Ako pracovať s videami YouTube vo

Pracujte ľahšie s videami YouTube vo WordPress


YouTube má 13 rokov a určite zmenil spôsob, akým ľudia myslia o videu na internete. Aj keď medzi používateľmi na celom svete existuje veľmi málo ďalších služieb, ktoré sú medzi používateľmi na celom svete dosť obľúbené, video služba spoločnosti Google je pre mnohých z nás stále číslo jedna..

Z tohto dôvodu sa vývojári WordPress ubezpečili, že vkladanie videí YouTube je jednoduché, aj keď práve začínate s blogom. A je to naozaj tak. Ak chcete vložiť akékoľvek video z populárnej služby, stačí skopírovať a vložiť webovú adresu videa a zvyšok sa postará o WordPress. Môžete tiež skopírovať a vložiť kód iframe do textového editora, kde môžete ľahko zmeniť šírku a výšku a manipulovať s videom zmenou niekoľkých parametrov..

Dnes sa môžete naučiť, ako:

 • Automaticky pridávať videá YouTube do WordPress
 • Pridajte analytiku YouTube na informačný panel WordPress
 • Zmeňte automatickú šírku a výšku vložených videí WordPress
 • Zobraziť video v kontextovom okne
 • Pridanie tlačidla na odber služby YouTube do WordPress

Automaticky pridávať videá YouTube do WordPress

Čo ak by ste však chceli automaticky pridať videá do svojich príspevkov a stránok alebo automaticky vytvoriť príspevok z videa YouTube? Áno, je to možné a v tejto časti sprievodcu vám ukážeme doplnok, ktorý vám s tým môže dosť pomôcť.

Doplnok YouTube WordPress – import videa

CENA: 36 dolárov

Ak chcete na svojom blogu WordPress uverejňovať videá YouTube alebo ak z týchto videí zarobíte peniaze, tento doplnok vám nesmierne pomôže. Vložením videa a informácií, ktoré sa dodávajú, vám môže ušetriť čas. Či už ide o dátum, obrázok, kategóriu alebo značku videa, doplnok sa o to postará.

Doplnok YouTube WordPress automaticky importuje videá z ktoréhokoľvek kanála, ktorý chcete, a môže fungovať aj s nahranými používateľmi a zoznamami skladieb. Je ľahké skombinovať zdroje a zvoliť intervaly importu, takže všetko máte pod kontrolou.

Doplnok doteraz predal viac ako 1300 kópií a sme si istí, že bude pokračovať v zhromažďovaní spokojných používateľov videa z celého sveta..

Pridajte analytiku YouTube na informačný panel WordPress

Pri prvom nahrávaní videa na YouTube pravdepodobne strávite deň sedením za obrazovkou a sledovaním štatistík. Čakáte na prvý pohľad a prvý, ako chcete, a budete chcieť, aby sa všetci podelili o svoju prácu.

Neskôr sa môžete zabaviť nielen kontrolou štatistík vašich videí, ale budete tiež vedieť, ako vaše publikum reaguje na vaše videoobsah. Ak chcete mať úspešný kanál, budete musieť reagovať na ich túžby a ovládať všetky aspekty.

Aj keď to dokážete na samotnom Youtube, nebolo by skvelé mať na hlavnom paneli WordPress analytiku, kde každý deň pracujete.?

V tejto časti článku vám ukážeme úžasný malý doplnok, ktorý nainštaluje údaje a štatistiky Youtube priamo do hlavného panela WordPress a umožní vám sledovať váš kanál na mieste bez toho, aby ste museli meniť karty a samostatne sa prihlasovať do Youtube.

Informačný panel YouTube Analytics

CENA: zadarmo

Informačný panel YouTube Analytics

Informačný panel YouTube Analytics vám ukáže dôležité informácie o vašich videách. Či už chcete vedieť počet prehratí, čas, ktorý ľudia strávili pozeraním videa, priemerné trvanie každého prehratia, hodnotenie „Páči sa mi“ a „Nepáči sa mi“ a počet komentárov k videu..

Po inštalácii a aktivácii doplnku budete môcť všetky tieto informácie zobraziť v jednoduchej miniaplikácii na hlavnom paneli. Budete si musieť vybrať z dvoch tém a ďalej upravovať vzhľad miniaplikácie pomocou CSS. Doplnok vám umožní nastaviť úrovne prístupu a rozhodnúť sa, ktorí používatelia na vašich webových stránkach so systémom WordPress uvidia štatistiku videa.

