Ako používať vlastné polia v

Ako používať vlastné polia v


Počas písania predchádzajúceho článku ste sa v editori príspevkov mohli posúvať po oblasti Vlastné polia.

Táto jednoduchá, napriek tomu tak výkonná funkcia WordPress, by si mohli začiatočníci nevšimnúť, ale v skutočnosti je to vlastnosť, ktorá môže nepochybne zmeniť váš jednoduchý a obyčajný web na dynamický portál ktoré priťahujú nových návštevníkov.

Ukážeme vám viac o vlastných poliach a o tom, ako ich používať na svojich stránkach:

 • Čo sú vlastné polia a ako fungujú
 • Ako zobraziť zoznam príspevkov s konkrétnym vlastným poľom
 • Zobraziť bočný panel pomocou vlastných polí
 • Zmeňte hlavičku, pätu alebo bočný panel pre jednotlivé príspevky pomocou vlastných polí
 • Implementujte rozšírené vlastné polia ľahšie pomocou kódu motívu ACF
 • Zobrazte svoju náladu alebo skladbu pomocou vlastných polí

Čo sú vlastné polia a ako fungujú

Čo sú to presne vlastné polia? Tieto malé polia umožňujú každému používateľovi zadať ďalšie informácie o príspevku. Toto je známe ako metaúdaje, t. J. „Údaje o údajoch“ a umožňuje vám pripojiť k svojim príspevkom ďalšie informácie. Hodnoty, ktoré môžete zadať do vlastných polí, sa môžu pohybovať od niečoho jednoduchého, ako napríklad pridanie textu alebo čísla k vášmu príspevku, pridanie obrázkov, zmena štýlov v poli alebo skutočné vykonanie čohokoľvek, čo vás napadne..

Vlastné polia

Možno bude všetko jasnejšie na príklade.

Predstavte si, že prevádzkujete web venovaný videohrám. Píšete správy a publikujete upútavky, hráte sa s herným hardvérom, aby ste o tom mohli hovoriť a samozrejme písali recenzie po príchode nových hier. Po napísaní recenzie a vložení snímok obrazovky a videohier do článku pravdepodobne budete chcieť zobraziť dôležité informácie o hre..

Namiesto toho, aby ste skryli najdôležitejšie informácie o hre v zdĺhavom texte, mali by ste zobraziť skóre hry, mená vývojárov a vydavateľov odkazujúce na ich webové stránky, dátum vydania atď. Áno, vlastné polia sú niečo, čo vám môže pomôcť kúzlo.

Ak autorom povolíte, aby tieto informácie zadali do vlastného poľa, môžete ľahko extrahovať informácie a zobraziť ich spolu s recenziou. Na webových stránkach s recenziami ste videli infoboxy. Ak tak urobíte, všetky recenzie môžu mať štandardizovanú šablónu – to môže zlepšiť dojem používateľa, tak na prednej, ako aj na zadnej strane.

Podľa príkladu herných webových stránok by ste nakoniec mali niekoľko vlastných polí, do ktorých môžu autori vstúpiť a ktoré svojim čitateľom ukážete:

Informácie o volaní

Toto sú informácie, ktoré by autori zadali do vlastných polí, a tie isté si môžete zobraziť v príspevku. Ale ako?

Zobraziť všetky vlastné polia:

Ak máte iba jedno pole alebo chcete zobraziť všetky svoje polia na rovnakom mieste, môžete metaúdaje prepojiť naraz pomocou jednoduchej funkcie:

 1. Otvorte súbor single.php
 2. Nájdite funkciu the_content () a vložte tento kód pred alebo za (podľa toho, kde chcete zobraziť vlastné polia):
 3. Uložiť zmeny

Zobraziť konkrétne vlastné pole:

To je všetko. Táto jednoduchá funkcia bude odteraz závislá a zobrazí všetky vlastné polia z príspevku. Ale čo ak chcete zobraziť iné pole na inej pozícii alebo ak chcete zobraziť iba jeden konkrétny kľúč? Potom použijete trochu iný prístup a definujete kľúč, ktorý sa zobrazí:

