Ako presunúť svoj blog z LiveJournal do WordPress

Ako presunúť svoj blog z LiveJournal do WordPress


LiveJournal je jednoduchá služba sociálnych sietí, ktorá vstupuje do vôd na správu obsahu. Táto platforma bola vytvorená pre jej zakladateľa, Brada Fitzpatricka, aby ľahko zdieľal svoje aktivity so všetkými svojimi stredoškolskými priateľmi. To sa stalo už v roku 1999, preto by ste mali zvážiť skutočnosť, že ešte stále nie sú k dispozícii Facebook a Instagram.

Aj keď má históriu dosť a niekoľko majiteľov po celom svete, LiveJournal jednoducho nedokáže držať krok s modernými systémami na správu obsahu, ako je WordPress..

Prečo by ste mali migrovať z LiveJournal na WordPress?

Ak vám záleží na vašom blogu a chcete nad ním kontrolu, mali by ste čo najskôr zvážiť presun blogu z LiveJournal. Aj keď vám umožňuje písať blogové príspevky a ukazovať ich svetu, LiveJournal ponúka minimálne funkcie a možnosti. Neexistuje nič, čo by ste mohli urobiť, aby ste vylepšili svoj blog, a ak ste na bezplatnom pláne, obmedzenia sú ešte výraznejšie.

Na druhú stranu, s self-hostil WordPress, môžete robiť prakticky čokoľvek chcete. Limity dizajnu prakticky neexistujú (ak máte správnu tému a viete, ako sa pohybujete okolo WordPress a HTML a CSS, môžete urobiť čokoľvek, čo chcete). Existuje viac ako 50 000 doplnkov, ktoré môžu rozšíriť funkčnosť vašich stránok, a ešte viac používateľov, ktorí každý deň prispievajú do programu WordPress..

Takže bez toho, aby ste o tom veľa premýšľali, by ste teraz mali presunúť svoj blog z LiveJournal do WordPress.

Začnime prevod

Ak ste čítali o prenose služby Blogger na WordPress alebo iného podobného sprievodcu, nebudem posudzovať, či sa trochu bojíte robiť všetko sám. Pri migrácii blogu sa zvyčajne vyskytuje veľa krokov. Koniec koncov, o LiveJournal je niečo dobré – migrácia na WordPress je omnoho jednoduchšia ako na ktorejkoľvek inej platforme..

Žiaľ, je to preto, že LiveJournal prichádza s niektorými ďalšími obmedzeniami. Nemožno ju presmerovať, čo znamená, že ani po migrácii začínate v podstate nový blog (pokiaľ ide o perspektívu SEO)..

LiveJournal vám tiež neumožňuje rýchlo importovať obrázky, ale ukážem vám trik, ktorý by mal fungovať bez problémov.

1. Vyberte si najlepší hosting WordPress

Ak si stále nie ste úplne istí rozdielmi medzi hostiteľmi hostenými na stránkach WordPress.com, prečítajte si, čo je na týchto dvoch platformách také odlišné. Pretože až potom, čo poznáte tieto rozdiely, zistíte, že verzia s vlastným hosťovaním vyžaduje hostiteľa, ktorý sa postará o vaše nové webové stránky..

Výber správnej hostingovej spoločnosti, ktorá váš blog rozdá svetu, je takmer práca na plný úväzok. Spomedzi stoviek hostingových spoločností je dosť náročné rozhodnúť sa len o tej, ktorá bude robiť dobrú prácu. Namiesto toho, aby ste strácali čas porovnaním jedného s druhým, dovoľte mi navrhnúť Bluehosta.

Toto je jedna z najpopulárnejších hostingových spoločností WordPress a je domovom viac ako dvoch miliónov webových stránok po celom svete. Keď sa zaregistrujete, získate to najlepšie hostingové služby a bezplatnú doménu, ktorá sa stane novou adresou vášho blogu.

Začať s Bluehostom je celkom jednoduché:

Prvý krok – získajte obchod


domovská stránka Bluehost

Aby sme vám uľahčili začatie tohto úsilia, dovoľujem vám jednoducho kliknúť na tento odkaz so zľavou. Namiesto 7,99 dolárov mesačne, čo je štandardná cena, môžete svoj web hostiť už za 2,75 USD!

Krok dva – Vyberte si cenový plán


plány spoločnosti Bluehost

Bez toho, aby som vás obťažoval technickými podrobnosťami, poviem vám, že od chvíle, keď prevádzate svoj blog zo služby LiveJournal, bude stačiť začať so základným plánom..

Tento plán bude najdostupnejší a získate všetko, čo potrebujete na spustenie nového blogu. Ak si uvedomíte, že v budúcnosti musíte svoj blog vylepšiť, stačí vám len jedno kliknutie alebo jeden e-mail, ktorý vám umožní rozšíriť plán, takže sa nemusíte báť..

