Ako presunúť svoj blog z Squarespace na

Štvorcový priestor na WordPress


Všetci sa dostávame do 21. storočia. To znamená, že samotný internet, ako aj tvorba webu, sa stáva zložitejším. Zložitosť však umožňuje vytvárať nástroje, ktoré sú šité na mieru začiatočníkom a ľuďom, ktorí o technológii, ktorá je za tým, nič nevedia.

Z tohto dôvodu majú blogeri, ktorí sa rozhodnú založiť svoje vlastné stránky v roku 2020, jednoduché a ťažké riešenie. Spustenie blogu sa stalo pomerne ľahkým, je však ťažké zvoliť si aj blogovaciu platformu. Medzi mnohými je šanca, že vás Squarespace priviazal a že ste začali svoj blog na tejto priamej blogovacej platforme..

Ak čítate túto príručku, je to pravdepodobne preto, že ste sa rozhodli, že je čas odísť z priestoru Squarespace a začať s WordPress..

Počujem ťa; Váš blog má na WordPress viac než na Squarespace mnoho výhod. A hoci prenos všetkého z jedného na druhého nie je niečo, čo by ste mohli urobiť jediným kliknutím, stále je možné urobiť.

Prečo by som sa mal presunúť z programu Squarespace do programu WordPress?

Squarespace je vynikajúca platforma. Umožňuje vám pripraviť svoj prvý blog za pár minút. Celý nástroj je určený pre začiatočníkov, takže sa nemusíte starať o technické podrobnosti; Namiesto toho si môžete prácu na webe užiť pomocou blokov poskytovaných programom Squarespace.

domovská stránka

Všetko znie úplne podobne ako nové slovo WordPress, však? Ak sa však rozhodnete preniesť svoj blog z programu Squarespace, môžete s programom WordPress urobiť omnoho viac. Aj keď táto jednoduchosť je vynikajúcou vecou pre kauzálneho bloggera, Squarespace obmedzuje niekoho, kto sa usiluje o viac.

Ak sa rozhodnete hlbšie ponoriť do prispôsobenia a webdizajnu, zistíte, že v službe Squarespace nezostáva veľa možností. Ak sa rozhodnete pre spustenie vlastného internetového obchodu, spoločnosť Squarespace vás posunie na drahší plán a provízia z vás vyprší. Musím spomenúť, že program Squarespace nemá k dispozícii takmer 50 000 rozšírení, ktoré sú k dispozícii pre WordPress?

Toto sú len niektoré z dôvodov, ktoré by ste mali zvážiť. Som si však istý, že už máte svoje a že ste sa už rozhodli uskutočniť prevod.

Čo môžete importovať?

Nechcem byť zabitý, ale mali by ste si uvedomiť, že priestor Squarespace neumožňuje jednoduchú migráciu. Nechápte ma zle; export a import obsahu je jednoduchý, nie všetko funguje.

Skôr ako začnete, mali by ste vedieť, že môžete ľahko importovať:

 • Základné stránky
 • príspevky
 • Stránky galérie
 • Bloky textu, obrázka a vloženia

Avšak, bohužiaľ, Squarespace nebude exportovať:

 • Bloky videa, zvuku a produktu
 • Stránky produktov, albumov a udalostí
 • Prispôsobené zmeny CSS a štýlu
 • Priečinky a indexové stránky

S tými vecami, ktoré sa nebudú exportovať a importovať na vašu novú stránku, sa bude musieť zaobchádzať manuálne.

1. Vykonajte prípravy

Predtým, ako sa hlbšie prehĺbime do údajov o prenose a manipulácii, pripravme všetko. Keďže prejdete na blog WordPress s vlastným hosťovaním, musíte sa ubezpečiť, že váš hosting je pripravený.

Bluehost je jednou z mála hostingových spoločností odporúčané WordPress.org. Výber ich služieb bude znamenať, že svoju novú stránku môžete nastaviť efektívnejšie a nemusíte sa obávať, či vaša stránka funguje dobre. Namiesto toho si môžete oddýchnuť a pracovať na svojich webových stránkach, zatiaľ čo o všetko ostatné sa postarajú odborníci z tímu Bluehost.

