Ako presmerovať používateľov v

Ako presmerovať používateľov v


Presmerovania sú štandardnou súčasťou webových stránok, doplnkov a tém. Niektoré sa dejú priamo pred očami a možno ani neviete, čo sa deje v chrbte.

Aj keď presmerovania zvyčajne zostávajú pre vývojárov, ukážeme vám niekoľko tipov, ktoré vám umožnia:

 • Po úspešnom prihlásení presmerujte používateľov
 • Presmerujte používateľov po prihlásení pomocou doplnku Peter’s Login Redirect
 • Presmerovať používateľov po odhlásení
 • Presmerovanie používateľov po zanechaní komentára
 • Presmerujte používateľov po vyhľadávaní, ak sa našiel iba jeden výsledok
 • Presmerovať používateľov, keď sa v kategórii nájde iba jeden príspevok
 • Presmerujte používateľov na náhodnú stránku v WordPress

Ako presmerovať konkrétne užívateľské role po úspešnom prihlásení

V tejto časti článku vám ukážeme kód, ktorý môžete ľahko upravovať a kontrolovať, kde určitý používateľ pristane po úspešnom prihlásení na svoju webovú stránku s technológiou WordPress.

WordPress predvolene zavedie každého používateľa na informačný panel a pre niektorých z vás to môže byť problém. Možno budete chcieť svojich administrátorov a autorov nechať na pozadí, kým chcete viesť ostatných používateľov priamo na svoju domovskú stránku alebo na inú frontendovú stránku, ktorú ste pre ne vytvorili.

Ak chcete používateľov presmerovať na základe ich úloh, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. function my_login_redirect ($ url, $ request, $ user) {
  if ($ user && is_object ($ user) && is_a ($ user, 'WP_User'))) {
  if ($ user-> has_cap ('administrator') alebo $ user-> has_cap ('author')) {
  $ url = admin_url ();
  } else {
  $ url = home_url ('/ custom-page /');
  }
  }
  return $ url;
  }
  add_filter ('login_redirect', 'my_login_redirect', 10, 3);
 4. Uložiť zmeny

Vyššie uvedený kód ponechá administrátorov správne miesto, kde majú byť – panel administrátorov, zatiaľ čo všetci ostatní používatelia budú presmerovaní na vlastnú stránku.

URL môžete ľahko zmeniť zmenou premennej $ url na 4th a 6th riadok a viesť tak svojich používateľov na všetky príspevky alebo stránky, ktoré ste pre nich vytvorili.

Ak chcete ovládať užívateľské role, môžete to urobiť ľahko na treťom riadku kódu. V uvedenom príklade sme ponechali správcov a autorov na paneli správcov. Ak chcete iba správcov, jednoducho odstráňte autorov z obrázka:

if ($ user-> has_cap ('administrator')) {

Namiesto odstránenia autorov môžete pridať aj ďalšie role; je na vás, aby ste sa rozhodli, kto skončí na ktorej stránke.

To je všetko. S týmto kódom nepotrebujete žiadny doplnok na riadenie presmerovaní po prihlásení používateľa. Ak sa vám stále nedarí zmeniť kód, prečítajte si, ako presmerovať používateľov po prihlásení pomocou doplnku..

Presmerujte používateľov po prihlásení pomocou doplnku Peter’s Login Redirect

Aj keď môžete používateľov po prihlásení rýchlo presmerovať umiestnením kódu, ktorý sme vám ukázali už skôr, toto nie je najlepšia voľba pre tých, ktorí nemajú kódovanie. Ak chcete získať väčšiu kontrolu nad presmerovaním, budete musieť vedieť, ako upraviť kód.

Namiesto úpravy kódu, ukážeme vám doplnok, ktorý za vás urobí špinavú prácu. Všetko, čo musíte urobiť, je rozhodnúť sa, kam sa používateľ dostane, kliknite na niekoľko začiarkávacích políčok a prilepte adresy URL, zatiaľ čo doplnok sa postará o zvyšok.

Presmerovanie prihlásenia Petra

Aj keď existuje nespočetné množstvo doplnkov WordPress určených na to isté, pre túto časť článku sme vybrali Peterove presmerovanie prihlásenia.

Tento doplnok vám umožní vybrať používateľov na základe ich mien, používateľských rolí a dokonca aj používateľských schopností a jednoducho prilepte webovú adresu, na ktorú budú používatelia presmerovaní po prihlásení. Je dokonca možné zvoliť inú stránku, ak chcete používateľa alebo skupinu používateľov presmerovať po odhlásení. Okrem toho si môžete vybrať samostatnú adresu URL, ktorá sa po registrácii použije ako cieľová stránka pre každého používateľa.