 1. Otvorte súbor single.php
 2. Nájdite obsah ac / p nasledujúce:
ID, „kľúč“, pravda); ?>
 1. Nahraďte „kľúč“ skutočným vlastným poľom, ktoré používate v príspevku. Napríklad: „Vydavateľ“
 2. Uložiť zmeny

Táto funkcia skontroluje každý príspevok v cykle a vyhľadá vlastné pole s názvom „Vydavateľ“. Ak bol kľúč nájdený, zobrazí sa jeho hodnota. Spôsob, akým sa zobrazuje vlastné pole, si môžete ďalej prispôsobiť pridaním triedy a štýlom triedy pomocou CSS alebo môžete priamo vložiť HTML do hodnoty poľa.

Podmienené vlastné polia:

Ak chcete, môžete použiť vlastné polia ako podmienené. Zostaňte s príkladom a povedzme, že niekedy budete vedieť dátum vydania hry, o ktorej píšete. Namiesto zadania vlastného poľa môžete tento proces automatizovať a povedzte WordPressu, aby do poľa Dátum vydania uviedol „TBA“ (bude oznámené), ak používateľ nepridá žiadne údaje:

ID, „Dátum vydania“, pravda);
if ($ release_date) {
?>


Bude oznámené.

OK, zabalíme to odtiaľto. Toto je najzákladnejší spôsob použitia vlastných polí. Ale teraz, keď ste sa zaoberali základmi, môžete s nimi skutočne robiť čokoľvek. Môžete napríklad ukázať svoju náladu alebo skladbu, ktorú počúvate. Alebo môžete zobraziť zoznam príspevkov, ktoré obsahujú konkrétny kľúč a / alebo hodnotu. Obloha je limit.

Ako zobraziť zoznam príspevkov s konkrétnym vlastným poľom

Vlastné polia sú skvelým spôsobom rozšírenia funkcií vašich príspevkov. Namiesto toho, aby používatelia nechali pracovať s kódom, môžete im dovoliť zadať hodnotu do vlastného poľa a urobiť s týmito informáciami niečo – sú nekonečné možnosti.

Niekedy, keď už používate konkrétne vlastné polia, bude možno potrebné uviesť zoznam príspevkov s týmito poliami.

Ak napríklad píšete recenzie hier a už máte rôzne vlastné polia, v ktorých zobrazujete vydavateľa, žáner, skóre atď. V samostatnom informačnom poli pri recenzii, možno budete chcieť zobraziť iba hry od tohto konkrétneho vydavateľa, hry z žánru FPS alebo iba recenzie s hodnotením 10.

Tento druh informácií by mohol byť pre vášho návštevníka skutočne zaujímavý. Môžete im povoliť prezeranie recenzií hier v omnoho podrobnejších detailoch alebo umožnite im vidieť 10 najlepších hier na vašom webe. Aj keď nechcete zverejňovať nový zoznam, táto metóda vám môže pomôcť s získavaním údajov – namiesto toho, aby ste z neho vytvorili článok, môžete zoznam všetkých príspevkov s určitým majetkom uviesť iba na výskumné účely..

Podľa nášho názoru je najlepším spôsobom zoradenia príspevkov zoradených podľa vlastného poľa vytvorenie novej šablóny stránky a zobrazenie zoznamu na novej stránke. Táto metóda umožňuje usporiadať vaše stránky a ľahko použiť novú stránku na zobrazenie toho, čo potrebujete. V nasledujúcich riadkoch sa chystáme ukázať, ako nájsť všetky príspevky s konkrétnym vlastným poľom a / alebo jeho hodnotou a zobraziť ho na novej stránke..

1. Vytvorte vlastnú šablónu:

Zostaňme na príklade kontroly hry, kde chceme zobraziť všetky hry z Bethesda Softworks (povedal niekto Fallout?). Pre začiatočníkov budete musieť vytvoriť a pripraviť vlastnú šablónu:

 1. Vytvorte si vlastnú šablónu stránky a pomenujte ju bethesda-games.php
 2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód do súboru:
 3. 
  