Ak nemáte skúsenosti s nastavením hosťovacieho účtu, rýchlo vám ukážeme, ako to urobiť:

Krok 1

Navštívte Bluehost a vyhľadajte tlačidlo „Začíname hneď“, ktoré vás dovedie k nasledujúcemu kroku.

Bluehost

Krok 2

Vyberte si svoj hostingový plán. Existuje niekoľko možností na výber. Ak je to vaša prvá registrácia účtu, odporúčam vám ísť na účet Basic.

zmeniť plán hostenia

Krok 3

Zaregistrujte si svoje doménové meno. Ak už máte doménu, budete ju môcť preniesť a priradiť k novému blogu. Ak nie, jednoducho zadajte požadovanú doménu a spoločnosť Bluehost vás informuje, či je k dispozícii.

doménové meno

Po nastavení účtu a názvu domény trvá inštalácia programu WordPress iba niekoľko kliknutí na tlačidlo. Týmto krokom ste úspešne dokončili prípravu.

2. Exportujte obsah zo štvorca

Našťastie je export obsahu služby Squarespace pomerne ľahký, keď si uvedomíte, kde sa daná možnosť nachádza.

 1. Prihláste sa do svojho účtu v službe Squarespace
 2. Prejdite na Nastavenia -> Rozšírené -> Import / Export
 3. Kliknite na tlačidlo „Exportovať“
 4. V rozbaľovacom okne vyberte ikonu WordPress

Exportovať štvorec

Po niekoľkých sekundách by sa vám na ľavej strane obrazovky mala zobraziť potvrdzovacia správa. Okrem toho bude k dispozícii tlačidlo na stiahnutie, na ktoré by ste mali kliknúť.

Po stiahnutí by ste mali skončiť s názvom súboru: Squarespace-Wordpress-Export-02-02-2020.xml. Tento súbor budete potrebovať v ďalšom kroku, preto vám navrhujem, aby ste ho na chvíľu nechali sedieť na pracovnej ploche.

3. Importujte obsah na svoju novú stránku WordPress

Existuje dobrý dôvod, prečo v predchádzajúcom kroku bola zahrnutá ikona WordPress – to znamená, že program Squarespace formátoval údaje tak, ako sa to páči WordPress. Namiesto toho, aby ste sa zaoberali nástrojmi na importovanie kódov alebo chaotických dovozcov, môžete použiť predvolený importný nástroj WordPress, ktorý funguje ako kúzlo.

 1. Otvorte svoju novú stránku WordPress
 2. Prihláste sa pomocou svojho správcovského účtu
 3. Prejdite do časti Nástroje -> Import -> WordPress
 4. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ a počkajte niekoľko sekúnd
 5. Kliknite na odkaz „Spustiť dovozcu“, ktorý sa zobrazil namiesto tlačidla inštalácie
 6. Stlačte tlačidlo „Vybrať súbor“
 7. Vyhľadajte svoj súbor .xml, ktorý ste predtým exportovali z programu Squarespace
 8. Kliknite na tlačidlo „Nahrať súbor a import“

Importovať štvorec

Na nasledujúcej obrazovke je najjednoduchšie urobiť priradiť príspevky existujúcemu používateľovi. Toto priradí váš účet správcu WordPress k importovaným článkom, ktoré môžete v prípade potreby neskôr ľahko zmeniť. Ak však chcete vytvoriť nového používateľa, ktorý bude priradený ako autor importovaných príspevkov, môžete to urobiť tu.

Pred kliknutím na tlačidlo Odoslať nezabudnite skontrolovať možnosť „Prevziať a importovať prílohy súborov“.

Ak je všetko v poriadku, mali by ste si prečítať správu o úspechu a povedať, že s importom neboli žiadne problémy.

4. Skontrolujte importovaný obsah

Zhlboka sa nadýchnite a skontrolujte všetko. Jednoducho otvorením príspevkov -> Všetky príspevky sa dozviete, či boli vaše staré články zo služby Squarespace úspešne prenesené.

Môžete tiež otvoriť svoju domovskú stránku, na ktorej by ste mali vidieť uverejnené príspevky, len vyzerať trochu inak, ako boli v službe Squarespace..

