Ako používať widgety v informačnom paneli WordPress

wordpress-widgets.png


Widgety WordPress sú malé nezávislé komponenty, ktoré používateľom umožňujú aplikovať určitú funkciu na váš nový blog WordPress. Len povolením miniaplikácie môžu používatelia rozšíriť svoje blogy a zobraziť ďalšie informácie o preddefinovaných oblastiach.

Pomocou miniaplikácií môže ktokoľvek ovládať funkcie tém bez akýchkoľvek technických znalostí. Ak neexistujú žiadne miniaplikácie, budete musieť manuálne pripraviť kód tak, aby sa na bočných paneloch webovej stránky zobrazovali jednoduché veci. Namiesto toho stačí urobiť drag & drop malé bloky, kde ich chcete použiť.

Dostupné miesta

Aj keď je predinštalovaných pätnásť miniaplikácií WordPress, ešte to neznamená, že ich môžete okamžite použiť. Po prvé, téma by mala mať špecifikované oblasti pre widgety, tiež známe ako oblasť s widgetizáciou.

Widgetizované sú vo formáte WordPress

Témy WordPress zvyčajne umožňujú widgety na postranných paneloch. Môže existovať iba jeden alebo niekoľko možných bočných panelov pre vaše stránky. Ale keďže sa témy neustále zlepšujú, oblasti s rozšíreným obsahom sa neustále rozširujú. Je pravdepodobné, že vaša aktuálna téma vám umožní pripojiť widgety k päte, hlavičke alebo dokonca pod obsah v príspevkoch a stránkach.

Ako zistiť, kde môžete používať widgety?

Nerobte si starosti; nebudete musieť veľa skúmať, pretože sú uvedené všetky oblasti pripravené na použitie widgetu Vzhľad -> Miniaplikácie. Po otvorení stránky sa dostupné oblasti nachádzajú na pravej strane. Ak používate tému dvadsaťsedemnásť WordPress, môžete očakávať jeden bočný panel a dve oblasti päty, ktoré akceptujú widgety.

Ako pridať widget

Keďže sú miniaplikácie WordPress určené pre začiatočníkov, je relatívne ľahké na stránku pridať.

 1. Ísť do Vzhľad -> Miniaplikácie
 2. Vyberte miniaplikáciu zo zoznamu Dostupné miniaplikácie na ľavej strane
 3. Pridajte widget:
  1. Potiahnite miniaplikáciu do widgetovanej oblasti na pravej strane alebo
  2. Kliknite na miniaplikáciu a vyberte, kam ju chcete pridať
 4. Vyplňte podrobnosti a skontrolujte možnosti

Ako pridať miniaplikáciu WordPress

V závislosti od miniaplikácie môžete očakávať rôzne funkcie a možnosti. Od okamihu, keď ho presuniete na nové miesto, WordPress otvorí možnosti dostupné pre tento konkrétny widget.

Napríklad, ak ste vybrali miniaplikáciu Text, okamžite získate príležitosť napísať názov a obsah. Upozorňujeme, že každá miniaplikácia má tlačidlo uloženia, takže pred odchodom nezabudnite zmeny zachovať.

Akákoľvek miniaplikácia sa dá použiť viackrát.

Čo ak nemôžete použiť techniku ​​drag and drop?

V zriedkavých prípadoch možno nebudete môcť na pridávanie nových miniaplikácií použiť funkciu drag & drop. V takom prípade môžete povoliť jednoduchšiu možnosť:

 1. Prejdite do hornej časti stránky Widgety a kliknite na kartu „Možnosti obrazovky“
 2. Kliknite na položku „Povoliť režim zjednodušenia ovládania“

To ukáže widgety v trochu odlišnom prostredí, kde každý komponent dostane vedľa neho tlačidlo „Pridať“. Potom, ak chcete pridať miniaplikáciu, kliknite na tlačidlo, vyberte jej možnosti a zvoľte si oblasť widgetov, do ktorej ju chcete pridať.