  
  
   'vydavateľ',
  'meta_value' => 'Bethesda'
  ));
  
  if (have_posts ()) while (have_posts ()): the_post ();
  ozvena,;
  nadpis();
  ozvena,;
  endwhile;
  
  wp_reset_query (); ?>
  
  
  
  
 4. Uložiť zmeny

Kód je pripravený prejsť všetkými vlastnými poľami a nájsť iba kľúče „Vydavateľ“ s hodnotou „Bethesda“. Kľúč a hodnotu môžete zmeniť na všetko, čo chcete. Ak chcete zobraziť všetky príspevky s vlastným poľom Vydavateľ, ktoré obsahuje ľubovoľnú hodnotu, jednoducho úplne odstráňte riadok „meta_value“..

Nezabudnite zmeniť názov šablóny na niečo, čo spoznáte neskôr.

2. Pridajte stránku:

Vaša šablóna je teraz pripravená, takže môžete pokračovať v vytváraní zoznamu:

 1. Prejdite na Stránky-> Pridať nové
 2. Pridajte názov
 3. Na pravej strane vyhľadajte „Atribúty stránky“
 4. Vyberte svoju šablónu z rozbaľovacieho zoznamu „Šablóna“
 5. Zverejnite stránku

To je všetko! Ak teraz otvoríte svoju novú stránku, zobrazí sa zoznam všetkých vašich príspevkov, ktoré obsahujú vlastné polia s hodnotami, ktoré ste vybrali.

Teraz musíte na svoju novú stránku pridať nejaký text, upraviť zoznam a nájsť najlepší spôsob, ako ho zobraziť svojim návštevníkom. Dúfame, že táto metóda vám pomôže usporiadať vaše príspevky na úplne inej úrovni a že sa vám bude páčiť.

Zobraziť bočný panel pomocou vlastných polí

Bočný panel bol zavedený do WordPress verzie 2.2. Odvtedy sa to stalo obľúbený spôsob zobrazovania ďalšieho obsahu a častejšie ako nie, témy WordPress budú mať predvolene jednu, kam môžete umiestniť akékoľvek požadované widgety.

Aj keď veľmi užitočné, nechcete, aby bol váš bočný panel prítomný všade. Tieto pruhy sa zvyčajne zobrazujú kdekoľvek okrem domovskej stránky. Neexistuje žiadna taká možnosť na ľahké zapnutie a vypnutie bočného panela.

Tak prečo to neurobiť sami. V tejto časti článku vám ukážeme, ako umiestniť svoj bočný panel do vlastného poľa a volať ho iba pre požadované príspevky..

1. Pripravte šablónu:

 1. Otvorte súbor page.php alebo single.php
 2. Nájdite nasledujúci kód:
 3. Nahraďte kód týmto:
 4. ID, „bočný panel“, pravda);
  get_sidebar ($ sidebar);
  ?>
  
 5. Uložiť zmeny
 6. Vytvorte si vlastnú šablónu, kde bude váš bočný panel
 7. Otvorte súbor sidebar.php
 8. Skopírujte všetko z sidebar.php a vložte ho do svojho vlastného súboru šablóny
 9. Uložiť zmeny.

Teraz musíte otvoriť príspevok alebo stránku, kde nájdete „vlastné polia“ pod textovým / vizuálnym editorom. Ak chcete k tomuto príspevku / stránke pridať bočný panel, postupujte takto.

2. Použitie bočného panela vo vlastných poliach:

 • Pod názov vlastného poľa zadajte „bočný panel“
 • Ako hodnotu poľa zadajte názov vlastnej šablóny
 • To je všetko. Ak ste svoje vlastné polia nechali prázdne, váš príspevok bude bez bočného panela, zatiaľ čo v opačnom prípade by sa mal načítať váš bočný panel, ak ste všetko urobili správne.