Skontrolujte obsah

5. Ručne pridajte chýbajúci obsah

Bohužiaľ, Squarespace neexportuje všetko. Takže ak ste používali bloky videa a zvuku, stále musíte vykonať nejakú manuálnu prácu.

Prejdite naraz jeden príspevok a stránku, nájdite chýbajúce bloky a nahraďte ich.

Želám si, aby som mohol navrhnúť iné riešenie, ale nanešťastie budete musieť sedieť a robiť to sám. Ak ste už mali ťažký deň a máte veľa príspevkov, nechajte to na zajtra – aktualizácia všetkého vyžaduje čas a určite to zožiera nervy.

To isté platí pre všetky produkty, albumy a stránky udalostí, ktoré ste mohli používať v službe Squarespace. Nie je toho veľa, čo by ste mali urobiť, než ich otvoriť na Squarespace a skopírovať na novú stránku na WordPress, jednu po druhej.

6. Importujte obrázky

Ak otvoríte importované príspevky, mali by ste už vidieť správne načítavanie obrázkov. To však neznamená, že boli importované správne.

V skutočnosti sa tieto obrázky stále načítavajú z vášho účtu služby Squarespace, a to nie je niečo, čo chcete. Aby ste sa stali úplne nezávislými, musíte svoje obrázky presunúť aj na WordPress.

Na rozdiel od predchádzajúceho obsahu, ktorý ste museli skopírovať a prilepiť ručne, existuje automatické riešenie na import obrázkov z programu Squarespace do WordPress. Nie je to natívne riešenie vyvinuté iba na tento účel, ale existuje bezplatný doplnok, ktorý robí zázraky.

 1. Prejdite na položku Doplnky -> Pridať nové
 2. Vyhľadajte obrázky automatického nahrávania
 3. Nainštalujte a aktivujte doplnok

Automatické nahrávanie obrázkov

Akonáhle budú pluginy aktívne na vašom novom blogu WordPress, začne to fungovať. Musíte len otvoriť príspevok a kliknutím na tlačidlo ho aktualizovať, čím sa zmeny uložia. Pri tejto akcii doplnok nájde všetky vaše obrázky z programu Squarespace a automaticky ich stiahne do blogu WordPress!

Ak máte viac ako niekoľko príspevkov a stránok, môžete to urobiť hromadne:

 1. Otvorte príspevky -> Všetky príspevky
 2. Vyberte všetky príspevky
 3. Vyberte možnosť Upraviť a kliknite na tlačidlo Použiť.
 4. Na novej obrazovke stačí kliknúť na tlačidlo „Aktualizovať“ a všetky vybrané príspevky sa aktualizujú, čo znamená, že doplnok na nich urobí svoje kúzla.

7. Opravte Permalinks

Teraz by vaše nové stránky mali fungovať bez problémov a všetok (dobre, väčšina) obsahu by už mal byť na vašich stránkach.

Ak však otvoríte niektorý z príspevkov, uvedomíte si, že štruktúra odkazu sa nepodobá štruktúre, ktorú ste mali v službe Squarespace. Ak chcete, aby všetko vyzeralo čo najbližšie k vášmu (teraz) starému serveru Squarespace, mali by ste opraviť permalinkovú štruktúru.

 1. Prejdite do časti Nastavenia -> Permalinky
 2. Vyberte možnosť „Vlastná štruktúra“
 3. Vložte toto: / blog /% postname% /
 4. Uložiť možnosti

permalinks

8. Voliteľné: Nasmerujte vlastnú doménu na svoju novú stránku

Ak ste na svojej stránke WordPress používali názov vlastnej domény, mali by ste túto doménu nasmerovať na svoju novú stránku WordPress. Ak to neurobíte, každý, kto ide do vašej vlastnej domény (čo je niečo podobné) www.yoursite.com), bude stále presmerovaná na váš starý blog služby Squarespace, a nie na blog WordPress.

Je pravdepodobné, že ste svoju vlastnú doménu zaregistrovali prostredníctvom služby Squarespace. Ak je to tak, mali by ste postupujte podľa niekoľkých jednoduchých krokov nasmerujte svoju vlastnú doménu na nový web WordPress.

Ak máte zaregistrovanú doménu prostredníctvom registrátora tretej strany, musíte sa prihlásiť, aby ste mohli vykonať zmeny.