Tretí krok – doménové meno


vyberte názov domény

Ako som už spomenul, plány spoločnosti Bluehost prichádzajú s bezplatnou doménou. Toto je adresa vášho blogu, ktorú by ste sa nemali často meniť (v skutočnosti neodporúčam zmenu nastavenia hneď po nastavení). Pretože už je zadaných toľko doménových mien, stalo sa ťažkou prácou s krásnym menom, ktoré je dostupné a ľahko zapamätateľné. Nájdite si preto čas a v prípade potreby získajte pomoc s výberom názvu domény.

2. Nainštalujte WordPress

Predtým, ako začnete pracovať na WordPress, kde budete môcť importovať svoj blog LiveJournal, musíte si pripraviť prostredie.

Našťastie je inštalácia WordPress na Bluehost vzdialená iba niekoľko kliknutí:

 1. Prihláste sa do účtu cPanel na svojom účte Bluehost
 2. Prejdite do časti Webové stránky
 3. Vyberte „Inštalovať WordPress“
 4. Kliknite na tlačidlo Inštalovať
 5. Vyberte názov domény, do ktorého ho chcete nainštalovať
 6. Ak chcete zmeniť e-mailovú adresu, používateľské meno a heslo pre novú inštaláciu programu WordPress, kliknite na položku „rozšírené možnosti“
 7. Prečítajte si licenčné a servisné zmluvy a začiarknite políčka, ak so všetkým súhlasíte (musíte pokračovať, aby ste mohli pokračovať)
 8. Kliknite na tlačidlo Inštalovať

To je všetko. Po rýchlej 8-krokovej inštalácii ste pripravení presunúť svoj blog LiveJournal do WordPress!

3. Importujte blog LiveJournal do WordPress

Importovanie už existujúceho blogu LiveJournal do programu WordPress je niečo, čo urobíte za pár kliknutí. Budete musieť pripraviť svoje poverenia LiveJournal a budete pripravení ísť:

 1. Otvorte novo nainštalovanú stránku WordPress na adrese yoursite.com/wp-admin
 2. Prihláste sa na svoju webovú stránku WordPress
 3. Prejdite do ponuky Nástroje -> Import, ktorá sa nachádza v ponuke na ľavej strane
 4. Nájdite „LiveJournal“, ktorý by mal byť štvrtou možnosťou zhora
 5. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ a chvíľu počkajte
 6. Kliknite na odkaz „Spustiť dovozcu“, ktorý nahradí predchádzajúce tlačidlo „Inštalovať teraz“

Dovozca LiveJournal

Technicky ste práve úspešne nainštalovali svoj prvý doplnok WordPress. A po spustení dovozcu by ste mali vidieť jednoduchú obrazovku, ktorá vyžaduje ďalšie informácie.

Ak sa chcete pripojiť k službe LiveJournal, zadajte svoje používateľské meno a heslo, ktoré ste použili na platforme.

Jednou z dobrých vecí na LiveJournal je, že umožňuje súkromné ​​príspevky. Keďže sú chránené heslom, musíte im tiež zadať heslo, ak chcete, aby zostali týmto spôsobom. Ak v tomto okamihu nezadáte heslo, nezabudnite, že všetky položky z vášho blogu LiveJournal sa importujú ako verejné príspevky, takže ich bude k dispozícii každému, kto si ich prečíta..

Dovozca LiveJournal

Pred kliknutím na tlačidlo „Pripojiť k LiveJournal and Import“ sa uistite, že máte dostatok času na dokončenie úlohy. V závislosti od veľkosti vášho blogu LiveJournal môže táto akcia trvať aj niekoľko hodín. Keďže však z vašej strany nevyžadujú žiadne akcie, uistite sa, že môžete počítač nejaký čas nechať zapnutý.

Ak máte veľa príspevkov a komentárov, tento nástroj by mohol ľahko vyhodiť niektoré chybové správy. Nezabudnite teda skontrolovať počítač a potom môžete proces importu obnoviť. Ale nebojte sa – aj keď musíte stránku obnoviť, pretože sa vyskytla chyba, dovozca rozpozná všetky predtým importované položky a bude pokračovať v procese importu namiesto začatia.

Po určitom čase by sa mala zobraziť správa „Všetko hotové“. V rovnakom okamihu si môžete dať vysoké päť, pretože to znamená, že ste úspešne preniesli svoj blog!

4. Ako zaobchádzať s obrázkami?

Z dôvodu jednoduchosti nástroja LiveJournal Importer bohužiaľ nie je možné obrázky automaticky importovať. Ak nemáte veľa príspevkov a obrázkov na prenos, najpohodlnejšou možnosťou by bolo manuálne otvoriť každý príspevok z LiveJournal, stiahnuť obrázky a potom ich nahrať na príslušné príspevky WordPress..