Ak to pre vás nestačí a chcete svoje presmerovania ďalej vylepšiť, na vás sa vzťahuje Peterove presmerovanie prihlásenia. Ak ste napríklad vytvorili konkrétnu stránku pre každého používateľa, môžete vygenerovať URL priamo z doplnku. V takom prípade postačí jednoduchý skrátený kód opísaný v doplnku zadať používateľské meno používateľa, a tak viesť konkrétneho používateľa na jeho konkrétnu stránku.

Nakoniec je k dispozícii niekoľko možností doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť ďalej kontrolovať správanie doplnku. Doplnok môžete nastaviť tak, aby používal iba jeden typ adries URL, a napríklad povoliť použitie iba interných odkazov, ovládať presmerovania POST a GET, v prípade potreby použiť externý súbor presmerovania a vybrať, kto môže tento doplnok ovládať výberom úrovní povolení.

Ak potrebujete spravovať prihlasovacie, odhlasovacie a registračné presmerovania, Peterovo presmerovanie prihlásenia dostanete prakticky všetko, čo potrebujete. Och, áno, spomenuli sme, že doplnok je zadarmo? Môžete ho získať z úložiska doplnkov WordPress a nainštalovať ho za pár sekúnd, po ktorom stačí prejsť na Nastavenia -> Presmerovania prihlásenia / odhlásenia.

Ako presmerovať používateľa WordPress po odhlásení

Keď sa používateľ odhlási z webovej stránky WordPress, predvolene sa vráti na prihlasovaciu stránku. Zobrazí sa správa, ktorá upozorní používateľa na úspešné odhlásenie a zvyšok navigácie je ponechaný na používateľov.

Ale čo ak chcete, aby vaši používatelia boli automaticky presmerovaný na vašu domovskú stránku, diskusné stránky, ktoré chcete vidieť, alebo na akékoľvek iné zaujímavé stránky? Možno by ste chceli vytvoriť inú stránku na odhlásenie, ktorá bude obsahovať špeciálne widgety alebo viesť vašich používateľov niekde inde? Ak áno, budete potrebovať tento malý kód, aby sa všetko stalo.

V niekoľkých nasledujúcich riadkoch sa chystáme ukázať, ako ľahko presmerovať používateľa na ľubovoľnú adresu URL. Ak nechcete použiť kód na presmerovanie, chystáme sa vám ukázať jednoduchý doplnok, ktorý urobí všetko za vás. Predtým však presmerujme používateľa na domovskú stránku:

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. ADD_ACTION ( 'wp_logout', 'auto_redirect_after_logout');
  function auto_redirect_after_logout () {
  wp_redirect (home_url ());
  východ();
  }
 4. Uložiť zmeny
 5. Odhláste sa a užite si svoju krásnu domovskú stránku

Je to jednoduché. Ako môžete uhádnuť z kódu, môžete používateľa presmerovať na inú adresu URL zmenou tretieho riadka. Ak teda chcete svojich používateľov priviesť na inú stránku svojho vlastného webu alebo na akúkoľvek externú stránku, váš kód by mal vyzerať asi takto:

ADD_ACTION ( 'wp_logout', 'auto_redirect_after_logout');
function auto_redirect_after_logout () {
wp_redirect ('http://www.firstsiteguide.com');
východ();
}

Ak chcete s funkciou wp_redirect robiť viac, môžete sa o tom dozvedieť viac Stránky WordPress Codex.

Presmerovanie prihlásenia a odhlásenia

CENA: zadarmo

Presmerovania prihlásenia a odhlásenia
Tento bezplatný doplnok je pomerne jednoduchý a dokonale vykoná svoju prácu. Namiesto toho, aby sa kód zaoberal, presmerovanie prihlásenia a odhlásenia vytvorí na stránke nastavení ďalší segment. Po inštalácii a aktivácii musíte prejsť na Nastavenia -> Všeobecné a posuňte sa až na koniec stránky. Tu nájdete samostatné vstupné políčka pre presmerovania prihlásenia a odhlásenia. Zadajte požadované adresy URL, uložte zmeny a máte hotovo!

Ak potrebujete viac možností presmerovania pre svoju webovú stránku WordPress, odporúčame vám to skontrolovať doplnok 5sec Redirect čo vám môže pomôcť presmerovať akýkoľvek príspevok, stránku, kategóriu, značku alebo vlastnú adresu URL. To vám umožní zakryte svoje adresy URL čo môže byť skvelá vec na skrytie pridružených odkazov alebo akýchkoľvek adries URL od vašich návštevníkov. Doplnok tiež zobrazuje štatistiku každého presmerovaného odkazu, aby ste vedeli, čo sa deje na webe.

Presmerovanie používateľov po zanechaní komentára

Keď začnete publikovať články, budete samozrejme chcieť, aby sa k nim ľudia vyjadrili. V tejto časti sprievodcu vám ukážeme, ako presmerovať používateľa po odoslaní komentára.