  Zmeňte hlavičku, pätu alebo bočný panel pre jednotlivé príspevky pomocou vlastných polí

  Webové stránky WordPress budú mať zvyčajne iba jednu hlavičku, pätu a bočný panel, ktoré sú už definované témou, ktorú používate. Každá z nich má svoje funkcie a dizajn uložené v samostatných súboroch, ktoré sú vyvolané témou a potom sa podľa potreby zobrazujú na webe. Pretože každá časť témy je uložená v inom súbore, môžete ich ľahko upravovať bez obáv, že si celý web pokazíte, a môžete zmeniť spôsob, akým sa na webe správa iba hlavička, päta alebo bočný panel..

  Jeden prvok však niekedy nestačí a napríklad budete chcieť zmeniť hlavičku. Ak ho chcete zmeniť na celom webe, ste už pripravení ísť – otvorte header.php a upravte ho podľa svojich predstáv. Čo ak by ste chceli pridať reklamu do hlavičky iba pre vaše jednotlivé príspevky? Prípadne upravte hlavičku iba pre jeden príspevok v celej kolekcii bez toho, aby ste zmenili zvyšok?

  Opäť vám pomôžu vlastné polia.

  1. Pripravte súbor:

  Skôr ako použijeme vlastné pole na zmenu záhlavia, päty alebo bočného panela, mali by ste mať pripravený súbor. Povedzme, že chcete zmeniť hlavičku príspevku alebo dvoch a vytvorili ste nový súbor s názvom header-header2.php, kde ste zmenili vzhľad alebo do príspevku vložili konkrétnu reklamu. Skôr ako budete môcť pokračovať vo vytváraní vlastného poľa, skontrolujte, či je súbor správne kódovaný a či funguje na vašom webe. Keď je súbor pripravený a pripravený, môžete pokračovať.

  Buďte opatrní pomenovanie súboru – ak sa snažíte zmeniť hlavičku, mal by nový súbor s hlavičkou vyzerať takto: header-newname.php

  2. Vymeňte kód:

  1. Otvorte súbor single.php
  2. Hľadať get_header (); časť kódu, ktorá sa zvyčajne nachádza v hornej časti stránky single.php
  3. Nahraďte túto funkciu nasledujúcim textom:
  4. global $ wp_query;
   $ postid = $ wp_query-> post-> ID;
   $ header = get_post_meta ($ postid, "header", true);
   if (! empty ($ header)) {
   get_header ($ header);
   } else {
   get_header ();
   }
   wp_reset_query ();
   
  5. Uložiť zmeny

  S týmto kódom ste povedali WordPress, aby skontroloval vlastné pole „hlavička“ v každom jednotlivom príspevku. Ak sa nájde vlastné pole s týmto menom, WordPress vezme jeho hodnotu a použije názov súboru ako hlavičku iba pre tento príspevok.

  3. Zmeňte hlavičku pomocou vlastného poľa:

  Ak ste do témy odovzdali hlavičku header2.php, môžete ju volať vo vlastnom poli:

  1. Otvorte príspevok, pre ktorý chcete zmeniť hlavičku
  2. Posuňte zobrazenie nadol a prejdite na vlastné polia
  3. Zadajte nové pole a pomenujte ho „header“
  4. Do hodnoty poľa zadajte „header2.php“
  5. Aktualizujte alebo zverejnite príspevok

  Ak sa vo vašom účte nenachádzajú žiadne chyby header-header2.php súbor, nová hlavička by sa mala zobraziť v hornej časti príspevku, pre ktorý ste vykonali zmenu. Napriek tomu všetky ostatné príspevky načítajú štandardný súbor hlavičky definovaný motívom.

  Ako ste si možno všimli, musíte zadať názov súboru nového súboru hlavičky iba za časť „hlavičky“. Z dôvodu, že, je dôležité pomenovať nový súbor hlavičky správne a do vlastného poľa pridajte časť „hlavička“ pred skutočný názov, ktorý používate.

  To isté platí pre súbor bočného panela alebo päty, samozrejme, zmenou get_sidebar () a get_footer () časť kódu.

  Implementujte rozšírené vlastné polia ľahšie pomocou kódu motívu ACF

  Vlastné polia sú nevyhnutnou súčasťou prakticky každej témy WordPress. Tieto polia umožňujú každému zahrnúť ďalšie informácie o príspevku, ale táto štandardná funkcia WP je, žiaľ, celkom nezpracovaná. Začiatočníci potrebujú trochu času na to, aby si zvykli na používanie vlastných polí a vývojári musia pri kódovaní okolo nich tráviť veľa času navyše..

  To je dôvod, prečo Rozšírené vlastné polia (ACF) je tak populárny medzi používateľmi WordPress na celom svete. Tento bezplatný doplnok v súčasnosti počíta viac ako 1 milión aktívnych inštalácií a my nevidíme dôvod, prečo sa počet začne znižovať. ACF vám umožňuje vytvárať výkonné, profesionálne a intuitívne vlastné polia pomocou vizuálneho editora.

  Aj keď je dosť populárny, ACF stále vyžaduje znalosti kódovania a veľa času, ak plánujete implementovať tieto polia do témy. Áno, vytvorenie skupiny polí je jednoduché, ale zobrazenie týchto polí nie je taký koláč. A to je miesto, kde ACF Theme Code zasahuje, aby zachránil vývojárov.

  Kód témy ACF

  CENA: zadarmo

  Kód témy ACF pre WordPress

  Tento úžasný doplnok je produktom dvoch vývojárov, ktorí sa rozhodli, že je čas prestať strácať čas opakovaným písaním toho istého kódu znova a znova. Pri vývoji témy alebo úprave existujúcej témy vyžaduje Advanced Custom Fields, aby vývojár implementoval správny kód na správne miesto v rámci témy. Keďže neexistoval ľahší spôsob, vývojár si musel za účelom vykonania práce zapamätať úryvok a všetky funkcie rozhrania API..

  Aaron Rutley, jeden z tvorcov, vysvetlil svoje blog:

  „Pri implementácii poľa v rámci témy WordPress pravdepodobne zabudnem názov poľa, bolo to„ profile_image “alebo„ profile_photo “? Takisto pravdepodobne zabudnem, ako som nastavil vrátenie tohto poľa, bolo to ID, URL alebo pole? Zistil som, že neustále upravujem skupinu polí, aby som to zistil. “

  A to je miesto, kde ACF Theme Code môže pomôcť vývojárovi. Po nainštalovaní tohto bezplatného doplnku, ktorý je teraz stiahnutý viac ako 4 000-krát, môžete ušetriť čas pri práci s kódom. Kedykoľvek publikujete, upravujete alebo aktualizujete skupinu polí v rozšírených vlastných poliach, tento úžasný doplnok automaticky vygeneruje kódový kód potrebný na implementáciu polí do akejkoľvek témy..

  Tento kód nájdete v spodnej časti stránky. Vedľa každého úryvku nájdete ikonu schránky, ktorá uľahčí kopírovanie kódu. Teraz už nemusíte nič pamätať a pri práci s vlastnými poľami môžete relaxovať.

  Hoci je doplnok už nevyhnutnosťou pre každého vývojára, Aaron tvrdí, že už plánuje rozšíriť kód témy ACF:

  „V budúcnosti plánujeme pridať podporu pre populárnejšie oblasti tretích strán. Plánujeme tiež poskytnúť vývojárom väčšiu kontrolu nad vygenerovaným kódom. “

  Keď je doplnok zadarmo, keď je spárovaný s bezplatnou verziou ACF, budete potrebovať PRO verzia ak používate rozšírenú verziu rozšírených vlastných polí. Kód témy ACF Pro generuje kód pre všetky ostatné typy polí ACF Pro, ako je pole Klon, Galéria, Opakovač a Flexibilný obsah..

  Zobrazte svoju náladu alebo skladbu pomocou vlastných polí

  Blogovanie by malo byť zábavné. Aj keď píšete články o vážnych témach, vo vašom blogu by sa stále mohla nachádzať tá vec alebo dve veci, vďaka čomu je priemerný čitateľ trochu zábavnejší. Môže to byť čokoľvek – kúsok od autora, vtipný obraz alebo môžete pridať náladu, v ktorej ste boli, keď ste písali článok. Možno by ste dokonca chceli pridať názov skladby, ktorú ste počúvali.

  V tejto časti sa chystáme ukázať ako ľahko implementovať funkciu zobrazovania nálady / skladby vo vašich príspevkoch. Nebudete musieť inštalovať žiadne ďalšie doplnky a táto funkcia nezaberie veľa miesta. Je to jednoduchý riadok textu, ktorý je možné pridať automaticky do hornej alebo dolnej časti príspevku.

  1. Pridajme „funkciu nálady“:

  1. Otvorte súbor single.php
  2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód na miesto, kde chcete zobraziť svoju náladu:
  3. $ customField = get_post_custom_values ​​("nálada");
   if (isset ($ customField [0])) {
   ozvena “"." Nálada: ". $ CustomField [0]."";
   }
  4. Uložiť zmeny

  Nálada vlastných polí

  Teraz, keď ste pre svoje nálady pripravili WordPress, ste pripravení ich zobraziť na ľubovoľnom požadovanom mieste. WordPress v predvolenom nastavení nezobrazí vašu náladu a nenachádzajú sa žiadne predvolené nálady, ktoré sa načíta, kým sa nerozhodnete ju zobraziť. Ak chcete namiesto toho pridať skladbu, jednoducho zmeňte „náladu“ na „pieseň“ na prvom riadku kódu a môžete zmeniť aj názov triedy na treťom riadku.

  2. Pridajte do príspevku svoju náladu / skladbu:

  Ak chcete zadať náladu alebo skladbu, musíte ju napísať do vlastného poľa:

  1. Otvorte príspevok, pre ktorý chcete napísať náladu
  2. Posuňte zobrazenie nadol, kým sa nezobrazí položka Vlastné polia.
  3. Ak sa pod obsahom príspevku nezobrazujú vlastné polia, kliknite na možnosť „Možnosti obrazovky“ v hornej časti obrazovky editora a začiarknite políčko vedľa položky „Vlastné polia“.

  4. Ak ste sa rozhodli ísť s ním, napíšte do poľa pre názov alebo „pieseň“ „náladu“
  5. Do poľa Value (Hodnota) napíšte čo chcete – bude to nálada / skladba zobrazená vo vašom príspevku
  6. Kliknite na tlačidlo „Pridať vlastné pole“
  7. Zverejnite svoj príspevok

  3. Štýl:

  Ako vidíte už iba z troch riadkov kódu, jedná sa o najjednoduchšiu formu pridania nového vlastného poľa. Ak chcete upraviť svoju náladu pomocou CSS, môžete vidieť, že kód už do textu pridal triedu „my_mood“. Ak chcete upraviť štýl, postupujte takto:

  1. Otvorte súbor style.css
  2. Skopírujte a prilepte kód:
  3. .moja nálada {
   farba: modrá;
   }
  4. Pridajte ľubovoľný štýl CSS, ktorý sa vám páči
  5. Uložiť zmeny.

  Dúfajme, že to bude dosť, aby ste začali s prispôsobovaním funkcie „nálady / piesne“ pre svoj vlastný blog a dúfame, že „modrá“ nebude častou hodnotou, s ktorou sa vysporiadate. Ak nechcete publikovať svoju náladu, jednoducho do vlastného poľa „nálada“ nepíšte nič.

  Zhrnutie

  Ak pre vás niekto iný vytvoril vlastné pole (napríklad vývojára témy alebo doplnku), jeho použitie na vylepšenie vášho blogu je celkom jednoduché. Dúfame však, že tento článok vám pomohol s prispôsobením jednotlivých polí.

  Jednoduchými úpravami kódu, ktorý sme vám ukázali, môžete vytvoriť a spravovať svoje vlastné polia, ktoré vám pomôžu vygenerovať jedinečný blog. Budete mať možnosť získať potrebné informácie a zjednodušíte proces písania a generovania obsahu. Čo si myslíte o vlastných poliach v programe WordPress?

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map