Ak chcete vypnúť režim zjednodušenia ovládania, vráťte sa späť na „Možnosti obrazovky“ a vyberte „Vypnúť režim zjednodušenia ovládania“

Neaktívne miniaplikácie

Ak miniaplikáciu odstránite z niektorej z widgetovaných oblastí, stratia sa všetky nastavenia, ktoré ste na ňu použili. Aby ste nestratili konfiguráciu, môžete skryť widget pred verejnosťou pretiahnutím do zoznamu „Neaktívne widgety“, ktorý nájdete na ľavej strane stránky. Ak tak urobíte, žiadne nastavenia sa nestratia. Namiesto toho bude tento konkrétny widget sedieť na zozname a čakať, až ho v prípade potreby znova aktivujete.

Neaktívna miniaplikácia WordPress v zozname

Pri prepínaní tém, ktoré majú odlišný počet bočných panelov a ďalšie oblasti pripravené pre miniaplikácie, môžete skončiť stratou niektorých miniaplikácií. Nerobte si starosti; ak WordPress nedokáže rozpoznať nové oblasti miniaplikácií, presunie ich do zoznamu „Neaktívne miniaplikácie“. Ak ich chcete znova aktivovať, stačí presunúť widgety na novo dostupné miesto.

Spravujte pomocou živého náhľadu

Ak ste viac vizuálneho typu a potrebujete prehľad o tom, čo robíte, je tu pre vás potešenie. V hornej časti stránky kliknite na tlačidlo „Spravovať pomocou živého náhľadu“. Otvorí sa nová obrazovka.

Widgety so živým náhľadom

Počas zobrazenia ukážky na domovskej stránke vám nástroj Prispôsobiteľ zobrazí na ľavej strane oblasť widgetov. Vyberte bočný panel, pätu alebo inú oblasť, ktorú musíte upraviť. Odtiaľto môžete upraviť existujúce widgety alebo pridať nové. Odlišné je, že môžete okamžite vidieť všetky zmeny vykonané na miniaplikáciách. Ak chcete zmeniť usporiadanie miniaplikácií, jednoducho ich presuňte myšou na požadované miesto z ľavej strany obrazovky.

Predvolené miniaplikácie WordPress

WordPress prichádza s pätnástimi miniaplikáciami. Ak ich chcete nájsť, prejdite na Vzhľad -> Miniaplikácie

V predvolenom nastavení je predinštalovaných pätnásť miniaplikácií WordPress:

 • Archívy – mesačný archív vašich stránok
 • Zvuk – zobrazí zvukový prehrávač
 • Kalendár – plán vašich príspevkov
 • Kategórie – zoznam alebo rozbaľovacia ponuka všetkých kategórií
 • Custom Menu – vytvorenie vlastnej ponuky
 • Obrázok – zobrazenie obrázka
 • Meta – zobrazenie prihlasovacích údajov, odkazov RSS a WordPress.org
 • Strany – zoznam všetkých stránok
 • Posledné komentáre – najnovšie komentáre
 • Posledné príspevky – posledné príspevky
 • RSS – záznamy z ľubovoľného kanálu RSS alebo Atom
 • Vyhľadávanie – zobrazí jednoduchý vyhľadávací formulár
 • Tag Cloud – skupina najpoužívanejších značiek
 • Text – pridajte text, obrázky, videá alebo akýkoľvek kód HTML
 • Video – zobrazuje video z mediálnej knižnice alebo z YouTube, Vimeo alebo iného poskytovateľa

Ďalšie miniaplikácie

Inštaláciou nových doplnkov a tém môžete očakávať nové widgety v zozname. Pretože je k dispozícii desiatky tisíc tém a doplnkov WordPress, nájdete prakticky nespočetné miniaplikácie. Zoznam môžete napríklad vyplniť miniaplikáciami, ktoré zobrazia Mapy Google, formuláre na odber, galérie atď.

Využite miniaplikácie

Ako ste videli z tohto príspevku, je pomerne jednoduché používať widgety WordPress. Aj keď sú veľmi priaznivci pre začiatočníkov, nenechajte sa tým zavádzať. Tieto malé komponenty môžu zvýšiť interaktivitu vášho webu a pomôcť prilákať pozornosť návštevníkov na konkrétne veci. Sú tiež vysoko prispôsobiteľné a v miniaplikácii môžete mať prakticky všetko, čo chcete. Keď sa naučíte, ako s nimi pracovať, pravdepodobne už nikdy nebudete môcť vytvoriť web bez widgetov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map