Táto funkcia sa vám môže hodiť v konkrétnych situáciách. Môžete napríklad vytvoriť vlastnú stránku s poďakovaním, ktorú organizujete. Ak sa teda návštevníci zúčastňujú na prezradení veci zanechaním komentára, môžete ich jednoducho presmerovať na stránku s poďakovaním, na ktorej môžete poskytnúť ďalšie informácie o cenách..

V skutočnosti existuje veľa rôznych dôvodov, ktoré by ste mohli mať pre presmerovanie používateľa po zanechaní komentára, takže bez ďalšieho upovedomenia je potrebné urobiť kroky na automatizáciu procesu..

Presmerovať používateľa po odoslaní komentára:

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a prilepte tento kód do súboru:
 3. function redirect_after_comment () {
  wp_redirect ( '/ poďakovanie /');
  východ();
  }
  add_filter ('comment_post_redirect', 'redirect_after_comment');
 4. Zmeňte názov stránky na 2nd riadok
 5. Uložiť zmeny

To je všetko. Teraz môžete pokračovať a otestovať túto funkciu. Otvorte ľubovoľný z vašich príspevkov a zanechajte komentár. Ak ste všetko spravili správne, mali by ste skončiť na stránke http: /www.yoursite.com/thank-you alebo na stránke uvedenej v druhom riadku kódu..

Ďakujem stránka

Nezabudnite ľuďom poďakovať za komentovanie, ale tiež nezabudnite, že chcete, aby vaši návštevníci zostali na webe a pokračovali v prehliadaní. Dobrým nápadom môže byť pridanie zoznamu vašich posledných alebo najobľúbenejších príspevkov, alebo ešte lepšie uviesť všetky súvisiace príspevky, ktoré by mohli zaujímať komentátora.. Ak máte zoznam adries, je to dobré miesto, kde môžete získať predplatné.

Aj keď táto funkcia ponúka jednoduchý a rýchly spôsob presmerovania používateľov po zanechaní komentára, možno vás bude zaujímať zapojiť ktoré vám poskytnú niektoré ďalšie funkcie.

Presmerujte používateľov po vyhľadávaní, ak sa našiel iba jeden výsledok

Funkcia vyhľadávania je nevyhnutnosťou, ak máte čo do činenia s väčším počtom článkov. Ak píšete každý deň, predstavte si počet článkov roztrúsených v rôznych kategóriách. Ak publikujete iba tri krátke články denne, po prvom roku bude v databáze viac ako tisíc rôznych titulov. Teraz si predstavte, že ste na web prvýkrát pri hľadaní niečoho konkrétneho – budete ho hľadať.

V predvolenom nastavení bude WordPress vyhľadávať prostredníctvom názvov príspevkov, značiek a samozrejme obsahu. Ak teda hľadáte slovo alebo konkrétnu frázu, pravdepodobne nájde desiatky príspevkov a stránok, ktoré obsahujú tento dotaz. Čo keby však bol iba jeden výsledok vyhľadávania?

Ak niekto hľadal veľmi špecifickú frázu alebo celú vetu, je pravdepodobné, že tam bude len pár alebo možno len jeden výsledok. jaf je nájdený iba jeden výsledok, presmerovanie používateľa na stránku s výsledkami vyhľadávania je úplne zbytočné. Namiesto toho by ste tohto používateľa nepresmerovali priamo na príspevok alebo stránku, ktorá sa nachádza vo výsledku?

Pozrime sa, ako to urobiť:

 1. Otvorte function.php
 2. Skopírujte tento kód a prilepte ho na koniec súboru:
 3. add_action ('template_redirect', 'redirect_search_result);
  function redirect_search_result () {
  if (is_search ()) {
  global $ wp_query;
  if ($ wp_query-> post_count == 1 && $ wp_query-> max_num_pages == 1) {
  wp_redirect (get_permalink ($ wp_query-> príspevky ['0'] -> ID));
  východ;
  }
  }
  }
 4. Uložiť zmeny

Pripravili ste svoj WordPress na novú funkčnosť. Po uložení zmien, zakaždým, keď používateľ vyhľadá niečo, čo vráti iba jeden výsledok, bude tento používateľ presmerovaný priamo na príspevok alebo stránku.

Aj keď to vyzerá ako nič, sme si istí, že vaši návštevníci budú mať radi, že si ich uložíte kliknutím na tlačidlo. Uloženie kliknutia tu a kliknutia povedie k lepšiemu používateľskému prostrediu a pravdepodobne na svojom webe pravdepodobne niečo také nie je?

Presmerujte používateľov, keď sa v kategórii nájde iba jeden príspevok

Namiesto otvorenia stránky kategórie alebo značky, ktorá obsahuje iba jeden výsledok, môžete tohto používateľa presmerovať priamo na príspevok alebo stránku. Rovnako ako u väčšiny našich útržkov kódu bude stačiť len skopírovať a prilepiť kód:

Presmerujte používateľa, ak v kategórii alebo značke bol iba jeden príspevok:

 1. Otvorte súbor function.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. function redirect_to_post () {
  global $ wp_query;
  if (is_archive () && $ wp_query-> post_count == 1) {
  pošta();
  $ post_url = get_permalink ();
  wp_redirect ($ post_url);
  }
  } add_action ('template_redirect', 'redirect_to_post');
  
 4. Uložiť zmeny

Po dokončení kódu a uložení zmien môžete funkciu otestovať otvorením stránky kategórie alebo značky, ktorá obsahuje iba jeden príspevok / stránku. Namiesto otvorenia stránky, na ktorej sa zobrazuje iba jeden príspevok / stránka, budete presmerovaní priamo na príspevok. Úžasné, nie je to tak?

Keďže by to niektorí používatelia mohli zmiasť, bolo by dobré, keby ste do správy zahrnuli aj vlastnú správu, ktorá upozorní používateľov, že sa našiel iba jeden výsledok a že došlo k presmerovaniu. Ak to chcete urobiť, môžete nechať správu v hornej časti príspevku alebo stránky, na ktorú bol používateľ presmerovaný vložením jednoduchého príkazu „echo“. V takom prípade bude váš kód vyzerať takto:

function redirect_to_post () {
global $ wp_query;
if (is_archive () && $ wp_query-> post_count == 1) {
pošta();
$ post_url = get_permalink ();
wp_redirect ($ post_url);
}
echo „Keďže sa našiel iba jeden výsledok, boli ste presmerovaní na tento príspevok / stránku!“;
}
add_action ('template_redirect', 'redirect_to_post');

Teraz, keď už bola správa implementovaná, ste hotoví a nemusíte sa starať o tie kategórie a značky, ktoré obsahujú iba jeden príspevok / stránku. Nedovoľte, aby táto funkcia bola ospravedlnením toho, že v tejto kategórii nebudete písať nové články.

Presmerujte používateľov na náhodnú stránku v WordPress

Nemusí to byť štandardná vlastnosť každého webu WordPress, ale určite to môže byť zábavný nástroj, ktorý niekde na vašom webe bude. Ak píšete veľa alebo máte veľa galérií, môžete skončiť s tisíckami stránok, ktoré neuvidí priemerný používateľ.. Tak prečo by ste veci trochu nezaujímali presmerovaním používateľa na náhodný príspevok?

OK, nebudete presmerovať používateľa na náhodný príspevok bez jeho vedomia alebo to urobiť na domovskej stránke, samozrejme. Môžete si však vytvoriť jednoduché tlačidlo alebo odkaz, na ktorý môže používateľ kliknúť a potom ho presmeruje na inú stránku vášho webu. Možno je to galéria. Možno skvelý úvodník, ktorý ste napísali pred rokmi. Kto vie. Môže to byť zábava.

Začnime:

 1. Najprv musíte pripraviť presmerovací odkaz. Otvorte súbor features.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. ADD_ACTION ( 'init', 'random_add_rewrite');
  function random_add_rewrite () {
  globálny $ wp;
  $ WP-> add_query_var ( 'náhodné');
  add_rewrite_rule ('random /? $', 'index.php? random = 1', 'top');
  }
  
  ADD_ACTION ( 'template_redirect', 'random_template');
  
  function random_template () {
  if (get_query_var ('random') == 1) {
  $ posts = get_posts ('post_type = post & orderby = rand & numberposts = 1');
  foreach ($ príspevky ako $ post) {
  $ link = get_permalink ($ post);
  }
  wp_redirect ($ link, 307);
  východ;
  }
  }
 4. Uložiť zmeny
 5. Prejdite na stránku www.yourdomain.com/?random=1

Potom ste pripravení vytvoriť svoj odkaz / tlačidlo. Všetko, čo musíte urobiť, je odkaz na http://www.yourdomain.com/?random=1 a vždy, keď používateľ otvorí stránku, bude presmerovaný na náhodnú stránku. Užite si svoju novú funkciu.

Presmeruje vás na záver

Skôr alebo neskôr budete chcieť presmerovať konkrétnych používateľov v konkrétnych situáciách. Či na to existuje dobrý dôvod a vy sa snažíte prinútiť svojich návštevníkov, aby si niečo kúpili, alebo ste len chceli, aby bol proces prihlásenia pohodlnejší, tento tutoriál vám pomôže spravovať presmerovania.

Ak ste s kódovaním dosť spokojní, budete môcť vylepšiť a presmerovať používateľov aj v rôznych situáciách. Ak nie, dúfame, že tieto príklady boli dostatočné na pokrytie vašich potrieb.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map