9. Prispôsobte si svoju novú stránku WordPress

Po dokončení všetkých krokov bude vaša stránka Squarespace úspešne prevedená na webovú stránku WordPress s vlastným hosťovaním.

Ale to neznamená koniec. Program WordPress je priateľský pre začiatočníkov, má však krivku učenia, ktorú musíte uznať.

Ako som vám už povedal na začiatku článku, nie je možné preniesť dizajn vášho webu Squarespace na stránku WordPress. Dobrým začiatkom je čítanie o tom, ako zvoliť perfektnú tému a nájdete úžasné doplnky ktoré vylepšia vaše webové stránky. WordPress ich má viac ako 50 000, takže si to vezmite. Vytvorenie stránky WordPress môže byť jednoduché, prispôsobenie stránky vašim potrebám je však stálou prácou, ktorá si vyžaduje čas.

často kladené otázky

Platnosť môjho predplatného služby Squarespace vypršala. Môžem napriek tomu preniesť na WordPress?

Závisí to od toho, ako dlho ste bez predplatného. Služba Squarespace uchová váš web a obsah iba na krátky čas, aby ste mohli obnoviť svoje predplatné a pokračovať v používaní služby. Ak uplynulo predplatné len pár dní alebo týždňov, stále môžete predplatné obnoviť, aby sa vaše stránky dostali späť. Potom môžete postupovať podľa tohto sprievodcu a preniesť obsah.

Bohužiaľ, po určitom časovom období, program Squarespace odstráni váš obsah. V takom prípade vám obnovenie predplatného nepomôže. Ak si nie ste istí, pred obnovením kontaktujte podporu Squarespace.

Môžem po prenose odstrániť svoju stránku Squarespace?

Áno, po dokončení prenosu môžete svoju webovú stránku Squarespace odstrániť. Dôrazne však odporúčame, aby ste to neurobili skôr, ako otestujete všetko na svojej novej stránke WordPress.

Ak napríklad zabudnete aktualizovať obrázky, nebude možné ich aktualizovať tak rýchlo, ako je to opísané v tomto článku. Iba ak ste si stopercentne istí, že ste úspešne presunuli program Squarespace do programu WordPress, môžete svoj účet Squarespace odstrániť tak, že pošlete žiadosť prostredníctvom [email protected]

Počas importu nemôžem priradiť autorov

Ak vám WordPress neukáže možnosť priradiť autorov priamo počas procesu importu, znamená to, že ste v službe Squarespace nemali žiadne blogové príspevky. Zvyčajne sa to deje u používateľov, ktorí použili službu Squarespace pre svoju firmu alebo jednostránkové webové stránky bez aktivovaného blogroll.

Ak ste však mali blog, uistite sa, že ste počas exportu vybrali správnu stránku blogu.

Môžem kopírovať môj štýl štvorca?

Bohužiaľ to nie je možné. Štvorcový priestor vám neumožňuje exportovať štýl a CSS. Aj keď nemôžete kopírovať štýl svojho blogu automaticky, dobrá vec je, že štvorec sa podobá na WordPress..

To znamená, že môžete nájsť podobné témy WordPress a znova vytvoriť rozloženie, ktoré ste mali v službe Squarespace.

Existuje spôsob, ako importovať viac blogov z programu Squarespace?

Ak ste mali na webe Squarespace viac ako jednu stránku blogu, môžete ich všetky importovať na svoju novú stránku. Jediným rozdielom je, že všetky príspevky budú tentoraz zoskupené a nebudú zobrazené na samostatných stránkach, ako ste mali v priestore Squarespace..

Jednoducho to zopakujte a exportujte svoju ďalšiu blogovú stránku a importujte nový súbor na svoju stránku WordPress podľa rovnakého postupu.

Chcem importovať iba svoje články zo služby Squarespace do WordPress, je to možné?

Aj keď nie je možné len vybrať články počas procesu exportu / importu, WordPress vám umožňuje odstrániť všetok obsah, ktorý na svojej stránke nechcete. Ak chcete, aby sa vaše články preniesli iba po dokončení importu, môžete pokračovať a odstrániť všetko ostatné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map