosť „Edit Nameservers“ a kliknite na tlačidlo „Change“
 5. Pridajte si Nameservers zo svojho nového hostingu
 6. Kliknite na tlačidlo Uložiť.

Teraz musíte počkať 1-2 dni, kým sa zmeny prejavia. Potom sa každému, kto otvorí vašu doménu, zobrazí obsah z vašej novej stránky WordPress.

Váš nový začiatok

Ak ste vykonali všetky kroky, ktoré som opísal v tomto článku, mali by ste skončiť s úspešným presunom blogu Weebly na nový web WordPress. Aj keď sa to môže zdať ako koniec, je to iba začiatok nového blogu. Ako som sa v úvode pokúsil stručne opísať, WordPress je oveľa silnejší ako Weebly. Aj keď je sila dobrá, budete musieť tvrdo pracovať, aby ste dosiahli dobré výsledky. Pozývam vás, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako si pre svoj nový blog a nájdete úžasné doplnky ktoré vám pomôžu predstaviť nové funkcie, ktoré by ste u Weebly nemohli mať. Nebudete sa báť WordPress, ale pomaly sa o tom začnite učiť a každý deň vylepšujte svoje webové stránky. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte a zanechajte komentár. Radi vám pomôžeme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map