Informačný panel YouTube Analytics má funkciu vyrovnávacej pamäte, ktorá umožňuje vyššiu rýchlosť načítania – počas načítavania údajov sa nikto neradi pozerá na prázdnej obrazovke..

 1. Ísť do Doplnky-> Pridať nové
 2. Hľadať „Youtube Analytics Dashboard“
 3. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 4. Prejdite na informačný panel, kde nájdete nový widget
 5. Kliknite na odkaz „Získať prístupový kód“, čím sa dostanete na svoj účet Google
 6. Skopírujte a prilepte kód späť do miniaplikácie
 7. Uložte prístupový kód
 8. Prejdite na Nastavenia-> informačný panel YT otvorte nastavenia, v ktorých môžete nastaviť miniaplikáciu podľa svojich preferencií

To je všetko. Vychutnajte si sledovanie štatistík videa na YouTube priamo z ovládacieho panela WordPress.

Zmeňte automatickú šírku a výšku vložených videí WordPress

Nie je cool, ako môžete ľahko skopírovať a prilepiť adresy URL videí YouTube, Vimeo, Flickr, Hulu alebo mnohých ďalších video služieb a WordPress video automaticky vloží do vášho príspevku? Myslíme si, že je to naozaj tak, ale ak to urobíte, WordPress prevezme nastavenia zo samotného videa. Pravdepodobne to znamená, že šírka a výška videa nebudú vo vašom článku niečo, čo chcete.

Ak vkladanie videí nie je niečo, čo robíte každý deň, zmena týchto nastavení nebude problém – otvoríte textový editor a zmeníte čísla v kóde. Na druhej strane, ak musíte vkladať videá často, táto jednoduchá úloha sa vám môže dostať do nervov, a preto by ste ich mali automatizovať..

Zmena šírky a výšky vložených videí:

 1. Otvorte súbor features.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
 3. function mycustom_embed_defaults ($ embed_size) {
  $ embed_size ['width'] = 620;
  $ embed_size ['height'] = 360;
  return $ embed_size;
  }
  
  add_filter ('embed_defaults', 'mycustom_embed_defaults');
 4. Zmeňte šírku a výšku na ľubovoľné číslo v pixeloch, ktoré potrebujete pre svoje stránky
 5. Uložiť zmeny

Potom sa všetky vaše videá automaticky upravia na šírku a výšku, ktorú ste nastavili v kóde.

Dobrá vec (alebo zlá podľa toho, ako je vaša stránka nakonfigurovaná) je, že po uložení zmien sa zmení veľkosť všetkých videí. Patria sem tie staršie, ktoré ste už publikovali.

To je všetko priatelia. Teraz choďte, skopírujte a prilepte tieto vložené kódy a užívajte si, ako WordPress zaobchádza s vašimi novými videami.

Ako zobraziť video vo vyskakovacom okne

Je možné ľahko zobraziť médiá pomocou kontextového okna. Samozrejme opäť použijeme bezplatný doplnok, ktorý umožní zobrazovať veci v rozbaľovacom zozname / lightboxe jednoducho vložením skráteného kódu do našich príspevkov..

Pomocou doplnku WP Video Lightbox môžete umiestniť obrázky, flash médiá, YouTube, Vimeo, iFrame atď. Do prekrytia lightboxu a všetko vyzerať oveľa lepšie. Veľkým bonusom tohto doplnku je to, že videá, ktoré vložíte do lightboxu, si môžete prezerať aj na zariadeniach iPad a iPhone.

Doplnok Video Lightbox WP

CENA: zadarmo

WP Video Lightbox sa ľahko používa, ale pred umiestnením krátkeho kódu by ste mali vedieť niekoľko vecí.

Inštalácia a rýchle nastavenie:

 1. Prejdite na Doplnky -> Pridať nové
 2. hľadať „WP Video Lightbox“
 3. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 4. Ísť do Nastavenia – Video Lightbox
 5. Otvorte kartu „prettyPhoto“

Tu si môžete nastaviť doplnok a zvoliť, ako sa bude správať. Môžete si zvoliť predvolené rozmery lightboxu, tvar pozadia a jeho farbu, aby sa vaše videá prehrávali automaticky, atď.

Zaobchádzanie s krátkymi kódmi:

Po nastavení lightboxu ste pripravení vložiť do svojho príspevku krátky kód a vytvoriť požadované video v lightboxe.

Vieme, že ste netrpezliví, takže tu nájdete jednoduché kódy, ktoré vám umožnia rýchlo pridať videá YouTube a Vimeo do lightboxu.