Odkedy ste sa už rozhodli migrovať blog, je to pravdepodobne preto, že ich máte desiatky, ak nie stovky. A pri každom príspevku sú zvyčajne priradené najmenej dva až tri obrázky. Aby som všetko importoval, ukážem vám lepšie riešenie:

 1. Prejdite na položku Doplnky -> Pridať nové
 2. Vyhľadajte doplnok Automatické odovzdávanie obrázkov
 3. Nainštalujte a aktivujte ho

Našťastie tento doplnok funguje na autopilote. Namiesto toho, aby ste hľadali obrázky alebo sa hrávali s akýmikoľvek rozšírenými nastaveniami, stačí otvoriť príspevky a uložiť ich. Vyskúšajte to takto:

 1. Otvorte ponuku Príspevky -> Všetky príspevky z WordPress
 2. Otvorte posledný príspevok
 3. Kliknite na tlačidlo Aktualizovať

Hneď ako to urobíte, doplnok automaticky vyhľadá obrázky umiestnené v príspevku. Ak sa nájdu nejaké obrázky, doplnok stiahne obrázok zo zdroja a okamžite ho nahrá do mediálnej knižnice vo WordPress. Doplnok sa tiež postará o kód a zabezpečí, aby sa obrázky v tomto príspevku načítali z vášho nového webu WordPress, a nie zo starého zdroja..

Teraz, keď ste boli svedkami sily doplnku Automatické odovzdávanie obrázkov, môžete tento postup zopakovať pre každý príspevok, ktorý máte. Alebo ak to chcete urobiť rýchlejšie, môžete to urobiť:

 1. Otvorte príspevky -> Všetky príspevky
 2. Vyberte všetky príspevky (začiarknite políčko hore)
 3. Vyberte možnosť Upraviť
 4. Kliknite na tlačidlo Použiť.
 5. Keď sa zobrazí nová obrazovka, kliknite na tlačidlo „Aktualizovať“

Touto akciou sa aktualizujú všetky vybrané príspevky a umožní doplnku Automatické nahrávanie obrázkov vykonávať svoju prácu na všetkých týchto príspevkoch!

A čo presmerovanie môjho blogu LiveJournal na nový?

Keď migrujete staré blogy na nové, ľudia obyčajne radi presmerujú prenos, takže nestratia žiadny prenos. Toto je osvedčený postup a dôrazne ho odporúčam pri prechode na WordPress.

LiveJournal bohužiaľ niečo podobné neumožňuje. Namiesto presmerovania je jediné, čo môžete urobiť, odstránenie účtu LiveJournal a dúfame, že spoločnosť Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje čo najskôr chytia nové odkazy..

Vylepšite svoj nový blog WordPress

Zatiaľ čo správa chýbajúcich obrázkov dokončí proces migrácie, váš blog WordPress je na začiatku. Áno, obsah je funkčný a dúfajme, že sa vám podarilo importovať všetky obrázky.

Ale váš blog je stále drsný diamant. WordPress vám dáva obrovskú moc, ale pravdepodobne budete potrebovať nejaký čas na to. Mali by ste sa začať učiť o WordPress, nájsť tému a nainštalovať prvé doplnky, ktoré vám pomôžu.

Potom sa nezabudnite naučiť, ako speňažiť svoj blog. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte zanechať komentár alebo ma kontaktujte e-mailom.

FAQ

Mal by som odstrániť svoj blog LiveJournal?

Áno, po úspešnom presunutí všetkého by ste mali svoj blog LiveJournal odstrániť. Pretože s presmerovaniami nemôžete robiť nič, starý blog bude stáť v ceste a bude ľudí zmiasť. Uistite sa však, že ste ich odstránili až po skontrolovaní, či sa všetko úspešne presunie do nového blogu WordPress.

Pomoc! Dovozca prestal pracovať!

Nerobte si starosti; Ak máte veľa článkov a komentárov, ktoré je potrebné importovať, je typické, že nástroj pre dovozcu prestal fungovať, dokonca aj v priebehu tohto procesu. Všetko, čo musíte urobiť, je obnoviť stránku a obnoví sa proces importu, keďže sa nič nestalo.

Zabudol som zadať svoje heslo pre súkromné ​​príspevky a teraz sú verejné. Môžem to vyriešiť?

WordPress vám umožňuje chrániť akýkoľvek príspevok heslom, takže to môžete ľahko opraviť. Každý príspevok, ktorý chcete chrániť, otvorte pomocou hesla a upravte ho. Na pravej strane obrazovky nájdite nastavenia viditeľnosti a zmeňte stav príspevku na Chránené heslom.

záver

Prenos obsahu z LiveJournal do WordPress je proces, ktorý je vhodný pre začiatočníkov a ktorý netrvá dlho. A aj keď sa problémy objavia na ceste, som presvedčený, že všetky problémy počas migrácie sa oplatia, pretože výsledok je celkom prospešný – mať nový blog založený na jednej z najmocnejších správcov obsahu na svete, ktorá v podstate nepozná hranice.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked