Ako používať stránku Prispôsobiť na úpravu témy WordPress

wordpress-customize-options.png


Jednou z úžasných funkcií programu WordPress, ktorá ju robí medzi blogermi tak populárnou, je schopnosť používať témy. Bez akýchkoľvek technických znalostí môže mať teraz niekto krásne navrhnutý web, ktorý si všetci zamilujú.

Ale aj keď témy WordPress vám slúžia všetko na tanieri, to neznamená, že by ste po inštalácii témy mali ponechať veci nezmenené. Väčšina prvkov, ktoré tvoria webovú stránku, je náchylná na prispôsobenie. V závislosti od témy je možné meniť tituly, písma, farby, text, obrázky a skoro všetko, čo chcete.

Samozrejme je možné urobiť oveľa viac, ak viete, ako kódovať, ale to je dôvod, prečo ste tu. Pretože WordPress vám umožňuje upravovať témy pomocou prispôsobiteľného programu pre začiatočníkov, ukážeme vám, ako k nemu pristupovať a ako si prispôsobiť tému podľa vášho výberu. Pretože každá položka obsahuje rôzne možnosti prispôsobenia, použijeme na účely tohto tutoriálu dvadsaťsedemnásť.

Ako získať prístup k prispôsobiteľnej stránke WordPress

Prispôsobená stránka WordPress je známa aj ako Prispôsobovač WordPress. Bola predstavená vo verzii 3.4 a od tej doby umožňuje používateľom prezerať si webovú stránku počas vykonávania zmien. Aký je lepší spôsob prispôsobenia vašich stránok, ale vidieť ich živú verziu bezpečne zo zadnej strany stoličky? Veľkou časťou je, že tieto úpravy nemajú vplyv na živé stránky, takže vaši návštevníci nemôžu vidieť, čo robíte, kým neuložíte zmeny..

Ak chcete získať prístup k aplikácii WordPress Customizer, prejdite na Vzhľad -> Prispôsobiť.

Prispôsobiť stránku WordPress

To je všetko. WordPress otvoril domovskú stránku vášho blogu a na ľavej strane obrazovky pridal prispôsobiteľ. Ste pripravení začať vykonávať zmeny na svojich stránkach.

Ako prispôsobiť stránku WordPress

V prípade začiatočníkov sa zameriame na možnosti na ľavej strane obrazovky.

V hornej časti stránky vám program WordPress oznámi názov vášho webu. Hneď pod tým sa zobrazí názov témy, ktorú práve používate. Ak chcete prepínať témy, stačí kliknúť na tlačidlo „Zmeniť“ a vybrať inú tému, ktorú máte nainštalovanú vo svojom blogu.

Identita stránok

Najprv musíte zmeniť niekoľko možností, ktoré sú rozhodujúce pre identitu vašich stránok. Ak máte logo alebo ho chcete pridať, kliknite na tlačidlo „Vybrať logo“. Vyberte ľubovoľný obrázok z knižnice médií alebo nahrajte nový. Logo je zvyčajne štvorcový obraz, ktorý predstavuje vás alebo vašu spoločnosť. Ak vyberiete jedno z dvadsiatich sedemnástich, logo sa zobrazí hneď vedľa názvu stránky. Toto sa môže líšiť, ak používate inú tému WordPress.

Identita stránok

Názov a nadpis stránky by mali byť jedinečné pre každú webovú stránku. Nielen tieto sa zobrazia na domovskej stránke, ale budú mať priamy vplyv aj na spôsob, akým sa váš blog zobrazuje na stránkach s výsledkami vyhľadávaných nástrojov. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby ste na svoje stránky zadali názov a ako slogan napísali popis jednej vety.

Nezabudnite pridať ikonu stránky. Tento malý obrázok sa zobrazuje v prehliadači používateľov v hornej časti okien a kariet. Zobrazujú sa tiež používateľom, ktorí si na niektorú z vašich stránok uložia záložky alebo vytvoria akékoľvek skratky. Ikona webu môže pomôcť ľuďom ľahšie rozpoznať váš blog. Ľudia zvyčajne vyberajú svoje logá ako ikonu lokality. Malo by byť štvorcové a široké a vysoké by malo byť najmenej 512 × 512 pixelov.

farby

Ako už bolo dokázané mnohými typmi výskumov, celú webovú stránku môžu formovať farby. Jednoduchým výberom hlavných farieb môžete nastaviť iný tón svojej stránky a prilákať správneho (alebo nesprávneho) typu používateľov. Či už si vyberiete farby podľa rôznych štúdií alebo podľa svojej vlastnej príbuznosti, na karte Farby v nástroji Customizer môžete vykonať potrebné zmeny..

farby

Pokiaľ ide o dvadsať sedemnásť, môžete si vybrať medzi tromi farebnými schémami a môžete si prispôsobiť farbu textu hlavičky..

Niektoré ďalšie témy vám poskytnú ešte viac možností a možno budete môcť prispôsobiť každú farbu na webe. Všetko záleží na tom, koľko úsilia vývojár vynaložil na vytvorenie možností témy.

Header Media

Header Media

Hlavičky sa stali jedným z najdôležitejších prvkov návrhu webovej stránky. V moderných témach hlavičky zvyčajne obsahujú obrázky a videá, takže je prirodzené, že si môžete vybrať médiá sami. Podrobnosti o médiách Header Media sme už podrobne popisovali, preto si pozrite, ako prispôsobiť hlavičku webových stránok vo WordPress.

ponuky

Ponuka

Nasledujúci panel vám umožňuje pridávať a upravovať navigačné ponuky vo WordPress. Pretože je dôležité, aby každá stránka mala aspoň jednu navigačnú ponuku, musíte sa naučiť, ako pridávať ponuky do WordPress. Táto karta vám umožňuje robiť to isté, ale s funkciou Live Preview, aby ste mohli okamžite vidieť a otestovať výsledky.

Miniaplikácie

Keď otvoríte panel miniaplikácií, uvidíte karty, ktoré predstavujú všetky dostupné miesta, kde môžete používať miniaplikácie. Keď sme hovorili o tom, ako pridať widgety do WordPress, spomenuli sme, že tieto závisia od témy, ktorú používate.

Miniaplikácie

Zvyčajne bude k dispozícii najmenej niekoľko oblastí pripravených na použitie widgetu. Ak používate dvadsať sedemnásť, uvidíte možnosti pridať widgety na bočný panel, pätu 1 a pätu 2.

Otvorte ktorékoľvek z dostupných miest, pridajte a upravte widgety podľa svojich predstáv a zároveň sledujte zmeny na pravej strane obrazovky. Je to pekné, nie??

Statická predná strana

Ak vybratá téma podporuje statické predné stránky, tento panel vám umožní vybrať typ prednej stránky. S Twenty Seventeen môžete nechať zobraziť svoje najnovšie príspevky na domovskej stránke alebo si môžete vybrať inú stránku.

Statická predná strana

V prípade, že vyberiete statickú stránku, WordPress otvorí ďalšiu skupinu možností, ktorá vám umožní vybrať si úvodnú stránku a stránku s príspevkom. Ak sa vám nepáči nič z tých, ktoré už máte, kliknutím na odkaz Pridať novú stránku vytvorte novú.

Možnosti témy

Ak sa rozhodnete pre statickú stránku použiť pre prednú stránku, WordPress pridá jeden ďalší panel do prispôsobovača. Tu si môžete zvoliť rozloženie svojej prednej stránky a vybrať stránky, ktoré sa zobrazia v ktorejkoľvek z dostupných sekcií vašej témy.

Možnosti témy

Dodatočné CSS

Kaskádové štýly (CSS) je jazyk používaný na popis štýlu každého dokumentu napísaného v HTML. Webové stránky WordPress používajú CSS na definovanie farieb, okrajov, písiem a mnohých ďalších aspektov dizajnu. Až do verzie 4.7 WordPress museli používatelia priamo upravovať súbory so štýlmi alebo používať Editor vzhľadu, aby mohli zmeniť konkrétne štýly webu..

Ďalšie CSS vo WordPress

Teraz však stačí otvoriť panel Ďalšie CSS v nástroji Prispôsobiteľ. Tu môžete napísať svoj vlastný CSS kód, ktorý bude mať okamžitý vplyv na web.

Kliknutím upravíte

Všetky prvky, ktoré sú k dispozícii na paneli vľavo na bočnej obrazovke s možnosťami, tiež dostanú kruhová ikona úpravy na paneli náhľadu. Stačí kliknúť na ikonu vedľa ktoréhokoľvek z prvkov, WordPress otvorí príslušné nastavenia na ľavej strane.

Ako vidíte z obrazovky nižšie, vedľa názvu, nadpisu, vyhľadávacieho poľa a miniaplikácií z posledných príspevkov sú ikony modrého kruhu.

Kliknutím upravíte

Neexistuje žiadny rozdiel v nastaveniach, ktoré zmeníte, ale táto funkcia je dobrá pre tých z vás, ktorí zápasia s nomenklatúrou prvkov. Napríklad, ak si stále nie ste istí, čo je to záhlavie alebo jednoducho neviete, kde sa zmena prejaví, môžete ju stále zmeniť kliknutím na ikonu.

Ukážka rôznych veľkostí obrazovky

V spodnej časti aplikácie WordPress Customizer nájdete ovládacie prvky na obrazovke. Tieto malé ikony vám umožňujú rýchlo zmeniť zobrazenie stránky. Môžeš vidieť ako blog vyzerá v stolných počítačoch, tabletoch a smartfónoch. To je ideálne na kontrolu aktuálnej témy z hľadiska odozvy (ako sa správa na rôznych veľkostiach obrazovky).

Ovládacie prvky obrazovky

Je to všetko o tom, čo sa vám páči

Ako vidíte zo všetkých nastavení, ktoré sú k dispozícii v nástroji Customizer, je možné upraviť akúkoľvek tému WordPress pomocou užívateľsky príjemných možností na tejto stránke. Niektoré témy budú mať viac alebo menej možností výberu, ale venujte čas tomu, aby ste ich všetky prešli. Je dôležité mať jedinečný web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map