Ty trúbka: [video_lightbox_youtube video_id = ”G7a74BvLWUg” width = ”640 ″ height =” 480 ″ anchor = ”kliknutím otvoríte video YouTube”]

Vimeo: [video_lightbox_vimeo5 video_id = ”12362192 ″ width =” 640 ″ height = ”480 ″ anchor =” Kliknite a otvorte svoje video v lightboxu ”]

Stačí skopírovať a vložiť ID videa pre YouTube alebo Vimeo a môžete ísť.

Teraz, keď ste vyskúšali nový doplnok pre video lightbox, urobme to, čo ešte môžete pridať / zmeniť v skrátenom kóde, aby bol ešte lepší..

 • video_id (povinné) – toto je jedinečné číslo, ktoré identifikuje video na stránkach Youtube / Vimeo
 • šírka (požadovaná) – vyberte šírku videa v pixloch
 • výška (požadovaná) – vyberte výšku videa v pixloch
 • popis – môžete pridať popis videa, ktoré sa zobrazí pod videom. Dobrá vec je, že pole popisu akceptuje HTML
 • Kotva – text, ktorý sa zobrazí ako odkaz, na ktorý musí návštevník kliknúť, aby sa zobrazil lightbox. Prijíma aj HTML, takže si z neho môžete urobiť napríklad tlačidlo
 • auto_thumb – ak použijete túto funkciu, doplnok zobrazí namiesto ukotveného textu miniatúru videa

Ak nechcete, aby sa vo videu lightbox zobrazovali súvisiace videá, stačí na koniec videa_id pridať reťazec „& rel = 0“..

Príklad krátkeho kódu:

[video_lightbox_youtube video_id = ”JKwr064-PBY & rel = 0 ″ width =” 800 ″ height = ”600 ″ auto_thumb =” 1 ″ description = ”Toto je popis nášho videa lightbox”]

Ako pridať tlačidlo na odber služby YouTube do WordPress

Doteraz sme väčšinou hovorili o obrázkoch, pokiaľ ide o médiá WordPress. Pokúsili sme sa zdôrazniť dôležitosť pridávania obrázkov do blogových príspevkov a pri viacerých príležitostiach sme hovorili o vybraných obrázkoch a o tom, ako ich zmeniť veľkosť. Ale od narodenia Youtube a rýchlejšieho internetového pripojenia vstúpili videá do sveta online multimédií.

Aj keď boli videosúbory pred niekoľkými rokmi stále vzácnym klenotom, dnes sa bez nich nemôžete dostať. Budete sledovať filmy, hudobné videá, dokumentárne filmy a návody. Dokonca aj reklamy zmenili formát médií a živé prenosy už nie sú také prekvapujúce. Z tohto dôvodu mnoho blogerov s autoritami zaregistruje účet YouTube ešte predtým, ako uverejnia prvý príspevok.

Bez ohľadu na to, aké veľké sú vaše videá, a bez ohľadu na to, ako často odovzdávate na YouTube nové epizódy, pravdepodobne sa budete snažiť získať nových odberateľov. Existujú rôzne techniky, ktoré môžete použiť na propagáciu svojho kanála YouTube pre verejnosť, dnes sa však nebudeme zaoberať podrobnosťami. Namiesto toho sa zameriame na pridanie tlačidla na odber služby YouTube na váš web WordPress.

Rovnako ako pri pridávaní ďalších ikon sociálnych médií, aby ste sa mohli spojiť so svojimi čitateľmi, ak máte kanál YouTube, je dôležité, aby ste mali tlačidlo na odber služby YouTube. Zatiaľ čo niektorí používatelia radi otvoria váš kanál a prihlásia sa na odber samostatne, budete musieť usilovne pracovať, aby ste sa prihlásili na odber ďalších ľudí. Ak im na svojom webe zobrazíte jednoduché tlačidlo, vaši návštevníci sa od prihlásenia prihlásia iba na jedno kliknutie. Pravdepodobnosť získania tohto ďalšieho sledovateľa sa tiež výrazne zvýši.

Ručné pridajte tlačidlo do miniaplikácie

Tlačidlo Konfigurovať odber YouTube

Vývojári spoločnosti Google boli natoľko láskaví, že nám na všetko pripravili. Takže aj bez akýchkoľvek technických vedomostí môžete do príspevku, stránky alebo widgetu rýchlo pridať tlačidlo na odber služby YouTube. Pre túto metódu budete potrebovať jednu minútu a znalosť techniky kopírovania a vkladania.

 1. Choďte na úradníka Generátor tlačidiel prihlásenia na odber YouTube
 2. Zapíšte si názov alebo ID kanála
 3. Vyberte niekoľko možností podľa vašich predstáv (rozloženie, téma a počet odberateľov)
 4. Prezrite si ukážku
 5. Skopírujte celý kód
 6. Prejdite na Vzhľad -> Miniaplikácie
 7. Pridajte textový widget na všetky aktívne bočné panely
 8. Prilepte kód
 9. Uložiť zmeny

Od uloženia zmien sa na bočnom paneli zobrazí tlačidlo na odber služby YouTube. V závislosti od témy WordPress, ktorá je k dispozícii, a dostupných oblastí s widgetmi môže byť toto tlačidlo zahrnuté na rôznych miestach. Zvyčajne to bude bočný panel umiestnený na pravej strane vášho webu alebo päta na spodku všetkých vašich stránok..

Ak chcete zmeniť štýl tlačidla, môžete sa vrátiť k generátoru tlačidla na odber služby YouTube a zmeniť niekoľko vecí. Budete musieť opakovať proces pridania tlačidla a nahradiť kód. Upozorňujeme, že platené kanály YouTube majú viac možností a jedinečných štýlov.

ytSubscribe – Tlačidlo na odber YouTube

CENA: zadarmo

Ytsubscribe

Ak chcete pridať tlačidlo na odber služby YouTube po každom videu YouTube vloženom do príspevkov WordPress, pomôže vám toto jednoduché rozšírenie pre WordPress. Doplnok nainštaluje niekoľko nastavení, ktoré môžete zmeniť podľa svojich potrieb. Najdôležitejšou z nich je samozrejme názov kanála a ID.

Okrem toho môžete zmeniť tému a rozloženie tlačidla a rozhodnúť sa, či chcete ukázať, koľko účastníkov máte. Pre tých, ktorí vedia, ako pracovať s CSS, existuje možnosť zmeniť vzhľad tlačidla priamo prostredníctvom kódu.

Teraz, vždy keď pridáte nové video do svojich príspevkov, doplnok automaticky pridá tlačidlo pod ním.

Prihlásiť sa na odber služby SM Youtube

CENA: zadarmo

Ľahké predplatné na YouTube

Tento bezplatný doplnok WordPress je veľmi jednoduchý. To vám umožní rýchlo pridať tlačidlo na odber služby YouTube na vašu stránku WordPress. Môžete zmeniť niekoľko nastavení, ale najzaujímavejšie na tom je, že vytvorí skrátený kód. S ním získate tlačidlo vo svojich príspevkoch, stránkach, miniaplikáciách a dokonca aj šablónach WordPress.

Nie je o čom veľa hovoriť – inštalovať, zadávať podrobnosti a využívať novú funkciu.

TM Odoberať YouTube

CENA: zadarmo

TM Youtube Prihlásiť sa na odber

Tento bezplatný doplnok pridá do widgetu WordPress profesionálne navrhnuté tlačidlo na odber služby YouTube. Keďže vyžaduje kľúč rozhrania API YouTube, je doplnok len o niečo zložitejší ako tie, ktoré boli uvedené vyššie.

Napriek tomu vytvára pekný widget na odber, ktorý môžete zobraziť kdekoľvek chcete. Môžete tiež pridať ďalší text pre rôzne situácie a vylepšiť tlačidlo prihlásenia na odber.

Odberateľ služby YouTube

CENA: zadarmo

Odberateľ služby YouTube

Po inštalácii odberateľa služby YouTube vytvorí doplnok jednoduchý widget, ktorý vám umožní ovládať tlačidlo odberu. Prejdite na Vzhľad -> Miniaplikácie a nájdite miniaplikáciu Odberateľ služby YouTube a otvorte jej nastavenia.

Po vyplnení základných informácií o konfigurácii sa zobrazí miniaplikácia na vašom webe alebo vygeneruje skrátený kód, ktorý môžete použiť kdekoľvek inde na webe.

záver

Youtube je stále najvýznamnejšou video službou na internete. Pravdepodobne budete používať videá zo služby Google skôr alebo neskôr, takže je dobré vedieť, že ich môžete prispôsobiť a zmeniť veci vo svojom blogu WordPress pomocou niekoľkých kliknutí na tlačidlo myši..

Ako často používate videá vo svojich príspevkoch WordPress? Ako sa vám páči prispôsobenie? Vždy vkladáte videá z Youtube alebo sa vám páčia iné video služby?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map